اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

مهاجرت تحصیلی اتریش در سالهای اخیر با رشد چشم گیری مواجه بوده.  اکثر مهاجرات تحصیلی برای ادامه تحصیل کشورهایی همچون امریکا، کانادا و کشورهای اروپایی را برای ادامه تحصیل بر می گزینند یکی از کشورهای اوپایی که مقصد دانشجویان بین المللی و دانشجویان ایرانیست کشور اتریش می باشد چرا که این کشور از مزایای زیادی جهت ادامه تحصیل برخوردار می باشد.

کشور اتریش

اتریش کشوری با مرکزیت وین، به واسطه داشتن طبیعت بکر خود، حضور در قلب اروپا و هم مرزی با قریب به ۱۰ کشور، برخورداری از اقتصاد و رفاه سطح بالا در بین کشورهای اروپایی  و یکی از پربازدیدترین کشور های جهان می باشد.

کشور اتریش که متأثر از فرهنگ و اقتصاد آلمان قرار دارد، سیستمی مشابه نظام آموزشی این کشور نیز در آن برقرار است. همانند سیستم آموزشی آلمان، متقاضی برای اعزام به اتریش برای تحصیل در مقطع کارشناسی، باید دیپلم داشته باشد.

دیپلم یا هرگونه مدرکی دال بر تائید تحصیل ۱۲ ساله متقاضی در مدارس (به تنهایی) موجب می شود تا متقاضیان تحصیل هنگام ورود به این کشور، مشمول ثبت نام در کالج و گذراندن ۲ ترم مقدماتی شوند، دو ترمی که نیاز است تا دانشجو با سیستم آموزشی اتریش همگام سازی شودو صرف آشنایی آن ها با محیط آکادمیک، و فراگیری زبان آلمانی می گردد.

این نکته به خودی خود، مسئله پیچیده ای را برای داوطلبان بوجود نمی آورد، کما اینکه در ایران نیز دوره پیش دانشگاهی همین نقش را ایفا می کند، در صورت عدم تسلط داوطلبین به زبان آلمانی طی این دوره وروددانشجو به دانشگاه های اتریش با سختی مواجه می شود، چرا که دروازه ورود به دانشگاه های اتریش با مدرک دیپلم، عبور از دروازه کالج می باشد و کلید این دروازه نیز تسلط به زبان آلمانی است.

اهمیت آشنایی به زبان آلمانی  برای متقاضیانتحصیل در اتریش

متقاضیان کسب پذیرش از دانشگاه های اتریش بهترست در سال منتهی به اخذ دیپلم، به یادگیری زبان آلمانی بپردازد  تا طی نمودن دوره تحصیل ۱ ساله کالج برایشان با صهولت بیشتری انجام شود و یا ضمن آموزش زبان آلمانی با شرکت در کنکورهای سراسری و آزاد و قبولی در دانشگاهی معتبر، رشته مورد نظر خود را انتخاب نموده و طی تحصیل (گذراندن حداقل ۴ ترم در دانشگاه)  به طرح اعزام دانشجو به اتریش بپیوندد.

حسن راه دوم دور زدن مقطع کالج و پذیرش در رشته مورد علاقه دانشجو می باشد به شرط تسلت کافی به زبان آلمانی. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که واحدهای پاس شده توسط دانشجو در ایران همسان سازی شده و سال های تحصیل وی در ایران، بیهوده تلقی نمی گردد.

مهمترین مدارک اعزام دانشجو به اتریش

جهت ورود متقاضیان به اتریش، مدرک زبان نیاز نیست، ولی منوط به شرکت در کلاس های زبان آلمانی مخصوص خارجیان است، زیرا لازمه برقراری ارتباطات در جامعه اتریش و فهم دروس تسلت به زبان آلمانی و انگلیسی است. از مهمترین مدارک اعزام دانشجو به اتریش می توان به ارائه ترجمه رسمی مدارک هویتی و تحصیلی به همراه اصل و کپی آن ها، گواهی عدم سو پیشینه، تائید صلاحیت آموزشی از ارگان های ذیصلاح و گواهی استطاعت مالی به مبلغی در حدود ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰  تومان اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در اتریش نیز مانند آلمان در مواقعی (مانند تحصیل در رشته های موسیقی و معماری که اتریش مهد آن ها می باشد) رایگان بوده و در غیر این صورت، هزینه آن، حتی کمتر از هزینه های تحصیل در ایران می باشد .

برخی از دانشگاه های غیر دولتی ایران نیز گاها مورد تایید تعدادی از دانشگاه های اتریش می باشند و اما نکته قابل ملاحظه در این است که امکان دریافت اقامت اتریش پس از اعزام دانشجو به اتریش وجود دارد.

درخواست ارزیابی رایگان

مقالات منتشر شده

مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
آشنایی با دانشگاه هلسینکی
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه صنعتی گراتس اتریش
روش های مهاجرت به فنلاند
جاذبه های دیدنی فنلاند
تحصیل تخصص پزشکی در اتریش
افزایش شهریه دانشگاه وین اتریش
لینک دانشگاه های فنلاند
تحصیل رایگان در فنلاند
هزینه تحصیل در فنلاند
مراحل تحصیل در اتریش
اقامت اتریش
دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است
اعزام دانشجو به اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش