, ,

تحصیل رایگان اتریش

تحصیل رایگان اتریش

در ابتدا قدری و قبل از پرداختن به موضوع تحصیل رایگان در اتریش با دانشگاه ها و شرایط تحصیل در آنها آشنا شوید. در اتریش تعداد ۱۸ دانشگاه و نیز ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که بیشتر آنها به زبان آلمانی و برخی دیگر به زبان انگلیسی تدریس می شود و تحصیل در مقطع دکتری تنها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و در این مقطع دانشجو نیاز به دارا بودن مدرک زبان ندارد.

از جمله بهترین دانشگاه ها که می توان به صورت تحصیل رایگان اتریش نیز در آنها تحصیل نمود می توان به دانشگاه وین اشاره نمود که این دانشگاه دارای رتبه ۸۴ در جهان و نیز رتبه ۱۵ در اروپا می باشد. جهت پذیرش تمام دانشجویان نیازی به دارا بودن مدرک زبان آلمانی نمی باشد و تنها پس از اخذ پذیرش می بایست،

دانشجو پیش از اخذ دروس مورد نظر خود ابتدا دروس مربوطه به زبان آلمانی نظیر گرامر ها و یا لغات و غیره را اخذ نماید و اما برای دانشجویانی که به هیچ وجه  هیچ گونه آشنایی با زبان آلمانی ندارند ابتدا می بایست به مدت ۳ ترم زبان آلمانی را بیاموزد که هزینه ی آن برای هر ترم ۳۸۰ یورو می باشد (که در این مورد از شرایط تحصیل رایگان اتریش استفاده نمی شود).

در واقع این هزینه نصف شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی و نیز ۱/۴ شهریه در مقطع ارشد می باشد و در صورتیکه دانشجو در شرایط معدلی مطلوب و مورد نظر دانشگاه قرار گیرد بخش اعظمی از شهریه دانشجو به وی مسترد می گردد .

 

مطلب پیشنهادی  دانشگاه پزشکی گراتس

دانشگاه های اتریش

در اتریش دانشگاه های معتبر و مهمی در زمینه ی رشته های معماری، موسیقی وجود دارد که دانشجویانی که موفق به گذراندن این گونه رشته ها در اتریش شوند نسبت به سایر دوستان خود که در کشورهای متفاوتی تحصیل نموده اند دارای امتیازات بسیار بسیار بالاتری نسبت به آنها خواهند بود.

در صورتیکه دانشجو دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد باشد، ادامه ی تحصیل برای وی در مقطع ارشد و به صورت ناپیوسته وجود ندارد. بدین گونه که وی پس از ورود به دانشگاه اتریش می تواند تقاضای سنجش مدارک تحصیلی خود را بدهد و پس از آن دانشگاه مورد نظر وی در اتریش مشخص می نماید که وی می تواند از کدام ترم مقطع لیسانس تحصیلات خود را ادامه دهد.

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته برای دانشجویان دانشگاه سراسری وجود دارد و درصد پذیرش واحدهای گذرانده به دانشگاه مقصد در اتریش بستگی دارد و از جمله علت های آن نیز تفاوت ۱ سال تحصیلی که در دانشگاه های اتریش و ایران وجود دارد می باشد  به همین جهت برای اطمینان بیشتر دانشجو می بایست مدارک خود را برای دانشگاه مورد نظر خود در اتریش ارسال نماید و پس از بررسی نتیجه به دانشجو اعلام خواهد شد و در صورت عدم پذیرش برخی واحدها دانشجو می بایست در یک سال قبل از شروع تحصیلات خود در اتریش ادامه تحصیل خود را شروع نماید.

 

نتیجه گیری

بنابراین برای نتیجه گیری در تعیین ترم شروع دانشجو، دانشگاه مقصد در اتریش پس از بررسی های انجام شده بر روی ریز نمرات دانشجو مشخص می شود که دانشجو می بایست از ترم چند تحصیلات خود را آغاز نماید.

جهت ارزیابی  تحصیل رایگان اتریش  “موسسه سپنتا ستاره اندیشه” در خدمت شماست!

در صورت تمایل به تحصیل رایگان در اتریش، بدون داشتن مدارک زبان آلمانی و انگلیسی بصورت رایگان مشاوره بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی رایگان را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است