تحصیل در اتریش ، تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل رایگان فنلاند ، شرایط تحصیل در اتریش
ssa-visa.com-travel
ssa-visa.com-students
ssa-visa.com-airplane

موسسات مجاز اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

موسسات مجاز اعزام دانشجو به اتریش

اولین قدم برای تحصیل در اتریش ، مکاتبه و جلب نظر یکی از دانشگاه های این کشور می باشد . دانشگاه های اتریش با توجه به سوابق  تحصیلی متقاضیان ، در صورت داشتن پیشنیاز های لازم توسط این اشخاص ، به کمک نامه و یا ایمیل ،  رضایت یا عدم رضایت خود را نسبت به ثبت نام آن ها اعلام می دارند که این مکاتبه در حکم پذیرش دانشگاه می باشد . با توجه به تاریخ نگاشته شده در این حکم (تاریخ انقضاء اجازه ورود) ، متقاضیان می توانند به سفارت اتریش مراجعه کرده و اقدام به اخذ روادیدشان کنند . دولت اتریش برای اینکه به دانشجویان خارجی اجازه ورود به خاک خود را بدهد ، باید از وضعیت اسکان مناسب آن ها مطمئن باشد . لذا پیش از صدور اجازه ورود آن ها به این کشور و اعزام دانشجو به اتریش ، ارائه مدرکی توسط دانشجو مبنی بر اجاره مکانی برای اقامت در این کشور ، مجوز اقامت در خوابگاه و یا منزل دوستان و آشنایان الزامیست . لازم به ذکر است که همانگونه که این مدارک باید ضامن اسکان ۱ ساله فرد باشد ، به کمک مدارک دیگری نیز باید تمکن مالی ۱ ساله دانشجویان نمایان شود . مدرک اثبات تمکن مالی ، سندیست که طبق آن مشخص می گردد که فرد مذکور قدرت مالی حضور ۱ ساله در جامعه اتریش را دارد و برای گذران زندگی خود ، متوسل به ارتکاب جرم و … نمی شود . این مدارک و ترجمه رسمی آن به زبان آلمانی که نمایشگر جزء به جزء تراکنشات مالی می باشد ، نشان می دهد که ثروت فرد از چه راهی بدست آمده است و در صورتی که منبع آن مشخص نباشد ، تقلب محسوب شده و پرونده اعزام دانشجو به اتریش بسته می شود .در کنار این عوامل ، وجود اسپانسر مالی ( اعم از شخص حقیقی ، اجاره  ملک ، حقوق معنوی و … ) که بتواند ماهانه مبلغ مکفی و مشخصی را به حساب متقاضی تحصیل در اتریش واریز کند نیز قابل قبول است . ارائه اصل و کپی پاسپورت و شناسنامه ، عکس پرسنلی و گواهی عدم سوء پیشینه نیز از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و اعزام دانشجو به اتریش می باشد . ارائه مدارک فوق ، صحت آن ها و حتی طرز چینش اوراق به حدی حائز اهمیت می باشد که در صورت فقدان هریک ، پروسه اعزام دانشجو به اتریش به تعویق می افتد . ایجاد این فاصله ، زمانی خود را بیشتر نشان می دهد که مهلت پذیرش دانشگاه رو به اتمام بوده و متقاضی از هیچ تلاشی برای جمع آوری صحیح مدارک مضایقه نکرده  و با شکست روبرو می شود . لذا اهمیت وجود موسسات مجاز اعزام دانشجو به اتریش در این شرایط مشخص می گردد ؛ موسسات مجاز در این حیطه ، با تسلط کامل بر باید ها و نباید های اخذ ویزا ، می توانند با ارائه مشاوره ای کارشناسانه ، دانشجویان مشتاق برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را در مسیری صحیح قرار داده و در صورتی که خود دانشجو بخواهد ، این موسسات می توانند تمامی مراحل را از ابتدا تا انتها  انجام دهند . جلوگیری از ارائه مدارک دردسرساز و جعلی ، داشتن کارگزارانی در کشور مقصد ، جمع آوری مدارک مورد نیاز در کمترین زمان ممکن و همراهی متقاضیان از مکاتبه اولیه تا لحظه اعزام دانشجو به اتریش ، حداقل خدماتیست که موسسات مجاز این امر در اختیار کارفرمایان خود قرار می دهند .

درباره اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

درباره اعزام دانشجو به اتریش

انسان در ذات خود موجودی کنجکاو است و همین کنجکاوی و علاقه به دانستن است که بین او و سایر مخلوقات خداوند تفاوت هایی ایجاد کرده است . موجودی که نه بالی برای پرواز ، نه دم و باله ای برای شنا ، نه عضلات توانایی برای فرار و نه آرواره و چنگال تیزی برای جنگیدن داشت ، بدون قدرت تفکر و تعقل خویش ، در سال های اولیه هبوط خود اسیر چرخه طبیعت شده و به عنوان ماده ای مصرفی ، توسط سایر موجودات منقرض می شد . اما براستی دلیل این بقا و برتری چیست ! بشر نخستین از بدو شناخت خویش و محیط پیرامون خود ، دریافت که توانایی مقابله با این چرخه را ندارد ، لذا با گردآوری و ساخت ابزار آلات مختلف و صنع پناهگاه هایی محکم ، تا حدودی از گزند این بلایا محفوظ ماند . این روند با گذشت قرون زیادی تکامل یافت تا در نهایت خط بوجود آمد . پس از اختراع خط و توانایی بشر در ثبت و ضبط وقایع و امکان نگهداری و انتقال تجارب عملی خویش ، پایه های علم امروزی بنا نهاده شد . علوم مختلف در شهرهای بزرگ با سرعت بیشتری تکامل می یافت ، در نتیجه مشتاقان کسب علم از قریه و شهرهای دور و نزدیک به این اماکن سفر می کردند ؛ از این روست که می گویند سفر برای کسب علم و دانش ، ژرفایی به اندازه  تاریخ تمدن بشری دارد . امروزه با پیشرفت علم و تحقق رویای دهکده جهانی ، توانایی بشر برای حصول علم به طرز چشم گیری زیاد شده است ، اما هنوز هم سنت سفر برای کسب علم پابرجاست و گاهی تجربه حضور در فضای دانشگاهی و  بهره مندی از امکانات موجود در آن ، از هیچ طریق دیگری میسر نمی باشد ، به عنوان مثال فردی که طالب آموختن موسیقی به عنوان یک علم در حد اعلای آن می باشد ، راهی جز غرق شدن در دریای بیکران این هنر ندارد . در این مثال فرد مذکور با تحصیل در مهد موسیقی نوین – اتریش – که همان دریای لایتناهی این هنر می باشد می تواند به خواسته خود برسد . اعزام دانشجو به اتریش و سایر کشورهای پیشرفته از این روی حائز اهمیت می باشد که دانشجویان اعزامی پس از بازگشت ، می توانند به ترویج علمی که پیش از آن ها در کشورشان وجود نداشته بپردازند (مانند اولین نسل دانشجویان ایرانی در فرانسه – دوران پهلوی اول) و یا به تکامل آن کمک کنند . در باب اعزام دانشجو به اتریش و شرایط تحصیل مطالبی تقدیم حضورتان شد ولی هیچگاه از تفاوت میان اعزام دانشجو به اتریش و سایر کشورهای جهان صحبتی نشده است . از مهمترین محاسن تحصیل در اتریش می توان به عدم وجود محدودیت سنی اشاره کرد ، این در حالیست که در کشورهای همسایه اتریش ( نظیر آلمان ) با گذشتن سن از مزر ۲۶ سال ، عملا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی از بین رفته و دوستداران علم ، باید راه دیگری را در پیش گیرند . عدم نیاز به ارائه مدرک زبان نیز عامل دیگریست که اعزام دانشجو به اتریش را در زمره کشورهای پرطرفدار قرار داده است . در نظام آموزشی این کشور ، علاقه مندان با هر زبانی می توانند در دانشگاه ثبت نام کرده و با کمک کلاس های آموزشی زبان آلمانی که از ۶ ماه تا ۱ سال طول می کشد ، خود را با سایرین هماهنگ کنند . شرط معدل نیز که یکی دیگر از موانع ادامه تحصیل در دانشگاه های خوب دنیاست در این کشور وجود نداشته و دانشجویان اعزامی با شرکت در آزمون های ورودی هر موسسه ، شانس خود را برای ادامه تحصیل در اتریش امتحان می کنند .

شرکت های اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

شرکت های اعزام دانشجو به اتریش

بیایید پیش از صحبت در مورد شرکت های اعزام دانشجو به اتریش ، کمی در مورد وکلا وکار آن ها کمی صحبت کنیم . وکیل در ساده ترین تعریف خود به فردی سخنور ، با تجربه و مسلط به یک حرفه و یا مهارت (عموما علم حقوق) گفته می شود که به دلیل عدم توانایی و آگاهی لازم ، کمبود وقت ، عدم تمایل به درگیری و حواشی امور و … ، دیگران در انجام امور خود به وی متوسل شده و وی  با اخذ مبلغی توافقی ، کار مورد نظر را انجام می دهد . همانطور که ذکر شد ، حسن وجود وکیل ، انجام شدن برخی کارها به دست وی می باشد که انسان های دیگر از انجام آن ملول بوده و از سویی دیگر انجام این کار از اهمیت زیادی برخوردار می باشد . ارتباط این توضیحات با شرکت های اعزام دانشجو به اتریش نیز در این می باشد که این مجموعه ها نیز گروهی از وکلا در حیطه ای غیر ار قضا و قانوند . کار این وکلا انجام تمام یا جزئی از اقدامات لازم برای اعزام دانشجو به اتریش می باشد . این اقدامات می تواند از ارسال درخواست تحصیل به مراکز آموزشی اتریش شروع شده ، با اخذ وقت مصاحبه سفارت ، تهیه مدارک مالی و تحصیلی ادامه یافته و با همراهی وی در خاک اتریش پایان یابد . یکی از خدمات ویژه ای که شرکت های اعزام دانشجو به اتریش ارائه می دهند ، اجاره واحد مسکونی می باشد . همانطور که در مقالات مرتبط بیان شد ، وجود مکانی برای اقامت و اسکان ۱ ساله دانشجویان جدیدالورود ، یکی از شروط اصلی تائید و اعطای ویزای تحصیلی این کشور می باشد . از سوی دیگر گفته شد که این مکان می تواند منزل شخصی یکی از دوستان و آشنایان وی ( اجاره ای و یا تحت مالکیت ) نیز باشد . حال با تصور اینکه دانشجویی دارای آشنای مقیم این کشور نبوده و خود نیز به تنهایی توانایی اجاره یک واحد مسکونی را نداشته باشد (به روش های مرسوم این کار آشنایی نداشته باشد) ، شرکت های اعزام دانشجو به اتریش با تکیه بر توانایی و علم خود چه در ایران و چه نزد کارمند خود اتریش ، توانایی انجام این کار را به نحو احسن داشته و این نیاز را مرتفع می کند . در ادامه باید اضافه کرد که بصرفه ترین محل اسکان برای دانشجویان ، خوابگاه های دانشجویی می باشد که که قیمت چندانی نیز ندارند .

مهاجرت به مکانی جدید همواره با سردرگمی ، دلتنگی ، ترس و گاهی پشیمانی همراه است ؛ این احساس زمانی که برای اولین بار به کشوری خارجی برای اقامت سفر کرده اید بیش از پیش نیز می شود . در چنین مواقعی وجود یک هموطن که مسیر صحیح را به شما نشان داده و تا زمان تطابق شما با محیط جدید در کنارتان باشد ، تاثیر بسزایی بر زندگی جدیدتان خواهد داشت . یکی دیگر از فواید همکاری با شرکت های اعزام دانشجو به اتریش ، گسیل فرد مذکور برای یاری شماست که از کمک های او می توان به اسقبال گرم وی در فرودگاه نام برد . زمانی که قدم های شما با خاک کشوری بیگانه برخورد می کند ، هیچ چیز به اندازه دیدن یک هموطن در هضم شرایط جدید موثر نمی باشد . این فرد راهنما پس از رساندن شما به محل اقامت از پیش تهیه شده و معرفی اماکن مهم ، با افتتاح حساب در بانک و بیمه ، ثبت نام در دانشگاه و کلاس های زبان به صورت حضوری ، انجام امور رایج در اداره پلیس و سفارت ایران در بدو ورود ، دانشجوی جدید الورود را روی ریل موفقیت قرار داده و از دور (در مواقع اضطرار) به کمک وی می شتابد .

اعزام دانشجو

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو

اگر بخواهیم تاریخچه اعزام دانشجو به خارج از کشور در ایران پس از ورود اسلام و در قرون اخیر را بررسی کنیم ، به جز تعداد معدودی که در زمان صفویه برای تحصیل هنر به اروپا سفر کردند ، می توانیم دوران قاجار را سر آغاز اعزام دانشجو به کشور های خارجی بدانیم . در سال های اولیه سلطنت ناصرالدین شاه ، سردمداران کشور به این نتیجه رسیدند که ضعف علمی مملکت بسیار مشهود می باشد و با این سطح امکانات و اطلاعات ، امکان رقابت با دولت های همسایه و توانایی دفاع از میهن را در برابر تهاجمات وجود ندارد لذا بر آن شدند تا با اعزام دانشجو به اتریش «فرنگ» و یادگیری علوم آن ها و وارد کردن تکنولوژی روز ، این عقب ماندگی را جبران کنند . این سر آغازی بود تا ایرانیان به معنای امروزی در کشورهای غربی که در سال های دور عمدتا فرانسه مقصدشان بود ، به کسب علم بپردازند . اعزام دانشجو به اتریش در زمان شاهان و سلسه های بعدی ، به دلایل مختلف که بیشتر آن ها ریشه در سیاست داشت ، روند یکنواختی را طی نکرد ؛ اما گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که همین دانش آموختگان در این مدت تا پهلوی اول ، توانستند پایه گذار خیلی از علوم و فنونی امروزی در ایران شوند و خیلی از اصطلاحات و اعمال غیر ایرانی از همین افراد نشات می گیرد .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تحقق رویای دهکده جهانی ، اعزام دانشجو به اتریش و یا کشورهای خارجی امری محال و دور از ذهن نیست و عوام مردم امکان بهره مندی از این فرصت را دارند . طبق قانون فعلی آموزش عالی کشور و وزارت علوم ، نفرات برتر دوره کارشناسی ارشد هر رشته دانشگاه های معتبر، دانشجویان نخبه ای که تالیف کتاب – مقاله ، اکتشاف و یا اختراع در خور توجهی داشته باشند ، نفرات برتر جشنواره های علمی ( مانند جشنواره خوارزمی ) و سایر نوابغ علمی ، به عنوان افراد واجد الشرایط ، با هزینه دولت ، به دانشگاه های معتبر دنیا فرستاده می شوند ؛ افرادی که حساب ویژه ای روی بازگشت و خدمتگذاریشان به کشور باز شده است . از سوی دیگر ، افرادی نیز هستند که به شدت علاقه مند ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده ولی در زمره افراد فوق قرار ندارند ، این افراد نیز می توانند با روش های متعددی برای تحصیل رهسپار کشورهای توسعه یافته شوند . در قانون عمومی اعزام دانشجو بندهایی قید شده است که از مهمترین آن ها می توان به پایبندی به اسلام ، داشتن تقوا و فضایل اخلاقی ، سن مورد نظر ( زیر ۲۶ سال ) ،داشتن کارت پایان خدمت برای متقاضیان پسر و اشاره کرد . این در حالیست کشور مقصد نیز در حالت کلی ، حداقل هایی را از متقاضی می طلبد . این درخواست ها می تواند در قالب هزینه ای به عنوان ودیعه ، تسلط به زبان کشور مذکور ، داشتن معیار اخلاقی متناسب با این کشور و … باشد . گفتنیست که هر دانشگاه نیز پیشنیاز های مختص به خود را دارد . به عنوان مثال داشتن نمره ای خاص در آزمون آیلتس یا تافل ، گذراندن ۱۲ سال تحصیل مقدماتی ( دیپلم ) در کشور خود ، داشتن رزومه قوی علمی و کاری ، معرفی نامه ، انگیزه نامه و … از مهمترین این نیازمندی ها می باشد . در پایان می توان ذکر کرد که یکی از مهمترین محدودیت هایی که پیش پای اعزام دانشجو به اتریش قرار دارد ، بحث های مالی و مخارج زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد ، از این روی تمرکز روی کسب معدلی بالاتر در هر مقطع و بواسطه آن استفاده از بورسیه های تحصیلی بهترین راه جایگزین و اعزام دانشجو به صورت رایگان می باشد .

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

کشور اتریش یکی از زیبا ترین کشور ها با مکان های دیدنی بسیار است.این کشور که به زبان رسمی آلمانی صحبت میکند با توجه به شرایط اقتصادی و علمی که در آنهاست اعزام دانشجو به اتریش بسیار صورت میپذیرد.کشور اتریش بیش از ۸۸ درصد کالاهای مصرفی خود را خودش تولید میکند .پس می توانید به این نتیجه برسید که چرا تا این اندازه بحث اعزام دانشجو به اتریش  در این کشور فراگیر شده .توجیه اقتصادی بالا در این کشور و به طبع آن گسترش علم درآن می تواند یکی از دلایل مهم این قضیه باشد.اما این مبحث هم به خودی خود دارای شرایط و ضوابطی است که باید برای اعزام دانشجو به اتریش مد نظر قرار داد.

اولین بحث به میان آمده اینست که شما نمیتوانید به راحتی به کالج های اتریش وارد شوید. قوانینی که توسط دولت اتریش اجرایی شده است حتی اگر شما ۱۲ سال تحصیلی را به طور کامل هم گذرانده باشید به شما اجازه ورود به کشور اتریش را نمی دهد. برای این منظور شما باید ابتدا در کشور خود در دانشگاه قبول شده باشید تا شرایط اعزام دانشجو به اتریش را پیدا کنید. به بیان دیگر بحثی که مطرح است بیشتر انتقال دانشجو به کالج های رسمی اتریش است که اعزام شما از دانشگاه خود در کشور مبدا به کالج های اتریشی می باشد. معمولا زمان فراگیری علم در این کالج ها بین ۲-۳ سال است .یکی دیگر از مشکلات اعزام دانشجو به اتریش اینست که در کالج های این کشور تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شود که متقاضیان باید ابن گزینه را هم مد نظر رار دهند.

در اتریش کلاس ها به صورت روزانه و شبانه برگزار میشود.یعنی به طور آزادانه می توانید ساعت های تحصیل  خود را در کالج ها انتخاب کنید و مشکلی با تایم و زمان بندی کلاس ها نخواهید داشت.

اما در زیر به طور مختصر شرایط اعزام دانشجو به اتریش را بررسی خواهیم کرد:

برای کالج های دو ساله  فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
  • آشنایی نسبی به زبان آلمانی
  • شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
  • کسب مدرک رسمی از اتاق بازرگانی
  • رشته ها: ساختمان ، برق، اتو مکانیک، مکاترونیک

کالج های سه ساله فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
  • کسب درجه A2 آلمانی
  • شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
  • رشته ها : کامپیوتر – گرافیک کامپیوتر-ساختمان-طراحی داخل ساختمان

دلایل اعزام دانشجو به اتریش :

با شاهد بودن پیشرفت های اروپایی روز به روز به متقاضیانی که میخواهند به کشورهای اروپایی مهاجرت نمایند بیشتر میشود.این تقاضا ها فقط به کار و زندگی محدود نمی شود  و در مواردی که تعداد آنها اندک  نیست ما شاهد درخواست ورود به کشور های اروپایی برای تحصیل هستیم.زیرا نه تنها دانشگاه های اروپایی از کیفیت و امکانات بهتری برخوردار می باشند، بلکه می توان با تحصیل در آنها مقدمات موفقیت های بزرگتر برنامه ریزی و ترتیب دادویکی از این کشور ها اتریش است.دانشجویان زیادی سالانه به اتریش وارد میشوند تا بتوانند در آنجا ادامه تحصیل بدهند. اعزام دانشجو به اتریش از کشور خودمان هم رو به افزایش است و خواهان زیادی دارد.برای همین دلیل بر آن شدیم تا مهمترین شرایط اعزام دانشجو به اتریش را در این مقاله بگنجانیم تا شما عزیزانی که مایلید درباره اعزام دانشجو به اتریش بیشتر بدانید را راهنمایی کنیم.
اعزام دانشجو به اتریش بخاطر موارد زیادی صورت میگرد.در اتریش مراکز آموزشی به دو نوع هستند.یکی مراکز آموزش عالی و دیگری دانشگاه ها.تمامی این موارد را وزارت علوم کشورمان معتبر دانسته و قبول داردو به همین دلیل است که ایران جزو کشورهایی است که در آن اعزام دانشجو به اتریش در نوع خود رواج دارد. یکی از مواردی که شما باید در نظر داشته باشید اینست که اعزام دانشجو به اتریش با ۱۲ سال درس خواندن در ایران و یا حداکثر کسب مدرک پیش دانشگاهی ممکن نیست.یعنی شما نمی توانید اعزام دانشجو به اتریش را مستقیما برای دوره ی کارشناسی انجام دهید.به بیان ساده تر شما باید در دانشگاه های ایران قبول شوید و بعدا از این طریق بتوانید به عنوان دانشجو به اتریش اعزام شوید.نمرات شما در آنجا مورد ارزیابی قرار میگیرند و شما می توانید در مقطعی که هستید به ادامه تحصیل بپردازید.
یکی از عواملی که اعزام دانشجو به اتریش را ساده کرده و از مزیت های آن به شمار می آید هزینه تحصیل رایگان در اتریش است.البته باید بدانید که هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش با هزینه های جانبی و مختلف برای زندگی در اتریش متفاوت است و شما خواه نا خواه هزینه برای زندگی در اتریش را باید بپردازید.ولی برای تحصیل نمیخواهد نگران باشید زیرا در اتریش تحصیل رایگان می باشد.
یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به اتریش و همچنین تحصیل در آنجا نخواستن مدرک زبان خارجه مانند تافل و آیلتس می باشد.گذراندن این مرحله و داشتن مدرک مربوطه یکی از معضلات و مشکلات دانشجویان برای تحصیل در کشور های خارجه می باشد که این مسئله در اعزام دانشجو به اتریش به طور کامل حل شده است. همچنین اتریش دارای دانشگاه های بسیار خوب با کیفیت علمی بالا می باشد .به طور مثال دانشگاه وین اتریش و دانشگاه گراتس اتریش از بهترین دانشگاه های اتریش می باشد که توانسته در
اعزام دانشجو به اتریش و همچنین جذب دانشجو به آن کشور بسیار موفق عمل کند.

تحصیل در اتریش

درباره تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

درباره تحصیل در اتریش

اتریش , یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ امنیت می باشد .کشور اتریش در بین کوه های بزرگ آلپ واقع شده است .کشور اتریش مانند دیگر کشور های اروپایی دارای تمدنی اروپایی بوده و مردمان بسیار با فرهنگ دارد . کشور اتریش در گذشته از متفکران بسیار خبره بهره مند بوده است .

تحصیل در اتریش می تواند رویای هر دانشجو ای باشد . هزینه تحصیل در اتریش در مقایسه با کشور هایی مانند انگلیس ,آلمان و ….. بسیار کمتر می باشد .

کشور اتریش با توجه به داشتن دانشگاه های بسیار معروف , پذیرا دانشجویان خارجی از نقاط مختلف دنیا می باشد  .

شما برای تحصیل در اتریش می بایست یک سری مدارک و اطلاعات و دانش های خاصی را در بر داشته باشید

مهم ترین چیزی که برای تحصیل در اتریش باید بدانید این است که زبان تدریس ۹۰% دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد .شاید برایتان سوال باشد که آن ۱۰% دیگر از دانشگاه های اتریش به چه زبانی تدریس میکنند ؟ در جواب باید خدمتتون اعلام بکنم که بعضی از رشته هایی که در دانشگاه های اتریش تدریس میشود به زبان انگلیسی میباشد .

تحصیل در اتریش هزینه زیادی ندارد و هزینه های آن به حدی است که میتوان گفت تحصیل در اتریش کاملا رایگان است .

اما در رابطه با برخی از شرایط تحصیل در اتریش می بایست خدمتتان عارض بشویم که دوستانی که تمایل به تحصیل در اتریش در هر رشته ای دارند میبایست در همان رشته مورد نظر در کشور خودشان مشغول تحصیل باشند . یعنی برای افرادی که در کشور خودشان (ایران) برای مثال رشته کامپیوتر را میخوانند نمیتوانند برای تحصیل در اتریش رشته متالوژی را انتخاب بکنند بلکه میبایست در همان رشته خود یعنی کامپیوتر اقدام به تحصیل در اتریش  بکنند.

اما در ادامه میخواهیم به دانشگاه هایی اشاره بکنیم که برای تحصیل در اتریش بسیار مناسب بوده و مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران نیز میباشند .

۱-دانشگاه وین

۲-دانشگاه گراتس

۳- دانشگاه اینسبورک

۴-دانشگاه تکنیک وین

۵-دانشگاه لوین

۶-دانشگاه بوکو وین

۷-دانشگاه دامپزشکی وین

۸-دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

۹-دانشگاه لینز

۱۰-دانشگاه کلاگینفورت

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تحصیل در اتریش ، شرایط تحصیل در اتریش ، مدارک تحصیل در اتریش به صورت خلاصه اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه کنیم ، تا بتوانیم خدمتی را در زمینه تحصیل در اتریش به شما بازدید کنندگان گرامی ارائه بدهیم .

تحصیل در خارج از کشور و بهره مندی از امکانات رفاهی و درسی بالا ، خواسته تمامی دانشجویان و دوست داران درس و کسانی که خواهان ادامه تحصیل هستند میباشد .

مسلما هدف از تحصیل در اتریش و یا کشور های دیگر ، گذراندن دوره های درسی و دانشگاهی بهتر و در سطح بالاتری میباشد ، بدین ترتیب دانشجویان اغلب به دنبال کشوری هستند که از لحاظ علمی ، درسی و رفاهی برایشان مناسب باشد و بتوانند احساس راحتی کمال را تجربه کنند ..

اتریش یکی از کشور هایی است که در سطح اروپا و حتی دنیا از لحاظ امکانات درسی و رفاهی حرف اول را برای گفتن دارد ، همانطور که میدانید تحصیل در اتریش میتواند یک گزینه مناسب برای هر دانشجویی باشد .

شما دانشجویان عزیز برای تحصیل در اتریش اضافه بر مدارک مورد نیاز درسی و غیر درسی که میبایست به همراه داشته باشید ، میبایست برای تحصیل در اتریش نسبت به  دریافت ویزا از کشور اتریش نیز اقدام بفرمایید.

نکته ای که برای تحصیل در اتریش بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد ، این است که تحصیل در اتریش مانند کشور های دیگر دارای هزینه هایی میباشد ، اما هزینه های تحصیل در اتریش عموما مربوط به دانشگاه نمی باشد بلکه شما برای تحصیل در اتریش احتیاج به خوابگاه یا … دارید ، که حداقل برای چند ماه اول تحصیل در اتریش و تا زمانی که همزمان با تحصیل در اتریش به شما اجازه کار داده شود ، شرایط کاری همزمان با تحصیل در اتریش برای دوره های مختلف ، متفاوت و متغییر میباشد .

امیدوارم که از مقاله ای که تحت عنوان تحصیل در اتریش برای شما به صورت خلاصه جمع آوری کردیم نهایت استفاده را کرده باشید .

شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش ، اتریش

  شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریشمتناسب با شرایطی که هر دانشجو دارا می باشد شرایط تحصیل در اتریش برای وی متفاوت می شود ، در ذیل به بررسی آن می پردازیم :

در صورتیکه قصد مهاجرت به هر کشوری ، جهت تحصیل و یا کار داشته باشید می بایست با ضوابط و شرایط آن آشنایی کامل داشته باشید و این در حالی است که هر کشوری از جمله اتریش دارای شرایط تحصیلی مختص خود می باشد شرایط تحصیل در هر کشوری متفاوت و بیانگر قوانین خاص آن کشور می باشد و در این صورت از جمله شرایط تحصیل در اتریش می توان به دارا بودن شرایطی که متخصصین جهت مهاجرت و یا ادامه تحصیلات تکمیلی دارا هستند اشاره نمود .در صورتیکه متخصصین برای اقتصاد داخلی دارای توانایی زیادی باشند می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار به راحتی حدود ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند . همانطور که بیان شد شرایط تحصیل در اتریش متناسب با هر شخص و دارا بودن شرایط تحصیلی ، شغلی و … متفاوت خواهد بود و هر شخص در هر موقعیتی که می باشد می تواند از شرایط تحصیل در اتریش متناسب با شرایط خود استفاده نماید . شرایط تحصیل در اتریش در هر مقطع تحصیلی نیز متفاوت می باشد و هر کدام دارای طول دوره تحصیلی ، زبان و هزینه های تحصیل ، زمان شروع به تحصیل متفاوت می باشد به عنوان مثال دانشجویی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باشد مدت زمان تحصیل وی ۳ سال می باشد و زبان تحصیل وی نیز آلمانی می باشد و هزینه ی تحصیل دانشجو بسته به رشته تحصیلی وی که از زیر شاخه های مهندسی و یا علوم پایه و یا علوم انسانی باشد متفاوت می باشد جهت اطلاع از هزینه دقیق تحصیلی می توانید با مشاوران سپنتا ستاره اندیشه در تماس باشید .

یکی از شرایط تحصیل در اتریش آشنایی کامل با زبان آلمانی می باشد در این حال افرادی وجود دارند که تمایل به گذراندن زبان آلمانی در کشور اتریش را دارند ، دوره آموزشی زبان آلمانی در اتریش طی ۲ سال به طول می انجامد البته لازم به ذکر است که هزینه آموزش زبان آلمانی در کشور اتریش در طی هر ۳ ماه ۴۱۰ یورو می باشد ، یکی از نکات مهمی که در آموزش هر زبان می توان به آن اشاره نمود زندگی در کشوری است که شخص تصمیم به آموزش آن زبان را دارد ، صحبت با مردمانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند و زندگی در کشوری که اکثریت افراد به زبان آلمانی واقف هستند سبب می گردد که بازه ی زمانی یادگیری زبان بسیار بسیار کوتاهتر از زمان در نظر گرفته جهت آموزش شود ، بنا بر آنچه ذکر شد مدت زمان آموزش زبان آلمانی در اتریش حدودا” یک سال برآورد شده که در طی این مدت زمان شخص به راحتی تسلط کافی و لازم را جهت تحصیل در مقطع مورد نظر خود به دست خواهد آورد . البته لازم به ذکر است که جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع فوق و دکتری مسلط بودن به زبان انگلیسی می باشد از جمله شرایط تحصیل در اتریش دریافت ویزای تحصیلی از کشور اتریش می باشد . تمام دانشجویانی که در ایران به تحصیل مشغول بوده اند می بایستی ریز نمرات خود را به همراه گواهی صادره از دانشگاه برای دانشگاه مقصد خود در اتریش ارسال نمایند به گونه ای که این گواهی نشان دهنده عدم محدودیت برای ادامه تحصیل دانشجو را بیان نماید . ذکر این نکته در اینجا حائض اهمیت می باشد که در دانشکده های عالی و نیز دانشگاه هایی که دارای رشته های پزشکی  ،دارو سازی ، اقتصاد و یا روانشناسی می باشند دارای آزمون ورودی (که شامل یک آزمون کتبی و مصاحبه حضوری) می باشند که دانشجو جهت اخذ پذیرش در اتریش می بایست شخصا” در این آزمون شرکت نماید ، تمام دانشجویان رشته هایی که دارای آزمون ورودی می باشند می بایست مدت زمان لازم جهت ارائه مدارک خود را مد نظر قرار دهند زیرا برای تمام دانشجویانی که می بایست در آزمون ورودی شرکت نمایند مدت زمان لازم جهت اخذ پذیرش برای این دسته از افراد شش ماه می باشد که در طی این زمان شخص به نحو کاملا” دقیق نسبت به شرکت در آزمون ورودی و نیز مصاحبه اقدام نماید .

و اما دوره پیش دانشگاهی از جمله شرایط تحصیل در اتریش  برای بعضی متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند می باشد و در این قسمت از مبحث شرایط تحصیل در اتریش می پردازیم به اینکه چه افرادی ملزم به گذراندن این دوره می باشند ؟

تمام متقاضیانی که نمره کسب شده آنها در دروس تخصصی رشته خود بسیار پایین باشد و نیز تمام متقاضیانی که به زبان آلمانی آشنا نباشند می بایست یک دوره ۱ تا ۲ ساله برای پیش دانشگاهی را بگذرانند .

دانشجو جهت اخذ ویزا می بایست هزینه دوره تحصیلی خود را در یک حساب بانکی در اتریش قرار دهد . دانشجو می تواند بخشی از هزینه های تحصیل خود را با اشتغال در یک فعالیت که مدت زمان محدودی را برای دانشجو در نظر بگیرد کسب نماید در این صورت کارفرمای دانشجو می بایست از اداره کار  ، تقاضای اجازه اشتغال وی را دریافت نماید . در این صورت فعالیت وی در حیطه کاری کمتر از پاره وقت می باشد ، در این صورت اثبات مواردی نظیر عدم وجود یک فرد اتریشی و واجد شرایط و یا یک شخص خارجی واجد شرایط و دارای اجازه اشتغال به کار وجود ندارد . به عنوان مثال تمام افرادی که در اتحادیه اروپا در اتریش جویای کار می باشند نسبت به دانشجویان خارجی که در اتریش به تحصیل مشغول هستند در اولویت بیشتری قرار دارند ، البته در مبحث هزینه های تحصیل در اتریش شرایط تحصیل در اتریش که می توان بیان نمود ، برای دانشجویانی که نمرات آنها بسیار بالاتر از سایر رقبای خود باشد می توانند به درخواست خود دانشگاه در محیط داخلی آن به کار مشغول شوند .

 و اما در مبحث شرایط تحصیل در اتریش در ذیل با نظام آموزشی در دوره های ابتدایی و متوسطه آشنا می شویم :

Continue reading “شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش ، اتریش” »

تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل اتریش ،تحصیل رایگان ، اتریش

تحصیل رایگان اتریش

تحصیل رایگان اتریشتحصیل رایگان چیست ؟

پیش از پرداختن به مبحث تحصیل رایگان اتریش می بایست با مفهوم تحصیل رایگان آشنا شوید و پس از آن می توانید با دید اجمالی تری نسبت به تحصیل رایگان اتریش اقدام نمایید . تحصیل رایگان در بعضی از کشورها امکان پذیر می باشد در صورتی که دانشجو متقاضی تحصیل به صورت رایگان در کشور مورد نظر باشد پس از سپری نمودن مراحلی که در < تحصیل رایگان نیازمند می باشد ، دانشجو موفق به کسب ویزای تحصیلی در کشور مورد نظر شود. سیاست دانشگاه ها در تحصیل رایگان بدین گونه می باشد که یا ادامه تحصیل در خارج از کشور از همان ابتدا رایگان بوده و یا با پرداخت هزینه ای اندک می باشد که پس از شروع ترم تحصیلی کل هزینه به دانشجو عودت داده می شود و اما در این قسمت سپنتا ستاره اندیشه اطلاعات جامعی را در زمینه ویزای تحصیلی در اختیار بازدید کنندگان محترم قرار می دهیم .

ویزای تحصیلی چیست ؟

ویزای تحصیلی از انواع ویزای بلند مدت محسوب می گردد که دارنده این ویزا می تواند از امتیازاتی نظیر موارد ذیل بهره مند گردد:

۱) متقاضی می تواند شماره ملی داشته باشد .

۲) می تواند نسبت به اجاره املاک اقدام نماید.

۳) می تواند سرمایه گذاری های متعددی را انجام دهد و یا نسبت به خرید اسناد منقول و یا غیر منقول اقدامات لازم را انجام دهد .

۴) می تواند به جستجوی کار بپردازد .

و اما افرادی که به سپنتا ستاره اندیشه مراجعه می نمایند و تقاضای اخذ ویزای تحصیلی دارند ۲ دسته می باشند :

۱) در دسته اول شخص با اطلاعات و آگاهی کامل و کافی کشور مورد نظر خود را جهت ادامه تحصیل انتخاب می نمایند ، اینگونه متقاضیان با هدف ادامه تحصیل و پس از آن ادامه تحصیل در همان کشور و یا کشورهای دیگر ، تغییر نوع ویزای خود ، سرمایه گذاری و یا یافتن کار اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا انجام می دهند .

۲) در دسته دوم متقاضی هیچ گونه اطلاعات در زمینه هزینه های زندگی ، تحصیل و موقعیت جغرافیایی کشور مقصد ندارد و صرفا” نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشد که توسط آن به راحتی بتواند علاوه بر یافتن کار مناسب بتوانند به کشور دیگری مهاجرت نمایند و همانطور که بیان شد اینگونه افراد تنها به اخذ ویزای تحصیلی نیازمند می باشند که بتوانند به اهداف کاری و یا اقامتی خود برسند .

تحصیل در اتریش یا به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز صورت می پذیرد به گونه ای به آن تحصیل رایگان اتریش گفته می شود . تحصیل در اتریش علاوه بر رایگان بودن آن دارای امتیازات بیشماری می باشد که در ذیل به برخی از آنها پرداخته می شود :

۱) تحصیل رایگان اتریش به هیچ مدرک زبانی نیازمند نمی باشد و تمام افرادی که در اتریش به تحصیل مشغول می شوند نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد و دانشجویان می توانند در دانشگاه هایی نظیر وین به تحصیل رایگان و یا با پرداخت هزینه ای بسیار بسیار ناچیز به همراه خانواده خود بپردازند .

۲)اکثر دانشگاه های اتریش دارای رنکینگ ۶۷ در دنیا می باشند که این دانشگاه ها جزء دانشگاه های معتبر و برجسته ای در اروپا محسوب می گردند . تحصیل در اتریش در اینگونه دانشگاه ها اعتبار بی نظیری را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به ارمغان می آورد .

۳) امکان تحصیل کاملا” رایگان در اتریش وجود دارد ، برای بررسی شرایط خود و ارزیابی آنها با مشاوران سپنتا ستاره اندیشه تماس بگیرید .

۴) تحصیل در اتریش فرصتی ارزشمند برای تمام دانشجویانی که تمایل به ادامه رشته تحصیلی خود در بهترین دانشگاه های معتبر دنیا می باشد .

۵) امکان اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان مشغول به تحصیل و یا پذیرفته شده در رشته متقاضی  .

۶) سپنتا ستاره اندیشه تضمین می نماید که علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی برای تمام دانشجویان ، برای خانواده دانشجو نیز ویزای متناسب با خود دانشجو اخذ می گردد .

۷) از جمله بزرگترین امتیازات تحصیل در اتریش امکان ترانسفر دروس گذرانده شده دانشجو در کشور اتریش می باشد ، که در این صورت دانشجو نیازی به گذراندن مجدد دروس ندارد و تنها می بایست برخی اقدامات اداری جهت معادل سازی این دروس انجام شود و پس از آن مدرک دانشجو از دانشگاه مقصد صادر می گردد .

۸) امکان اخذ ویزای یک ساله که به راحتی می توان ویزای یکساله جهت سفر به کشورهای اروپایی دیگر و یا گذراندن دوره های زبان آلمانی اخذ نمود و پس از آن امکان تمدید ویزا وجود دارد .

۹) تمام دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس از ایران باشند می توانند به راحتی در یک دوره یک ساله شرکت نمایند و پس از آن مدرک لیسانس خود را از دانشگاه وین دریافت نمایند .

شرایط مدارک تحصیلی در تحصیل رایگان اتریش به چه صورتی می باشد ؟

همانطور که بیان شد تحصیلات در اتریش به صورت رایگان می باشد و تمام دانشجویان می توانند از شرایط تحصیل رایگان اتریش استفاده نمایند ، می توان بدین گونه بیان نمود که دولت اتریش از لحاظ اقتصاد کشور آلمان را سرلوحه خود قرار داده به همین جهت تحصیل رایگان اتریش بهترین گزینه برای تمام دانشجویانی می باشد که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند . دارا بودن جمعیت بسیار کم در اتریش را می توان از جمله علت هایی که سبب سهولت اخذ ویزا از اتریش دانست .

تحصیل رایگان در هر کشوری نیازمند رعایت کردن موارد و نکاتی می باشد که سبب فراهم کردن شرایط تحصیلی رایگان شود تحصیل در اتریش به صورت رایگان نیز ملزم به رعایت کردن مواردی می باشد که جهت آگاهی از استفاده از شرایط تحصیلات رایگان می توانید با مشاوران خبره سپنتا ستاره اندیشه تماس حاصل نمایید تا پس از بررسی کامل شرایط شما ، تحصیل رایگان را برای شما امکان پذیر نمایند .

  در مبحث تحصیل رایگان اتریش می توان این نکته را بیان نمود که دارا بودن مدرک کاردانی جهت اقدام به تحصیل در اتریش کافی نمی باشد و دانشجو می بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی باشد با این حال موسسه سپنتا ستاره اندیشه با دارا بودن چندین سال تجربه حرفه ای و تخصصی در زمینه اخذ ویزا برای دانشجویان بیشترین نوید را جهت اخذ ویزا و تحصیل رایگان اتریش متناسب با شرایط متقاضیان محترم دارد و تمام دانشجویان دانشگاه های سراسری و یا آزاد و یا تمام دانش آموزان هنرستانی ، دبیرستانی و یا دوره متوسطه که دارای هر شرایط متفاوت تحصیلی باشند می توانند با استفاده از مشاوران مجرب و حرفه ای سپنتا ستاره اندیشه در زمینه اخذ ویزا جهت تحصیل رایگان اتریش ، در بهترین دانشگاه های معتبر دنیا نسبت به ادامه تحصیلات خود اقدام نماید و مواردی که در تحصیل رایگان اتریش در رشته مورد نظر شما می تواند تاثیر گذار باشد معدل کسب شده در رشته مورد نظر شما می باشد . سپنتا ستاره اندیشه این امید را به تمام متقاضیان بورس تحصیلی در اتریش می دهد که امکان استفاده از بورس تحصیلی اتریش وجود دارد و شرایط بورس در رشته های مختلف جهت تحصیل رایگان اتریش هر ساله توسط وزارت آموزش فرهنگ و هنر پیش از شروع سال جدید میلادی مطرح می گردد ، تمام متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به موسسات انتقال دانشجو به خارج از کشور اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی نمایند و در اینجا ذکر این نکته بسیار حائض اهمیت می باشد که سپنتا ستاره اندیشه به تمام متقاضیان محترم پیشنهاد می نماید که موسساتی که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات هستند و جزء موسسات کاملا” خبره و تایید شده قرار دارند را انتخاب نمایند زیرا پیگیری روند و روال اخذ ویزا تحصیلی امری است کاملا” تخصصی که اخذ آن به افرادی نیاز دارد که در حیطه کاری خود کاملا” مسلط و با تمام قوانین آشنا باشند ، سپنتا ستاره اندیشه با دارا بودن بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و نیز با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت علوم مفتخر به کسب بیشترین میزان رضایتمندی دانشجویان و متقاضیان محترم می باشد .

نکته مهم : نداشتن مدرک زبان آلمانی برای دانشجویان متقاضی پذیرش مشکلی را جهت اخذ پذیرش ایجاد نمی نماید و دانشجو تنها می بایست پس از اخذ پذیرش اقدام به گذراندن دوره ی آموزش زبان بپردازند ، برای دانشجویانی که آشنایی با زبان آلمانی ندارند جهت تحصیل رایگان اتریش می بایست ۳ ترم جهت آشنایی با این زبان را بگذرانند .

پذیرش برای مقطع دکتری نیازمند رعایت موارد و نکاتی است که اخذ ویزا جهت تحصیل رایگان اتریش را در مقطع دکتری برای دانشجویان محترم ۱۰۰% تضمین نماید و ما در این زمینه به خود می بالیم که با داشتن مشاوران مجرب در این زمینه اخذ ویزا تحصیلی در تمام مقاطع را برای شما دانشجویان ممکن می سازد . لازم به ذکر است که اخذ ویزا در مقطع دکتری لازمه رعایت موارد و نکاتی می باشد که تحصیل رایگان اتریش در مقطع دکتری را برای شما تضمین نماید و مشاوران سپنتا ستاره اندیشه با در اختیار داشتن تمامی قوانین مهاجرتی و اقامتی اخذ ویزای تحصیلی را برای تمام دانشجویان تضمین می نماید.

در ذیل به مدارک لازم جهت تحصیل رایگان اتریش  می پردازیم که پس از تکمیل این مدارک می بایست به سپنتا ستاره اندیشه مراجعه نمایید تا با استفاده از مشاورین ما جهت ادامه تحصیلات خود در اتریش اقدامات لازم را انجام دهید   :

تمام مدارک می بایست به صورت کامل ارائه شود و در صورتی که مدارک ناقص باشد اقدامات لازم جهت اخذ ویزا به تعویق می افتد پس از آنکه مدارک به صورت کامل بررسی گردید ، اقدامات لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی صورت خواهد پذیرفت  .

۱) فرم درخواست ویزا ۲) سه قطعه عکس ۳) گذر نامه به همراه کپی آن در دو نسخه و نیز می بایست مدت اعتبار گذر نامه حداقل شش ماه باشد ۴) شناسنامه به همراه دو نسخه کپی و … .

می توان دانشگاه وین را جزء برترین دانشگاه ها در تحصیل رایگان اتریش نام برد و لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد . تمام دانشجویان جهت تحصیل رایگان اتریش می بایست به زبان آلمانی آشنا باشند و تمام دانشجویانی که پیش از اخذ پذیرش آشناییت چندانی با زبان آلمانی ندارند می بایست نسبت به یادگیری این زبان اقدام نمایند و افرادی که پس از اخذ اقامت هنوز موفق به یادگیری این زبان نشده اند می بایست به مدت سه ترم زبان مربوطه را بیاموزند .

و اما در مبحث تحصیل رایگان اتریش ، در ذیل دو کشور اروپایی اتریش و آلمان را با یکدیگر مقایسه می نماییم :

تحصیل در دو کشور آلمان و اتریش همچنان رایگان می باشد و این در حالی است که هر کدام از کشورها دارای شرایط متفاوتی در تحصیل می باشند که در نظر گرفتن تمام آنها برای دانشجویان متقاضی لازم و ضروری می باشد . کشور اتریش همسایه مرزی با کشور آلمان می باشد و از جمله مواردی که در تفاوت های این دو کشور می توان بیان نمود تفاوت در میزان هزینه ی زندگی می باشد به گونه ای هزینه زندگی در اتریش بسیار کمتر از هزینه زندگی در آلمان می باشد و از جمله موارد دیگر می توان به امکان یادگیری زبان آلمانی در کشور اتریش اشاره نمود . تنها تعداد ۲۰ دانشگاه در اتریش وجود دارند که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و سپنتا ستاره اندیشه موسسه ی خبره ای می باشد که در زمینه تحصیل رایگان اتریش امکان ۱۰۰% دریافت پذیرش تحصیلی را برای دانشجویان و متقاضیان فراهم می نماید ، با در نظر گرفتن جزئیاتی که در تحصیل در هر کدام از کشورهای اتریش و یا آلمان وجود دارد به راحتی می توان هر کدام از این کشورها را برای اقامت تحصیلی انتخاب نمود .

اتریش از جمله کشورهایی محسوب می گردد که تمام متقاضیان آن می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند تحصیل رایگان اتریش تایع شرایط و ضوابطی می باشد که پیش از این به بررسی آن پرداخته شد و متقاضیان گرامی تنها با علم و آگاهی نسبت به نحوه تحصیل رایگان اتریش می توانند از تحصیل به صورت رایگان در این کشور لذت ببرند .متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در هر مقطعی ( بسته به دارا بودن شرایط و سپری نمودن دوره های تحصیلی قبلی) تحصیلات خود را ادامه دهند . دانشجویان محترم می توانند در تمام مقاطع لیسانس  ،فوق لیسانس ، دکتری نسبت به مراحل تحصیلات خود در اتریش اقدام نمایند . از جمله شرایط مطلوبی که در تحصیل رایگان اتریش در مقطع فوق لیسانس می توان اشاره نمود نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی جهت پذیرش تحصیلی در اتریش نمی باشد و نیز دانشجویان می توانند در مقطع فوق لیسانس در اتریش گرایش خود را تغییر دهند .

جهت بهره مندی هر چه بیشتر در زمینه تحصیل رایگان اتریش می توانید با مشاوران خبره سپنتا در تماس باشید .

در این قسمت از تحصیل رایگان اتریش به علت اصلی ترقیب دانشجویان و انتخاب کشور اتریش جهت ادامه تحصیلات دانشجویان می پردازیم :

۱) شهریه اکثر رشته های تحصیلی در اتریش رایگان می باشد و دانشجویان محترم به راحتی می توانند در تحصیل رایگان اتریش در رشته مورد نظر خود شرکت نمایند .

۲) تحصیل در برخی رشته های مورد نظر در اتریش به هیچ وجه نیازمند مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و شما دانشجوی گرامی جهت آگاهی از شرایط رشته مورد نظر خود و ادامه تحصیل خود در اتریش می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

۳) کیفیت آموزش و تدریس رشته های مختلف در اتریش به هیچ وجه با هیچ کشوری برابری نمی نماید و این امر سبب شده تا دانشجویان نسبت به ادامه تحصیلات خود در اتریش اقدام نمایند .

۴) در اتریش پذیرش دانشجو از دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا می باشد که این امر سبب می گردد تا تحصیل در دانشگاه های بسیار با کیفیت در اتریش صورت پذیرد و این امر سبب می گردد تا تمام دانشجویان با دارا بودن بیشترین بار علمی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند .

۵) شرایط تحصیل در اتریش در مقابل بسیاری از کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل مقایسه نمی باشد و از این رو می توان یکی از کشورهای اروپایی به نام هلند را با با اتریش مقایسه نمود که از لحاظ هزینه های تحصیل به هیچ وجه با یکدیگر برابر نمی باشند و لازم به ذکر است که هزینه تحصیل کشوری مانند هلند بسیار بیشتر از اتریش می باشد و نیز اخذ ویزای تحصیلی در هلند بسیار مشکل و حتی در برخی موارد غیر ممکن می باشد .

۶) دانشجویان در تمام سنین می توانند به بانک مراجعه نمایند و پس از آن متناسب با شرایط مد نظر خودشان نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند و پس از آن می توانند از تمام خدمات بانک خود استفاده نمایند که در اینجا ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که استفاده از تمام خدمات بانکی برای دانشجویان کاملا” به صورت رایگان امکان می پذیرد .

۷) اجاره خوابگاه و یا خانه برای تمام دانشجویان و در تمام سنین بدون نیاز به فیش حقوقی می باشد و هیچ کدام از دانشجویان نیازی به دارا بودن فیش حقوقی نمی باشند .

۸) تمام دانشجویانی که سن آنها کمتر از ۲۷ سال باشد می توانند بلیت ماهانه به همراه تخفیفات ویژه برای تمام وسایل نقلیه تهیه نمایند .

متقاضی ادامه تحصیل در اتریش به هیچ وجه هزینه ای را به غیر از ارسال مدارک ، ترجمه مدارک ، اخذ تاییدیه مدارک از سفارت اتریش ندارد و این مبحث از جمله بزرگترین مزایای تحصیل رایگان اتریش می باشد و نیز لازم به ذکر است که مبنای پذیرش رشته مورد قبول در اتریش همان رشته ای می باشد که دانشجو در کشور مبدا مشغول به تحصیل می باشد و دانشجویانی که تمایل به تغییر رشته تحصیلی خود را داشته باشند می توانند پس از گذراندن ۸ واحد درسی در طی یک ترم و یا ۱۶ واحد درسی در طی یک سال نسبت به تغییر رشته خود اقدام نمایند .

در خصوص اشتغال پس از تحصیل می توان بدین صورت بیان نمود که تمام دانشجویانی که تحصیلات خود را در اتریش به اتمام می رسانند در مقابل افراد دیگر دارای شانس بی نهایت بیشنری جهت اخذ اقامت کاری و نیز یافتن شغل مورد نظرشان دارا می باشند بنابراین سپنتا ستاره اندیشه پیشنهاد می کند که تمام دانشجویانی که تصمیم به یافتن شغل مورد نظر خود در اتریش دارند می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند و پس از آن به آسانی می توانند در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند و کارشناسان سپنتا ستاره اندیشه تمام متقاضیان گرامی را تا رسیدن به مقصود و هدفشان یاری می رسانند .و اما

اقامت دائم در اتریش به صورتی می شود ؟

تمام افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری در اتریش می شوند و می توانند پس از گذشت ۴ سال مالیات خود را به دولت اتریش بپردازند و پس از آن به راحتی می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایند.

همانطور که بیان شد متقاضیان تحصیل رایگان اتریش می توانند در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شرکت نمایند و این در حالی است که متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش در مقطع دکتری می توانند علاوه بر ادامه تحصیل خود حقوق نیز دریافت می نمایند . تحصیل در دانشگاه های معتبر و تراز اول در اتریش مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالا می باشد و این در حالی است که تمام دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش خواهان ادامه تحصیل با استفاده از کمک هزینه که همان Fund می باشند هستند که در این میان افراد کمی وجود دارند که می توانند از شرایط Fund در تحصیل رایگان اتریش استفاده کنند بنابراین استفاده از یک موسسه مهاجرتی معتبر می تواند شما را به صورت ۱۰۰% به هدف نزدیک و یا انتخاب یک موسسه غیر معتبر می تواند شما را به شدت از هدفتان دور نماید ، و در اینجا سپنتا ستاره اندیشه به تمام متقاضیان تحصیل رایگان اتریش توصیه می نماید که در انتخاب موسسه مهاجرتی خود به شدت دقت نمایید زیرا یک موسسه معتبر می تواند تا حد زیادی شما را به مقصد برساند .

زبان رایج در اتریش زبان آلمانی می باشد و تمام افرادی که متقاضی ادامه تحصیل رایگان اتریش می باشند می بایست با زبان آلمانی به تحصیلات خود ادامه دهند و در این میان افرادی وجود دارند که متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی می باشند که در این صورت متقاضی می بایست در مقطع فوق لیسانس و یا دکتری رشته مورد نظر به زبان انگلیسی را انتخاب نماید و در این صورت دانشجو می بایست مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهد و در صورتی که دانشجو متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نباشد نیازی به دارا بودن هیچ مدرک زبانی نمی باشد .

از جمله بزرگترین مزایای تحصیل در اتریش عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی و یا هر زبان دیگری می باشد  .

در صورتیکه شما از دانشجویان دانشگاه سراسری و یا آزاد می باشید و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اید می توانید جهت تحصیل رایگان اتریش اقامت لازم را اخذ نمایید ، ولی با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام در تحصیلات رایگان سپنتا ستاره اندیشه پیشنهاد می دهد نسبت به انتخاب یک موسسه مهاجرتی تمام دقت لازم را اخذ نمایید تا جهت رسیدن به اهداف به صورت ۱۰۰% موفقیت لازم را اخذ نمایید .

تمام متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیل رایگان اتریش شده اند می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در اتریش اقدام نمایند . تمام دانشجویان می بایست در همان رشته ای که متقاضی تحصیل در اتریش می بایست به تحصیل مشغول بوده و یا از آن فارغ التحصیل شده باشند و نیز لازم به ذکر است که جزء اصلی مدارک لازم جهت تحصیل در اتریش ، در صورتیکه دانشجو در رشته خود به تحصیل مشغول باشد داشتن نامه اشتغال به تحصیل و در صورتیکه فارغ التحصیل در رشته خود باشند داشتن نامه عدم منع تحصیلی الزامی می باشد . تمام متقاضیان در صورتیکه تنها دارای مدرک دیپلم باشند نمی توانند جهت تحصیل در اتریش اقدام نمایند و متقاضی می بایست در رشته مورد نظر خود در دانشگاه سراسری و یا آزاد در آزمون کنکور قبول شده باشد و پس از قبولی دانشجو می بایست حداقل در مدت ۳ ترم در دانشگاه تحصیل نماید و پس از آن نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در اتریش اقدام نماید و پس از آن می بایست دانشجو گواهی صادر شده از دانشگاه که این گواهی شامل ۱) گواهی اشتغال به تحصیل و ۲) گواهی عدم منع تحصیلی می باشد را به همراه ریز نمرات خود به دانشگاه مورد نظر در اتریش ارائه دهد ، در ضمن ارائه اصل مدارک نیز الزامی می باشد .

در رشته های ذیل جهت پذیرش تحصیل رایگان اتریش علاوه بر آزمون ورودی ، مصاحبه حضوری نیز برگزار می شود :

۱) دانشکده های هنرهای عالی

۲) برخی دانشگاه ها در رشته های پزشکی ، دارو سازی ، اقتصاد و روانشناسی .بنابراین کلیه دانشجویانی که متقاضی شرکت در این دوره می باشند می بایست ابتدا در آزمون ورودی و پس از آن در مصاحبه حضوری شرکت نمایند .

و اما زمان هایی که دانشجویان می توانند درخواست های خود را جهت تحصیل در اتری ارائه دهند به دو صورت می باشد در صورتی که دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در ترم تابستان باشد تنها می تواند تا اول فوریه و یا آخر ژانویه درخواست خود را ارسال نماید و در صورتیکه دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در ترم زمستان باشد تنها می تواند تا اول سپتامبر و یا آخر آگوست در خواست خود را ارسال نماید و تمام دانشجویانی که متقاضی تحصیل رایگان اتریش می باشند می بایست تا پیش از تغییر قواعد و قوانین موجود در اتریش نسبت به اقامت تحصیلی خود و ادامه تحصیل در اتریش سریعا” اقدام نمایند . پس از ثبت نام دانشجویان در دانشگاه مورد نظر خود می بایست نسبت به فراگیری زبان آلمانی اقدامات لازم را انجام دهند و در این صورت برخی از دانشجویانی که در دروس اصلی خود دارای نمرات کمتری می باشند می بایست از یک دوره یک ساله تا دو ساله جهت آموزش دوره پیش دانشگاهی بهره مند گردند . و نیز لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیان که در دانشگاه سراسری به تحصیل مشغول می باشند و یا از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده اند دارای امتیاز بیشتری جهت تحصیل در اتریش نسبت به سایر رقبای خود دارند .

در ذیل به برخی موارد در پیرامون کشور اتریش می پردازیم امید است تا این اطلاعات جهت تحصیل در اتریش متقاضیان محترم مفید واقع شود :

شهرستان های عمده ای که اکثریت افراد در این شهرستان ها زندگی می کنند عبارتند از لینز ، گراتس ، سالزبورگ،اینسبروک ، اتریش از لحاظ جغرافیایی به ۹ استان تقسیم شده است . بیش از ۹۸ % جمعیت در اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند . شش گروه قومی مختلف در اتریش وجود دارند . قانون آزادی که در اتریش وجود دارد اینکه هر شخصی پس از ۱۴ سالگی می تواند به صورت کاملا” آزادانه دین و مذهب خود را انتخاب نماید به گونه ای که ۷۴ % مردم در اتریش کاتولیک و ۸ % آنها پروتستان می باشند .حکومتی که در اتریش وجود داشت به شکل امپراتوری بود که از سال ۱۹۱۸ به بعد به شکل جمهوری تغییر یافت .

شورای ملی در اتریش به ۵ حذب تقسیم می گردد که این حذب ها عبارتند از :

۱) سوسیالیست

۲) حذب مردم

۳) حذب آزادی

۴) سبزها

۵) اتحاد برای آینده

که اعضای آنها به مدت ۴ سال توسط مردم انتخاب می گردند . و شورای فدرالی که کشور اتریش را به ۹ استان تقسیم کرده توسط قانون بی طرف از سال ۱۹۵۶ انتخاب می گردند . این شورا ملزم به بی طرفی می باشد . کشور اتریش با برگذاری رفراندوم در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا پیوست .

مهاجرت و اشتغال در اتریش با استفاده از کارت های قرمز _ سفید – قرمز به جه صورتی می باشد ؟

از سال ۲۰۱۱ تاکنون تمام افرادی که قصد مهاجرت به منظور اشتغال به کار دارند می بایست یک کارت قرمز _ سفید – قرمز داشته باشند . کشور اتریش به علت استفاده از سیستم امتیاز دهی جهت پذیرش مهاجر در زمینه مهاجرت دارای رتبه ممتاز می باشد بنابراین تمام مهاجرانی که تصمیم به مهاجرت به اتریش را دارند می بایست اطلاعات کاملی از جزئیات این قوانین که از سوی دولت اتریش مطرح می گردد داشته باشند بنابراین تمام مهاجران می بایست نسبت به انتخاب یک موسسه مهاجرتی دقت نمایند زیرا انتخاب یک موسسه با کادری مجرب درصد دریافت پذیرش چه تحصیلی و یا شغلی را برای متقاضیان چندین برابر بیشتر می نماید . به غیر از مواردی که جهت مهاجرت به اتریش بیان شد شرایط دیگری نیز برای مهاجرین وجود دارد که از آنها می توان به مواردی نظیر میزان و نوع تخصص ، سن ، تجربه و سابقه کاری در حیطه شغلی مورد نظر ، میزان آشنایی به زبان انگلیسی و …. اشاره نمود . بنابراین در نظر گرفتن شرایط مذکور برای متقاضیان مهاجرت به اتریش واجب و ضروری می باشد با این حال سپنتا ستاره اندیشه با داشتن کادری مجرب و متخصص در این زمینه ،  پذیرش مهاجرت را برای تمام متقاضیان تضمین می نماید .

در این قسمت از مبحث تحصیل رایگان اتریش می پردازیم به اینکه برای چه افرادی کارت قرمز _ سفید – قرمز صادر می گردد :

۱) افرادی که دارای تخصص های ویژه در سطوح مدارک عالی باشند:

تمام افراد و متقاضیانی که دارای تخصص های ویژه در سطح عالی می باشند می توانند جهت اخذ این کارت به راحتی اقدام نمایند و از جمله علت هایی که این افراد در رتبه اول اخذ اینگونه کارتهای می باشند دارا بودن تخصص های ویژه برای تولید و ارتقاء اقتصاد می باشد . اینگونه افراد نیازی به دارا بودن پیشنهاد کار نمی باشند و می توانند برای مدت ۶ ماه جهت اخذ اقامت در اتریش اقدام نمایند . افرادی که متقاضی اخذ اقامت در اتریش می باشند چه جهت تحصیل در اتریش و یا اهداف دیگر اقامتی می بایست امتیازاتی را از سوی دولت اتریش اخذ نمایند . جهت اخذ امتیازات لازم افراد می بایست دارای معیار هایی از قبیل ۱) تحصیلات و میزان تخصص و دارا بودن برخی از توانایی ها ، ۲) میزان آشناییت با زبان انگلیسی ۳) سن و سال ۴) تحصیلات کسب شده در اتریش ۵) تجربه کاری در رشته و تخصص مور نظر و به طور کلی دارا بودن امتیازات و ویژگی هایی که متقاضیان رتبه اول می بایست نسبت به مابقی متقاضیان دارا باشند که در این صورت در حالیکه متقاضیان دارای موارد فوق باشند به راحتی می توانند امتیازات فوق العاده ای را نسبت به مابقی متقاضیان دارا باشند و این در حالی است که برای تمام متقاضیانی که بدین مشغول به کار در اتریش می گردد می توانند از حداقل حقوق لازم که در قوانین و بخشنامه ها قید گردیده برخوردار باشند .

۲) برای تمام متخصصان در صورتی که یک پیشنهاد جهت کار در اتریش دریافت نموده باشند ، در این صورت اتفاقی که می افتد در آن حیطه شغلی مورد نظر در اتریش کمبود نیروی متخصص در اتریش وجود دارد که در این صورت دولت و یا کارفرما صاحب شغل مورد نظر نیازمند استخدام نیرو در آن تخصص می باشد . و در این صورت برای متقاضی تنها زمانی کارت قرمز _ سفید – قرمز صادر خواهد شد که شخص دارای امتیاز ۵۰ از ۷۵ که امتیاز کل می باشد دارا باشد و تنها در مواردی که شخص دارای تحصیلات و تخصص کافی ، میزان تجربه کاری مفید و مرتبط با رشته مورد نظر و دارای سن مناسب و نیز آشنایی مکفی با زبان انگلیسی را دارا باشد و در این صورت متقاضی تنها می تواند با دریافت حداقل میزان حقوق که در قوانین و بخشنامه های اتریش مشخص گردیده مشغول به کار گردد .از جمله بزرگترین امتیازاتی که جهت تحصیل رایگان اتریش و پس از آن اشتغال در اتریش مطرح می گردد ، هر ساله کشور اتریش رشته های مورد نظر را که در آن با کمبود متخصص مواجه می باشد اعلام می دارد که هدف از جذب نیرو متخصص در سال آینده می باشد . در صورتیکه شخص حداقل ۵۰ امتیاز را از ۷۵ امتیاز کل اخذ نماید به راحتی می تواند نسبت به جذب نیروی کار در اتریش به فعالیت خود ادامه دهد .

در صورتیکه فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل در اتریش خود به کار مشغول شدند پس از گذشت ۲ سال می توانند با پرداخت بیمه و مالیات نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند .

پیش از بررسی کار در اتریش برای تمام افرادی که متقاضی کار و اشتغال در اتریش ابتدا می بایست با انواع اقامت در اتریش آشنا شوید که در ذیل به بررسی آن می پردازیم .

انواع اقامت در اتریش عبارتند از :

۱) اقامت دائم ۲) اقامت موقت .

در صورتیکه شخص دارای تخصص های مهم باشد می تواند جهت اقامت در اتریش به صورت دائم اقدام نماید . در اقامت دائم از ابتدا اقامتی به معنای دائم وجود ندارد و برای هیچ شخصی با هیچ موقعیتی صادر نمی گردد ، در اقامت دائم در اتریش ابتدا اقامت به صورت ۱۸ ماهه صادر می گردد و این اقمت حاکی از آن دارد که شخص متخصص می تواند در حیطه ی تخصصی خود به فعالیت بپردازد ، ماهیت اقامت در واقع همین موضوع مطرح می گردد که اقامت به صورت دائم برای متقاضی صادر می گردد ولی روند و اجرای آن بدین صورت اجرا خواهد شد ، در اقامت دائم در اتریش محدودیت زمانی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت بنابراین متقاضی بدون هیچ گونه محدودیت زمانی می تواند به فعالیت خود بپردازد از جمله مواردی که در این گونه اقامت ها می توان به آن اشاره نمود پیوستن افراد خانواده به یکدیگر که تنها در مشاغل مستقل ( در واقع به صورت کارفرمایی به فعالیت خود ادامه می دهند) می باشند شامل می گردد و اما در مشاغلی که به صورت غیر مستقل به فعالیت خود می پردازند متقاضی می بایست مجوز کاری را از اداره کار در اتریش اخذ نماید .

و اما در اقامت موقت در صورتیکه شخص دارای شرایط خاصی باشد می تواند جهت اشتغال در اتریش از این نوع اقامت استفاده نماید که لازم به ذکر است که این گونه اقامت در صورتی صادر می گردد که متقاضی دارای صاحب موقعیت شغلی همچون مدیریت باشد که در این صورت شخص بنا بر درخواست کارفرما می بایست یک بازه زمانی از زمان خدمت خود را در محل دیگری سپری نماید ، این اشخاص دارای مجوز هایی از اداره کار می باشد که این گونه مجوز ها نمایان گر موقعیت شغلی شخص و نیز تغییر محل خدمت وی می باشد به علاوه کارمند می بایست از محل خدمت خود در کشور مبدا یک برگه نامه اشتغال به کار جهت احراز هویت وی و موقعیت شغلی وی اخذ نماید .و به غیر از مدیران کارگران خارجی نیز در صورت صلاحدید کارفرما خود می توانند جهت اشتغال در اتریش به این کشور مراجعه نمایند در این صورت نیز دارا بودن نامه اشتغال به کار ضروری می باشد و مدت زمان اقامت در این صورت نیز می بایست بیشتر از ۶ ماه مشخص شده باشد .

به غیر از مشاغل بیان شده ، مشاغل دیگری نیز وجود دارد که شخص می تواند به صورت موقت در اتریش اقامت نماید ، مشاغلی همچون مشاغل هنری که در این صورت شخص چه به صورت مستقل و یا به صورت غیر مستقل می تواند از طریق فعالیت های هنری امرار معاش نماید که در اینگونه موارد می تواند به صورت موقت در اتریش اقامت لازم را اخذ نماید ، در اینگونه اقامت موقت ارائه ضمانت نامه الزامی نمی باشد و در صورتیکه شخص متقاضی اقامت موقت و اشتغال به صورت مستقل باشد می بایست از اداره کار مجوز لازم را اخذ نماید که در این صورت یک گواهی اشتغال به کار مبنی بر اشتغال به صورت هنرمند صادر می گردد ، در صورتیکه موارد شغلی به صورت غیر مستقل باشد و نیز در صورتیکه مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار باشد در این صورت می بایست گواهی مربوط به دارا بودن وضعیت استثنائی برای متقاضی ضروری می باشد . به علاوه موارد بیان شده تمام محققینی که پیمان نامه آنها از طرف یک موسسه تحقیقاتی معتبر تایید شده باشد می توانند به صورت موقت در اتریش اقامت نمایند .

 

ادامه مطلب

تحصیل رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند ،تحصیل فنلاند ، فنلاند

  تحصیل رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند

تحصیل رایگان فنلاند   در ذیل با تحصیل رایگان فنلاند در کلیه مقاطع تحصیلی آشنا می شویم :

تحصیل در کشور فنلاند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت رایگان خواهد بود و این در حالی است که تحصیل در برخی رشته ها و یا در برخی دانشگاه ها بدین صورت نخواهد بود و دانشجو می بایست با پرداخت هزینه ی تحصیلی به تحصیل خود ادامه دهد . و اما در نظر گرفتن شرایطی جهت تحصیل رایگان فنلاند الزامی است و اما ذکر این نکته در اینجا بسیار حائض اهمیت می باشد که برای انجام اقدامات تحصیلی و یا تحصیل رایگان فنلاند به هیچ یک از شرکت ها ، موسسات و … نیاز نخواهید داشت و تنها می بایست تمام مراحل را از ابتدا تا انتها با طی کردن مراحل ثبت نام به صورت شخصی طی نمایید و بدین ترتیب با دریافت ویزای دانشجویی امکانات تحصیلی خود را در کشور فنلاند فراهم نمایید.از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های فنلاند در اغلب رشته ها و دانشگاه ها رایگان می باشد، فرصت بسیار ارزشمندی برای تمامی کسانی است که به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی می اندیشند و در عین حال از پشتوانه مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل در اروپا برخوردار نیستند. امکان پذیرش در مقطع کارشناسی توسط این موسسه وجود ندارد

**** تحصیل در فنلاند تنها فقط به زبان فنلاندی امکان پذیر است ****

کشور فنلاند تا ۱۲۰ سال گذشته جزئی از کشور سوئد بود و در واقع کشوری بود که طی استعمار به دست آورده بود . شرایط تحصیل رایگان فنلاند دقیقا" مشابه تحصیل در سوئد بوده و تنها تفاوتی که وجود دارد در مقطع تحصیلی لیسانس می باشد که که جهت پذیرش در سوئد در این مقطع دانشجو می بایست موفق به کسب نمره ی ۶ IELTS شده باشد در حالی جهت پذیرش در فنلاند تنها اخذ نمره ی ۵٫۵ کافی است و نیز لازم به ذکر است که متناسب با رشته ای که انتخاب می شود آزمون ورودی متناسب با همان رشته برگزار می گردد و نیز در فنلاند اجازه ی ۲۰ ساعت کار در هفته وجود دارد .

از جمله مزایایی که در تحصیل رایگان فنلاند می توان بیان نمود عبارتند از :

۱) همانطور که بیان شد تحصیل دراین کشور به صورت رایگان می باشد . ۲) تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی می باشد و دارا بودن دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس به مدارک IELTS 6 و یا TOEFL 79 الزامی می باشد .۳) مدارک تحصیلی اخذ شده برای کلیه دانشجویان دارای اعتبار بوده و می توان در موقعیت های کاری و تحصیلی در کشورهای آسیایی ، اروپایی و … استفاده نمود .۳) فنلاند عضو اتحادیه اروپا شینگن می باشد بنابراین تمام دانشجویانی که در فنلاند تحصیل می نمایند می توانند به راحتی به تمام کشورهای اروپا سفر نمایند . نکته بسیار مهمی که در اینجا مطرح می گردد اینکه در هر فصلی تنها برخی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و مابقی به زبان فنلاندی تدریس می گردد بنابراین در نظر گرفتن این مبحث در زمان ارسال درخواست های تحصیلی امری مهم تلقی می گردد.

چرا سپنتا ستاره اندیشه تحصیل در فنلاند را به شما پیشنهاد می دهد :

سال ۲۰۱۲ نقطه عطف مهمی برای فنلاند و تحصیل در آن محسوب گردید به گونه ای که در این سال سیستم آموزشی فنلاند به عنوان بهترین سیستم های آموزشی دنیا معرفی گردید ، از آن پس دارا بودن این سیستم آموزشی سبب ترقی و پیشرفت چشم گیر دانشگاه های فنلاند و تحصیل در فنلاند گردید. بدین ترتیب اهمیت فوق العاده به مبحث تدریس و نیز توجه به نیازهای موجود در جامعه و گنجانده شدن تجارت و صنعت در مبحث آموزشی سبب شد تا تحصیل در فنلاند به عنوان یک قطب بزرگ آموزشی محسوب گردد .

 

ادامه مطلب

قوانین زندگی در اتریش

تحصیل در اتریش

اما کشور اتریش که یکی از امن ترین کشور های دنیا می باشد این کشور که مهد موسیقی دنیا می باشد از نظر امکانات رفاهی و تفریحی و امنیت حقوقی فردی در رتبه سوم دنیا قرار دارد این کشور دارای آثار باستانی و موزه ها و مناطق توریستی و دیدنی زیادی نیز می باشد که برای مثال قصر شنبرون ،قصر پادشاهی هوفبورگ ،کلیسای سنت استفان،قصر بلودر، خانه اوپرای ملی ، مجسمه موزارت ، موزه طبیعی تاریخی،کتابخانه بزرگ ملی اتریش در وین  و در دیگر شهر ها نیز مانند قصر میرابل  در سالزبرگ اتریش عمارت شهری و قلعه و برج ساعت در گراتس  می باشند .

جهت تحصیل رایگان اتریش می بایست با قوانین زندگی در اتریش آشنا شوید که در ذیل به بررسی آن می پردازیم :

قوانین زندگی در اتریش بدین گونه می باشد که در صورتی که زندانی شوید دوره زندانی شما در همان زندان های محلی اتریش سپری می شود. اما برای رانندگی کردن در اتریش باید گواهی نامه مخصوص کشور اتریش را داشته باشد البته می توانید با داشتن گواهی نامه بین المللی I D P هم رانندگی کرد ،  این گواهی نامه رانندگی نشان از تشخیص هویت راننده نیز می باشد که برای مهاجرانی که می خواهند به کشور اتریش مهاجرت نمایند و نیاز به این مدرک را دارند می توانند در ایران با مراجعه به راهنمای و رانندگی و گذراندن دوره ها و امتحانات آن این مدرک را بگیرند که با این مدرک دیگر نیاز به گرفتن مدرک رانندگی در کشور های دیگر نیست و در هر کشوری (چیزی نزدیک ۱۶۰کشور دنیا )می توان با این مدرک رانندگی کرد و اما نکته مهم که در تحصیل رایگان اتریش می بایست به آن توجه نمود ، قوانین حقوقی در این کشور می باشد به گونه ای که  قوانین حقوقی فردی در این کشور بسیار قانونمند می باشد به طوری که حمل و فروش و یا مصرف مواد روان گردان و مواد مخدر در این کشور با جریمه های سنگین مالی و زندانی های طولانی مدت همراه می باشد .

 .

 اما کاری که بعد از ورود به کشور اتریش باید انجام دهید این است که طبق قوانین باید محل زندگی یا سکونت و جابجایی های خود را تا ۳روز به شهر دار منطقه اعلام کنید البته در ابتدای کار خود رابه شهردار منطقه معرفی کرده و هر گونه جابجایی را به او گزارش میدهید در صورتی که این قانون را نقص کنید ماموران اتریشی شمار را باز داشت میکنند پس اولین کاری که برای شما واجب می باشد که بعد از ورود انجام دهید  این  می باشد .

اما نحوه مهاجرت و شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را می توانید در بخش دیگر همین سایت به طور مفصل خواننده و از آن استفاده نمایید .

 

لینک های پر بازدید

آخرین فرصت ثبت نام کارشناسی ارشد در فنلاند

آخرین فرصت ثبت نام کارشناسی ارشد در تحصیل رایگان فنلاند :

تمام افرادی که متقاضی ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد می باشند تنها تا پایان ژانویه برای ارسال مدارک و ثبت نام نهایی فرصت دارند .

آزمون GMATو GRE

آزمون GMATو GRE

آزمون GRE چیست ؟

کلمه GRE مخفف Graduate Record Examination به معنای آزمون ثبت درجه بندی می باشد و همانطور که از نام آن نیز پیداست آزمونی است که جهت درجه بندی افراد و متقاضیان مورد استفاده قرار می گیرد ، این آزمون در تمام دانشگاه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد و تنها در دانشگاه های معتبر و در مقاطع بالاتر از کارشناسی اخذ می شود ، نحوه اخذ این آزمون به دو صورت سیستم آنلاین و سیستم دستی اخذ می گردد و البته لازم به ذکر است که نوع آنلاین آن در داخل ایران اخذ نمی گردد و در سیستم دستی آن که سالی سه بار برگزار می گردد و در زمان های اکتبر ، نوامبر و دسامبر برگزار می گردد ، برای ثبت نام در آزمون GRE می توان از طریق سایت رسمی موسسه ETS و یا علاوه بر آن از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اقدام نمایید .

اخذ نمرات لازم در آزمون GRE تا قبل از سال ۲۰۱۱ میلادی به شرح ذیل می باشد :

۱) Verbal Reasoning    با کسب نمرات ۲۰۰ تا ۸۰۰

۲)Quantitative Reasoning   با کسب نمرات ۲۰۰-۸۰۰

۳)Analytical writing  با کسب نمرات ۰ تا ۶

آزمون IELTS

آزمون IELTS

IELTS چیست ؟

واژه IELTS مخفف جمله International English Language Testing System   که به معنای سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی می باشد ، همانطور که بیان شد IELTS یک آزمون است که برای تست میزان مهارت زبان بین المللی اخذ می گردد . افرادی که با موفقیت این آزمون را سپری نمایند می توانند جهت کار یا تحصیل به کشورهای سراسر دنیا از جمله انگلیس ، کانادا  ،استرالیا و … مهاجرت نمایند ، آزمون IELTS با همکاری دانشگاه کمبریج ، شورای بریتانیا و نیز مرکز IELTS استرالیا برگزار می گردد . سالانه حدود ۴۵۰۰ سازمان و در بیش از ۱۲۰ کشور برگزار می شود و متوسط برگزاری آن در هفته حدود ۱۰۰ کشور و در ۳۰۰ مرکز می باشد .

انواع برگزاری آزمون IELTS به شرح ذیل می باشد :

۱) General Module

۲) Academic Module

در آزمون General تماما" برای افرادی اخذ می گردد که تصمیم به اقامت جهت کار و یا زندگی را دارند اخذ می گردد و به طور کلی برای افرادی که اهدافی جز ادامه تحصیل را دارند اخذ این آزمون ضروری می باشد و برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای کانادا ، استرالیا و یا نیوزلند را دارند می بایست حتما" در این آزمون شرکت نمایند و نیز  دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس تا دکتی را دارند می بایست در آزمون  Academic جهت سنجش توانایی دانشجویان شرکت نمایند .

 

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL چیست ؟

TOEFL که مخفف کلمه Test of English as Foreign Language می باشد که به معنای آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی می باشد و همانطور که از نام آن پیداست TOEFL یک آزمون می باشد که جهت ارزیابی میزان مهارت در زبان انگلیسی از متقاضیان اخذ می شود . این آزمون در ۶۰۰ دانشگاه و ۱۱۰کشور برگزار می شود و البته شایان ذکر است که این آزمون در بیش از ۴۰۰۰ مرکز و توسط سازمان ETS امریکا اخذ می شود .

انواع آزمون TOEFL عبارتند از :

۱) PBT

۲) CBT

۳) IBT

آزمون ها دقیقا" مطابق با روالی که تعریف شد به همان گونه سیر تکاملی خود را پیمودند به گونه ای که ابتدا آزمون ها PBT از متقاضیان اخذ می شد که این نوع آزمون ها دارای یک روال و ساختار مشخص و مختص خود بود تا آنکه مدل بعدی آزمون ها که آزمون CBT بودند به مرور زمان جای آزمون های PBT را گرفتند و دیری نپایید که ساختار و روال بهتری جایگاه دو مدل قبلی شد و نام آن را IBT نهادند در این مدل از آزمون TOEFL ، Speaking جایگاه ویژه ای را در این مدل پیدا نمود .

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

 دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت دانشجویانی که در گروه علوم پزشکی تمایل به ادامه تحصیل در کشور مورد نظر خود را دارند می بایست با انتخاب دانشگاه معتبر و مطمئن  ، مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی اخذ نمایند که علاوه بر دارا بودن اعتبار بتوانند در جایگاه های مختلف علمی و اقتصادی استفاده نمایند .

بنابراین سپنتا ستاره اندیشه در این قسمت لیست برخی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را برای دانشجویان گروه پزشکی قرار می دهد

ليست دانشگاههاي معتبر دركشورهاي
 

دانشگاههاي مورد تائيد در كشور آرژانتين

       دانشگاه  دولتي بوئنوس آيرس Universidad Buenos Aires
       دانشگاه كوردوبا   Universidad National De Cordoba
       دانشگاه خصوصي السالوادور Universidad Del Salvador (University of the Saviour)
 

دانشگاههاي مورد تائيددر كشور آفريقاي جنوبي

      دانشگاه ويت واترسرند  University of Witwatersrand (wits)
      دانشگاه ناتال University of Natal
      دانشگاه كيپ تاون Cape Town University
      دانشگاه پرتوريا University of Pretoria

دانشگاههاي مورد تائيد دركشور  آلمان

     دانشگاه گوتينگن George August Gottingen
      دانشگاه آخن Rheinisch-Westfalische Technische Hochshule-AACHEN
      دانشگاه آزاد برلين  Freie Universitat Berlin
      دانشگاه بوخوم Ruhr-Universitat Bochum
      دانشگاه بن  Rheinish Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn
      دانشگاه دوسلدورف  Universitat Dusseldorf
      دانشگاه اسن University Essen
      دانشگاه فرانكفورت Johann Wolfgang Goethe Universitat Frankfurt
      دانشگاه فرايبورگ  Albert Ludsig Universitat Freiburg
    &tbsp; دانشگاه هانوور  Universitat Hannover
      دانشگاه هايدلبرگ Ruprech-karls Universitat Heidelberg
      دانشگاه كيل  Christian-Albrechts Universitat zu Kiel
      دانشگاه  مونيخ  Ludwig-Maximilians Universitat Munchen
      دانشگاه مونستر  Wetfalische Wilhdms Universitat Munster
     دانشگاه ماربورگPhilipps – Universitat Marburg
     دانشگاه ورتز بورگ   Bayerische –julius-Maxilions Universitat wurtzburg
     دانشگاه ارلانگن  Erlangon Universitat
     دانشگاه هامبولت  Humboldt University
     دانشگاه هامبورگ Universitat Hamburg
    دانشگاه ماينس University Johannes Gutenberg, Mainz
    دانشگاه مونيخ Ludwig-Maximilians University Munchen
    دانشگاه بيلفلد University Bielefeld
    دانشگاه توبينگن Eberhard Karls University tubingen (University of Tubingen)
    دانشگاه Techniche Universitat Munchen
    دانشگاه سارلند Universitat Des saarlandes
    دانشگاه گيسن Justus-Liebig universiat Giessen
    دانشگاه كلن  Koln universiat

دانشگاههاي مورد تائيد دركشور  آمريكا
 دانشگاهها و رشته هاي مورد تاييد بر اساس گزارش گورمن(Gorman Report)  و كتاب  (Higher Education Directory) مورد تائيدوزارت فرهنگ و رفاه آمريكا مي باشد.
 
دانشگاههاي مورد تائيد دركشور  اتريش
      دانشگاه وين Universitat Wien (Vienna University)
      دانشگاه گراتس Karl- Franzens Universitat Graz (Graz University)

دانشگاههاي  مورد تاييددر كشور فنلاند 
       دانشگاه تامپر University of Tampere
       دانشگاه كوپيو University of Kuoipio
       دانشگاه اولو University of Oulu
       دانشگاه جيواسكيلا  University of Jyvaskyla
 

جهت بررسی دانشگاه های معتبر در کشور مورد نظر خود نام کشور را در بخش دیدگاه ها وارد نمایید .

اخذ اقامت تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش ، اتریش

تحصیل در اتریش اخذ اقامت تحصیلی در اتریش به چه صورتی می باشد و جهت اخذ آن چه مراحلی می بایست سپری شود  ؟

پس از ورود دانشجو به اتریش جهت تحصیل در اتریش ، دانشجو می بایست مراحلی را پیش از شروع به تحصیل انجام دهد که عبارتند از:

۱) مراجعه به شهرداری زوم مورد نظر در اتریش ، پس از ورود به کشور اتریش متقاضی می بایست به شهرداری منطقه مراجعه نماید و پس از آن خود را به شهرداری معرفی نماید و نامه مرتط با اطلاعات شخصی و هویتی و محل سکونت خود را از شهرداری دریافت نماید ، لازم به ذکر است که جهت تحصیل در اتریش و یا هر نوع اقدامات دیگری دانشجو می بایست نسبت به اخذ این نامه اقدام نماید از جمله مهم ترین مدارک در اتریش این نامه می باشد ، مطابق با قانون موجود در کشور اتریش هر شخصی به محض ورود به کشور اتریش و یا جابه جایی منزل می بایست به شهرداری مراجعه نماید و اطلاعات محل سکونتی خود را در اختیار شهرداری منطقه قرار دهد و حداکثر مدت زمانی که هر شخص می تواند به شهرداری مراجعه نماید ۳ روز می باشد و پس از این مدت زمان مطابق با قانون موجود در کشور اتریش پلیس می تواند جهت بازداشت افرادی که نامه شهرداری را ندارند اقدام نماید ، جهت ثبت اطلاعات سکونتی خود می بایست شخص متقاضی تاییدیه محل سکونتی خود را یا از صاحب خانه ای که خانه خود را اجاره نموده و یا از مدیریت خوابگاه خود دریافت نماید .  2) افتتاح حساب بانکی ۳) ثبت نام در دانشگاه مورد نظر که در این صورت دانشجو یا نیاز به شروع دوره های آموزش زبان آلمانی دارد و یا در صورتیکه دوره های زبان آلمانی را از قبل گذرانده باشد می بایست دوره های تحصیلی خود را آغاز نماید . ۴) مرحله بعد از ثبت نام در دانشگاه اخذ بیمه می باشد دانشجو پس از ثبت نام در دانشگاه می بایست نسبت به اخذ بیمه خود اقدام نماید . ۵) پس از انجام مراحل فوق دانشجو می بایست جهت اخذ کارت اقامت شنگن به مدت یک سال اقدام نماید .

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری به چه صورتی می باشد ؟

تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه فنلاند نیز همانند برخی از کشورها دارای deadline مشخصی نمی باشد و این در حالی است که برخی از رشته ها دارای deadline مشخصی می باشد برای اقدام تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری پس از بررسی موقعیت های خالی و مراجعه به سایت رسمی دانشکده ها ( که عموما" موقعیت های خالی را در قسمت vacancies سایت هر دانشکده می توانید بیابید ) نسبت به تحصیل در فنلاند اقدام نمایید .

 

 

شرایط مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش

تمام متقاضیان مهاجرت به اتریش می بایست با توجه به شرایط و موقعیت خود می توانند نسبت به عملیات مهاجرتی خود اقدام نمایند در این قسمت سپنتا ستاره اندیشه تمام روش های مهاجرتی که از جمله شرایط مهاجرت به اتریش می باشد را در اختیار تمام بازدید کنندگان گرامی قرار می دهد تا با استفاده از این شرایط نسبت به مهاجرت اقدام نمایند .

انواع روش های مهاجرت به اتریش شامل موارد ذیل می باشد :

۱) ازدواج در اتریش ۲) نامزدی در اتریش ۳) تحصیل در اتریش ۴) سرمایه گذاری در اتریش ۵) کار در اتریش ۶) پناهندگی در اتریش . حال با توجه به موارد بیان شده به شرح جزئیات هر کدام از شرایط مهاجرت به اتریش می پردازیم .

 1)مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج در اتریش :

در این صورت شخص متقاضی مهاجرت به اتریش می بایست شخص مقابل خود (Partner) را انتخاب کرده باشد که در این صورت پس از ازدواج وی تمام مدارک هویتی و سند ازدواج را به سفارت اتریش تحویل می دهد .

۲) مهاجرت به اتریش از طریق نامزدی در اتریش :

مراحل موجود در ویزای نامزدی دقیقا" مشابه مراحل موجود در ویزای ازدواج می باشد با این تفاوت که در این نوع ویزا سند ازدواج وجود ندارد و افسر ویزا تنها با توجه به عکس های دو نفره افراد ، چت روم ها در محیط های مجازی و اس ام اس هایی که مابین دو نفر بوده نسبت به صدور ویزا اقدام می نماید که البته درصد و شانس اخذ این نوع ویزا به علت مستندات آن خیلی کمتر از ویزای ازدواج می باشد .

 

لینک های مرتبط :

تحصیل رایگان فنلاند

تحصیل رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند ، تحصیل فنلاند ، فنلاند

تحصیل رایگان فنلاند پیش از پرداختن به تحصیل رایگان فنلاند ابتدا می بایست اطلاعاتی در مورد کشور فنلاند به دست آورید ، فنلاند در اروپا واقع شده است و با کشورهای نروژ ، روسیه ، سوئد و استونی همسایه می باشد . فنلاند سرزمینی است که چندین دریاچه دارد و به همین علت نام این کشور را سزمین هزار دریاچه نامگذاری کرده اند و لازم به ذکر است که بیش از ۸۰ % این کشور پوشیده از جنگل های سرسبز و زیبا می باشد . در شمال فنلاند در فصل زمستان دو ماه به طور مداوم خوشید طلوع نمی کند و در تابستان نیز به مدت دو ماه تمام خورشید غروب نمی کند و به همین علت مردمان این کشور ترجیح می دهند تا جنوب فنلاند را برای زندگی برگزینند ، صادرات این کشور به ترتیب فلزات ، کاغذ ، ماشین آلات صنعتی می باشد .

با توجه به اینکه در این مبحث تحصیل رایگان فنلاند را مورد بررسی قرار می دهیم خواهید دید که هزینه ی تحصیل در این صورت به صورت رایگان بوده و دانشجو تنها می بایست با پرداخت هزینه ای جهت زندگی که در بازه ی زمانی یک ماه وجود دارد هزینه ای را برای زندگی در این کشور لحاظ نماید .

 

در مبحث تحصیل رایگان فنلاند به تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند می پردازیم :

در مقطع دکتری دانشجو می بایست دارای سوابق تحصیلی مطلوبی باشد و از جمله بزرگترین علت هایی که می توان به آن اشاره نمود رقابتی بودن مدرک دکتری و اخذ این مدرک از این کشور می باشد بنابراین دانشجو علاوه بر دارا بودن سوابق تحصیلی مطلوب می بایست دارای مدارک کارشناسی و پس از آن کارشناسی ارشد از دانشگاه های آزاد و یا سراسری باشد .

کلیه ی دروس ارائه شده به زبان انگلیسی تدریس می گردد بنابراین دانشجو می بایست مدرک IELTS 6.5 تا ۷ را دارا باشد در ذیل به موارد تحصیل رایگان فنلاند در مقطع دکتری می پردازیم :

۱) مدت زمان تحصیل در این مقطع ۳ تا ۵ سال در نظر گرفته شده است

۲) دانشجو می بایست مدرک زبان IELTS را دارا باشد

۳) همانطور که پیش از این بیان شد تحصیل در مقطع دکتری جزء موارد تحصیلی ،  تحصیل رایگان فنلاند محسوب می گردد و هزینه ی زندگی در طی یک سال ۷۰۰۰ یورو تخمین زده شده است

۴) زمان شروع تحصیل در فنلاند در مقطع دکتری از سپتامبر شروع خواهد شد

۵) بسته به شرایط دانشجوی محصل امکان بورس وجود دارد و می توان بیان نمود که سالیانه میزان هزینه ی بورس برای دانشجویان ۸۰۰۰ یورو در نظر گرفته شده است .

۶) برای دانشجویان خوابگاه تحصیلی در نظر گرفته شده است و پس از تحصیل دانشجویان امکان اقامت برای دانشجویان وجود دارد .

در مبحث تحصیل رایگان فنلاند به نحوه ی اقدام جهت پذیرش در دانشگاه های فنلاند می پردازیم :

نحوه ی روند پذیرش برای تمام دانشگاه های فنلاند تقریبا" با یک روال مشخصی طی می شود ، با این وجود فرض می نماییم که شما تصمیم به ادامه ی تحصیل در دانشگاه هلسینکی فنلاند را دارید در ذیل به بررسی این روال ها می پردازیم :

پیش از ذکر مراحل پذیرش می بایست با دانشگاه هلسینکی ، که قدیمی ترین دانشگاه در فنلاند می باشد آشنا شوید ، پایتخت فنلاند شهر هلسینکی می باشد که این دانشگاه نیز در این شهر قرار دارد ، این دانشگاه در سال ۱۶۴۰ میلادی تاسیس گردید و دارای ۴۰/۰۰۰ دانشجو از سراسر دنیا می باشد دانشکده های موجود در این دانشگاه به ترتیب ۱) دانشکده فسفه ۲) دانشکده حقوق ۳) دانشکده پزشکی ۴) دانشکده هنر ۵) دانشکده علوم پایه ۶) دانشکده داروسازی ۷) دانشکده علوم طبیعی ۸) دانشکده علوم اجتماعی ۹) دانشکده  کشاورزی و جنگلداری ۱۰) دانشکده دامپزشکی می باشد .

از جمله عمومی ترین مدارکی که در تمامی دپارتمان ها از آنها استفاده می گردد عبارتند از :

A) ترجمه رسمی از آخرین مدرک تحصیلی B) ترجمه رسمی از آخرین ریز نمرات . لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی تمام دانشجویان می بایستی دارای مهر وزارت امور خارجه و دادگستری باشد . C) مدارک زبان انگلیسی TOEFL و یا IELTS ، دارا بودن مدارک زبان TOEFL ویا IELTS از جمله مدارکی است که دانشجو می بایست برای اخذ پذیرش به صورت صد در صد دارا باشد پس از اخذ آزمون مورد نظر می بایستی نتیجه به صورت کاملا" مستقیم توسط سازمان اخذ شونده به دانشگاه مورد نظر ارسال گردد بنابراین ذکر دانشگاه مورد نظر در زمان ثبت نام برای آزمون و درج آدرس و نشانی دقیق آن الزامی می باشد .

ذکر این نکته در اینجا بسیار حائز اهمیت می باشد که جهت تحصیل رایگان فنلاند نیازی به ارسال اصل مدارک تحصیلی نمی باشد و ارسال ترجمه رسمی مدارک به تنهایی اکتفا می نماید .

 

لینک های مرتبط

 

 

 

روش های مهاجرت کاری به اتریش

روش های مهاجرت کاری به اتریش

همانطور که بیان شد مهاجرت به اتریش چه به منظور تحصیل در اتریش و یا به منظور مهاجرت کاری به اتریش نیازمند در نظر گرفتن شرایطی می باشد که در این صورت می توان جهت مهاجرت به اتریش از روش های گوناگونی جهت اخذ پذیرش کار و یا تحصیل استفاده نمود و اما در ذیل به روش های اخذ ویزای کاری در اتریش می پردازیم :

۱) شخص بتواند دعوتنامه ای را به از سوی یک شخصی که دارای شرکت معتبر در اتریش باشد دریافت نماید که در این صورت نیز متقاضی می بایست دارای شرایط ویژه و منحصر به فردی باشد که جهت اطلاع از شرایط ، شما متقاضیان گرامی می توانید با مشاوران سپنتا تماس نمایید و با اطلااعات کامل نسبت به اخذ ویزای کار در اتریش اقدام نمایید .

۲) پذیرش ویزای کاری از طریق آگهی های استخدام موجود ( که در طی این آگهی پرسنل مورد نیاز جهت استخدام به همراه شرایط مورد نیاز وی مطرح می گردد ) که در این صورت متقاضی با بررسی شرایط خود با توجه به آنچه در آگهی ذکر شده نسبت به ارسال مدارک خود جهت استخدام اقدام می نماید ، روال ثبت آگهی بدین گونه می باشد که ابتدا به مدت ۳ ماه در داخل کشور و پس از آن به مدت ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی می گردد و پس از آن هنگامی که متقاضی پذیرش گردید پس از آن می بایست نسبت به اخذ ویزا اقدام نماید و اما اقدامی که می بایست کارفرما پس از درج آگهی انجام دهد در نظر گرفتن میزان پایه حقوقی برای نیروی استخدامی می باشد که این میزان پایه حقوقی می بایست بر اساسی باشد که اولا" تمام هزینه های متقاضی شامل مسکن  ،خوراک و پوشاک را در بر گیرد و ثانیا" میزان پایه حقوقی می بایست پس از کسر مالیات از حقوق وی محاسبه گردد .

© تمامی حقوق برای موسسه سپنتا ستاره اندیشه محفوظ می باشد

بهینه سازی سایت توسط سئویاب