اتریش

تحصیل در اتریش

در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در اتریش بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در  موسسه سپنتا ستاره اندیشه می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید.
کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرش از دانشگاه های اتریش شما راهمراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

در حال حاضر اتریش بنا به شرایط عالی که دارد متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی را دارا می باشد که ثمره ای نظام آموزشی ایده آل، هزینه های کم و سطح استاندارد بالای زندگی در کشور  اتریش می باشد.

کشور اتریش (Austria) با داشتن دولتی که سعی کرده اقتصاد آلمان را سرلوحه اقتصاد جامع خود و آسایش و رفاه کشورهایی نظیر سوئیس را سرلوحه کار خویش قرار دهد، از طرفی میتواند مقصدی مناسب برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در اتریش و اروپا و از طرفی اقامتگاه مناسبی جهت بنا نهادن شرایط ادامه زندگی برای افراد با شرایط متفاوت می باشد.

تحصیل در اتریش به صورت رایگان

تحصیل رایگان در اتریش هنوز ( با هزینه بسیار ناچیز ) صورت می گیرد و این کشور با توجه به جمعیت بسیار کمی که دارا می باشد، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش و اقامت در این کشور را تسهیل نموده است. زبان اصلی کشور اتریش آلمانی است.

نکته :  قابل توجه متقاضیان تحصیل در اتریش، از سال ۲۰۱۳ مدرک دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش برای مقاطع بالاتر مورد تایید نمی باشد. یا به سختی ارزیابی می شوند و مورد پذیرش قرار می گیرند.

دانشگاه های مورد تایید اتریش جهت ادامه تحصیل بر اساس آخرین تغییرات اعلام شده بعد از سپتامبر ۲۰۱۸ (دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران)

کدام دانشگاه های اتریش جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اتریش مورد تایید هستند؟

در این تقسیم بندی دانشگاه های اتریش جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اتریش به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند که به ترتیب عبارتند:

نکته: این لیست بر اساس آخرین تغییرات اعلام شده در باب دانشگاه های مورد تایید اتریش جهت ادامه تحصیل در اتریش اعلام شده و مرتب بر اساس اخرین تغییرات بروز رسانی می شود.

مدرک زبان مورد نیاز و زبان تدریسی دانشگاه ها در اتریش

آیا برای کسب پذیرش و تحصیل در دانشگاه های اتریش مدرک زبان مورد نیاز است؟ چه سطحی از زبان برای تحصیل در اتریش و کسب پذیرش تحصیلی اتریش مورد نیاز است؟

در اکثر رشته های دانشگاهی اتریش در مقطع لیسانس زبان تدریس آلمانی می باشد و فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه داشته باشد. متقاضیان تحصیل در اتریش دو راه در پیش روی خود دارند، اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2  در ایران فرا بگیریند و اقدام بهکسب پذیرش تحصلی اتریش و متقابلا اقدام به تحصیل در اتریش کنند.
راه دوم اینکه بدون مدرک زبان برای ورود به قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش اقدام کنند و در اتریش از فرصت های کالج های زبان آلمانی بهرهمند شوند و زبان آلمانی را یاد بگیرند.

راه دوم برای عزیزان که قصد تحصیل در اتریش دارند و زمانی برای کسب مدرک زبان در ایران ندارند توصیه می شود بخاطر شرایط محیطی  و متدهای آموزشی مورد استفاده جهت یادگیری زبان آلمانی و از همه مهمتر حضور در محیط کشور اتریش می تواند باعث افزایش راندمان یادگیری شما شود.

از طرفی با توجه به تغییرات سالانه جهت اخذ ویزای برای متقاضیان تحصیل در اتریش از طرف سفارت این کشور بسیار توصیه می شود. 

نکته: در برخی از دانشگاه های کشور اتریش برخی از دروس هم به صورت دو کلاس مجزا به زبانهای آلمانی و انگلیسی تدریس می شود. 

کار در حین تحصیل در اتریش 

دولت اتریش برای تمامی دانشجویان زمان های مشخصی برای کار به هنگام تحصیل در هفته در نظر گرفته که در مقاطع مختلف نسبت به یکدیگر در مدت زمان متفاوت هستند , برای لیسانس  حدود ۱۰ ساعت کار در هفته با حقوق ۷ تا ۱۰ یورو برای هر ساعت، برای فوق لیسانس ۲۰ ساعت با حقوق ۹ تا ۱۱ یورو برای هر ساعت کاری و برای دانشجویان مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعت بصورت هفتگی با حقوق ۸ تا۱۰ یورو برای هر ساعت.

نکته: دانشجویان تازه وارد  در بدو ورود با توجه به عدم آشنایی به زبان آلمانی و همچنین نداشتن شناخت کافی از محیط اتریش بصورت واقع بینانه نمی توانند برای یکسال و یا حداقل مدتی که سطح زبان مطلوبی را فرا بگیرند.

بر روی گذینه کار در اتریش حسابی باز کنند هر چند هستند دانشجویانی با تخصص های خواص و تسلط به زبان انگلیسی در حیطه کارهای تحت وب با توجه به محیط مطلوب اتریش اقدام به درآمد زایی می نمایند، البته این مورد عمومیت ندارد.

هزینه های تحصیل در اتریش، هزینه زندگی در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش چقدر است؟ هزینه های زندگی دانشجویی در اتریش چقدر است؟

همانطور که در ابتدای این مطلب مطالعه کردید هزینه تحصیل در دانشگاه های اتریش هنوز رایگان می باشد (هزینه بسیار پایین در حد رایگان). پس هزینه های عمده شما بعنوان یک دانشجو هزینه های عمومی زندگی دانشجویی در کشور اتریش می باشد.

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجویان به صورت میانگین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و … می شود. البته شایان ذکر است هزینه تا تا حد زیادی بسته به نوع سبک زندگی شما متفاوت می تواند باشد.

شرایط تحصیل و کسب پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف در اتریش

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش

شرط مهم و اول ورود دانشجویان ایرانی به مقطع لیسانس در کشور اتریش  داشتن مدرک  قبولی کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می باشد یعنی کسانی شانس قبولی دارند که در آزمون کنکور ایران از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفته باشند و یا دانشجوی ثبت نامی یکی از دانشگاه های دولتی باشند.

همچنین نیاز به مدرک زبان آلمانی B2 و یا سپری کردن دوره آموزش این زبان در اتریش می باشد ناگفته نماند در بعضی از رشته ها نیاز هست که در امتحان ورودی به زبان آلمانی شرکت کنید.

جهت اطلاع دقیق از رشته های دارای آزمون ورودی با  موسسه سپنتا ستاره اندیشه مجری و مشاور اخذ پذیرش دانشجویی از دانشگاه های مورد تایید اتریش تماس بگیرید.

بسته به شرایط شما با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود می توایم مشاور و راهنمای شما باشیم و بهترین انتخاب های شما را معرفی کنیم.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اتریش

شرایط تحصیلی در مقطع فوق لیسانس شباهت کامل به مقطع  لیسانس دارد با تفاوت مدت زمان و شهریه ترم آن که برای هر ترم  تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۷۵۰ یورو می باشد.

زبان مورد تدریس این مقطع نیز با لیسانس یکی می باشد اما تنها مزیتی که برای فارغ التحصیلان در این مقطع وجود دارد اینست که  بعد از پایان تحصیلات مقطع فوق لیسانس، به فرد به مدت زمان یک ساله اجازه اقامت داده می شود که با توجه به مدرک خود شغل پیدا کند و در اصل ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کند.

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش

کشور اتریش همانند سایر کشورها توجه ویژه ای به مقطع دکترا ی دانشجویان دارد که در این جهت برای پرداخت مخارج تحصیل شان، شرایط ویژه در طول دوره ی دکترا فراهم کرده است که از جمله آن می توان به انواع بورس ها ویژه دانشجویان دکترا نام برد.

مدت زمان این دوره ۲ سال می باشد و از ویژگی های دیگر این دوره این است که دولت اتریش برای کسانی که در این مقطع تحصیل می کنند حقوق ماهیانه تقریبا ۲ هزار یورو در نظر گرفته است که  هزینه های این گروه از  دانشجویان را بخوبی پوشش می دهد.

هدف ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشه  اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب پذیرش تحصیلی اتریش می باشد. امیدواریم تلاش همکاران ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشهباعث تحقق کسب پذیرش تحصیلی اتریش  و پذیرش تحصیلی اروپا برای شما مخاطب عزیز گردد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های  کسب پذیرش تحصیلی رایگان  از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

درخواست ارزیابی رایگان

مطالب مرتبط با اتریش
 • هزینه تحصیل در اتریشهزینه تحصیل در اتریش۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۵:۰۰

  در این مقاله قصد داریم هزینه تحصیل در اتریش را به طور کامل و جامع برای متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور مورد بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید تا پایان مقاله همراه ما باشید تا از هزینه های تحصیلی اتریش آگاه شوید. بررسی جامع و کامل […]

 • کشور اتریش برای زندگیکشور اتریش برای زندگی۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۷:۵۳

  یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی اتریش می باشد. سطح کیفی زندگی در این کشور در سطح جهانی بسیار بالا و عالی می باشد. با مهاجرت به اتریش می توانید از مزایایی همچون مشاهده مناظر شگفت انگیز، زندگی در شهرهای مدرن و پیشرفته و مشاهده روستاهای تاریخی بهره مند شوید. آب و هوای معتدل این کشور، […]

 • اتریش چگونه کشوری است؟اتریش چگونه کشوری است؟۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۴:۴۱

  اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای ۸٫۶ میلیون نفر جمعیت است. در اتریش زبان آلمانی صحبت می شود اما باید گفت این زبان با زبان آلمانی که در کشور آلمان صحبت می شود دارای تفاوت های قابل توجهی است زیرا از آنجا که مردم اتریش دارای لهجه های مختلف می باشند از […]

 • تحصیل در اتریش بدون مدرک زبانتحصیل در اتریش بدون مدرک زبان۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۵:۰۰

  اتریش یکی از کشورهایی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور وین می باشد و زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است. از آنجا که این کشور از لحاظ علمی پیشرفت چشمگیری داشته است تعداد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور سالانه در حال افزایش است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش […]

 • تحصیل در اتریش با مدرک دیپلمتحصیل در اتریش با مدرک دیپلم۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۶:۰۰

  اتریش یکی از کشورهای اروپایی است و همانند دیگر کشورهای اروپایی دارای دانشگاهی معتبر می باشد. کیفیت آموزشی این دانشگاه ها در سطح جهان بسیار بالا می باشد. تعداد ایرانیان متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل هر ساله رو به افزایش است از این رو اکثر این افراد تمایل دارند تا شرایط ورود به […]

 • رشته های تحصیلی در اتریشرشته های تحصیلی در اتریش۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۶:۳۰

  می توان گفت در این کشور پنج دانشگاه معتبر و عالی وجود دارد که توانسته اند در سطح جهانی رتبه قابل قبولی کسب نمایند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه وین، دانشگاه گراتس، دانشگاه فنی وین، دانشگاه اینسبورگ اشاره کرد. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری […]

پست های فنلاند

مقالات منتشر شده

هزینه تحصیل در اتریش
کشور اتریش برای زندگی
اتریش چگونه کشوری است؟
تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان
تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم
رشته های تحصیلی در اتریش
تحصیل دکتری در اتریش
تحصیل فوق لیسانس در اتریش
معایب زندگی در اتریش
مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
آشنایی با دانشگاه هلسینکی
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه صنعتی گراتس اتریش
روش های مهاجرت به فنلاند
جاذبه های دیدنی فنلاند
تحصیل تخصص پزشکی در اتریش
افزایش شهریه دانشگاه وین اتریش
لینک دانشگاه های فنلاند
تحصیل رایگان در فنلاند
هزینه تحصیل در فنلاند
مراحل تحصیل در اتریش
اقامت اتریش
دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است
اعزام دانشجو به اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش