تحصیل در اتریش ، تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل رایگان فنلاند ، شرایط تحصیل در اتریش

اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

اعزام دانشجو

اگر بخواهیم تاریخچه اعزام دانشجو به خارج از کشور در ایران پس از ورود اسلام و در قرون اخیر را بررسی کنیم ، به جز تعداد معدودی که در زمان صفویه برای تحصیل هنر به اروپا سفر کردند ، می توانیم دوران قاجار را سر آغاز اعزام دانشجو به کشور های خارجی بدانیم . در سال های اولیه سلطنت ناصرالدین شاه ، سردمداران کشور به این نتیجه رسیدند که ضعف علمی مملکت بسیار مشهود می باشد و با این سطح امکانات و اطلاعات ، امکان رقابت با دولت های همسایه و توانایی دفاع از میهن را در برابر تهاجمات وجود ندارد لذا بر آن شدند تا با اعزام دانشجو به اتریش «فرنگ» و یادگیری علوم آن ها و وارد کردن تکنولوژی روز ، این عقب ماندگی را جبران کنند . این سر آغازی بود تا ایرانیان به معنای امروزی در کشورهای غربی که در سال های دور عمدتا فرانسه مقصدشان بود ، به کسب علم بپردازند . اعزام دانشجو به اتریش در زمان شاهان و سلسه های بعدی ، به دلایل مختلف که بیشتر آن ها ریشه در سیاست داشت ، روند یکنواختی را طی نکرد ؛ اما گفتن این مطلب خالی از لطف نیست که همین دانش آموختگان در این مدت تا پهلوی اول ، توانستند پایه گذار خیلی از علوم و فنونی امروزی در ایران شوند و خیلی از اصطلاحات و اعمال غیر ایرانی از همین افراد نشات می گیرد .

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تحقق رویای دهکده جهانی ، اعزام دانشجو به اتریش و یا کشورهای خارجی امری محال و دور از ذهن نیست و عوام مردم امکان بهره مندی از این فرصت را دارند . طبق قانون فعلی آموزش عالی کشور و وزارت علوم ، نفرات برتر دوره کارشناسی ارشد هر رشته دانشگاه های معتبر، دانشجویان نخبه ای که تالیف کتاب – مقاله ، اکتشاف و یا اختراع در خور توجهی داشته باشند ، نفرات برتر جشنواره های علمی ( مانند جشنواره خوارزمی ) و سایر نوابغ علمی ، به عنوان افراد واجد الشرایط ، با هزینه دولت ، به دانشگاه های معتبر دنیا فرستاده می شوند ؛ افرادی که حساب ویژه ای روی بازگشت و خدمتگذاریشان به کشور باز شده است . از سوی دیگر ، افرادی نیز هستند که به شدت علاقه مند ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده ولی در زمره افراد فوق قرار ندارند ، این افراد نیز می توانند با روش های متعددی برای تحصیل رهسپار کشورهای توسعه یافته شوند . در قانون عمومی اعزام دانشجو بندهایی قید شده است که از مهمترین آن ها می توان به پایبندی به اسلام ، داشتن تقوا و فضایل اخلاقی ، سن مورد نظر ( زیر ۲۶ سال ) ،داشتن کارت پایان خدمت برای متقاضیان پسر و اشاره کرد . این در حالیست کشور مقصد نیز در حالت کلی ، حداقل هایی را از متقاضی می طلبد . این درخواست ها می تواند در قالب هزینه ای به عنوان ودیعه ، تسلط به زبان کشور مذکور ، داشتن معیار اخلاقی متناسب با این کشور و … باشد . گفتنیست که هر دانشگاه نیز پیشنیاز های مختص به خود را دارد . به عنوان مثال داشتن نمره ای خاص در آزمون آیلتس یا تافل ، گذراندن ۱۲ سال تحصیل مقدماتی ( دیپلم ) در کشور خود ، داشتن رزومه قوی علمی و کاری ، معرفی نامه ، انگیزه نامه و … از مهمترین این نیازمندی ها می باشد . در پایان می توان ذکر کرد که یکی از مهمترین محدودیت هایی که پیش پای اعزام دانشجو به اتریش قرار دارد ، بحث های مالی و مخارج زندگی در کشورهای اروپایی و آمریکایی می باشد ، از این روی تمرکز روی کسب معدلی بالاتر در هر مقطع و بواسطه آن استفاده از بورسیه های تحصیلی بهترین راه جایگزین و اعزام دانشجو به صورت رایگان می باشد .

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

اعزام دانشجو به اتریش

کشور اتریش یکی از زیبا ترین کشور ها با مکان های دیدنی بسیار است.این کشور که به زبان رسمی آلمانی صحبت میکند با توجه به شرایط اقتصادی و علمی که در آنهاست اعزام دانشجو به اتریش بسیار صورت میپذیرد.کشور اتریش بیش از ۸۸ درصد کالاهای مصرفی خود را خودش تولید میکند .پس می توانید به این نتیجه برسید که چرا تا این اندازه بحث اعزام دانشجو به اتریش  در این کشور فراگیر شده .توجیه اقتصادی بالا در این کشور و به طبع آن گسترش علم درآن می تواند یکی از دلایل مهم این قضیه باشد.اما این مبحث هم به خودی خود دارای شرایط و ضوابطی است که باید برای اعزام دانشجو به اتریش مد نظر قرار داد.

اولین بحث به میان آمده اینست که شما نمیتوانید به راحتی به کالج های اتریش وارد شوید. قوانینی که توسط دولت اتریش اجرایی شده است حتی اگر شما ۱۲ سال تحصیلی را به طور کامل هم گذرانده باشید به شما اجازه ورود به کشور اتریش را نمی دهد. برای این منظور شما باید ابتدا در کشور خود در دانشگاه قبول شده باشید تا شرایط اعزام دانشجو به اتریش را پیدا کنید. به بیان دیگر بحثی که مطرح است بیشتر انتقال دانشجو به کالج های رسمی اتریش است که اعزام شما از دانشگاه خود در کشور مبدا به کالج های اتریشی می باشد. معمولا زمان فراگیری علم در این کالج ها بین ۲-۳ سال است .یکی دیگر از مشکلات اعزام دانشجو به اتریش اینست که در کالج های این کشور تمامی دروس به زبان آلمانی تدریس می شود که متقاضیان باید ابن گزینه را هم مد نظر رار دهند.

در اتریش کلاس ها به صورت روزانه و شبانه برگزار میشود.یعنی به طور آزادانه می توانید ساعت های تحصیل  خود را در کالج ها انتخاب کنید و مشکلی با تایم و زمان بندی کلاس ها نخواهید داشت.

اما در زیر به طور مختصر شرایط اعزام دانشجو به اتریش را بررسی خواهیم کرد:

برای کالج های دو ساله  فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
  • آشنایی نسبی به زبان آلمانی
  • شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
  • کسب مدرک رسمی از اتاق بازرگانی
  • رشته ها: ساختمان ، برق، اتو مکانیک، مکاترونیک

کالج های سه ساله فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن دیپلم فنی و حرفه ای
  • کسب درجه A2 آلمانی
  • شهریه هر ترم حدودا ۸۵۰ یورو
  • رشته ها : کامپیوتر – گرافیک کامپیوتر-ساختمان-طراحی داخل ساختمان

دلایل اعزام دانشجو به اتریش :

با شاهد بودن پیشرفت های اروپایی روز به روز به متقاضیانی که میخواهند به کشورهای اروپایی مهاجرت نمایند بیشتر میشود.این تقاضا ها فقط به کار و زندگی محدود نمی شود  و در مواردی که تعداد آنها اندک  نیست ما شاهد درخواست ورود به کشور های اروپایی برای تحصیل هستیم.زیرا نه تنها دانشگاه های اروپایی از کیفیت و امکانات بهتری برخوردار می باشند، بلکه می توان با تحصیل در آنها مقدمات موفقیت های بزرگتر برنامه ریزی و ترتیب دادویکی از این کشور ها اتریش است.دانشجویان زیادی سالانه به اتریش وارد میشوند تا بتوانند در آنجا ادامه تحصیل بدهند. اعزام دانشجو به اتریش از کشور خودمان هم رو به افزایش است و خواهان زیادی دارد.برای همین دلیل بر آن شدیم تا مهمترین شرایط اعزام دانشجو به اتریش را در این مقاله بگنجانیم تا شما عزیزانی که مایلید درباره اعزام دانشجو به اتریش بیشتر بدانید را راهنمایی کنیم.
اعزام دانشجو به اتریش بخاطر موارد زیادی صورت میگرد.در اتریش مراکز آموزشی به دو نوع هستند.یکی مراکز آموزش عالی و دیگری دانشگاه ها.تمامی این موارد را وزارت علوم کشورمان معتبر دانسته و قبول داردو به همین دلیل است که ایران جزو کشورهایی است که در آن اعزام دانشجو به اتریش در نوع خود رواج دارد. یکی از مواردی که شما باید در نظر داشته باشید اینست که اعزام دانشجو به اتریش با ۱۲ سال درس خواندن در ایران و یا حداکثر کسب مدرک پیش دانشگاهی ممکن نیست.یعنی شما نمی توانید اعزام دانشجو به اتریش را مستقیما برای دوره ی کارشناسی انجام دهید.به بیان ساده تر شما باید در دانشگاه های ایران قبول شوید و بعدا از این طریق بتوانید به عنوان دانشجو به اتریش اعزام شوید.نمرات شما در آنجا مورد ارزیابی قرار میگیرند و شما می توانید در مقطعی که هستید به ادامه تحصیل بپردازید.
یکی از عواملی که اعزام دانشجو به اتریش را ساده کرده و از مزیت های آن به شمار می آید هزینه تحصیل رایگان در اتریش است.البته باید بدانید که هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش با هزینه های جانبی و مختلف برای زندگی در اتریش متفاوت است و شما خواه نا خواه هزینه برای زندگی در اتریش را باید بپردازید.ولی برای تحصیل نمیخواهد نگران باشید زیرا در اتریش تحصیل رایگان می باشد.
یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به اتریش و همچنین تحصیل در آنجا نخواستن مدرک زبان خارجه مانند تافل و آیلتس می باشد.گذراندن این مرحله و داشتن مدرک مربوطه یکی از معضلات و مشکلات دانشجویان برای تحصیل در کشور های خارجه می باشد که این مسئله در اعزام دانشجو به اتریش به طور کامل حل شده است. همچنین اتریش دارای دانشگاه های بسیار خوب با کیفیت علمی بالا می باشد .به طور مثال دانشگاه وین اتریش و دانشگاه گراتس اتریش از بهترین دانشگاه های اتریش می باشد که توانسته در
اعزام دانشجو به اتریش و همچنین جذب دانشجو به آن کشور بسیار موفق عمل کند.

تحصیل در اتریش

درباره تحصیل در اتریش

درباره تحصیل در اتریش

درباره تحصیل در اتریش

اتریش , یکی از بهترین کشور های اروپایی از لحاظ امنیت می باشد .کشور اتریش در بین کوه های بزرگ آلپ واقع شده است .کشور اتریش مانند دیگر کشور های اروپایی دارای تمدنی اروپایی بوده و مردمان بسیار با فرهنگ دارد . کشور اتریش در گذشته از متفکران بسیار خبره بهره مند بوده است .

تحصیل در اتریش می تواند رویای هر دانشجو ای باشد . هزینه تحصیل در اتریش در مقایسه با کشور هایی مانند انگلیس ,آلمان و ….. بسیار کمتر می باشد .

کشور اتریش با توجه به داشتن دانشگاه های بسیار معروف , پذیرا دانشجویان خارجی از نقاط مختلف دنیا می باشد  .

شما برای تحصیل در اتریش می بایست یک سری مدارک و اطلاعات و دانش های خاصی را در بر داشته باشید

مهم ترین چیزی که برای تحصیل در اتریش باید بدانید این است که زبان تدریس ۹۰% دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی میباشد .شاید برایتان سوال باشد که آن ۱۰% دیگر از دانشگاه های اتریش به چه زبانی تدریس میکنند ؟ در جواب باید خدمتتون اعلام بکنم که بعضی از رشته هایی که در دانشگاه های اتریش تدریس میشود به زبان انگلیسی میباشد .

تحصیل در اتریش هزینه زیادی ندارد و هزینه های آن به حدی است که میتوان گفت تحصیل در اتریش کاملا رایگان است .

اما در رابطه با برخی از شرایط تحصیل در اتریش می بایست خدمتتان عارض بشویم که دوستانی که تمایل به تحصیل در اتریش در هر رشته ای دارند میبایست در همان رشته مورد نظر در کشور خودشان مشغول تحصیل باشند . یعنی برای افرادی که در کشور خودشان (ایران) برای مثال رشته کامپیوتر را میخوانند نمیتوانند برای تحصیل در اتریش رشته متالوژی را انتخاب بکنند بلکه میبایست در همان رشته خود یعنی کامپیوتر اقدام به تحصیل در اتریش  بکنند.

اما در ادامه میخواهیم به دانشگاه هایی اشاره بکنیم که برای تحصیل در اتریش بسیار مناسب بوده و مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران نیز میباشند .

۱-دانشگاه وین

۲-دانشگاه گراتس

۳- دانشگاه اینسبورک

۴-دانشگاه تکنیک وین

۵-دانشگاه لوین

۶-دانشگاه بوکو وین

۷-دانشگاه دامپزشکی وین

۸-دانشگاه اقتصاد و تجارت وین

۹-دانشگاه لینز

۱۰-دانشگاه کلاگینفورت

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تحصیل در اتریش ، شرایط تحصیل در اتریش ، مدارک تحصیل در اتریش به صورت خلاصه اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه کنیم ، تا بتوانیم خدمتی را در زمینه تحصیل در اتریش به شما بازدید کنندگان گرامی ارائه بدهیم .

تحصیل در خارج از کشور و بهره مندی از امکانات رفاهی و درسی بالا ، خواسته تمامی دانشجویان و دوست داران درس و کسانی که خواهان ادامه تحصیل هستند میباشد .

مسلما هدف از تحصیل در اتریش و یا کشور های دیگر ، گذراندن دوره های درسی و دانشگاهی بهتر و در سطح بالاتری میباشد ، بدین ترتیب دانشجویان اغلب به دنبال کشوری هستند که از لحاظ علمی ، درسی و رفاهی برایشان مناسب باشد و بتوانند احساس راحتی کمال را تجربه کنند ..

اتریش یکی از کشور هایی است که در سطح اروپا و حتی دنیا از لحاظ امکانات درسی و رفاهی حرف اول را برای گفتن دارد ، همانطور که میدانید تحصیل در اتریش میتواند یک گزینه مناسب برای هر دانشجویی باشد .

شما دانشجویان عزیز برای تحصیل در اتریش اضافه بر مدارک مورد نیاز درسی و غیر درسی که میبایست به همراه داشته باشید ، میبایست برای تحصیل در اتریش نسبت به  دریافت ویزا از کشور اتریش نیز اقدام بفرمایید.

نکته ای که برای تحصیل در اتریش بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد ، این است که تحصیل در اتریش مانند کشور های دیگر دارای هزینه هایی میباشد ، اما هزینه های تحصیل در اتریش عموما مربوط به دانشگاه نمی باشد بلکه شما برای تحصیل در اتریش احتیاج به خوابگاه یا … دارید ، که حداقل برای چند ماه اول تحصیل در اتریش و تا زمانی که همزمان با تحصیل در اتریش به شما اجازه کار داده شود ، شرایط کاری همزمان با تحصیل در اتریش برای دوره های مختلف ، متفاوت و متغییر میباشد .

امیدوارم که از مقاله ای که تحت عنوان تحصیل در اتریش برای شما به صورت خلاصه جمع آوری کردیم نهایت استفاده را کرده باشید .

شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش ، اتریش

  شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریشمتناسب با شرایطی که هر دانشجو دارا می باشد شرایط تحصیل در اتریش برای وی متفاوت می شود ، در ذیل به بررسی آن می پردازیم :

در صورتیکه قصد مهاجرت به هر کشوری ، جهت تحصیل و یا کار داشته باشید می بایست با ضوابط و شرایط آن آشنایی کامل داشته باشید و این در حالی است که هر کشوری از جمله اتریش دارای شرایط تحصیلی مختص خود می باشد شرایط تحصیل در هر کشوری متفاوت و بیانگر قوانین خاص آن کشور می باشد و در این صورت از جمله شرایط تحصیل در اتریش می توان به دارا بودن شرایطی که متخصصین جهت مهاجرت و یا ادامه تحصیلات تکمیلی دارا هستند اشاره نمود .در صورتیکه متخصصین برای اقتصاد داخلی دارای توانایی زیادی باشند می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار به راحتی حدود ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند . همانطور که بیان شد شرایط تحصیل در اتریش متناسب با هر شخص و دارا بودن شرایط تحصیلی ، شغلی و … متفاوت خواهد بود و هر شخص در هر موقعیتی که می باشد می تواند از شرایط تحصیل در اتریش متناسب با شرایط خود استفاده نماید . شرایط تحصیل در اتریش در هر مقطع تحصیلی نیز متفاوت می باشد و هر کدام دارای طول دوره تحصیلی ، زبان و هزینه های تحصیل ، زمان شروع به تحصیل متفاوت می باشد به عنوان مثال دانشجویی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باشد مدت زمان تحصیل وی ۳ سال می باشد و زبان تحصیل وی نیز آلمانی می باشد و هزینه ی تحصیل دانشجو بسته به رشته تحصیلی وی که از زیر شاخه های مهندسی و یا علوم پایه و یا علوم انسانی باشد متفاوت می باشد جهت اطلاع از هزینه دقیق تحصیلی می توانید با مشاوران سپنتا ستاره اندیشه در تماس باشید .

یکی از شرایط تحصیل در اتریش آشنایی کامل با زبان آلمانی می باشد در این حال افرادی وجود دارند که تمایل به گذراندن زبان آلمانی در کشور اتریش را دارند ، دوره آموزشی زبان آلمانی در اتریش طی ۲ سال به طول می انجامد البته لازم به ذکر است که هزینه آموزش زبان آلمانی در کشور اتریش در طی هر ۳ ماه ۴۱۰ یورو می باشد ، یکی از نکات مهمی که در آموزش هر زبان می توان به آن اشاره نمود زندگی در کشوری است که شخص تصمیم به آموزش آن زبان را دارد ، صحبت با مردمانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند و زندگی در کشوری که اکثریت افراد به زبان آلمانی واقف هستند سبب می گردد که بازه ی زمانی یادگیری زبان بسیار بسیار کوتاهتر از زمان در نظر گرفته جهت آموزش شود ، بنا بر آنچه ذکر شد مدت زمان آموزش زبان آلمانی در اتریش حدودا" یک سال برآورد شده که در طی این مدت زمان شخص به راحتی تسلط کافی و لازم را جهت تحصیل در مقطع مورد نظر خود به دست خواهد آورد . البته لازم به ذکر است که جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع فوق و دکتری مسلط بودن به زبان انگلیسی می باشد از جمله شرایط تحصیل در اتریش دریافت ویزای تحصیلی از کشور اتریش می باشد . تمام دانشجویانی که در ایران به تحصیل مشغول بوده اند می بایستی ریز نمرات خود را به همراه گواهی صادره از دانشگاه برای دانشگاه مقصد خود در اتریش ارسال نمایند به گونه ای که این گواهی نشان دهنده عدم محدودیت برای ادامه تحصیل دانشجو را بیان نماید . ذکر این نکته در اینجا حائض اهمیت می باشد که در دانشکده های عالی و نیز دانشگاه هایی که دارای رشته های پزشکی  ،دارو سازی ، اقتصاد و یا روانشناسی می باشند دارای آزمون ورودی (که شامل یک آزمون کتبی و مصاحبه حضوری) می باشند که دانشجو جهت اخذ پذیرش در اتریش می بایست شخصا" در این آزمون شرکت نماید ، تمام دانشجویان رشته هایی که دارای آزمون ورودی می باشند می بایست مدت زمان لازم جهت ارائه مدارک خود را مد نظر قرار دهند زیرا برای تمام دانشجویانی که می بایست در آزمون ورودی شرکت نمایند مدت زمان لازم جهت اخذ پذیرش برای این دسته از افراد شش ماه می باشد که در طی این زمان شخص به نحو کاملا" دقیق نسبت به شرکت در آزمون ورودی و نیز مصاحبه اقدام نماید .

و اما دوره پیش دانشگاهی از جمله شرایط تحصیل در اتریش  برای بعضی متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند می باشد و در این قسمت از مبحث شرایط تحصیل در اتریش می پردازیم به اینکه چه افرادی ملزم به گذراندن این دوره می باشند ؟

تمام متقاضیانی که نمره کسب شده آنها در دروس تخصصی رشته خود بسیار پایین باشد و نیز تمام متقاضیانی که به زبان آلمانی آشنا نباشند می بایست یک دوره ۱ تا ۲ ساله برای پیش دانشگاهی را بگذرانند .

دانشجو جهت اخذ ویزا می بایست هزینه دوره تحصیلی خود را در یک حساب بانکی در اتریش قرار دهد . دانشجو می تواند بخشی از هزینه های تحصیل خود را با اشتغال در یک فعالیت که مدت زمان محدودی را برای دانشجو در نظر بگیرد کسب نماید در این صورت کارفرمای دانشجو می بایست از اداره کار  ، تقاضای اجازه اشتغال وی را دریافت نماید . در این صورت فعالیت وی در حیطه کاری کمتر از پاره وقت می باشد ، در این صورت اثبات مواردی نظیر عدم وجود یک فرد اتریشی و واجد شرایط و یا یک شخص خارجی واجد شرایط و دارای اجازه اشتغال به کار وجود ندارد . به عنوان مثال تمام افرادی که در اتحادیه اروپا در اتریش جویای کار می باشند نسبت به دانشجویان خارجی که در اتریش به تحصیل مشغول هستند در اولویت بیشتری قرار دارند ، البته در مبحث هزینه های تحصیل در اتریش شرایط تحصیل در اتریش که می توان بیان نمود ، برای دانشجویانی که نمرات آنها بسیار بالاتر از سایر رقبای خود باشد می توانند به درخواست خود دانشگاه در محیط داخلی آن به کار مشغول شوند .

 و اما در مبحث شرایط تحصیل در اتریش در ذیل با نظام آموزشی در دوره های ابتدایی و متوسطه آشنا می شویم :

مقطع ابتدایی از سن شش سالگی کودکان در اتریش آغاز می شود و این در حالی است که کودکان در سن ۵ سالگی دوره آمادگی را می گذرانند و پس از آن در سن شش سالگی وارد دوران دبستان می شوند . دوره ابتدایی در اتریش ۴ سال می باشد و پس از آن که دانش آموزان این دوره را به پایان رساندند از آنها آزمون نهایی اخذ می گردد و پس از آن وارد تحصیلات متوسطه عمومی می شوند و در صورتیکه  دانش آموزان دوره ابتدایی را به نحو احسن سپری نمودند می توانند به دبیرستان های جامع AHS وارد شوند پس از سپری نمودن دوره متوسطه عمومی که سیکل اول می باشد دوره چهار ساله آخری که سیکل دوم می باشد که جزء شرایط تحصیل در اتریش می باشد آغاز می شود دانش آموزان هم می توانند دوره دبیرستان خود را ادامه دهند و هم می توانند تحصیلات خود را در یک رشته خاص که مد نظر دارند در کالج های فنی و حرفه ای HTL ادامه دهند که مدت زمان تحصیل در این کالج ها ۵ سال می باشد .

برخی از دانش آموزان نیز تمایل به ادامه تحصیل در رشته اقتصاد را دارند که آنها جهت ادامه تحصیل وارد دبیرستان اقتصاد خواهند شد پس از آن تمام دانش آموزان چه آنهایی که وارد دبیرستان و یا کالج های فنی و حرفه ای و یا آنهایی که وارد دبیرستان اقتصاد شده اند جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در مقطع پایان تحصیلات متوسطه ، برگزاری آزمون نهایی و پس از آن کسب مدرک دیپلم می باشد و پس از آن به این دسته از دانش آموزان ، دانش آموختگان دبیرستانی گفته می شود و دانش آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل در هیچ کدام از رشته های تحصیلی مطرح شده را نداشته باشند وارد مدارس متوسطه شده که مدت زمان لازم جهت سپری نمودن در اینگونه مدارس ۳ تا ۴ سال می باشد که در طی این مدت تمام دانش آموزان علاوه بر سپری نمودن دروس نظری به صورت کاملا" کاربردی و دقیق دروس عملی خود را می گذرانند پس از آن تمام دانش آموزان ممتاز می توانند وارد کالج فنی و حرفه ای شوند و یا وارد دبیرستان های اقتصاد شوند و مابقی آنها می توانند وارد هنرستان های تخصصی در زمینه موسیقی ، ورزش و یا … شوند که مدت زمان تحصیل در این دوره از ۲ سال تا ۴ سال می باشد .

و اما شرایط تحصیل در اتریش در مراکز عالی اتریش به چه صورتی می باشد ؟

مراکز آموزش عالی در اتریش شامل دانشگاه ها ، دانشکده ها مراکز آموزش عالی که رشته های هنر را تدریس می نمایند و یا مدارس عالی فنی و یا کالج های تخصصی دو تا سه ساله می باشد . در اتریش دانشکده ها و یا مراکزی که در زمینه هنر و یا موسیقی تدریس می نمایند در اروپا از جمله قوی ترین مراکز آموزش هنر و موسیقی به شمار می روند . آغاز تاسیس مراکز فنی و حرفه ای در اتریش از سال ۱۹۹۴ بوده است و تعداد آن تاکنون بیش از ۴۰ مدرسه می باشد که دانشجو برای مقاطع لیسانس در هر رشته ای می بایست به مدت ۴ سال دوره های مورد نظر را اخذ نماید و اما از جمله تفاوت هایی که میان مدارس فنی و مراکز دانشگاهی وجود دارد می توان به کاربردی بودن دوره های تدریس شده در آن اشاره نمود . از جمله شرایط تحصیل در اتریش در مدارس فنی گذراندن ۶ ماه تا یک سال دوره کارآموزی می باشد . از شرایط اصلی که در تحصیل در مدارس می بایست از آنها تبعیت نمود همان شرایطی می باشد که در تحصیل در دانشگاه ها می بایست از آنها را لحاظ نمود . یک سال تحصیلی در اتریش از ماه اکتبر شده و تا ژوئن سال بعد از آن ادامه دارد که در این دوره تحصیلی ترم زمستانی آن از اول اکتبر تا ژانویه و ترم تابستانی آن مارس تا ژوئن می باشد بنابراین همانطور که گفته شد دوره تحصیلی از اکتبر ( ترم زمستان) شروع شده و تا ژوئن ( ترم تابستان) سال بعد ادامه دارد که شروع دوره تحصیلی از زمستان آغاز می گردد .

جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در ساختار تحصیلی به دو صورت سنتی و نوین می باشد در سیستم های سنتی دانشجو ابتدا مقطع دیپلم را سپری می نماید و پس از آن نوبت به مقطع دکتری می رسد و از این روش تحصیل در برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی استفاده می شود و در این حال برخی دیگر از دانشگاه ها از سیستم دیگری جهت ادامه تحصیل استفاده می نمایند که در آن دانشجو ابتدا مقطع لیسانس را سپری می نماید و پس از آن فوق لیسانس و پس از آن دکتری را سپری می نماید . ساختار تحصیلی که در دیپلم سنتی وجود دارد عبارتند از آموزش های هنری و یا آکادمیک که سپری نمودن آنها سبب اخذ مدرک دیپلم فارغ التحصیلی و یا دیپلم مهندسی ( در رشته های مهندسی ) می گردد ، مدت زمان لازم جهت این دوره آموزشی ۴ تا ۶ سال می باشد البته لازم به ذکر است که در رشته های مهندسی می توان با اخذ مدرک دیپلم دوره نحصیلی را به اتمام رسانید در حالی که در رشته های پزشکی دانشجو می بایست با مدرک دکتری و با سپری نمودن ۷ سال دوره تحصیلی فارغ التحصیل گردد .مدت تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد که پس از گذراندن موفقیت آمیز دروس تحصیلی دانشجو موفق به دریافت مدرک لیسانس می شود و پس از اخذ مدرک لیسانس در اتریش دانشجو می تواند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز اقدام نماید که یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس دارا بودن مدرک لیسانس می باشد مدت زمان تحصیل در این دوره ۱ تا ۲ سال می باشد . شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری متناسب با نوع نظام آموزشی متفاوت می باشد و چنانچه پیش از این بیان شد اگر دانشجو با سیستم تحصیلات خود را ادامه داده باشد که ابتدا دوره تحصیلی دیپلم را می گذراند و پس از آن نوبت به مقطع دکتری می باشد و در تنها در صورتی که دانشجو موفق به کسب مدرک دیپلم گردیده باشد می تواند در جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقدام نماید و در صورتی که دانشجو متناسب با سیستم سنتی تحصیلات را به اتمام نرسانده باشد می بایست ابتدا مدرک لیسانس را اخذ نماید و پس از آن مدرک فوق لیسانس و پس از جهت تحصیل در مقطع دکتری اقدام نماید جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری انجام تحقیقات انفرادی و شخصی می باشد مدت زمان تحصیل در این مقطع ۲ سال می باشد و پس از آن با دریافت مدرک دکتری به پایان می رسد .

و اما مواردی که در شرایط تحصیل در اتریش می تواند تاثیر گذار باشد و هر دانشجویی پیش از اقدام به مهاجرت می بایست تمامی موارد را لحاظ نماید به شرح ذیل می باشد :

۱) زبان تدریس در تحصیل در اتریش :

تدریس در هر دانشگاهی با زبان مربوط به همان کشور صورت می گیرد بنابراین تمام دانشجویان می بایست این نکته را لحاظ نمایند، با توجه به گسترش علم و فناوری و نیز استفاده همه جانبه از اینترنت به عنوان یک ابزار همه جانبه و دسته جمعی سبب شده تا تمام افراد در جوامع مختلف از زبان های عمومی و بین المللی نظیر انگلیسی و یا آلمانی استفاده نمایند ، وجود تمام مقالات و ابزار های اینترنتی و … سبب شده تا افراد در موقعیت های مختلف فرهنگی نسبت به فراگیری این دو زبان مهم اقدام نمایند بنابراین در نظر گرفتن زبان تدریس شده در دانشگاه ها بسیار در شرایط تحصیل در اتریش می تواند تاثیر گذار باشد. زبان آلمانی از جمله زبان هایی می باشد که شخص می بایست جزء موارد اصلی شرایط تحصیل در اتریش در نظر داشته باشد زیرا یادگیری آن می تواند آینده شغلی شخص را تضمین نماید . متقاضی با انتخاب درست و صحیح دانشگاه خود می تواند آینده شغلی مناسبی را برای خود فراهم آورد .

۲) امنیت در تحصیل در اتریش :

دومین مسئله مهمی که در شرایط تحصیل در اتریش بیان می شود و پیش از اقدام به مهاجرت می بایست مورد توجه قرار گیرد امنیت در کشور مقصد می باشد ، تمام متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت به خارج از کشور را دارند عمدتا" از خانواده هایی هستند که  دارا بودن امنیت از جمله ملاک های اصلی برای انتخاب یک کشور محسوب می گردد

در اینجا نکته مهمی که سپنتا ستاره اندیشه مطرح می نماید اینکه ملاک انتخاب کشور مقصد مورد نظر خود را به هیچ وجه تبلیغات قرار ندهید زیرا برخی از کشورها حتی دارای حداقل میزان امنیت و صلاحیت های اجتماعی و نیز دارای بیشترین بزه کاری و جرایم می باشند

بنابراین در این گونه کشورها جهت ثبت نام دانشجویان ، در حوزه های تبلیغاتی خود از استفاده از بادی گارد یاد می کنند  ،اینگونه کشورها به علت دارا بودن  کمترین میزان امنیت اجتماعی برای دانشجویان خود از بادی گار استفاده می نمایند . دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند می بایست در تمام معاشرت های خود و نیز انتخاب مسکن احتیاط نمایند زیرا تامین امنیت و یا بر هم زدن آن تنها به عهده خود دانشجو می باشد که می تواند با رعایت مواردی امنیت خود را تامین نماید و لازم به ذکر است که عوامل محیطی تاثیر زیادی در تامین امنیت عهده دار می باشد بنابراین جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش دارا بودن امنیت می باشد که می بایست با دقت هر چه تمام تر در نظر گرفته شود .

۳) دارا بودن بیشترین کیفیت امکانات در برابر هزینه های صورت گرفته :

در هر بهره مندی از خدمات هزینه ای در ازای آن در نظر گرفته می شود جهت تحصیل نیز هزینه ای در نظر گرفته می شود که به اعتقاد صاحب نظران در تمام عرصه های علمی هزینه های در نظر گرفته برای تحصیل نوعی سرمایه گذاری می باشد که در پی این سرمایه گذاری شخص می تواند آینده بهتر و روشن تری را برای خود به ارمغان آورد در زمینه تحصیل می بایست به این نکته توجه شود که در ازای هزینه های صورت گرفته بیشترین کیفیت در تحصیل برای دانشجو فراهم گردد و امکانات در مبحث تحصیل تنها شامل کیفیت تدریس نمی شود و امکاناتی نظیر کیفیت خوابگاه های مطلوب و یا امکانات ورزشی و یا بهداشتی نیز در مبحث امکانات از جمله بزرگترین فیلدها در شرایط تحصیل در اتریش محسوب می گردد ، بنابراین مبحث امکانات جزء اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش می باشد که می بایست در نظر گرفته شود . لازم به ذکر است مواردی که در شرایط تحصیل در اتریش بیان می شود وجود برخی سرمایه گذاری ها در زمینه علمی می باشد به گونه ای که طی چندین سال گذشته سرمایه گذاری های بی نظیری در زمینه علمی از جمله : ۱) وجود اینترنت رایگان ۲) وجود سایت های کامپیوتری با دارا بودن بیشترین امکانات و بالاترین کیفیت ۳) وجود کتابخانه های الکترونیکی متمایز ۴) وجود بیشترین امکانات ورزشی در حد بی نظیر و مطلوب . از جمله مزیت های بیشمار اتریش وجود امکانات زیاد در مقابل هزینه های اندک می باشد که می توان بدین گونه بیان نمود که تحصیل در اتریش در اکثریت رشته ها دارای هزینه اندک می باشد بنابراین انتخاب اتریش به عنوان یک گزینه مطلوب برای ادامه تحصیل همیشه مورد بررسی قرار می گیرد . با این حال سپنتا ستاره اندیشه به تمام دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش پیشنهاد می نماید قبل از هر گونه اقدام جهت ادامه تحصیل نسبت به امکانات و یا هزینه های زندگی در اتریش با مشاوران ما تماس نمایید و آخرین اطلاعات اتریش را به دست آورید .

 

ادامه مطلب

تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل اتریش ،تحصیل رایگان ، اتریش

تحصیل رایگان اتریش

تحصیل رایگان اتریشتحصیل رایگان چیست ؟

پیش از پرداختن به مبحث تحصیل رایگان اتریش می بایست با مفهوم تحصیل رایگان آشنا شوید و پس از آن می توانید با دید اجمالی تری نسبت به تحصیل رایگان اتریش اقدام نمایید . تحصیل رایگان در بعضی از کشورها امکان پذیر می باشد در صورتی که دانشجو متقاضی تحصیل به صورت رایگان در کشور مورد نظر باشد پس از سپری نمودن مراحلی که در < تحصیل رایگان نیازمند می باشد ، دانشجو موفق به کسب ویزای تحصیلی در کشور مورد نظر شود. سیاست دانشگاه ها در تحصیل رایگان بدین گونه می باشد که یا ادامه تحصیل در خارج از کشور از همان ابتدا رایگان بوده و یا با پرداخت هزینه ای اندک می باشد که پس از شروع ترم تحصیلی کل هزینه به دانشجو عودت داده می شود و اما در این قسمت سپنتا ستاره اندیشه اطلاعات جامعی را در زمینه ویزای تحصیلی در اختیار بازدید کنندگان محترم قرار می دهیم .

ویزای تحصیلی چیست ؟

ویزای تحصیلی از انواع ویزای بلند مدت محسوب می گردد که دارنده این ویزا می تواند از امتیازاتی نظیر موارد ذیل بهره مند گردد:

۱) متقاضی می تواند شماره ملی داشته باشد .

۲) می تواند نسبت به اجاره املاک اقدام نماید.

۳) می تواند سرمایه گذاری های متعددی را انجام دهد و یا نسبت به خرید اسناد منقول و یا غیر منقول اقدامات لازم را انجام دهد .

۴) می تواند به جستجوی کار بپردازد .

و اما افرادی که به سپنتا ستاره اندیشه مراجعه می نمایند و تقاضای اخذ ویزای تحصیلی دارند ۲ دسته می باشند :

۱) در دسته اول شخص با اطلاعات و آگاهی کامل و کافی کشور مورد نظر خود را جهت ادامه تحصیل انتخاب می نمایند ، اینگونه متقاضیان با هدف ادامه تحصیل و پس از آن ادامه تحصیل در همان کشور و یا کشورهای دیگر ، تغییر نوع ویزای خود ، سرمایه گذاری و یا یافتن کار اقدامات لازم را جهت اخذ ویزا انجام می دهند .

۲) در دسته دوم متقاضی هیچ گونه اطلاعات در زمینه هزینه های زندگی ، تحصیل و موقعیت جغرافیایی کشور مقصد ندارد و صرفا" نیازمند اخذ ویزای تحصیلی می باشد که توسط آن به راحتی بتواند علاوه بر یافتن کار مناسب بتوانند به کشور دیگری مهاجرت نمایند و همانطور که بیان شد اینگونه افراد تنها به اخذ ویزای تحصیلی نیازمند می باشند که بتوانند به اهداف کاری و یا اقامتی خود برسند .

تحصیل در اتریش یا به صورت رایگان و یا با پرداخت هزینه ای بسیار ناچیز صورت می پذیرد به گونه ای به آن تحصیل رایگان اتریش گفته می شود . تحصیل در اتریش علاوه بر رایگان بودن آن دارای امتیازات بیشماری می باشد که در ذیل به برخی از آنها پرداخته می شود :

۱) تحصیل رایگان اتریش به هیچ مدرک زبانی نیازمند نمی باشد و تمام افرادی که در اتریش به تحصیل مشغول می شوند نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد و دانشجویان می توانند در دانشگاه هایی نظیر وین به تحصیل رایگان و یا با پرداخت هزینه ای بسیار بسیار ناچیز به همراه خانواده خود بپردازند .

۲)اکثر دانشگاه های اتریش دارای رنکینگ ۶۷ در دنیا می باشند که این دانشگاه ها جزء دانشگاه های معتبر و برجسته ای در اروپا محسوب می گردند . تحصیل در اتریش در اینگونه دانشگاه ها اعتبار بی نظیری را برای فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به ارمغان می آورد .

۳) امکان تحصیل کاملا" رایگان در اتریش وجود دارد ، برای بررسی شرایط خود و ارزیابی آنها با مشاوران سپنتا ستاره اندیشه تماس بگیرید .

۴) تحصیل در اتریش فرصتی ارزشمند برای تمام دانشجویانی که تمایل به ادامه رشته تحصیلی خود در بهترین دانشگاه های معتبر دنیا می باشد .

۵) امکان اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان مشغول به تحصیل و یا پذیرفته شده در رشته متقاضی  .

۶) سپنتا ستاره اندیشه تضمین می نماید که علاوه بر اخذ ویزای تحصیلی برای تمام دانشجویان ، برای خانواده دانشجو نیز ویزای متناسب با خود دانشجو اخذ می گردد .

۷) از جمله بزرگترین امتیازات تحصیل در اتریش امکان ترانسفر دروس گذرانده شده دانشجو در کشور اتریش می باشد ، که در این صورت دانشجو نیازی به گذراندن مجدد دروس ندارد و تنها می بایست برخی اقدامات اداری جهت معادل سازی این دروس انجام شود و پس از آن مدرک دانشجو از دانشگاه مقصد صادر می گردد .

۸) امکان اخذ ویزای یک ساله که به راحتی می توان ویزای یکساله جهت سفر به کشورهای اروپایی دیگر و یا گذراندن دوره های زبان آلمانی اخذ نمود و پس از آن امکان تمدید ویزا وجود دارد .

۹) تمام دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس از ایران باشند می توانند به راحتی در یک دوره یک ساله شرکت نمایند و پس از آن مدرک لیسانس خود را از دانشگاه وین دریافت نمایند .

شرایط مدارک تحصیلی در تحصیل رایگان اتریش به چه صورتی می باشد ؟

همانطور که بیان شد تحصیلات در اتریش به صورت رایگان می باشد و تمام دانشجویان می توانند از شرایط تحصیل رایگان اتریش استفاده نمایند ، می توان بدین گونه بیان نمود که دولت اتریش از لحاظ اقتصاد کشور آلمان را سرلوحه خود قرار داده به همین جهت تحصیل رایگان اتریش بهترین گزینه برای تمام دانشجویانی می باشد که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند . دارا بودن جمعیت بسیار کم در اتریش را می توان از جمله علت هایی که سبب سهولت اخذ ویزا از اتریش دانست .

تحصیل رایگان در هر کشوری نیازمند رعایت کردن موارد و نکاتی می باشد که سبب فراهم کردن شرایط تحصیلی رایگان شود تحصیل در اتریش به صورت رایگان نیز ملزم به رعایت کردن مواردی می باشد که جهت آگاهی از استفاده از شرایط تحصیلات رایگان می توانید با مشاوران خبره سپنتا ستاره اندیشه تماس حاصل نمایید تا پس از بررسی کامل شرایط شما ، تحصیل رایگان را برای شما امکان پذیر نمایند .

  در مبحث تحصیل رایگان اتریش می توان این نکته را بیان نمود که دارا بودن مدرک کاردانی جهت اقدام به تحصیل در اتریش کافی نمی باشد و دانشجو می بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی باشد با این حال موسسه سپنتا ستاره اندیشه با دارا بودن چندین سال تجربه حرفه ای و تخصصی در زمینه اخذ ویزا برای دانشجویان بیشترین نوید را جهت اخذ ویزا و تحصیل رایگان اتریش متناسب با شرایط متقاضیان محترم دارد و تمام دانشجویان دانشگاه های سراسری و یا آزاد و یا تمام دانش آموزان هنرستانی ، دبیرستانی و یا دوره متوسطه که دارای هر شرایط متفاوت تحصیلی باشند می توانند با استفاده از مشاوران مجرب و حرفه ای سپنتا ستاره اندیشه در زمینه اخذ ویزا جهت تحصیل رایگان اتریش ، در بهترین دانشگاه های معتبر دنیا نسبت به ادامه تحصیلات خود اقدام نماید و مواردی که در تحصیل رایگان اتریش در رشته مورد نظر شما می تواند تاثیر گذار باشد معدل کسب شده در رشته مورد نظر شما می باشد . سپنتا ستاره اندیشه این امید را به تمام متقاضیان بورس تحصیلی در اتریش می دهد که امکان استفاده از بورس تحصیلی اتریش وجود دارد و شرایط بورس در رشته های مختلف جهت تحصیل رایگان اتریش هر ساله توسط وزارت آموزش فرهنگ و هنر پیش از شروع سال جدید میلادی مطرح می گردد ، تمام متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به موسسات انتقال دانشجو به خارج از کشور اقدام به مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی نمایند و در اینجا ذکر این نکته بسیار حائض اهمیت می باشد که سپنتا ستاره اندیشه به تمام متقاضیان محترم پیشنهاد می نماید که موسساتی که مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات هستند و جزء موسسات کاملا" خبره و تایید شده قرار دارند را انتخاب نمایند زیرا پیگیری روند و روال اخذ ویزا تحصیلی امری است کاملا" تخصصی که اخذ آن به افرادی نیاز دارد که در حیطه کاری خود کاملا" مسلط و با تمام قوانین آشنا باشند ، سپنتا ستاره اندیشه با دارا بودن بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه اخذ ویزای تحصیلی و نیز با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت علوم مفتخر به کسب بیشترین میزان رضایتمندی دانشجویان و متقاضیان محترم می باشد .

نکته مهم : نداشتن مدرک زبان آلمانی برای دانشجویان متقاضی پذیرش مشکلی را جهت اخذ پذیرش ایجاد نمی نماید و دانشجو تنها می بایست پس از اخذ پذیرش اقدام به گذراندن دوره ی آموزش زبان بپردازند ، برای دانشجویانی که آشنایی با زبان آلمانی ندارند جهت تحصیل رایگان اتریش می بایست ۳ ترم جهت آشنایی با این زبان را بگذرانند .

پذیرش برای مقطع دکتری نیازمند رعایت موارد و نکاتی است که اخذ ویزا جهت تحصیل رایگان اتریش را در مقطع دکتری برای دانشجویان محترم ۱۰۰% تضمین نماید و ما در این زمینه به خود می بالیم که با داشتن مشاوران مجرب در این زمینه اخذ ویزا تحصیلی در تمام مقاطع را برای شما دانشجویان ممکن می سازد . لازم به ذکر است که اخذ ویزا در مقطع دکتری لازمه رعایت موارد و نکاتی می باشد که تحصیل رایگان اتریش در مقطع دکتری را برای شما تضمین نماید و مشاوران سپنتا ستاره اندیشه با در اختیار داشتن تمامی قوانین مهاجرتی و اقامتی اخذ ویزای تحصیلی را برای تمام دانشجویان تضمین می نماید.

در ذیل به مدارک لازم جهت تحصیل رایگان اتریش  می پردازیم که پس از تکمیل این مدارک می بایست به سپنتا ستاره اندیشه مراجعه نمایید تا با استفاده از مشاورین ما جهت ادامه تحصیلات خود در اتریش اقدامات لازم را انجام دهید   :

تمام مدارک می بایست به صورت کامل ارائه شود و در صورتی که مدارک ناقص باشد اقدامات لازم جهت اخذ ویزا به تعویق می افتد پس از آنکه مدارک به صورت کامل بررسی گردید ، اقدامات لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی صورت خواهد پذیرفت  .

۱) فرم درخواست ویزا ۲) سه قطعه عکس ۳) گذر نامه به همراه کپی آن در دو نسخه و نیز می بایست مدت اعتبار گذر نامه حداقل شش ماه باشد ۴) شناسنامه به همراه دو نسخه کپی و … .

می توان دانشگاه وین را جزء برترین دانشگاه ها در تحصیل رایگان اتریش نام برد و لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد . تمام دانشجویان جهت تحصیل رایگان اتریش می بایست به زبان آلمانی آشنا باشند و تمام دانشجویانی که پیش از اخذ پذیرش آشناییت چندانی با زبان آلمانی ندارند می بایست نسبت به یادگیری این زبان اقدام نمایند و افرادی که پس از اخذ اقامت هنوز موفق به یادگیری این زبان نشده اند می بایست به مدت سه ترم زبان مربوطه را بیاموزند .

و اما در مبحث تحصیل رایگان اتریش ، در ذیل دو کشور اروپایی اتریش و آلمان را با یکدیگر مقایسه می نماییم :

تحصیل در دو کشور آلمان و اتریش همچنان رایگان می باشد و این در حالی است که هر کدام از کشورها دارای شرایط متفاوتی در تحصیل می باشند که در نظر گرفتن تمام آنها برای دانشجویان متقاضی لازم و ضروری می باشد . کشور اتریش همسایه مرزی با کشور آلمان می باشد و از جمله مواردی که در تفاوت های این دو کشور می توان بیان نمود تفاوت در میزان هزینه ی زندگی می باشد به گونه ای هزینه زندگی در اتریش بسیار کمتر از هزینه زندگی در آلمان می باشد و از جمله موارد دیگر می توان به امکان یادگیری زبان آلمانی در کشور اتریش اشاره نمود . تنها تعداد ۲۰ دانشگاه در اتریش وجود دارند که مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد و سپنتا ستاره اندیشه موسسه ی خبره ای می باشد که در زمینه تحصیل رایگان اتریش امکان ۱۰۰% دریافت پذیرش تحصیلی را برای دانشجویان و متقاضیان فراهم می نماید ، با در نظر گرفتن جزئیاتی که در تحصیل در هر کدام از کشورهای اتریش و یا آلمان وجود دارد به راحتی می توان هر کدام از این کشورها را برای اقامت تحصیلی انتخاب نمود .

اتریش از جمله کشورهایی محسوب می گردد که تمام متقاضیان آن می توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل نمایند تحصیل رایگان اتریش تایع شرایط و ضوابطی می باشد که پیش از این به بررسی آن پرداخته شد و متقاضیان گرامی تنها با علم و آگاهی نسبت به نحوه تحصیل رایگان اتریش می توانند از تحصیل به صورت رایگان در این کشور لذت ببرند .متقاضیان تحصیل در اتریش می توانند در هر مقطعی ( بسته به دارا بودن شرایط و سپری نمودن دوره های تحصیلی قبلی) تحصیلات خود را ادامه دهند . دانشجویان محترم می توانند در تمام مقاطع لیسانس  ،فوق لیسانس ، دکتری نسبت به مراحل تحصیلات خود در اتریش اقدام نمایند . از جمله شرایط مطلوبی که در تحصیل رایگان اتریش در مقطع فوق لیسانس می توان اشاره نمود نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی جهت پذیرش تحصیلی در اتریش نمی باشد و نیز دانشجویان می توانند در مقطع فوق لیسانس در اتریش گرایش خود را تغییر دهند .

جهت بهره مندی هر چه بیشتر در زمینه تحصیل رایگان اتریش می توانید با مشاوران خبره سپنتا در تماس باشید .

در این قسمت از تحصیل رایگان اتریش به علت اصلی ترقیب دانشجویان و انتخاب کشور اتریش جهت ادامه تحصیلات دانشجویان می پردازیم :

۱) شهریه اکثر رشته های تحصیلی در اتریش رایگان می باشد و دانشجویان محترم به راحتی می توانند در تحصیل رایگان اتریش در رشته مورد نظر خود شرکت نمایند .

۲) تحصیل در برخی رشته های مورد نظر در اتریش به هیچ وجه نیازمند مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و شما دانشجوی گرامی جهت آگاهی از شرایط رشته مورد نظر خود و ادامه تحصیل خود در اتریش می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

۳) کیفیت آموزش و تدریس رشته های مختلف در اتریش به هیچ وجه با هیچ کشوری برابری نمی نماید و این امر سبب شده تا دانشجویان نسبت به ادامه تحصیلات خود در اتریش اقدام نمایند .

۴) در اتریش پذیرش دانشجو از دانشگاه های معتبر و دارای رنکینگ بالا می باشد که این امر سبب می گردد تا تحصیل در دانشگاه های بسیار با کیفیت در اتریش صورت پذیرد و این امر سبب می گردد تا تمام دانشجویان با دارا بودن بیشترین بار علمی از دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند .

۵) شرایط تحصیل در اتریش در مقابل بسیاری از کشورهای اروپایی به هیچ وجه قابل مقایسه نمی باشد و از این رو می توان یکی از کشورهای اروپایی به نام هلند را با با اتریش مقایسه نمود که از لحاظ هزینه های تحصیل به هیچ وجه با یکدیگر برابر نمی باشند و لازم به ذکر است که هزینه تحصیل کشوری مانند هلند بسیار بیشتر از اتریش می باشد و نیز اخذ ویزای تحصیلی در هلند بسیار مشکل و حتی در برخی موارد غیر ممکن می باشد .

۶) دانشجویان در تمام سنین می توانند به بانک مراجعه نمایند و پس از آن متناسب با شرایط مد نظر خودشان نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند و پس از آن می توانند از تمام خدمات بانک خود استفاده نمایند که در اینجا ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که استفاده از تمام خدمات بانکی برای دانشجویان کاملا" به صورت رایگان امکان می پذیرد .

۷) اجاره خوابگاه و یا خانه برای تمام دانشجویان و در تمام سنین بدون نیاز به فیش حقوقی می باشد و هیچ کدام از دانشجویان نیازی به دارا بودن فیش حقوقی نمی باشند .

۸) تمام دانشجویانی که سن آنها کمتر از ۲۷ سال باشد می توانند بلیت ماهانه به همراه تخفیفات ویژه برای تمام وسایل نقلیه تهیه نمایند .

متقاضی ادامه تحصیل در اتریش به هیچ وجه هزینه ای را به غیر از ارسال مدارک ، ترجمه مدارک ، اخذ تاییدیه مدارک از سفارت اتریش ندارد و این مبحث از جمله بزرگترین مزایای تحصیل رایگان اتریش می باشد و نیز لازم به ذکر است که مبنای پذیرش رشته مورد قبول در اتریش همان رشته ای می باشد که دانشجو در کشور مبدا مشغول به تحصیل می باشد و دانشجویانی که تمایل به تغییر رشته تحصیلی خود را داشته باشند می توانند پس از گذراندن ۸ واحد درسی در طی یک ترم و یا ۱۶ واحد درسی در طی یک سال نسبت به تغییر رشته خود اقدام نمایند .

در خصوص اشتغال پس از تحصیل می توان بدین صورت بیان نمود که تمام دانشجویانی که تحصیلات خود را در اتریش به اتمام می رسانند در مقابل افراد دیگر دارای شانس بی نهایت بیشنری جهت اخذ اقامت کاری و نیز یافتن شغل مورد نظرشان دارا می باشند بنابراین سپنتا ستاره اندیشه پیشنهاد می کند که تمام دانشجویانی که تصمیم به یافتن شغل مورد نظر خود در اتریش دارند می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند و پس از آن به آسانی می توانند در شغل مورد نظر خود مشغول به کار شوند و کارشناسان سپنتا ستاره اندیشه تمام متقاضیان گرامی را تا رسیدن به مقصود و هدفشان یاری می رسانند .و اما

اقامت دائم در اتریش به صورتی می شود ؟

تمام افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری در اتریش می شوند و می توانند پس از گذشت ۴ سال مالیات خود را به دولت اتریش بپردازند و پس از آن به راحتی می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم خود اقدام نمایند.

همانطور که بیان شد متقاضیان تحصیل رایگان اتریش می توانند در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد شرکت نمایند و این در حالی است که متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش در مقطع دکتری می توانند علاوه بر ادامه تحصیل خود حقوق نیز دریافت می نمایند . تحصیل در دانشگاه های معتبر و تراز اول در اتریش مستلزم پرداخت هزینه های بسیار بالا می باشد و این در حالی است که تمام دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش خواهان ادامه تحصیل با استفاده از کمک هزینه که همان Fund می باشند هستند که در این میان افراد کمی وجود دارند که می توانند از شرایط Fund در تحصیل رایگان اتریش استفاده کنند بنابراین استفاده از یک موسسه مهاجرتی معتبر می تواند شما را به صورت ۱۰۰% به هدف نزدیک و یا انتخاب یک موسسه غیر معتبر می تواند شما را به شدت از هدفتان دور نماید ، و در اینجا سپنتا ستاره اندیشه به تمام متقاضیان تحصیل رایگان اتریش توصیه می نماید که در انتخاب موسسه مهاجرتی خود به شدت دقت نمایید زیرا یک موسسه معتبر می تواند تا حد زیادی شما را به مقصد برساند .

زبان رایج در اتریش زبان آلمانی می باشد و تمام افرادی که متقاضی ادامه تحصیل رایگان اتریش می باشند می بایست با زبان آلمانی به تحصیلات خود ادامه دهند و در این میان افرادی وجود دارند که متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی می باشند که در این صورت متقاضی می بایست در مقطع فوق لیسانس و یا دکتری رشته مورد نظر به زبان انگلیسی را انتخاب نماید و در این صورت دانشجو می بایست مدرک زبان انگلیسی خود را ارائه دهد و در صورتی که دانشجو متقاضی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نباشد نیازی به دارا بودن هیچ مدرک زبانی نمی باشد .

از جمله بزرگترین مزایای تحصیل در اتریش عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی و یا هر زبان دیگری می باشد  .

در صورتیکه شما از دانشجویان دانشگاه سراسری و یا آزاد می باشید و یا از این دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اید می توانید جهت تحصیل رایگان اتریش اقامت لازم را اخذ نمایید ، ولی با توجه به تعداد زیاد متقاضیان ثبت نام در تحصیلات رایگان سپنتا ستاره اندیشه پیشنهاد می دهد نسبت به انتخاب یک موسسه مهاجرتی تمام دقت لازم را اخذ نمایید تا جهت رسیدن به اهداف به صورت ۱۰۰% موفقیت لازم را اخذ نمایید .

تمام متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیل رایگان اتریش شده اند می توانند نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در اتریش اقدام نمایند . تمام دانشجویان می بایست در همان رشته ای که متقاضی تحصیل در اتریش می بایست به تحصیل مشغول بوده و یا از آن فارغ التحصیل شده باشند و نیز لازم به ذکر است که جزء اصلی مدارک لازم جهت تحصیل در اتریش ، در صورتیکه دانشجو در رشته خود به تحصیل مشغول باشد داشتن نامه اشتغال به تحصیل و در صورتیکه فارغ التحصیل در رشته خود باشند داشتن نامه عدم منع تحصیلی الزامی می باشد . تمام متقاضیان در صورتیکه تنها دارای مدرک دیپلم باشند نمی توانند جهت تحصیل در اتریش اقدام نمایند و متقاضی می بایست در رشته مورد نظر خود در دانشگاه سراسری و یا آزاد در آزمون کنکور قبول شده باشد و پس از قبولی دانشجو می بایست حداقل در مدت ۳ ترم در دانشگاه تحصیل نماید و پس از آن نسبت به اخذ ویزای تحصیلی در اتریش اقدام نماید و پس از آن می بایست دانشجو گواهی صادر شده از دانشگاه که این گواهی شامل ۱) گواهی اشتغال به تحصیل و ۲) گواهی عدم منع تحصیلی می باشد را به همراه ریز نمرات خود به دانشگاه مورد نظر در اتریش ارائه دهد ، در ضمن ارائه اصل مدارک نیز الزامی می باشد .

در رشته های ذیل جهت پذیرش تحصیل رایگان اتریش علاوه بر آزمون ورودی ، مصاحبه حضوری نیز برگزار می شود :

۱) دانشکده های هنرهای عالی

۲) برخی دانشگاه ها در رشته های پزشکی ، دارو سازی ، اقتصاد و روانشناسی .بنابراین کلیه دانشجویانی که متقاضی شرکت در این دوره می باشند می بایست ابتدا در آزمون ورودی و پس از آن در مصاحبه حضوری شرکت نمایند .

و اما زمان هایی که دانشجویان می توانند درخواست های خود را جهت تحصیل در اتری ارائه دهند به دو صورت می باشد در صورتی که دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در ترم تابستان باشد تنها می تواند تا اول فوریه و یا آخر ژانویه درخواست خود را ارسال نماید و در صورتیکه دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در ترم زمستان باشد تنها می تواند تا اول سپتامبر و یا آخر آگوست در خواست خود را ارسال نماید و تمام دانشجویانی که متقاضی تحصیل رایگان اتریش می باشند می بایست تا پیش از تغییر قواعد و قوانین موجود در اتریش نسبت به اقامت تحصیلی خود و ادامه تحصیل در اتریش سریعا" اقدام نمایند . پس از ثبت نام دانشجویان در دانشگاه مورد نظر خود می بایست نسبت به فراگیری زبان آلمانی اقدامات لازم را انجام دهند و در این صورت برخی از دانشجویانی که در دروس اصلی خود دارای نمرات کمتری می باشند می بایست از یک دوره یک ساله تا دو ساله جهت آموزش دوره پیش دانشگاهی بهره مند گردند . و نیز لازم به ذکر است که دانشجویان و متقاضیان که در دانشگاه سراسری به تحصیل مشغول می باشند و یا از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده اند دارای امتیاز بیشتری جهت تحصیل در اتریش نسبت به سایر رقبای خود دارند .

در ذیل به برخی موارد در پیرامون کشور اتریش می پردازیم امید است تا این اطلاعات جهت تحصیل در اتریش متقاضیان محترم مفید واقع شود :

شهرستان های عمده ای که اکثریت افراد در این شهرستان ها زندگی می کنند عبارتند از لینز ، گراتس ، سالزبورگ،اینسبروک ، اتریش از لحاظ جغرافیایی به ۹ استان تقسیم شده است . بیش از ۹۸ % جمعیت در اتریش زبان آلمانی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده اند . شش گروه قومی مختلف در اتریش وجود دارند . قانون آزادی که در اتریش وجود دارد اینکه هر شخصی پس از ۱۴ سالگی می تواند به صورت کاملا" آزادانه دین و مذهب خود را انتخاب نماید به گونه ای که ۷۴ % مردم در اتریش کاتولیک و ۸ % آنها پروتستان می باشند .حکومتی که در اتریش وجود داشت به شکل امپراتوری بود که از سال ۱۹۱۸ به بعد به شکل جمهوری تغییر یافت .

شورای ملی در اتریش به ۵ حذب تقسیم می گردد که این حذب ها عبارتند از :

۱) سوسیالیست

۲) حذب مردم

۳) حذب آزادی

۴) سبزها

۵) اتحاد برای آینده

که اعضای آنها به مدت ۴ سال توسط مردم انتخاب می گردند . و شورای فدرالی که کشور اتریش را به ۹ استان تقسیم کرده توسط قانون بی طرف از سال ۱۹۵۶ انتخاب می گردند . این شورا ملزم به بی طرفی می باشد . کشور اتریش با برگذاری رفراندوم در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا پیوست .

مهاجرت و اشتغال در اتریش با استفاده از کارت های قرمز _ سفید – قرمز به جه صورتی می باشد ؟

از سال ۲۰۱۱ تاکنون تمام افرادی که قصد مهاجرت به منظور اشتغال به کار دارند می بایست یک کارت قرمز _ سفید – قرمز داشته باشند . کشور اتریش به علت استفاده از سیستم امتیاز دهی جهت پذیرش مهاجر در زمینه مهاجرت دارای رتبه ممتاز می باشد بنابراین تمام مهاجرانی که تصمیم به مهاجرت به اتریش را دارند می بایست اطلاعات کاملی از جزئیات این قوانین که از سوی دولت اتریش مطرح می گردد داشته باشند بنابراین تمام مهاجران می بایست نسبت به انتخاب یک موسسه مهاجرتی دقت نمایند زیرا انتخاب یک موسسه با کادری مجرب درصد دریافت پذیرش چه تحصیلی و یا شغلی را برای متقاضیان چندین برابر بیشتر می نماید . به غیر از مواردی که جهت مهاجرت به اتریش بیان شد شرایط دیگری نیز برای مهاجرین وجود دارد که از آنها می توان به مواردی نظیر میزان و نوع تخصص ، سن ، تجربه و سابقه کاری در حیطه شغلی مورد نظر ، میزان آشنایی به زبان انگلیسی و …. اشاره نمود . بنابراین در نظر گرفتن شرایط مذکور برای متقاضیان مهاجرت به اتریش واجب و ضروری می باشد با این حال سپنتا ستاره اندیشه با داشتن کادری مجرب و متخصص در این زمینه ،  پذیرش مهاجرت را برای تمام متقاضیان تضمین می نماید .

در این قسمت از مبحث تحصیل رایگان اتریش می پردازیم به اینکه برای چه افرادی کارت قرمز _ سفید – قرمز صادر می گردد :

۱) افرادی که دارای تخصص های ویژه در سطوح مدارک عالی باشند:

تمام افراد و متقاضیانی که دارای تخصص های ویژه در سطح عالی می باشند می توانند جهت اخذ این کارت به راحتی اقدام نمایند و از جمله علت هایی که این افراد در رتبه اول اخذ اینگونه کارتهای می باشند دارا بودن تخصص های ویژه برای تولید و ارتقاء اقتصاد می باشد . اینگونه افراد نیازی به دارا بودن پیشنهاد کار نمی باشند و می توانند برای مدت ۶ ماه جهت اخذ اقامت در اتریش اقدام نمایند . افرادی که متقاضی اخذ اقامت در اتریش می باشند چه جهت تحصیل در اتریش و یا اهداف دیگر اقامتی می بایست امتیازاتی را از سوی دولت اتریش اخذ نمایند . جهت اخذ امتیازات لازم افراد می بایست دارای معیار هایی از قبیل ۱) تحصیلات و میزان تخصص و دارا بودن برخی از توانایی ها ، ۲) میزان آشناییت با زبان انگلیسی ۳) سن و سال ۴) تحصیلات کسب شده در اتریش ۵) تجربه کاری در رشته و تخصص مور نظر و به طور کلی دارا بودن امتیازات و ویژگی هایی که متقاضیان رتبه اول می بایست نسبت به مابقی متقاضیان دارا باشند که در این صورت در حالیکه متقاضیان دارای موارد فوق باشند به راحتی می توانند امتیازات فوق العاده ای را نسبت به مابقی متقاضیان دارا باشند و این در حالی است که برای تمام متقاضیانی که بدین مشغول به کار در اتریش می گردد می توانند از حداقل حقوق لازم که در قوانین و بخشنامه ها قید گردیده برخوردار باشند .

۲) برای تمام متخصصان در صورتی که یک پیشنهاد جهت کار در اتریش دریافت نموده باشند ، در این صورت اتفاقی که می افتد در آن حیطه شغلی مورد نظر در اتریش کمبود نیروی متخصص در اتریش وجود دارد که در این صورت دولت و یا کارفرما صاحب شغل مورد نظر نیازمند استخدام نیرو در آن تخصص می باشد . و در این صورت برای متقاضی تنها زمانی کارت قرمز _ سفید – قرمز صادر خواهد شد که شخص دارای امتیاز ۵۰ از ۷۵ که امتیاز کل می باشد دارا باشد و تنها در مواردی که شخص دارای تحصیلات و تخصص کافی ، میزان تجربه کاری مفید و مرتبط با رشته مورد نظر و دارای سن مناسب و نیز آشنایی مکفی با زبان انگلیسی را دارا باشد و در این صورت متقاضی تنها می تواند با دریافت حداقل میزان حقوق که در قوانین و بخشنامه های اتریش مشخص گردیده مشغول به کار گردد .از جمله بزرگترین امتیازاتی که جهت تحصیل رایگان اتریش و پس از آن اشتغال در اتریش مطرح می گردد ، هر ساله کشور اتریش رشته های مورد نظر را که در آن با کمبود متخصص مواجه می باشد اعلام می دارد که هدف از جذب نیرو متخصص در سال آینده می باشد . در صورتیکه شخص حداقل ۵۰ امتیاز را از ۷۵ امتیاز کل اخذ نماید به راحتی می تواند نسبت به جذب نیروی کار در اتریش به فعالیت خود ادامه دهد .

در صورتیکه فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل در اتریش خود به کار مشغول شدند پس از گذشت ۲ سال می توانند با پرداخت بیمه و مالیات نسبت به اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند .

پیش از بررسی کار در اتریش برای تمام افرادی که متقاضی کار و اشتغال در اتریش ابتدا می بایست با انواع اقامت در اتریش آشنا شوید که در ذیل به بررسی آن می پردازیم .

انواع اقامت در اتریش عبارتند از :

۱) اقامت دائم ۲) اقامت موقت .

در صورتیکه شخص دارای تخصص های مهم باشد می تواند جهت اقامت در اتریش به صورت دائم اقدام نماید . در اقامت دائم از ابتدا اقامتی به معنای دائم وجود ندارد و برای هیچ شخصی با هیچ موقعیتی صادر نمی گردد ، در اقامت دائم در اتریش ابتدا اقامت به صورت ۱۸ ماهه صادر می گردد و این اقمت حاکی از آن دارد که شخص متخصص می تواند در حیطه ی تخصصی خود به فعالیت بپردازد ، ماهیت اقامت در واقع همین موضوع مطرح می گردد که اقامت به صورت دائم برای متقاضی صادر می گردد ولی روند و اجرای آن بدین صورت اجرا خواهد شد ، در اقامت دائم در اتریش محدودیت زمانی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت بنابراین متقاضی بدون هیچ گونه محدودیت زمانی می تواند به فعالیت خود بپردازد از جمله مواردی که در این گونه اقامت ها می توان به آن اشاره نمود پیوستن افراد خانواده به یکدیگر که تنها در مشاغل مستقل ( در واقع به صورت کارفرمایی به فعالیت خود ادامه می دهند) می باشند شامل می گردد و اما در مشاغلی که به صورت غیر مستقل به فعالیت خود می پردازند متقاضی می بایست مجوز کاری را از اداره کار در اتریش اخذ نماید .

و اما در اقامت موقت در صورتیکه شخص دارای شرایط خاصی باشد می تواند جهت اشتغال در اتریش از این نوع اقامت استفاده نماید که لازم به ذکر است که این گونه اقامت در صورتی صادر می گردد که متقاضی دارای صاحب موقعیت شغلی همچون مدیریت باشد که در این صورت شخص بنا بر درخواست کارفرما می بایست یک بازه زمانی از زمان خدمت خود را در محل دیگری سپری نماید ، این اشخاص دارای مجوز هایی از اداره کار می باشد که این گونه مجوز ها نمایان گر موقعیت شغلی شخص و نیز تغییر محل خدمت وی می باشد به علاوه کارمند می بایست از محل خدمت خود در کشور مبدا یک برگه نامه اشتغال به کار جهت احراز هویت وی و موقعیت شغلی وی اخذ نماید .و به غیر از مدیران کارگران خارجی نیز در صورت صلاحدید کارفرما خود می توانند جهت اشتغال در اتریش به این کشور مراجعه نمایند در این صورت نیز دارا بودن نامه اشتغال به کار ضروری می باشد و مدت زمان اقامت در این صورت نیز می بایست بیشتر از ۶ ماه مشخص شده باشد .

به غیر از مشاغل بیان شده ، مشاغل دیگری نیز وجود دارد که شخص می تواند به صورت موقت در اتریش اقامت نماید ، مشاغلی همچون مشاغل هنری که در این صورت شخص چه به صورت مستقل و یا به صورت غیر مستقل می تواند از طریق فعالیت های هنری امرار معاش نماید که در اینگونه موارد می تواند به صورت موقت در اتریش اقامت لازم را اخذ نماید ، در اینگونه اقامت موقت ارائه ضمانت نامه الزامی نمی باشد و در صورتیکه شخص متقاضی اقامت موقت و اشتغال به صورت مستقل باشد می بایست از اداره کار مجوز لازم را اخذ نماید که در این صورت یک گواهی اشتغال به کار مبنی بر اشتغال به صورت هنرمند صادر می گردد ، در صورتیکه موارد شغلی به صورت غیر مستقل باشد و نیز در صورتیکه مجزا از قوانین مربوط به اجازه کار باشد در این صورت می بایست گواهی مربوط به دارا بودن وضعیت استثنائی برای متقاضی ضروری می باشد . به علاوه موارد بیان شده تمام محققینی که پیمان نامه آنها از طرف یک موسسه تحقیقاتی معتبر تایید شده باشد می توانند به صورت موقت در اتریش اقامت نمایند .

 

 

ادامه مطلب

تحصیل رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند ،تحصیل فنلاند ، فنلاند

  تحصیل رایگان فنلاند ، تحصیل در فنلاند

تحصیل رایگان فنلاند   در ذیل با تحصیل رایگان فنلاند در کلیه مقاطع تحصیلی آشنا می شویم :

تحصیل در کشور فنلاند در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به صورت رایگان خواهد بود و این در حالی است که تحصیل در برخی رشته ها و یا در برخی دانشگاه ها بدین صورت نخواهد بود و دانشجو می بایست با پرداخت هزینه ی تحصیلی به تحصیل خود ادامه دهد . و اما در نظر گرفتن شرایطی جهت تحصیل رایگان فنلاند الزامی است و اما ذکر این نکته در اینجا بسیار حائض اهمیت می باشد که برای انجام اقدامات تحصیلی و یا تحصیل رایگان فنلاند به هیچ یک از شرکت ها ، موسسات و … نیاز نخواهید داشت و تنها می بایست تمام مراحل را از ابتدا تا انتها با طی کردن مراحل ثبت نام به صورت شخصی طی نمایید و بدین ترتیب با دریافت ویزای دانشجویی امکانات تحصیلی خود را در کشور فنلاند فراهم نمایید.از آنجایی که تحصیل در دانشگاه های فنلاند در اغلب رشته ها و دانشگاه ها رایگان می باشد، فرصت بسیار ارزشمندی برای تمامی کسانی است که به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی می اندیشند و در عین حال از پشتوانه مالی کافی برای تامین هزینه های تحصیل در اروپا برخوردار نیستند. امکان پذیرش در مقطع کارشناسی توسط این موسسه وجود ندارد

**** تحصیل در فنلاند تنها فقط به زبان فنلاندی امکان پذیر است ****

کشور فنلاند تا ۱۲۰ سال گذشته جزئی از کشور سوئد بود و در واقع کشوری بود که طی استعمار به دست آورده بود . شرایط تحصیل رایگان فنلاند دقیقا" مشابه تحصیل در سوئد بوده و تنها تفاوتی که وجود دارد در مقطع تحصیلی لیسانس می باشد که که جهت پذیرش در سوئد در این مقطع دانشجو می بایست موفق به کسب نمره ی ۶ IELTS شده باشد در حالی جهت پذیرش در فنلاند تنها اخذ نمره ی ۵٫۵ کافی است و نیز لازم به ذکر است که متناسب با رشته ای که انتخاب می شود آزمون ورودی متناسب با همان رشته برگزار می گردد و نیز در فنلاند اجازه ی ۲۰ ساعت کار در هفته وجود دارد .

از جمله مزایایی که در تحصیل رایگان فنلاند می توان بیان نمود عبارتند از :

۱) همانطور که بیان شد تحصیل دراین کشور به صورت رایگان می باشد . ۲) تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی می باشد و دارا بودن دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس به مدارک IELTS 6 و یا TOEFL 79 الزامی می باشد .۳) مدارک تحصیلی اخذ شده برای کلیه دانشجویان دارای اعتبار بوده و می توان در موقعیت های کاری و تحصیلی در کشورهای آسیایی ، اروپایی و … استفاده نمود .۳) فنلاند عضو اتحادیه اروپا شینگن می باشد بنابراین تمام دانشجویانی که در فنلاند تحصیل می نمایند می توانند به راحتی به تمام کشورهای اروپا سفر نمایند . نکته بسیار مهمی که در اینجا مطرح می گردد اینکه در هر فصلی تنها برخی رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و مابقی به زبان فنلاندی تدریس می گردد بنابراین در نظر گرفتن این مبحث در زمان ارسال درخواست های تحصیلی امری مهم تلقی می گردد.

چرا سپنتا ستاره اندیشه تحصیل در فنلاند را به شما پیشنهاد می دهد :

سال ۲۰۱۲ نقطه عطف مهمی برای فنلاند و تحصیل در آن محسوب گردید به گونه ای که در این سال سیستم آموزشی فنلاند به عنوان بهترین سیستم های آموزشی دنیا معرفی گردید ، از آن پس دارا بودن این سیستم آموزشی سبب ترقی و پیشرفت چشم گیر دانشگاه های فنلاند و تحصیل در فنلاند گردید. بدین ترتیب اهمیت فوق العاده به مبحث تدریس و نیز توجه به نیازهای موجود در جامعه و گنجانده شدن تجارت و صنعت در مبحث آموزشی سبب شد تا تحصیل در فنلاند به عنوان یک قطب بزرگ آموزشی محسوب گردد .

 

ادامه مطلب