بدون دسته بندی

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

آشنایی با دانشگاه هلسینکی که از معتبر ترین، با سابقه ترین  و بزرگترین موسسه آموزش علمی در فنلاند می باشد میتواند جذاب باشد. دانشگاه هلسینکی شامل ۱۱ دانشکده ، ۵۰۰ استاد و تقریبا حدود ۴۰۰۰۰ دانشجو می باشد.

 

آشنایی با دانشگاه هلسینکی فنلاند

از افتخارات  اساتید دانشگاه هلسینکی ، کسب مدال های فراوان در رشته های مختلف و همچنین افتخار کسب جایزه ی  نوبل می باشد. بسیاری از رشته ها و دانشکده های جدید در این دانشگاه  ایجاد شده که باعث پیشرفت و توسعه بسیاری از رشته ها شده است. دانشگاه هلسینکی در رتبه بندی دانشگاه های بین المللی به طور معمول در رتبه های بالای ۱۰۰ قرار دارد. در معرفی دانشگاه هلسینکی آماده است که این دانشگاه به دنبال یافتن چالش های جهانی است و راه های جدیدی برای تفکر و بهبود زندگی انسانی ایجاد می کند.

دانشگاه هلسینکیاز طریق قدرت علم و از سال ۱۶۴۰ به جامعه، آموزش و رفاه کمک کرده است.دانشگاه هلسینکی جز ۲۰ دانشگاه برتر اروپا به حساب می آید.

 

دانشگاه هلسینکی فنلاند
آشنایی با دانشگاه هلسینکی

درباره دانشگاه هلسینکی

از افتخارات دیگر دانشگاه هلسینکی ( University of  Helsinki)  می توان به این نکته اشاره کرد که تنها دانشگاه فنلاند است که عضو انجمن لیگ دانشگاه های تحقیقاتی و پژوهشی در اتحادیه اروپا است که به اختصار LERU خوانده می شود.اعضای این انجمن ۲۱ دانشگاه برتر اروپا هستند که شرایط و فرصت هایی برای تحقیقات در اختیار دانش آموختگان و دانشجویان در اروپا قرار می دهند. دانشگاه مذکور تنها دانشگاه فنلاند است که دعوت نامه برای پیوستن به LERU   را دریافت کرده است.

 

اعتبار دانشگاه هلسینکی

تعدادی از معلمان و محققان دانشگاه در حدود ۲۲٪ از خارج از فنلاند هستند. دانشگاه هلسینکی در سال ۲۰۱۶ دارای ۷۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا بوده است. دانشگاه نامبرده به دنبال تحقیق در مورد یک استاندارد بین المللی بالا در تمام زمینه ها است. تحقیقات دانشمندان دانشگاه را با تخصص جامع برای شرکت در توسعه جامعه و بخش کسب و کار در پروژه های مختلف همکاری ملی و منطقه ای مشارکت می دهد. این دانشگاه عضو بیش از نیمی از همه مراکز ملی و نجومی برتر در اتحادیه اروپا می باشد.

اعتبار دانشگاه هلسینکی

آشنایی با دانشگاه هلسینکی

اهداف دانشگاه

دانشگاه هلسینکی بطور معمول منابع مالی را برای تحقیق و پژوهش بر اساس رقابت و ارزیابی اختصاص می دهد. تاکید ویژه بر طرح های چند رشته ای در تحقیقات اولیه قرار دارد. حدود نیمی از تحقیقات انجام شده در این دانشگاه از هزینه های عملیاتی دانشگاه و نیم دیگر از منابع مالی خارجی تامین می شود.

آموزش در دانشگاه هلسینکی مبتنی بر تحقیق است. اصل اساسی این است که هر معلم تحقیق می کند و هر محقق می آموزد. بر اساس یک ارزیابی بین المللی، تدریس در این دانشگاه از بالاترین استانداردهای اروپایی برخوردار است. دانشگاه هلسینکی، به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی، بسیاری از دانشجویان را تشویق می کند تا در امر تحقیق و پژوهش پیشقدم باشند.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه هلسینکی

هزینه های تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی ۲۰۵۰۰یورو و برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس ۹۵۰۰یورو و برای مقطع دکتری ۶۵۰۰ یورو می باشد. تدریس در دانشگاه هلسینکی فنلاند به دو زبان می باشد زبان سوئدی و فنلاندی با این حال بیشتر به زبان فنلاندی تدریس می شود. و گاهی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی هم تدریس می شود که این را عملا زبان سوم آموزش می دانند.

 

دانشکده های دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی به دانشکده های زیر تقسیم می شود :
۱٫ دانشکده فلسفه
۲٫ دانشکده حقوق
۳٫ دانشکده پزشکی
۴٫ دانشکده هنر
۵٫ دانشکده علوم پایه
۶٫ دانشکده داروسازی
۷٫ دانشکده علوم زیستی و محیط زیست
۸٫ دانشکده علوم رفتاری
۹٫ دانشکده علوم اجتماعی
۱۰٫ دانشکده علوم کشاورزی و جنگلداری
۱۱٫ دانشکده دامپزشکی

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه هلسینکی
آشنایی با دانشگاه هلسینکی

نکاتی در خصوص دانشگاه هلسینکی

تحصیل در دانشگاه هلسینکی در رشته علوم پزشکی به زبان انگلیسی امکان پذیر نمی باشد دانشجویان خارجی بایستی به زبان فنلاندی و سوئدی مسلط باشند و دارای مدرک. تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد در بعضی رشته ها امکان پذیر است. دانشگاه مذکوردارای خوابگاه های مجهز می باشد که ماهیانه ۴۵۰ یورو هزینه در بر دارد. توجه داشته باشید در این دانشگاه امکان گذراندن دوره زبان فنلاندی برای دانشجویان خارجی  برای شرکت در کورس اصلی وجود ندارد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از کسب پذیرش رایگان  و تحصیل در اتریش  از طریق تکمیل فرم ارزیابی مشاوره رایگان مهاجرت از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 4 =