ویزای کار

اکسپرس اینتری کانادا 2020

کشور کانادا به عنوان کشوری پهناور که زیرساخت های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی پیشرفته ای دارد در راستای اهداف خود برای رسیدن به رشد سریع تر و بیشتر در سیاست گذاری های چند سال اخیر خود ، به ورود نیروی کاری ماهر و متخصص و البته سرمایه به کشورش نیاز دارد. از اینرو برنامه های مهاجرتی متنوعی را توسط دولت فدرال و هر یک از ایالت ها اعلام شده اند . متقاضیان باید با مطالعه دقیق هر یک از برنامه ها ، مطابق با شرایط خود یکی از برنامه های مهاجرتی را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی سیستم اکسپرس اینتری کانادا یا ورود سریع می پردازیم.

نحوه عملکرد سیستم اکسپرس اینتری کانادا

برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند، سابقه کار مرتبط با رشته خود کسب کرده اند و در زبان های انگلیسی و فرانسه مطالعات مستمری داسته اند، سیستم ورود اکسپرس اینتری کانادا روشی بسیار مناسب است و بر اساس یک سیستم نمره دهی عمل می کند.  این سیستم ارزیابی که بر مبنای امتیاز بندی قابلیت های اشخاص است و Comprehensive Ranking System یا سیستم CRS  نام دارد سیستمی پیشرفته و دقیق است و جزئیات متعددی دارد که هر کدام می تواند برای متقاضی امتیاز به همراه داشته باشد. پرونده ها وارد یکی از برنامه های زیر می شوند و امتیاز می گیرند:

  • Skill Worker Federal
  • Federal Skill Trade
  • Canadian Experience Class
  • Provincial Nominee Class

بعد از مشخص شدن امتیاز هر شخص  و دارا بودن حداقل امتیاز مورد نیاز، رتبه او در سیستم اکسپرس اینتری کانادا مشخص می شود و اصطلاحا فایل او وارد یک مرحله انتظار بنام استخر (Pool) می شود. در این حالت دولت فدرال ، کارفرمایان کانادایی و دولت استان های مختلف به فایل شخص دسترسی دارند و ممکن است پیشنهاد کاری از یک کارفرما دریافت کند.

هر چه متقاضی امتیاز بالاتری به دست بیاورد شانس او در دریافت دعوت نامه بیشتر می شود. بعد از صدور دعوت نامه برای متقاضی طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا ۶ماه زمان می برد تا روند اخذ ویزا و اقامت دائم شخص تمام شود.

مزایای اکسپرس اینتری کانادا

طی سال های گذشته افراد زیادی موفق شده اند از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا وارد این کشور  شده اند و با توجه به این واقعیت که به اقامت دائم دست می بابند از همان ابتدا از تمام حقوق شهروندی در کشور کانادا بهره مند می شوند آموزش رایگان و یا کم هزینه در دانشگاه و کالج های کانادا و دستیابی به رنج متنوعی از مشاغل خوب و پر درآمد ، استفاده از بیمه های اجتماعی کشور و مزایای بسایر دیگری باعث می شود که هر ساله متقاضیان زیادی برای ورود از طریق این سیستم اقدام کنند.

معیارها و امتیازهای ورود به سیستم اکسپرس اینتری

اولین آیتمی کا برای ورود به سیستم اکسپذس اینتری باید لحاظ کرد ” سن فرد متقاضی” می باشد. بیشترین امتیاز برای افرادی است که در ۳۰ سالگی قرار دارند  و با افزایش سن به ازای هرسال از امتیاز شخص کسر می شود.

در جایگاه دوم تحصیلات دانشگاهی  نقش بسیار مهمی دارد. مدارک لیسانس، فوق لیسانس و دکترا هر یک امتیاز خاص خود را دارند. اما به طور کلی داشتن مدرک فوق لیسانس برای دستیابی به امتیاز مناسب، توصیه می شود.

در مرحله سوم باید تسلط متقاضی به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه از طریق یکی از آزمون های بین المللی اثبات شود.

با یک نمره آیلتس ۷ در زبان انگلیسی امتیاز متقاضی به سطح مطلوبی می رسد و چنانچه بتواند نمره زبان فرانسه را هم به امتیاز های خود اضافه کند تعداد زیادی از رقبای خود را به سرعت پشت سر می گزارد. اگرچه اجباری به داشتن مدرک فرانسه برای اکسپرس اینتری کانادا نیست اما امتیازی که به پرونده اضافه می شود چشمگیر و قابل توجه است.

سایر موارد

مورد مهم دیگری که حتما باید ارائه شود سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی می باشد و باید از مراکزی که متقاضی در آنجا فعالیت کاری و حرفه ای داشته است گواهی کار دریافت کند. ارائه مدارک بیمه در زمان بررسی پرونده توسط آفیسر بنا به درخواست آفیسر ضروری خواهد بود.

برای کسانی که در کانادا تحصیل کرده باشند امتیاز مضاعفی در نظر گرفته می شود.  همچنین کسانی که اقوام درجه یک شان در کانادا اقامت داشته باشند گاها می توانند از این طریق امتیازی با فایل خود اضافه کنند. داشتن دعوت نامه کاری از یک کارفرمای کانادایی می تواند پرونده یک شخص را به بهترین حالت ممکن برساند.

به همسران متقاضیانی که متاهل هستند در صورت داشتن مدرک دانشگاهی و مدرک زبان امتیاز تعلق می گیرد.

برای بررسی دقیق پرونده خود و اجتناب از هر گونه اشتباه که منجر به رد شدن اولیه آن در همان بررسی اولیه توسط آفیسر اکسپرس اینتری کانادا می شود، از وکلا و کارشناسان مهاجرت و اقامت کمک بگیرید و از این فرصت طلایی بهره ببرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − سیزده =