تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش جز پر طرفدارترین برنامه های اعزام در مهاجرت به اروپا می باشد. بسیاری افراد جهت مهاجرت به اتریش معمولاً از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. در این مقاله هزینه ها ، مدرک زبان مورد نیاز ( زبان تدریس ) ، مدارک لازم برای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش را بررسی خواهیم کرد.

 در صورت تمایل می توانید با موسسه اعزام دانشجوی سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ارزیابی رایگان تماس حاصل نمایید یا فرم ارزیابی رایگان مشاوره تحصیل در خارج از کشور مندرج در سایت اینترنتی را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

زبان تدیس تخصص پزشکی در اتریش

دروس تخصص پزشکی در اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند اما دانشجویان خارجی الزامی جهت ارائه مدرک زبان ندارند زیرا دانشگاه های اتریش برای دانشجویان خارجی دوره های آموزشی زبان آلمانی برگذار می نماید البته جهت رفاه حال دانشجویان بهتر این است که متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در اتریش پیش از رفتن به این کشور دوره های آموزشی زبان آلمانی را سپری نمایند سپس جهت تسلط بیشتر به زبان آلمانی در کالج های زبان اتریش ثبت نام نمایند.

 

مزایای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

یکی دیگر از مزایای تحصیل تخصص پزشکی در اتریش امکان ثبت نام در دانشگاه های معتبر پزشکی این کشور بدون امتحان ورودی می باشد. دانشجویان تخصص پزشکی در اتریش پس از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مد نظر خود از بیمه درمانی برخوردار می شوند که کلیه خدمات درمانی برای دانشجو به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه هایی جزیی انجام می شود. هزینه بیمه درمانی برای دانشجویان در ماه حدود ۲۳ یورو می باشد.

 

زبان تدیس تخصص پزشکی در اتریش

تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

مزایای تحصیل در اتریش

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و دنیا
 • هزینه تحصیل بسیار کم در حد رایگان (۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو سالی)
 • اجازه کار دانشجویی برای دانشجویان بین المللی
 • تمدید اقامت پس از پایان تحصیل به منظور پیدا کردن شغل در اتریش
 • امکان دریافت اقامت دائم پس از ۳ سال کار کردن در اتریش
 • امکان دریافت ویزای همراه
 • امکان سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با ویزای دانشجویی اتریش

بورسیه تحصیلی تخصص پزشکی اتریش

بورسیه تحصیلی تخصص پزشکی در اتریش به افرادی که دارای رزومه قوی تحصیلی باشند تعلق می گیرد. هزینه زندگی و هزینه تحصیل در اتریش به نسبت مقرون به صرفه می باشد و شهریه هر ترم به صورت تقریبی ۳۸۰ یورو می باشد.

 

مطلب پیشنهادی  شرایط تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل تخصص پزشکی اتریش

هزینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته ای همچون: انگلیس، آلمان، فرانسه و … کمتر و به صرفه تر می باشد و دانشجویان می توانند با هزینه هایی بسیار مقرون به صرفه در برترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند و مدارک تحصیلی معتبر در سطح بین المللی اخذ نمایند.

هزینه تحصیل تخصص پزشکی در اتریش سالانه حدود ۵۰۰۰۰یورو می باشد که البته دانشجویان تخصص پزشکی در اتریش در ماه مبلغی حدود ۲۵۰۰ یورو حقوق دریافت می نمایند. یکی دیگر از دلایلی که افراد بسیاری خواهان تحصیل تخصص پزشکی در اتریش هستند امکان اخذ اقامت دائم این کشور برای فارغ التحصیلان می باشد.

بدین صورت که دانشجویان پس از اخذ مدرک تخصص پزشکی از دانشگاه های معتبر این کشور می توانند مشغول کار شوند و پس از گذشت ۲ سال از اشتغال به کار در این کشور و پرداخت مالیات و بیمه و البته در صورت تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی و داشتن شرایط سنی مورد نظر دولت این کشور می توانند تقاضای اخذ اقامت دائم اتریش را بدهند.

 

دانشگاه علوم پزشکی وین

یکی از معتبرترین و بزرگ ترین دانشگاه پزشکی این کشور که ارائه دهنده ی دوره های تخصصی پزشکی می باشد، دانشگاه علوم پزشکی وین نام دارد که بیش از ۶۰۰ سال قدمت دارد. بیشترین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی وین را پزشکیان ایرانی که متقاضی اخذ تخصص پزشکی از اتریش هستند تشکیل می دهد. دانشگاه علوم پزشکی وین با داشتن حدود ۱۸۰۰ محقق و حدود ۱۵۰۰ پزشک و البته بیمارستانی پیشرفته و مدرن یکی از بزرگ ترین دانشگاه بیمارستان های اروپا می باشد.

 

مطلب پیشنهادی  انواع اقامت اتریش

متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی اتریش

متقاضیان تحصیل تخصص پزشکی در اتریش جهت سکونت می توانند به صورت شخصی منزلی را اجاره نمایند و یا می توانند در خوابگاه های دانشجویی سکونت نمایند که البته مرسوم ترین مکان جهت سکونت دانشجویان بین المللی خوابگاه های دانشجویی می باشد.

هزینه ی خوابگاه های دانشجویی

هزینه ی خوابگاه های دانشجویی در این کشور با توجه به محل خوابگاه و امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می گیرد حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو در ماه می باشد و آن دسته از دانشجویانی که به صورت شخصی منزلی را اجاره می نمایند با توجه به متراژ منزل می بایست به ازای هر ۱۰ متر ۱۰۰ یورو پرداخت نمایند که به این مبلغ هزینه های مربوط به آب، برق، گاز و شارژ آپارتمان نیز اضافه می شود.

 

هزینه تحصیل تخصص پزشکی اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای علاقه مندان به تخصص پزشکی در اتریش :

 • ارائه مدارک شناسایی متقاضی
 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی
 • ارائه کارت عضویت پزشکی
 • ارائه مدارک مربوط به سوابق کار

نکته:  تمامی مدارک ارائه شده می بایست به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده باشند.

 

هدف ما

هدف ما در موسسه اعزام دانشجویی سپنتا ستاره اندیشه از مطالب ارائه شده،  انواع اقامت اتریش اطلاع رسانی و کمک به شما کاربر عزیز جهت آشنایی با انواع اقامت اتریش می باشد. امیدواریم تلاش سپنتا ستاره اندیشه باعث تحقق کسب اقامت اتریش برای شما مخاطب عزیز گردد. 

در صورت تمایل می توانید با موسسه اعزام دانشجویی سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ارزیابی رایگان از طریق فرم ارزیابی رایگان مندرج در سایت موسسه اقدام نمایید، کارشناسان ما در اصرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است