تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد. اگر علاقه به تحصیل در اسپانیا دارید با ما همراه باشید. در ادامه ضمن تشریح مسائل مربوط به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا، پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم دارد.

در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اسپانیا بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در  موسسه سپنتا ستاره اندیشه می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید.
کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرش از دانشگاه های اسپانیا شما راهمراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان). اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

تحصیل در اسپانیا  مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد . وجود دانشگاه های معتبر، امکان بردن همراه ، امکان تحصیل در مقاطع مختلف ، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی و تحصیل در اسپانیا می باشد .

دانشگاه های مورد تایید اسپانیا جهت ادامه تحصیل بر اساس آخرین تغییرات اعلام شده بعد از سپتامبر ۲۰۱۸ (دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران)

کدام دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا مورد تایید هستند؟

در این تقسیم بندی دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند (البته گروه متوسط و ضعیف هم در این رده بندی اعلام شده که از درج آنها صرف نظر شده) که به ترتیب عبارتند:

نکته: این لیست بر اساس آخرین تغییرات اعلام شده در باب دانشگاه های مورد تایید اسپانیا جهت ادامه تحصیل در اسپانیا اعلام شده و مرتب بر اساس آخرین تغییرات بروز رسانی می شود.

از مزایای تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم ، امکان کار در پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.
از طرق مهاجرت به اسپانیا می توان به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری (مهاجرت به اسپانیا با 25000 یورو) و ویزای کار می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند. 

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند.

دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ها درکالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند.
اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد وکلای ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشه این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد.

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه از 30 درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود 60 تا 100 یورو باید پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 80 تا 100 یورو به ازای هر هفته حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اسپانیا

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اسپانیا 2 سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. دانشجویان جهت تحصیل به زبان اسپانیایی می بایست قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی را ارائه بدهند و دانشجویانی باید توجه داشته باشند دانشگاه های اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارند ولی جهت متقاعد کردن افسر سفارت و همچنین برقراری ارتباط در کشور اسپانیا دانستن زبان انگلیسی امری لازم می باشد. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو به ازای هر هفته دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی هزینه زندگی در اسپانیا و تحصیل دانشجو را تامین می کند. هزینه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 5000 یورو می باشد و دانشجویان می توانند این مبلغ را بصورت اقساط نیز پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا 5 سال به طول می انجامد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد.

دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند.

لازم به ذکر است بورسیه حدود 1000 الی 1200 یورو می باشد ولی دریافت آن بسیار سخت است و بطور کلی نباید روی آن حساب باز کرد، در ادامه شرایط  اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت موردی بحضورتان اعلام می گردد:

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…
 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود
 • رزومه کاری
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان
 • کپی و اصل شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند. 

هدف ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشه اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا،  تحصیل در اسپانیا می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های مهاجرت به اسپانیا و کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا   از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

درخواست ارزیابی رایگان

مطالب مرتبط با اتریش
پست های فنلاند

مقالات منتشر شده

مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
آشنایی با دانشگاه هلسینکی
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه صنعتی گراتس اتریش
روش های مهاجرت به فنلاند
جاذبه های دیدنی فنلاند
تحصیل تخصص پزشکی در اتریش
افزایش شهریه دانشگاه وین اتریش
لینک دانشگاه های فنلاند
تحصیل رایگان در فنلاند
هزینه تحصیل در فنلاند
مراحل تحصیل در اتریش
اقامت اتریش
دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است
اعزام دانشجو به اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش