, ,
شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش دارای شرایطی می باشد که در ذیل به بررسی شرایط تحصیل در اتریش می پردازیم.

 اتریش به آلمانی (Österreich) یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. اتریش یکی از کشورهای پیشرفته با رفاه اجتماعی بالا و جزو اتحادیه اروپا می باشد.

این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌ مرز است.

 

 زبان رسمی

زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. درکنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند. کشور اتریش با مساحت ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربع از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است. در شرایط تحصیل در اتریش می توان بیان نمود که اخیرا قوانین تحصیل دراین کشور تغییر یافته است و فقط دانشگاههای دولتی ایران مورد تایید اغلب دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل می باشند.تحصیل درمقطع کارشناسی نیازمند قبولی دردانشگاه دولتی یا گواهی اشتغال به تحصیل می باشد (افرادی که فوق دیپلم از دانشگاه سراسری را داشته باشند می توانند برای مقطع کارشناسی پذیرش بگیرند) لازم به ذکر است که کشور اتریش دارای فصول زمستانی بسیار سرد می باشد. که جهت تحصیل در اتریش می بایست مبحث آب و هوا نیز در شرایط تحصیل در اتریش لحاظ گردد. کشور اتریش دارای هشت میلیون و سیصد و پنجاه هزار جمعیت می باشد که این میزان درکشورهای اروپایی بسیار اندک می باشد و می توان بیان نمود که از میان این جمعیت تنها %۲۰ در وین زندگی می کنند.

 

مطلب پیشنهادی  تحصیل تخصص پزشکی در اتریش

درذیل به برخی از دانشگاه های ممتاز اتریش که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز می باشند می پردازیم:

۱) دانشگاه وین

 ۲) دانشگاه گراتس

 ۳) دانشگاه اینسبورک

 ۴) دانشگاه سالزبورگ

 ۵) دانشگاه تکنیک وین

 ۶) دانشگاه تکنیک گراتس

 ۷) دانشگاه لوین

 ۸) دانشگاه بوکو وین

 ۹) دانشگاه دامپزشکی وین

 

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است