بدون دسته بندی

اعزام دانشجو به اتریش

مهاجرت تحصیلی در سالهای اخیر با رشد چشم گیری مواجه بوده است. مقصد بیشتر دانشجویان بین المللی معمولا کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا بوده است. یکی از کشورهای مذکور که مقصد دانشجویان بین المللی بوده است اتریش است. گروه مشاوره اعزام دانشجو به اتریش با سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به اتریش موارد لازم را در ادامه ارائه می دهد.

معرفی کوتاه کشور اتریش

با توجه به این  مقدمه ، قصد داریم تا در ادامه به مبحث اعزام دانشجو به اتریش بپردازیم . اتریش کشوری با مرکزیت وین، به واسطه داشتن طبیعت بکر خو ، حضور در قلب اروپا و همسایگی با قریب به ۱۰ کشور، یکی از پربازدیدترین کشور های جهان می باشد .

این کشور که تحت تاثیر فراوانی از فرهنگ و اقتصاد آلمان قرار دارد، سیستمی مشابه نظام آموزشی این کشور نیز در آن برقرار است. همانند سیستم آموزشی آلمان، اعزام دانشجو به اتریش برای تحصیل در مقطع کارشناسی، در گرو داشتن دیپلم می باشد.

دیپلم یا هرگونه مدرکی دال بر تائید تحصیل ۱۲ ساله متقاضی در مدارس (به تنهایی) موجب می شود تا متقاضیان تحصیل هنگام ورود به این کشور، مشمول ثبت نام در کالج و گذراندن ۲ ترم مقدماتی شوند، دو ترمی که وقف همگام سازی دانشجویان با سیستم آموزشی اتریش، آشنایی آن ها با محیط آکادمیک، و فراگیری زبان آلمانی می گردد.

این نکته به خودی خود، مسئله پیچیده ای را برای داوطلبان بوجود نمی آورد، کمااینکه در ایران نیز دوره پیش دانشگاهی همین نقش را ایفا می کند، اما به مجرد اینکه مراجعین متوجه آموزش این دوره به زبان آلمانی (بدون جانشین) برگزار می شود، مقوله اعزام دانشجو به اتریش به بن بست می رسد؛  به زبان ساده تر، در صورت عدم تسلط داوطلبین به زبان آلمانی، پروژه اعزام دانشجو به اتریش با شکست مواجه می شود، چرا که دروازه ورود به دانشگاه های اتریش با مدرک دیپلم، عبور از دروازه کالج می باشد و کلید این دروازه نیز تسلط به زبان آلمانیست.

برای مقابله با این چالش، ۲ طرز برخورد وجود دارد؛

اول اینکه متقاضی در سال منتهی به اخذ دیپلم، به یادگیری زبان آلمانی بپردازد و با آمادگی کامل به تحصیل ۱ ساله خود در کالج اعزام گردد و یا با شرکت در کنکورهای سراسری و آزاد و قبولی در دانشگاهی معتبر، رشته مورد نظر خود را انتخاب نموده و تحصیل حداقل ۴ ترم در این مجموعه، به طرح اعزام دانشجو به اتریش بپیوندد.

حسن راه دوم دور زدن مقطع کالج و پذیرش در رشته مورد علاقه دانشجو می باشد. گفتن این نکته نیز خالی از لطف نیست که واحدهای پاس شده توسط دانشجو در ایران همسان سازی شده و سال های تحصیل وی در ایران، بیهوده تلقی نمی گردد.

مهمترین مدارک اعزام دانشجو به اتریش

ورود متقاضیان به اتریش، مدرک زبان نیاز ندارد، لذا می توان ادعا کرد که دانشجویان با حضور به هم رساندن در این کشور، پس از ماه ها حضور در این مکان و شرکت در کلاس های زبان آلمانی مخصوص خارجیان، قدرت برقراری ارتباطات و فهم دروس را به دست می آورد. از مهمترین مدارک اعزام دانشجو به اتریش می توان به ارائه ترجه رسمی مدارک هویتی و تحصیلی به همراه اصل و کپی آن ها، گواهی عدم سو پیشینه، تائید صلاحیت آموزشی از ارگان های ذیصلاح و گواهی استطاعت مالی به مبلغی در حدود ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰  تومان اشاره کرد.

هزینه های تحصیل در اتریش نیز مانند آلمان در مواقعی (مانند تحصیل در رشته های موسیقی و معماری که اتریش مهد آن ها می باشد) رایگان بوده و در غیر این صورت، هزینه آن، حتی کمتر از هزینه های تحصیل در ایران می گردد .

برخی از دانشگاه های غیر دولتی ایران نیز گاها مورد تایید تعدادی از دانشگاه های اتریش می باشند.

و اما نکته قابل ملاحظه در این است که امکان دریافت اقامت اتریش پس از اعزام دانشجو به اتریش وجود دارد.

در صورت تمایل می توانید جهت ارزیابی رایگان از طریق فرم ارزیابی رایگان مشاوره مهاجرت مندرج در سایت اینترنتی اقدام نمایید، کارشناسان ما در اصرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =