تحصیل در اتریش ، تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل رایگان فنلاند ، شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریششرایط تحصیل در اتریش

برخی از دانشگاه های غیر دولتی ایران نیز گاها مورد تایید تعدادی از دانشگاه های اتریش می باشند.

و اما نکته قابل ملاحظه در این است که امکان اقامت پس از تحصیل در اتریش وجود دارد

 

تکمیل فرم ارزیابی

در هزینه تحصیل در اتریش می بایست به مقطع تحصیلی مورد نظر توجه نمود و در این صورت شرایط تحصیل در اتریش هر مقطع تحصیلی به صورت متفاوت در نظر گرفته می شود ،  در مبحث شرایط تحصیل در اتریش می بایست میزان هزینه های جاری در اتریش نیز لحاظ گردد ، در ذیل به برخی از این هزینه ها اشاره می نماییم :

هزینه هایی که می بایست دانشجو برای تحصیل در اتریش بپردازد ، هزینه هایی است که برای زندگی روزمره خود در نظر می گیرد که عبارتند از : ۱)هزینه ی اجاره منزل مورد نظر خود  . 2) هزینه های مربوط به پوشاک ۳) هزینه های مربوط به مواد غذایی ۴) هزینه های مربوط به بیمه های درمانی . در اتریش می توان از منازل کوچکی و یا اتاق هایی نام برد که آنها فقط برای دانشجویان مقیم در اتریش و مشغول به تحصیل در نظر گرفته شده است . تمام هزینه های ذکر شده برای زندگی یک دانشجو در اتریش حدودا" 700 یورو می باشد . تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزشی در اتریش به ترتیب ۱۸ و ۱۱۰ می باشد . به هیچ وجه امکان فراهم کردن هزینه های تحصیل ، به گونه ای که دانشجو همزمان در کنار تحصیل کار نماید وجود ندارد و فقط در یک حالت این امر امکان پذیر است که توسط خود دانشگاه ، شغلی برای دانشجو معین و مشخص گردیده باشند و آن هم در صورت بالا بودن معدل دانشجو می باشد و شرایط تحصیل در اتریش پس از آن در ادامه ی تحصیل در دانشگاه های اتریش می بایست ویزا از دولت اتریش جهت ادامه ی تحصیل مجدد اخذ گردد .

دانشجویان رسمی :

از جمله شرایط تحصیل در اتریش دانشجویانی که به صورت رسمی در اتریش به تحصیلات خود ادامه می دهند می بایست مدرکی که در کشور خود کسب کرده اند مورد قبول دانشگاه مورد نظر آنها در کشور مورد نظرشان باشد .

ادامه تحصیل در دانشگاه فعلی :

کلیه ی دانشجویانی که تقاضای ادامه تحصیل در دانشگاه خود را دارند می بایست گواهی تحصیلی خود را به همراه ریز نمراتشان به داشگاه ارائه دهند .

مهلت زمانی ارائه مدارک در شرایط تحصیل در اتریش :

آخرین فرصت برای ثبت نام در ترم تابستان ، فوریه و در ترم زمستان سپتامبر می باشد ، سپنتا ستاره اندیشه به تمام متقاضیان پیشنهاد می کند که مدارک خود را از ۶ ماه قبل ارسال نمایند زیرا در بازه ی تحویل مدارک تا نتیجه گیری آن بازه ی زمانی بسیار کوتاه می باشد بنابراین ارسال پیش از موقع مدارک سبب بررسی بیشتر و بهتر آنها خواهد بود .

یکی از مباحثی که می تواند در شرایط تحصیل در اتریش بسیار تاثیر گذار می باشد هزینه زندگی در اتریش می باشد:

هزینه زندگی در اتریش سالیانه ۷۰۰۰ یورو می باشد که جهت ضمانت مالی می بایست این هزینه به حساب متقاضی مورد نظر در اتریش واریز گردد که البته پس از واریز می توان از حساب مورد نظر برداشت نمود

مدرک زبان آلمانی جهت تحصیل در اتریش :

کلیه دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در اتریش را دارند می بایست حتما" پیش از اخذ پذیرش تحصیلی مدرک زبان آلمانی را اخذ نمایند و این مدرک به معنای اتمام دوره مقدماتی زبان آلمانی می باشد و پس از آن دانشجو می بایست مدرک زبان آلمانی را علاوه بر دانشگاه مورد نظر خود به سفارت نیز ارائه دهد.

انواع مدارک موجود در تحصیل در اتریش به شرح ذیل می باشد :

۱) دوره کاردانی و مدرک Diplom : پس از تحصیل به مدت ۲ تا ۳ سال در کالج های اتریش می توان با کسب موفقیت در آزمون های کالج اتریش ، امکان اخذ مدرک در هر گرایشی که مد نظر متقاضی باشد وجود دارد و نیز پس از اخذ مدرک دیپلم دوره متوسطه و گذراندن دوره عمومی دانشگاه دانشجو موفق به کسب مدرک کاردانی می شود .

۲) دوره کارشناسی و مدرک Art, Magister : پس از تحصیل به مدت ۳ الی ۴ سال در دانشگاه های اتریش و یا مراکز آموزش عالی هنر اتریش و مدارس عالی فنی اتریش می توان با کسب موفقیت در آزمون های کالج های اتریش ، دانشجو موفق به کسب مدارک Art و یا Magister خواهد شد .

۳) دوره کارشناسی ارشد و مدارک Art, Magister : پس از تحصیل به مدت ۴ الی ۵ سال در دانشگاه های اتریش و یا مراکز آموزش عالی هنر اتریش و مدارس عالی فنی اتریش می توان با کسب موفقیت در آزمون های کالج های اتریش ، دانشجو موفق به کسب مدارک Art و یا Magister خواهد شد .

۴) دوره دکتری : در صورت داشتن مدارک بندهای ۲ و ۳ و سپری کردن دوره های تحصیلی دانشجو موفق به کسب مدرک دکتری خواهد شد.

لازم به ذکر است که تمام مدارکی که به صورت خصوصی و یا مکاتبه ای و یا غیر حضوری اخذ گردد به هیچ وجه مورد بررسی قرار نمی گیرد و از لحاظ دولت اتریش مورد تاییدیه قرار نخواهد گرفت و جزء اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش گذراندن دوره های حضوری در دانشگاه ها و یا مراکز عالی خواهد شد .

جزء شرایط تحصیل در اتریش هزینه هایی است که دانشجو می بایست بپردازد این هزینه ها شامل هزینه های اجاره منزل ، پوشاک ، مواد غذایی و بیمه های درمانی می باشد و ذکر این نکته در اینجا قابل اهمیت می باشد که در مورد محل اقامت دانشجویان اتاق ها و آپارتمان هایی وجود دارند که به تمام دانشجویان اجاره داده می شود و از جمله محاسن آنها می توان به اختصاصی بودن آنها به دانشجویان اشاره نمود به گونه ای که اینگونه محل ها تنها به دانشجویان و با هزینه ی اندک تحویل داده می شود .

One Response to “شرایط تحصیل در اتریش”

  1. Admin گفت:

    با نظر دادن در مورد مطلب شرایط تحصیل در اتریش ما را در ارائه هر چه بهتر سایت یاری رسانید