اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

در کشور اتریش 18 دانشگاه و 110 مرکز آموزشی قرار دارد. در بیشتر این مراکز دانشگاهی و آموزشی تدریس به زبان آلمانی انجام می شود. البته در برخی از این دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل رایگان در اتریش

یکی از مهم ترین دانشگاه هایی که امکان تحصیل رایگان در اتریش را فراهم آورده است دانشگاه وین می باشد. دانشگاه وین از لحاظ رتبه علمی 84 در جهان و 15 در اروپا می باشد. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد.

در مقطع دکتری دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در این مقطع نیز دانشجو نیاز به دارا بودن مدرک زبان ندارد.

برای شروع به تحصیل در دانشگاه های اتریش ابتدا باید دروس مربوط به گرامر و لغات زبان آلمانی را پاس کنید. در صورتی که آشنایی با زبان آلمانی ندارید قبل از شروع به تحصیل در رشته تخصصی خود باید به مدت سه ترم آموزش زبان آلمانی بگذرانید. هزینه تحصیل در کلاس های آموزش زبان آلمانی برای هر ترم 380 یورو می باشد. (این مورد از تحصیل رایگان در اتریش مستثنی است). در واقع این هزینه به نسبت دانشگاه آزاد ایران بالا نخواهد بود. 

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش در رشته های موسیقی و معماری دارای سطح بالایی در جهان هستند. در صورتی که دانشجویان در این رشته ها و در اتریش تحصیل کنند آینده شغلی بهتری خواهند داشت. اتریش در رشته های موسیقی و معماری در جهان جزء برترین هاست.

مطلبی که علاقمندان به تحصیل رایگان در اتریش بهتر است بدانند

مدرک دانشگاه آزاد ایران در اتریش دارای اعتبار بالایی نزد دانشگاه های این کشور نیست. از این رو اگر دانشجو دارای مدرک از دانشگاه آزاد باشد نمی تواند اقدام به تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد کند. در نهایت راه تحصیل برای این افراد اینگونه است که باید پس از ورود به دانشگاه اتریش تقاضای سنجش مدرک تحصیلی خود را بدهند. بعد از سنجش مدرک تحصیلی دانشگاه مشخص خواهد کرد دانشجو باید از چه ترمی مجددا مقطع لیسانس را در دانشگاه اتریش تکرار کند.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد به صورت ناپیوسته برای دانشجویان دانشگاه های سراسری ایران وجود دارد. پذیرش تعداد واحدهای گذرانده شده در دانشگاه های ایران به دانشگاه مقصد شما بستگی دارد. مهم ترین علت این تطبیق واحد در دانشگاه های اتریش تفاوت مدت تحصیل یکساله در مقاطع دانشگاهی می باشد. و از جمله علت های آن نیز تفاوت 1 سال تحصیلی است که در دانشگاه های اتریش و ایران وجود دارد می باشد. بنابراین برای اطمینان از درست بودن روند کار دانشجو باید مدارک خود را برای دانشگاه مقصد در اتریش ارسال کند. در صورتی که تعدادی از واحد های تحصیلی دانشجو در ایران پذیرفته نشود دانشجو باید حداکثر یک سال قبل از شروع تحصیل باید این واحدها را مجددا بگذراند.

درخواست ارزیابی رایگان

مقالات منتشر شده

مهاجرت به اتریش
ویزای تحصیلی اتریش
آشنایی با دانشگاه هلسینکی
دانشگاه پزشکی گراتس
دانشگاه صنعتی گراتس اتریش
روش های مهاجرت به فنلاند
جاذبه های دیدنی فنلاند
تحصیل تخصص پزشکی در اتریش
افزایش شهریه دانشگاه وین اتریش
لینک دانشگاه های فنلاند
تحصیل رایگان در فنلاند
هزینه تحصیل در فنلاند
مراحل تحصیل در اتریش
اقامت اتریش
دوره پیش دانشگاهی در اتریش چگونه است
اعزام دانشجو به اتریش
تحصیل رایگان در اتریش
شرایط تحصیل در اتریش