ویزای کار

ویزای کار کانادا 2019

همه چیز درباره ویزای کار کانادا در این مقاله آورده شده است. دریافت و اخذ این نوع ویزا در کانادا به عنوان یکی از کشورهای مرفه و دارای موقعیت های شغلی مناسب، دارای متقاضیان خارجی زیادی در سراسر جهان است. در این مقاله قصد داریم تا فرآیند اخذ این نوع ویزا در کانادا را با شما بررسی کنیم و مدارک و شرایط لازم برای اخذ این ویزا را نیز به شما خواهیم گفت. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

دریافت ویزای کار کانادا

شما به عنوان یک خارجی برای کسب اجازه برای کار در کانادا نیاز به اخذ ویزای کار این کشور دارید. هر ساله بیش از ۳۰۰ هزار نفر خارجی به عنوان کارگر یا کارمند در مشاغل مختلف در کانادا، ویزای کار دریافت می کنند. شما به عنوان یک غیر مهاجر خواهید توانست برای کار در کانادا، ویزای موقت کار دریافت کنید.

معمولا برای شما به عنوان یک خارجی که متقاضی کار در کانادا است، قبل از صدور ویزا توسط ESDC یا همان موسسه استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، یک نامه تایید شده پذیرش از سوی یک کافرمای معتبر کانادایی نیاز است. شما باید بدانید که فرآیند درخواست اخذ ویزای کار کانادا، دارای چندین مرحله است و البته شما ممکن است با توجه به ملیت خارجی خود به این ویزا برای کار در کانادا نیاز داشته و یا نداشته باشید. در این فرآیند نکاتی بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. در این قسمت این نکات و موارد را بررسی می کنیم.

⦁ مرحله اول

کارفرما در صورت لزوم باید برای ارزیابی تاثیرات حوزه شغلی مذکور درخواست بررسی کند. ارزیابی تاثیر مثبت در بازار کار (LMIA) معیاری است که شرایط کانادا و شهروندان کانادایی را برای انجام این شغل بررسی می کند. این شاخص از سوی ESDC مشخص شده و اگر LMIA مثبت باشد به این معناست که برای موقعیت شغلی مورد نظر، هیچ شهروندی از کانادا شرایط را ندارد و کارفرما مجاز به استخدام یک غیرکانادایی است.

البته اخذ ویزای کار کانادا ممکن است در مواردی خاص که در این قسمت بیان می شود نیاز به استعلام لیما نداشته باشد:

⦁ تحت توافقنامه های بین المللی مانند توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA)
⦁ در پوزیشن ها و موقعیت هایی که دارای منافع اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی بسیار زیادی برای کانادا است نیز نیازی به لیما نیست.
⦁ بخشی از موافقت نامه های تبادلی کانادا با سایر کشورها برای نیروی آموزش و معلم
⦁ برای برخی از انواع ویزای تحصیلی کانادا و همچنین برای شرکای اقتصادی و کاری دارندگان ویزای کسب و کار و بیزنس در کانادا
⦁ ماهیت کار خیر خیرخواهانه و مذهبی باشد؛ در این حالت نیز نیازی به اخذ لیما نیست.
⦁ اثبات شرایط برخی افراد که برای گذران زندگی خود مجبور به کار در این کشور هستند؛ مثلا شرایطی مانند پناهندگی

⦁ مرحله دوم:

ارسال درخواست و قرارداد برای کارگر یا کارمند: پس از استعلام مثبت لیما، کارفرما باید قرارداد و موافقت نامه را به همراه یک نسخه کپی برای شخص مورد نظر برای اخذ ویزای کار کانادا ارسال کند.

⦁ مرحله سوم:

درخواست کارگر یا متقاضی خارجی برای اخذ ویزای کار کانادا: متقاضی خارجی با در دست داشتن موارد گفته شده می تواند برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام کند. توجه داشته باشید در صورتی که موقعیت شغلی شما در کبک است شما ممکن است نیاز داشته باشید تا Certificate d’acces du Québec یا به صورت اختصاری CAQ را دریافت کند. این سند گواهی است برای تایید کار موقت شما در کبک کانادا.

⦁ مرحله چهارم:

در این قسمت و پس از ارسال مدارک و مشخصات به همراه مدارک موقعیت شغلی و استعلام مثبت لیما، در صورت تایید، ویزای شما برای کار موقت در کانادا صادر شده و فرآیند اخذ ویزای کار کانادا برای شما به پایان می رسد. شما باید در نظر داشته باشید که این ویزا توسط یک CBSA که اختصاری مامور مربوطه به امور مهاجرت و کار است، در محل ورود شما به کانادا به شما اعطا می شود.

موارد و نکات اصلی در فرآیند اخذ ویزای کار کانادا بررسی شد. شما باید بدانید که پیش نیاز اصلی اجازه موقت کار شما در کانادا، معیار لیما و همچنین درخواست کارفرمای کانادایی خواهد بود و این دو لازم هستند. همچنین در برخی از انواع ویزای کار کانادا که موقعیت شغلی آن ها متعلق به کارفرمای مشخصی نیست، ویزای آزاد یا اوپن با اختیارات شغلی بالا به شما داده می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یازده =