تحصیل در اتریش ، تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل رایگان فنلاند ، شرایط تحصیل در اتریش

نحوه پذیرش تحصیل رایگان فنلاند به چه صورتی می باشد ؟

تحصیل رایگان فنلاند

تحصیل رایگان فنلاند نحوه پذیرش تحصیل رایگان فنلاند به چه صورتی می باشد ؟

اخذ پذیرش تحصیل رایگان در فنلاند در مقاطع مختلف متفاوت و با روندهای گوناگون می باشد در صورتی که :

۱) دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باشد :

دانشجو برای مقطع کارشناسی متقاضی ادامه ی تحصیلات خود باشد می بایست ابتدا در سایت www.admissions.fi ثبت نام نماید و پس از شرکت در آن در آزمون ورودی شرکت نماید . البته لازم به ذکر است که نحوه پذیرش در تحصیل رایگان فنلاند متفاوت می باشد در بعضی از دانشگاه ها بر اساس نمره ی اخذ شده در آزمون ورودی پذیرش را اتخاذ می نمایند و بعضی از دانشگاه های دیگر علاوه بر آزمون ورودی ، سوابق تحصیلی را نیز مد نظر قرار می دهند .

۲) دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد :

در صورتی که شخص متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باشد به دو صورت می تواند در فنلاند ادامه تحصیل نماید: 


A) روش مستقیم : در صورتی که خود دانشجو به صورت مستقیم نسبت به اخذ پذیرش اقدام نماید : که در این صورت دانشجو ابتدا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کرده و پس از مشاهده رشته موجود در دانشگاه ، نسبت به تکمیل مدارک اقدام نمایید که جهت ارسال مدارک دانشجویان می توانند علاوه بر ارسال به صورت آنلاین ( که می بایست ابتدا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه نمایند و پس از ثبت اطلاعات خود منتظر دریافت ایمیل مبنی بر دریافت اطلاعات متقاضی از سوی دانشگاه مورد نظر باشند ، علاوه بر نحوه ثبت نام به صورت آنلاین متقاضیان می توانند به صورت آفلاین نیز ثبت نام نمایند که در این صورت می توانند با تکمیل کردن مدارک آنها را به نشانی دانشگاه ارسال نمایند .

تنها نکته مهمی که در ارسال مدارک در تحصیل رایگان فنلاند بیان می شود مهلت زمان ارسال مدارک می باشد متقاضیان می بایست به مهلت زمانی ارسال مدارک توجه نمایند و تا زمانی که مهلت زمانی آن ها به پایان نرسیده باشد می بایست مدارک خود را ارسال نمایند .

B) روش غیر مستقیم : در این روش متقاضی از طریق سازمان UAF نسبت به اخذ پذیرش خود اقدام می نماید به گونه ای که ابتدا وارد سایت www.universityadmissions.fi شده و پس از ایجاد حساب کاربری در این سایت نسبت به تکمیل فرم پذیرش تحصیل در فنلاند اقدام نماید پس از آنکه متقاضی فرم پذیرش را تکمیل نمود فرم وی از طریق سازمان UAF بررسی شده و پس از آن به تمام دانشگاه هایی که تحت نظارت همین سازمان فعالیت می نمایند ارسال می نماید .

۳) دانشجو متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکتری باشد :

تحصیل در مقطع دکتری مستلزم در نظر گرفتن مواردی است که جهت اخذ پذیرش می بایست لحاظ گردد در ذیل به بررسی این موارد پرداخته می شود :

A) یافتن یک مکان خالی تحقیقاتی در دانشگاه : مقطع دکتری از جمله مقطع هایی است که تنها سپری نمودن دروس لازمه منجر به فارغ التحصیلی نمی شود و دانشجو می بایست علاوه بر موارد یاد شده نسبت به انجام پروژه های تحقیقاتی اقدام نماید بنابراین دارا بودن مکان مناسب و خالی در دانشگاه مورد نظر از جمله مواردی است که یک دانشجو دکتری باید مد نظر قرار دهد.

B) یافتن استاد مربوطه جهت سپری نمودن دوره های تحقیقاتی در رشته ی مورد نظر .

C) اخذ توافق استاد مربوطه نسبت به سوابق تحصیلی دانشجو و موافقت با دانشجو .

D) مبحث مالی از جمله مباحث مهمی در تحصیل به شمار می رود ، دارا بودن پشتیبان مالی برای تحصیل دانشجو از جمله مواردی است که یک دانشجو می بایست مد نظر قرار دهد .

E) اخذ نامه پذیرش جهت تحصیل رایگان فنلاند .

F) مراجعه به سفارت جهت امور پذیرش تحصیلی .

از جمله مواردی که جهت تحصیل در مقطع دکتری می توان بیان نمود نداشتن محدودیت زمانی (DeadLine) در ارائه در خواست پذیرش تحصیل می باشد .

 

لینک های مرتبط :

2 Responses to “نحوه پذیرش تحصیل رایگان فنلاند به چه صورتی می باشد ؟”

  1. Admin گفت:

    با نظر دادن در مورد مطلب نحوه پذیرش تحصیل رایگان فنلاند ما را در ارائه هر چه بهتر سایت یاری رسانید

  2. محمد گفت:

    زمان ثبت نام ۲۰۱۵ چ وقته؟؟؟
    اصن امسال پذیرش دانشجو دارن؟؟