تحصیل در اتریش ، تحصیل رایگان اتریش ، تحصیل رایگان فنلاند ، شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش ، اتریش

  شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریشمتناسب با شرایطی که هر دانشجو دارا می باشد شرایط تحصیل در اتریش برای وی متفاوت می شود ، در ذیل به بررسی آن می پردازیم :

در صورتیکه قصد مهاجرت به هر کشوری ، جهت تحصیل و یا کار داشته باشید می بایست با ضوابط و شرایط آن آشنایی کامل داشته باشید و این در حالی است که هر کشوری از جمله اتریش دارای شرایط تحصیلی مختص خود می باشد شرایط تحصیل در هر کشوری متفاوت و بیانگر قوانین خاص آن کشور می باشد و در این صورت از جمله شرایط تحصیل در اتریش می توان به دارا بودن شرایطی که متخصصین جهت مهاجرت و یا ادامه تحصیلات تکمیلی دارا هستند اشاره نمود .در صورتیکه متخصصین برای اقتصاد داخلی دارای توانایی زیادی باشند می توانند بدون داشتن پیشنهاد کار به راحتی حدود ۶ ماه در اتریش اقامت داشته باشند . همانطور که بیان شد شرایط تحصیل در اتریش متناسب با هر شخص و دارا بودن شرایط تحصیلی ، شغلی و … متفاوت خواهد بود و هر شخص در هر موقعیتی که می باشد می تواند از شرایط تحصیل در اتریش متناسب با شرایط خود استفاده نماید . شرایط تحصیل در اتریش در هر مقطع تحصیلی نیز متفاوت می باشد و هر کدام دارای طول دوره تحصیلی ، زبان و هزینه های تحصیل ، زمان شروع به تحصیل متفاوت می باشد به عنوان مثال دانشجویی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش باشد مدت زمان تحصیل وی ۳ سال می باشد و زبان تحصیل وی نیز آلمانی می باشد و هزینه ی تحصیل دانشجو بسته به رشته تحصیلی وی که از زیر شاخه های مهندسی و یا علوم پایه و یا علوم انسانی باشد متفاوت می باشد جهت اطلاع از هزینه دقیق تحصیلی می توانید با مشاوران سپنتا ستاره اندیشه در تماس باشید .

یکی از شرایط تحصیل در اتریش آشنایی کامل با زبان آلمانی می باشد در این حال افرادی وجود دارند که تمایل به گذراندن زبان آلمانی در کشور اتریش را دارند ، دوره آموزشی زبان آلمانی در اتریش طی ۲ سال به طول می انجامد البته لازم به ذکر است که هزینه آموزش زبان آلمانی در کشور اتریش در طی هر ۳ ماه ۴۱۰ یورو می باشد ، یکی از نکات مهمی که در آموزش هر زبان می توان به آن اشاره نمود زندگی در کشوری است که شخص تصمیم به آموزش آن زبان را دارد ، صحبت با مردمانی که به زبان آلمانی صحبت می کنند و زندگی در کشوری که اکثریت افراد به زبان آلمانی واقف هستند سبب می گردد که بازه ی زمانی یادگیری زبان بسیار بسیار کوتاهتر از زمان در نظر گرفته جهت آموزش شود ، بنا بر آنچه ذکر شد مدت زمان آموزش زبان آلمانی در اتریش حدودا" یک سال برآورد شده که در طی این مدت زمان شخص به راحتی تسلط کافی و لازم را جهت تحصیل در مقطع مورد نظر خود به دست خواهد آورد . البته لازم به ذکر است که جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقاطع فوق و دکتری مسلط بودن به زبان انگلیسی می باشد از جمله شرایط تحصیل در اتریش دریافت ویزای تحصیلی از کشور اتریش می باشد . تمام دانشجویانی که در ایران به تحصیل مشغول بوده اند می بایستی ریز نمرات خود را به همراه گواهی صادره از دانشگاه برای دانشگاه مقصد خود در اتریش ارسال نمایند به گونه ای که این گواهی نشان دهنده عدم محدودیت برای ادامه تحصیل دانشجو را بیان نماید . ذکر این نکته در اینجا حائض اهمیت می باشد که در دانشکده های عالی و نیز دانشگاه هایی که دارای رشته های پزشکی  ،دارو سازی ، اقتصاد و یا روانشناسی می باشند دارای آزمون ورودی (که شامل یک آزمون کتبی و مصاحبه حضوری) می باشند که دانشجو جهت اخذ پذیرش در اتریش می بایست شخصا" در این آزمون شرکت نماید ، تمام دانشجویان رشته هایی که دارای آزمون ورودی می باشند می بایست مدت زمان لازم جهت ارائه مدارک خود را مد نظر قرار دهند زیرا برای تمام دانشجویانی که می بایست در آزمون ورودی شرکت نمایند مدت زمان لازم جهت اخذ پذیرش برای این دسته از افراد شش ماه می باشد که در طی این زمان شخص به نحو کاملا" دقیق نسبت به شرکت در آزمون ورودی و نیز مصاحبه اقدام نماید .

و اما دوره پیش دانشگاهی از جمله شرایط تحصیل در اتریش  برای بعضی متقاضیانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند می باشد و در این قسمت از مبحث شرایط تحصیل در اتریش می پردازیم به اینکه چه افرادی ملزم به گذراندن این دوره می باشند ؟

تمام متقاضیانی که نمره کسب شده آنها در دروس تخصصی رشته خود بسیار پایین باشد و نیز تمام متقاضیانی که به زبان آلمانی آشنا نباشند می بایست یک دوره ۱ تا ۲ ساله برای پیش دانشگاهی را بگذرانند .

دانشجو جهت اخذ ویزا می بایست هزینه دوره تحصیلی خود را در یک حساب بانکی در اتریش قرار دهد . دانشجو می تواند بخشی از هزینه های تحصیل خود را با اشتغال در یک فعالیت که مدت زمان محدودی را برای دانشجو در نظر بگیرد کسب نماید در این صورت کارفرمای دانشجو می بایست از اداره کار  ، تقاضای اجازه اشتغال وی را دریافت نماید . در این صورت فعالیت وی در حیطه کاری کمتر از پاره وقت می باشد ، در این صورت اثبات مواردی نظیر عدم وجود یک فرد اتریشی و واجد شرایط و یا یک شخص خارجی واجد شرایط و دارای اجازه اشتغال به کار وجود ندارد . به عنوان مثال تمام افرادی که در اتحادیه اروپا در اتریش جویای کار می باشند نسبت به دانشجویان خارجی که در اتریش به تحصیل مشغول هستند در اولویت بیشتری قرار دارند ، البته در مبحث هزینه های تحصیل در اتریش شرایط تحصیل در اتریش که می توان بیان نمود ، برای دانشجویانی که نمرات آنها بسیار بالاتر از سایر رقبای خود باشد می توانند به درخواست خود دانشگاه در محیط داخلی آن به کار مشغول شوند .

 و اما در مبحث شرایط تحصیل در اتریش در ذیل با نظام آموزشی در دوره های ابتدایی و متوسطه آشنا می شویم :

مقطع ابتدایی از سن شش سالگی کودکان در اتریش آغاز می شود و این در حالی است که کودکان در سن ۵ سالگی دوره آمادگی را می گذرانند و پس از آن در سن شش سالگی وارد دوران دبستان می شوند . دوره ابتدایی در اتریش ۴ سال می باشد و پس از آن که دانش آموزان این دوره را به پایان رساندند از آنها آزمون نهایی اخذ می گردد و پس از آن وارد تحصیلات متوسطه عمومی می شوند و در صورتیکه  دانش آموزان دوره ابتدایی را به نحو احسن سپری نمودند می توانند به دبیرستان های جامع AHS وارد شوند پس از سپری نمودن دوره متوسطه عمومی که سیکل اول می باشد دوره چهار ساله آخری که سیکل دوم می باشد که جزء شرایط تحصیل در اتریش می باشد آغاز می شود دانش آموزان هم می توانند دوره دبیرستان خود را ادامه دهند و هم می توانند تحصیلات خود را در یک رشته خاص که مد نظر دارند در کالج های فنی و حرفه ای HTL ادامه دهند که مدت زمان تحصیل در این کالج ها ۵ سال می باشد .

برخی از دانش آموزان نیز تمایل به ادامه تحصیل در رشته اقتصاد را دارند که آنها جهت ادامه تحصیل وارد دبیرستان اقتصاد خواهند شد پس از آن تمام دانش آموزان چه آنهایی که وارد دبیرستان و یا کالج های فنی و حرفه ای و یا آنهایی که وارد دبیرستان اقتصاد شده اند جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در مقطع پایان تحصیلات متوسطه ، برگزاری آزمون نهایی و پس از آن کسب مدرک دیپلم می باشد و پس از آن به این دسته از دانش آموزان ، دانش آموختگان دبیرستانی گفته می شود و دانش آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل در هیچ کدام از رشته های تحصیلی مطرح شده را نداشته باشند وارد مدارس متوسطه شده که مدت زمان لازم جهت سپری نمودن در اینگونه مدارس ۳ تا ۴ سال می باشد که در طی این مدت تمام دانش آموزان علاوه بر سپری نمودن دروس نظری به صورت کاملا" کاربردی و دقیق دروس عملی خود را می گذرانند پس از آن تمام دانش آموزان ممتاز می توانند وارد کالج فنی و حرفه ای شوند و یا وارد دبیرستان های اقتصاد شوند و مابقی آنها می توانند وارد هنرستان های تخصصی در زمینه موسیقی ، ورزش و یا … شوند که مدت زمان تحصیل در این دوره از ۲ سال تا ۴ سال می باشد .

و اما شرایط تحصیل در اتریش در مراکز عالی اتریش به چه صورتی می باشد ؟

مراکز آموزش عالی در اتریش شامل دانشگاه ها ، دانشکده ها مراکز آموزش عالی که رشته های هنر را تدریس می نمایند و یا مدارس عالی فنی و یا کالج های تخصصی دو تا سه ساله می باشد . در اتریش دانشکده ها و یا مراکزی که در زمینه هنر و یا موسیقی تدریس می نمایند در اروپا از جمله قوی ترین مراکز آموزش هنر و موسیقی به شمار می روند . آغاز تاسیس مراکز فنی و حرفه ای در اتریش از سال ۱۹۹۴ بوده است و تعداد آن تاکنون بیش از ۴۰ مدرسه می باشد که دانشجو برای مقاطع لیسانس در هر رشته ای می بایست به مدت ۴ سال دوره های مورد نظر را اخذ نماید و اما از جمله تفاوت هایی که میان مدارس فنی و مراکز دانشگاهی وجود دارد می توان به کاربردی بودن دوره های تدریس شده در آن اشاره نمود . از جمله شرایط تحصیل در اتریش در مدارس فنی گذراندن ۶ ماه تا یک سال دوره کارآموزی می باشد . از شرایط اصلی که در تحصیل در مدارس می بایست از آنها تبعیت نمود همان شرایطی می باشد که در تحصیل در دانشگاه ها می بایست از آنها را لحاظ نمود . یک سال تحصیلی در اتریش از ماه اکتبر شده و تا ژوئن سال بعد از آن ادامه دارد که در این دوره تحصیلی ترم زمستانی آن از اول اکتبر تا ژانویه و ترم تابستانی آن مارس تا ژوئن می باشد بنابراین همانطور که گفته شد دوره تحصیلی از اکتبر ( ترم زمستان) شروع شده و تا ژوئن ( ترم تابستان) سال بعد ادامه دارد که شروع دوره تحصیلی از زمستان آغاز می گردد .

جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در ساختار تحصیلی به دو صورت سنتی و نوین می باشد در سیستم های سنتی دانشجو ابتدا مقطع دیپلم را سپری می نماید و پس از آن نوبت به مقطع دکتری می رسد و از این روش تحصیل در برخی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی استفاده می شود و در این حال برخی دیگر از دانشگاه ها از سیستم دیگری جهت ادامه تحصیل استفاده می نمایند که در آن دانشجو ابتدا مقطع لیسانس را سپری می نماید و پس از آن فوق لیسانس و پس از آن دکتری را سپری می نماید . ساختار تحصیلی که در دیپلم سنتی وجود دارد عبارتند از آموزش های هنری و یا آکادمیک که سپری نمودن آنها سبب اخذ مدرک دیپلم فارغ التحصیلی و یا دیپلم مهندسی ( در رشته های مهندسی ) می گردد ، مدت زمان لازم جهت این دوره آموزشی ۴ تا ۶ سال می باشد البته لازم به ذکر است که در رشته های مهندسی می توان با اخذ مدرک دیپلم دوره نحصیلی را به اتمام رسانید در حالی که در رشته های پزشکی دانشجو می بایست با مدرک دکتری و با سپری نمودن ۷ سال دوره تحصیلی فارغ التحصیل گردد .مدت تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد که پس از گذراندن موفقیت آمیز دروس تحصیلی دانشجو موفق به دریافت مدرک لیسانس می شود و پس از اخذ مدرک لیسانس در اتریش دانشجو می تواند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز اقدام نماید که یکی از اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس دارا بودن مدرک لیسانس می باشد مدت زمان تحصیل در این دوره ۱ تا ۲ سال می باشد . شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری متناسب با نوع نظام آموزشی متفاوت می باشد و چنانچه پیش از این بیان شد اگر دانشجو با سیستم تحصیلات خود را ادامه داده باشد که ابتدا دوره تحصیلی دیپلم را می گذراند و پس از آن نوبت به مقطع دکتری می باشد و در تنها در صورتی که دانشجو موفق به کسب مدرک دیپلم گردیده باشد می تواند در جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقدام نماید و در صورتی که دانشجو متناسب با سیستم سنتی تحصیلات را به اتمام نرسانده باشد می بایست ابتدا مدرک لیسانس را اخذ نماید و پس از آن مدرک فوق لیسانس و پس از جهت تحصیل در مقطع دکتری اقدام نماید جزء شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری انجام تحقیقات انفرادی و شخصی می باشد مدت زمان تحصیل در این مقطع ۲ سال می باشد و پس از آن با دریافت مدرک دکتری به پایان می رسد .

و اما مواردی که در شرایط تحصیل در اتریش می تواند تاثیر گذار باشد و هر دانشجویی پیش از اقدام به مهاجرت می بایست تمامی موارد را لحاظ نماید به شرح ذیل می باشد :

۱) زبان تدریس در تحصیل در اتریش :

تدریس در هر دانشگاهی با زبان مربوط به همان کشور صورت می گیرد بنابراین تمام دانشجویان می بایست این نکته را لحاظ نمایند، با توجه به گسترش علم و فناوری و نیز استفاده همه جانبه از اینترنت به عنوان یک ابزار همه جانبه و دسته جمعی سبب شده تا تمام افراد در جوامع مختلف از زبان های عمومی و بین المللی نظیر انگلیسی و یا آلمانی استفاده نمایند ، وجود تمام مقالات و ابزار های اینترنتی و … سبب شده تا افراد در موقعیت های مختلف فرهنگی نسبت به فراگیری این دو زبان مهم اقدام نمایند بنابراین در نظر گرفتن زبان تدریس شده در دانشگاه ها بسیار در شرایط تحصیل در اتریش می تواند تاثیر گذار باشد. زبان آلمانی از جمله زبان هایی می باشد که شخص می بایست جزء موارد اصلی شرایط تحصیل در اتریش در نظر داشته باشد زیرا یادگیری آن می تواند آینده شغلی شخص را تضمین نماید . متقاضی با انتخاب درست و صحیح دانشگاه خود می تواند آینده شغلی مناسبی را برای خود فراهم آورد .

۲) امنیت در تحصیل در اتریش :

دومین مسئله مهمی که در شرایط تحصیل در اتریش بیان می شود و پیش از اقدام به مهاجرت می بایست مورد توجه قرار گیرد امنیت در کشور مقصد می باشد ، تمام متقاضیانی که تصمیم به مهاجرت به خارج از کشور را دارند عمدتا" از خانواده هایی هستند که  دارا بودن امنیت از جمله ملاک های اصلی برای انتخاب یک کشور محسوب می گردد

در اینجا نکته مهمی که سپنتا ستاره اندیشه مطرح می نماید اینکه ملاک انتخاب کشور مقصد مورد نظر خود را به هیچ وجه تبلیغات قرار ندهید زیرا برخی از کشورها حتی دارای حداقل میزان امنیت و صلاحیت های اجتماعی و نیز دارای بیشترین بزه کاری و جرایم می باشند

بنابراین در این گونه کشورها جهت ثبت نام دانشجویان ، در حوزه های تبلیغاتی خود از استفاده از بادی گارد یاد می کنند  ،اینگونه کشورها به علت دارا بودن  کمترین میزان امنیت اجتماعی برای دانشجویان خود از بادی گار استفاده می نمایند . دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند می بایست در تمام معاشرت های خود و نیز انتخاب مسکن احتیاط نمایند زیرا تامین امنیت و یا بر هم زدن آن تنها به عهده خود دانشجو می باشد که می تواند با رعایت مواردی امنیت خود را تامین نماید و لازم به ذکر است که عوامل محیطی تاثیر زیادی در تامین امنیت عهده دار می باشد بنابراین جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش دارا بودن امنیت می باشد که می بایست با دقت هر چه تمام تر در نظر گرفته شود .

۳) دارا بودن بیشترین کیفیت امکانات در برابر هزینه های صورت گرفته :

در هر بهره مندی از خدمات هزینه ای در ازای آن در نظر گرفته می شود جهت تحصیل نیز هزینه ای در نظر گرفته می شود که به اعتقاد صاحب نظران در تمام عرصه های علمی هزینه های در نظر گرفته برای تحصیل نوعی سرمایه گذاری می باشد که در پی این سرمایه گذاری شخص می تواند آینده بهتر و روشن تری را برای خود به ارمغان آورد در زمینه تحصیل می بایست به این نکته توجه شود که در ازای هزینه های صورت گرفته بیشترین کیفیت در تحصیل برای دانشجو فراهم گردد و امکانات در مبحث تحصیل تنها شامل کیفیت تدریس نمی شود و امکاناتی نظیر کیفیت خوابگاه های مطلوب و یا امکانات ورزشی و یا بهداشتی نیز در مبحث امکانات از جمله بزرگترین فیلدها در شرایط تحصیل در اتریش محسوب می گردد ، بنابراین مبحث امکانات جزء اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش می باشد که می بایست در نظر گرفته شود . لازم به ذکر است مواردی که در شرایط تحصیل در اتریش بیان می شود وجود برخی سرمایه گذاری ها در زمینه علمی می باشد به گونه ای که طی چندین سال گذشته سرمایه گذاری های بی نظیری در زمینه علمی از جمله : ۱) وجود اینترنت رایگان ۲) وجود سایت های کامپیوتری با دارا بودن بیشترین امکانات و بالاترین کیفیت ۳) وجود کتابخانه های الکترونیکی متمایز ۴) وجود بیشترین امکانات ورزشی در حد بی نظیر و مطلوب . از جمله مزیت های بیشمار اتریش وجود امکانات زیاد در مقابل هزینه های اندک می باشد که می توان بدین گونه بیان نمود که تحصیل در اتریش در اکثریت رشته ها دارای هزینه اندک می باشد بنابراین انتخاب اتریش به عنوان یک گزینه مطلوب برای ادامه تحصیل همیشه مورد بررسی قرار می گیرد . با این حال سپنتا ستاره اندیشه به تمام دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در اتریش پیشنهاد می نماید قبل از هر گونه اقدام جهت ادامه تحصیل نسبت به امکانات و یا هزینه های زندگی در اتریش با مشاوران ما تماس نمایید و آخرین اطلاعات اتریش را به دست آورید .

 

ادامه مطلب

2 Responses to “شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش ، اتریش”

  1. Admin گفت:

    شرایط تحصیل در اتریش ، تحصیل در اتریش

  2. مدیر سایت گفت:

    با نظر دادن در مورد مطلب شرایط تحصیل در اتریش ما را در ارائه هر چه بهتر سایت یاری رسانید