بدون دسته بندی

اتریش چگونه کشوری است؟

بررسی کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپایی می باشد که دارای ۸٫۶ میلیون نفر جمعیت است. در اتریش زبان آلمانی صحبت می شود اما باید گفت این زبان با زبان آلمانی که در کشور آلمان صحبت می شود دارای تفاوت های قابل توجهی است زیرا از آنجا که مردم اتریش دارای لهجه های مختلف می باشند از این رو درک زبان آن ها برای افراد دیگر کشورها حتی اتریشی های مقیم دیگر کشورها بسیار دشوار می باشد. در این مقاله قصد داریم به طور کلی کشور اتریش را مورد بررسی قرار دهیم و برای این سوال که اتریش چگونه کشوری است؟ به پاسخ مناسبی دست یابیم.


تاریخچه کشور اتریش

تاریخچه کشور اتریش امروزه به خاندان هایزبورگ بر می گردد. در زمان های گذشته بخش عظیمی از این کشور به امپراتور روم تعلق داشت. مساحت کشور اتریش امروزی برابر با ایالت کارولینای جنوبی واقع در آمریکا برابر است اما در قدیم اتریش کشوری بزرگ بود و بخش بزرگ آن در اختیار اروپا بود.


در گذشته های دور نام این کشور پادشاهی اتریش_مجارستان بود. امپراتوری هایزبورگ در سال ۱۹۱۸ با پایان یافتن جنگ جهانی دوم در کشور اتریش از بین رفت. پس از جنگ جهانی دوم و از سال ۱۹۴۵ جمهوری امروزی اتریش شکل گرفت.


تا سال ۱۹۵۵ این کشور در تصرف متفقین بود اما در نهایت موفق به پس گرفتن تمام اراضی کشور خود شد. تا پایان مقاله همراه ما باشید تا متوجه شوید اتریش چگونه کشوری است؟


آب و هوای اتریش

به دلیل وجود اختلاف در ارتفاع و دیگر جنبه ها در اتریش می توان انواع آب و هوای محلی را مشاهده نمود؛ اما به طور کلی می توان گفت آب و هوای این کشور معتدل می باشد و در تمامی فصول سال می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران باشد.


بخش شرقی اتریش نسبت به بخش غربی آن خشک تر است و از این رو فصل زمستان در آنجا سردتر و فصل تابستان در آن گرم تر و در نتیجه مرطوب تر از بخش غربی یا نواحی آلپی می باشد.


مناطق کشور اتریش که دارای ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر می باشند در تمامی فصل های سال پوشیده از برف هستند. کشور اتریش در مسیر آب و هوای اروپای مدیترانه و منطقه معتدل واقع شده است و به همین دلیل تحت تأثیر آب و هوای آتلانتیک و قاره ای قرار دارد.


در هر فصل از سال می توانید آب و هوای مخصوص همان فصل را در اتریش مشاهده نمایید. در مناطق کوهستانی بارندگی زیاد است و در نتیجه زمستان های طولانی را می توان مشاهده نمود.


در دیگر مناطق کشور اتریش می توان گفت بارندگی اندک است و همچنین تابستان های آن گرم و در زمستان شاهد آب هوای معتدل خواهید بود.


جغرافیای کشور اتریش

آیا در پی یافتن جوابی برای سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ هستید. در این بخش از مقاله موقعیت جغرافیایی این کشور را بررسی خواهیم کرد. مساحت اتریش ۸۳۸۷۲ کیلومتر مربع می باشد.


این کشور در قلب اروپای مرکزی واقع شده است و تمامی بخش های آن توسط خشکی محصور شده است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک و اسلواکی و از شرق با مجارستان همسایه است.


از بخش جنوبی با اسلوونی و ایتالیا و از جنوب غربی با سوئیس و لیختن اشتاین دارای مرز مشترک است. بر خلاف دیگر کشورهای واقع در اروپای مرکزی با آب های آزاد جهانی و دریاها مرز مشترک ندارد.


بیش از ۷۵% از خاک این کشور را رشته کوه های آلپ تشکیل می دهند که از بخش شرق به غرب امتداد یافته اند. کوه گروس بلندترین نقطه کوه های آلپ واقع در کشور اتریش می باشد.


دانوب و انس واین از رودهای بزرگ اتریش می باشند که از کوه های آلپ سرچشمه گرفته و در مسیر خود باعث ایجاد مناطق بسیار زیبا شده اند. در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرق زمین های قابل کشت کشور اتریش واقع شده اند که نیمی از آن ها به کشت علوفه و درختکاری اختصاص داده شده اند.


تپه های کوتاه، آبگیر وین و نواحی مسطح و ماندابی نزدیک به نویزیدلارزه در مرز مجارستان در بخش زمین های کم ارتفاع شرق اتریش واقع شده اند.


آشنایی با فرهنگ کشور اتریش

در پاسخ به سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ باید فرهنگ مردم آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم. در رابطه با این سوال که کشور اتریش چگونه کشوری برای زندگی است باید گفت زندگی در اتریش دارای سطح عالی می باشد.


مردم این کشور دارای فرهنگ مطابق با استانداردهای بالای زندگی می باشند. لباس هایی که مردم این کشور می پوشند به پوشش آمریکایی ها شباهت زیادی دارد.


لباس های گرم مردم این کشور نیز به مردم آمریکایی شبیه می باشد. در مراسم و مناسبت های خاص مردم این کشور لباس های محلی، سنتی و ملی خود را می پوشند.


روز پدر، روز مادر و دیگر عادات که امروزه در کشور اتریش رعایت می شوند از جمله عاداتی می باشند که خاص این کشور نیستند اما در سال های اخیر از فرهنگ کشورهای خارجی الهام گرفته شده اند.


مذهب مردم اتریش

مذهب مردم اتریش در پاسخ به سؤال اتریش چگونه کشوری است؟ در نظر گرفته می شود. مسیحیت کاتولیک دین اصلی مردم کشور اتریش می باشد. تنها ۵% از مردم این کشور پیرو مذهب پروتستان هستند.


۵۰۰ هزار نفر از مردم اتریش مسلمان هستند که می توان گفت تنها مهاجران از کشورهای دیگر به اتریش پیرو دین اسلام هستند. در دهه های اخیر دین اسلام در این کشور رواج داشته است.


زبان رسمی مردم اتریش

زبان مردم این کشور را نیز باید در پاسخ به این سؤال که اتریش چگونه کشوری است؟ باید در نظر گرفت. آیا می خواهید بدانید اتریش چگونه کشوری برای زندگی است؟


زبان مردم این کشور را نیز در نظر بگیرید. زبان رسمی اکثر مردم بومی اتریش آلمانی می باشد اما درصد کمی از آن ها به زبان کروات، اسلوونیایی و مجارستانی صحبت می کنند.


در مناطق کوهستانی اتریش لهجه های مختلف زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گیرد. گویش های اتریشی و باواریایی در این کشور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.


و در آخر

برای دریافت مشاوره مهاجرت برای مهاجرت به اتریش و همچنین اخذ ویزای تحصیلی اتریش می توانید با ما تماس بگیرید.


بنر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =