اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش

موسسه سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی اعزام دانشجو به اتریش و بکار گیری وکلای ماهر در امر کسب پذیرش تحصیلی از دانشگاههای معتبر و مهاجرت تحصیلی به اتریش و به پشتوانه انجام ۱۰۰ ها پرونده موفق در کسب بورس در مقاطع مختلف تحصیلی برای موکلین خود توجه شما را به مطالب ذیل جلب می کند.

این مقاله به کوشش کارشناسان موسسه سپنتا ستاره اندیشه تهیه و منتشر شده و بر اساس آخرین تغییرات دانشگاه ها و اداره مهاجرت اتریش در اعطای پذیرش تحصیلی نگاشته شده است. امیدواریم با انتخاب موسسه سپنتا ستاره اندیشه به جمع ۱۰۰ ها موکل موفق ما بپیوندید.

سیستم آموزشی کشور اتریش ترکیبی از یک سییستم سنتی در آموزش عالی با جدیدترین تکنولوژی های روز پژوهشی  می باشد, زبان رسمی این کشور آلمانی و زبان دوم آن که اکثر مردم به آن آشنایی دارند انگلیسی می باشد البته اقلیتی نیز به زبان های ترکی، اسلوونیایی و مجاری صحبت می کنند.

خط نوشتاری مردم اتریش لاتین بوده و نوشتار در اتریش به این زبان است.

اتریش مدت ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده و کشوری غنی از جهت فرهنگی می باشد.

بستر امنی که  این کشور بعد از جنگ جهانی دوم توانست ایجاد کند موجب جذب نظر مثبت سازمان های بین المللی شده که نتیجه آن به مستقر شدن سازمان بین المللی انرژی هسته ای، سازمان بین المللی اوپک و دفتر اروپایی نهاد سازمان ملل متحد در وین اتریش ختم شده است.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

تحصیلی در اتریش

تحصیل در اتریش

در حال حاضر اتریش بنا به شرایط عالی که دارد متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارا می باشد که ثمره ای نظام آموزشی ایده آل، هزینه های کم و سطح استاندارد بالای زندگی در کشور  اتریش می باشد. (متقاضیان توجه کنند که  از سال 2013 مدرک دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش برای مقاطع بالا تر مورد تایید نمی باشد.)

شرایط و هزینه های مهاجرت تحصیلی به اتریش 

زبان تدریس

در اکثر رشته های دانشگاهی اتریش در مقطع لیسانس زبان تدریس آلمانی می باشد و فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه داشته باشد.

حال دو راه متقاضیان در پیش رو خواهند داشت، اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2  در ایران فرا بگیرند و اقدام به مهاجرت تحصیلی به اتریش کنند و یا راه دوم اینکه بدون مدرک زبان برای ورود به قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش اقدام کنند و در اتریش از فرصت های کالج های زبان آلمانی بهرهمند شوند و زبان آلمانی را یاد بگیرند؛ که این راه برای عزیزان توصیه می شود.

بخاطر شرایط محیطی  و متدهای آموزشی مورد استفاده جهت یادگیری زبان آلمانی و از همه مهمتر حضور در محیط کشور اتریش می تواند باعث افزایش راندمان یادگیری شما شود.

حق کار

دولت اتریش برای تمامی دانشجویان زمان های مشخصی برای کار به هنگام تحصیل در هفته در نظر گرفته که در مقاطع مختلف نسبت به یکدیگر در مدت زمان متفاوت هستند , برای لیسانس  حدود 10 ساعت کار در هفته با حقوق 7 تا 10 یورو برای هر ساعت، برای فوق لیسانس 20 ساعت با حقوق 9 تا 11 یورو برای هر ساعت کاری و برای دانشجویان مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعت بصورت هفتگی با حقوق ۸ تا۱۰ یورو برای هر ساعت.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجویان به صورت میانگین 700 تا 800 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و … می شود.

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی در اتریش

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش

شرط مهم و اول ورود دانشجویان ایرانی به مقطع لیسانس در کشور اتریش  داشتن مدرک  قبولی کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می باشد یعنی کسانی شانس قبولی دارند که در آزمون کنکور ایران از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفته باشند و یا دانشجوی ثبت نامی یکی از دانشگاه های دولتی باشند.

همچنین نیاز به مدرک زبان آلمانی b2 و یا سپری کردن دوره آموزش این زبان در اتریش می باشد ناگفته نماند در بعضی از رشته ها نیاز هست که در امتحان ورودی به زبان آلمانی شرکت کنید.

جهت اطلاع دقیق از رشته های دارای آزمون ورودی با موسسه سپنتا ستاره اندیشه مجری و مشاور اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه های مورد تایید اتریش تماس بگیرید بسته به شرایط شما با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود می توانیم مشاور و راهنمای شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش باشیم.

تحصیل در اتریش مقطع فوق لیسانس

شرایط تحصیلی در مقطع فوق لیسانس شباهت کامل به مقطع  لیسانس دارد با تفاوت مدت زمان و شهریه ترم آن که برای هر ترم  تحصیل در مقطع فوق لیسانس 750 یورو می باشد.

زبان مورد تدریس این مقطع نیز با لیسانس یکی می باشد اما تنها مزیتی که برای فارغ التحصیلان در این مقطع وجود دارد اینست که  بعد از پایان تحصیلات مقطع فوق لیسانس، به فرد به مدت زمان یک ساله اجازه اقامت اتریش داده می شود که با توجه به مدرک خود شغل پیدا کند و در اصل ویزای تحصیلی اتریش خود را به کاری تبدیل کند.

تحصیل در اتریش مقطع دکترا

کشور اتریش همانند سایر کشورها توجه ویژه ای به مقطع دکتری دارد که در این جهت برای پرداخت مخارج تحصیل شان، شرایط ویژه در طول دوره ی دکترا فراهم کرده است که از جمله آن می توان به انواع بورس ها ویژه دانشجویان دکترا نام برد.

مدت زمان این دوره 2 سال می باشد و از ویژگی های دیگر این دوره این است که دولت اتریش برای کسانی که در این مقطع تحصیل می کنند حقوق ماهیانه تقریبا 2 هزار یورو در نظر گرفته است که  هزینه های این گروه از  دانشجویان را بخوبی پوشش می دهد.

موسسه سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی و همچنین تجربه ۱۰۰ ها پرونده موفق در اعزام دانشجو به اتریش ضمن اقدام برای علاقندان به مهاجرت تحصیلی به اتریش می تواند در بدو ورود خدمات متمایز و متفاوتی از دیگر موسسات برای شما فراهم نماید.

با بهرمندی از خدمات مشاوره ای رایگان موسسه سپنتا ستاره اندیشه راه ورود خود را به آینده ای روشنتر هموار کنید.

مشاوران موسسه سنتا ستاره اندیشه بصورت رایگان در خدمت شما هستند.

تحصیل پزشکی در کشور اتریش

تحصیل در گروه رشته های پزشکی در کشور اتریش از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشگاه های پزشکی اتریش جایگاه مناسبی در بین دانشگاههای معتبر دیگر کشورها دارند. دانشجویان پزشکی پس از فارغ التحصیلی به راحتی در تمامی کشور های جهان می توانند مشغول به کار شوند.

البته علاقمندان به تحصیل در این رشته ها توجه داشته باشند که برای تحصیل پزشکی در اتریش بایستی از مقطع دیپلم اقدام نمایید یعنی در کنکورهای ورودی آن شرکت کنید و ذکر این نکته ضروری است که صرفا دانشجویانی موفق به کسب ورود در این دوره ها می شوند که انگیزه و تلاش لازم را داشته باشند.

موسسه سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی اعزام دانشجو به اتریش و بکارگیری وکلای ماهر در امر کسب پذیرش تحصیلی، تحصیل در اتریش و کسب بورس تحصیلی اتریش و بطور کل مهاجرت تحصیلی به اتریش را برایتان ممکن می سازد.

درخواست ارزیابی رایگان

مطالب مرتبط با اتریش
 • هزینه تحصیل در اتریشهزینه تحصیل در اتریش۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۵:۰۰

  در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل در اتریش را به طور کامل و جامع برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا از هزینه های تحصیلی اتریش آگاه شوید. بررسی جامع و کامل […]

 • کشور اتریش برای زندگیکشور اتریش برای زندگی۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۷:۵۳

  یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی اتریش می باشد. سطح کیفی زندگی در این کشور در سطح جهانی بسیار بالا و عالی می باشد. با مهاجرت به اتریش می توانید از مزایایی همچون مشاهده مناظر شگفت انگیز، زندگی در شهرهای مدرن و پیشرفته و مشاهده روستاهای تاریخی بهره مند شوید. آب و هوای معتدل این کشور، […]

 • اتریش چگونه کشوری است؟اتریش چگونه کشوری است؟۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۴:۴۱

  اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای ۸٫۶ میلیون نفر جمعیت است. در اتریش زبان آلمانی صحبت می شود اما باید گفت این زبان با زبان آلمانی که در کشور آلمان صحبت می شود دارای تفاوت های قابل توجهی است زیرا از آنجا که مردم اتریش دارای لهجه های مختلف می باشند از […]

 • تحصیل در اتریش بدون مدرک زبانتحصیل در اتریش بدون مدرک زبان۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۵:۰۰

  اتریش یکی از کشورهایی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور وین می باشد و زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است. از آنجا که این کشور از لحاظ علمی پیشرفت چشمگیری داشته است تعداد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور سالانه در حال افزایش است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش […]

 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلمتحصیل در اتریش با مدرک دیپلم۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۰

  اتریش یکی از کشورهای اروپایی است و همانند دیگر کشورهای اروپایی دارای دانشگاهی معتبر می باشد. کیفیت آموزشی این دانشگاه ها در سطح جهان بسیار بالا می باشد. تعداد ایرانیان متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل هر ساله رو به افزایش است از این رو اکثر این افراد تمایل دارند تا شرایط ورود به […]

 • رشته های تحصیلی در اتریشرشته های تحصیلی در اتریش۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۶:۳۰

  می توان گفت در این کشور پنج دانشگاه معتبر و عالی وجود دارد که توانسته اند در سطح جهانی رتبه قابل قبولی کسب نمایند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبورگ اشاره کرد. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری […]

پست های فنلاند

مقالات منتشر شده

هزینه تحصیل در اتریش
کشور اتریش برای زندگی
اتریش چگونه کشوری است؟
تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان
تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم
رشته های تحصیلی در اتریش
تحصیل دکتری در اتریش
تحصیل فوق لیسانس در اتریش
معایب زندگی در اتریش
مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
آشنایی با دانشگاه هلسینکی
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه صنعتی گراتس اتریش
روش های مهاجرت به فنلاند
جاذبه های دیدنی فنلاند
تحصیل تخصص پزشکی در اتریش
افزایش شهریه دانشگاه وین اتریش
لینک دانشگاه های فنلاند
تحصیل رایگان در فنلاند
هزینه تحصیل در فنلاند
مراحل تحصیل در اتریش
اقامت اتریش
دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است
اعزام دانشجو به اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش