بدون دسته بندی

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020

در این مقاله قصد داریم بهترین کشورها برای مهاجرت کاری در سال 2020 را معرفی کنیم. اگر شما هم قصد اقدام برای مهاجرت کاری دارید این مقاله را مطالعه کنید و آگاهی های اولیه را از کشورهای مقصد پیدا کنید.

لیست بهترین کشورها برای مهاجرت کاری

 1. کشور فنلاند

دهمین کشور برای مهاجرت کاری، فنلاند است. فنلاند یک کشور چند زبانه است، زبان های فنلاندی و سوئدی هر دو زبان های رسمی این کشور هستند. کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست همچنین مردم این کشور در امنیت بالایی زندگی می کنند.

کشور فنلاند از نظر اقتصادی وضعیت بسیار خوبی دارد و مردم این کشور رفاه اجتماعی بالایی دارند. اغلب دانشگاههای کشور فنلاند نیز رتبه های جهانی بسیار خوبی دارند.

 1. کشور هلند

کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان می باشد و نزدیک به 80 درصد از گل های جهان را تامین میکند. براساس گزارش های ثبت شده در سال 2017 کشور هلند، ششمین کشور شاد دنیا انتخاب شده است.

هلند دارای یکی از با ثبات ترین اقتصاد های اروپاست. این کشور علاوه بر صادرات گل دومین کشور صادر کننده محصولات کشاورزی در دنیاست. همچنین هلند بزرگترین تولید کننده لبنیات در جهان است. از زمان انقلاب صنعتی در هلند اقتصاد آن رشد قابل توجهی داشته است و توانست رتبه سیزده را در پر درآمدترین کشور های دنیا به خود اختصاص دهد.

 1. کشور دانمارک

دانمارک جزو شادترین کشور های دنیا بوده و پاسپورت آن از معتبر ترین پاسپورت ها در جهان می باشد. رعایت کردن قوانین راهنمایی و رانندگی تبدیل به فرهنگ این کشور شده و حقوق بانوان با آقایان برابر و گاها حتی بیشتر هم هست. دانمارک تواسته با بهبود وضعیت زیر ساخت های اقتصادی خود در جایگاه بسیار خوبی در اروپا و حتی کل دنیا قرار بگیرد. در این کشور چیزی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است حقوق یکسان زن و مرد است.

 1. کشور نروژ

نروژ از کشور های منطقه اسکاندیناوی است که در مناطق شمالی اروپا واقع شده است. شاخص امید به زندگی در این کشور به طرز قابل توجهی بالا است و جزو 10 کشوری که در جهان شاخص امید به زندگی در آنها بالاست قرار گرفته.

کشور نروژ یک کشور صنعتی است که اقتصاد صنعت و نفت و گاز در آن رونق دارد. این کشور به دلیل صنایع پر رونق و شیلاتی که دارد جزو ثروتمند ترین کشور های دنیا ست و مردم آن زندگی مرفه و بسیار راحتی دارند.

آب و هوای نروژ در قسمت های شمالی نسبتا سرد است، اما نواحی جنوبی نروژ آب و هوای معتدل ترین دارد.

 1. کشور آمریکا

کشور آمریکا در قاره آمریکا قرار گرفته است. آمریکا با مساحتی در حدود 3 میلیون و 797 هزار کیلومتر مربع، سومین  کشور بزرگ در جهان است. آمریکا از شمال به کانادا و از جنوب با کشور مکزیک هم مرز است. پایتخت آمریکا واشنگتون و پر جمعیت ترین شهر آن نیویورک است.

بزرگترین اقتصاد در بین کشور های جهان متعلق به آمریکا میباشد. تولید ناخالص داخلی این کشور سالیانه در حدود 16 تریلیون دلار است.

 1. کشور آلمان

کشور آلمان رتبه پنجم بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را به خود اختصاص داده است. پایتخت آلمان در گذشته شهر بن بوده است و هم در حال حاضر شهر برلین است. این کشور با 10 کشور دیگر مرز مشترک دارد از جمله: آلمان، فرانسه، هلند، و …

از نظر علمی و اقتصادی کشور آلمان از قدرت های جهانی محسوب می شود. بیشتر شرکت های آلمانی وابسته به بازار خارجی هستند و تا 30 درصد از درآمد خود را از صادرات تامین میکند.

علی رغم اینکه دولت آلمان به زوج های جوان و فرزندانشان امکانات مالی و تحصیلی خیلی خوبی ارائه می دهند اما جمعیت این کشور با رشد منفی رو به روست، به همین علت این کشور درهای خود را به روی متخصصان خارجی باز کرده است.

 1. کشور استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست و پایتخت آن شهر کانبرا است. این کشور دارای 6 ایالت و 2 قلمرو است. سیدنی قدیمی ترین و بزرگ ترین شهر استرالیاست. این کشور تنوع فرهنگی بسیار زیادی دارد.

آب و هوای این کشور به دلیل وسعت آن در هر نقطه متفاوت است ولی در کل در قسمت های شمالی بیشتر شاهد آب و هوای گرم و خشک هستیم و در جنوب غرب آب و هوای مدیترانه تجربه می کند. به دلیل اینکه استرالیا در نیم کره جنوبی زمین قرار دارد فصل ها برعکس نیمکره شمالی است.

استرالیا اقتصادی توسعه یافته و وابسته به بازرگانی و کشاورزی دارد. این کشور معادن فراوانی دارد، شرکای بازرگانی این کشور، کشورهای چین، ژاپن، کره، و آمریکا هستند. بر اساس مطالعات انجام شده استرالیا سومین کشور توسعه یافته در دنیا محسوب می شود.

 1. کشور سوئد

سوئد از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که با کشورهای نروژ، فنلاند و دانمارک هم مرز است. تراکم جمعیت در این کشور بسیار پایین است. اقتصاد سوئد برپایه منابع طبیعی آن مثل: چوب، سنگ معدن، و نیروی آب استوار است. سوئد فاقد سوخت های فسیلی است از همین رو به واردات آن احتیاج دارد.

سوئد با داشتن یکی از توسعه یافته ترین اقتصادها در جهان، از نظر سرمایه گذاری کشور با ثباتی شناخته شده است.

 1. کشور سوئیس

سوئیس کشوری چند زبانه است. این کشور دارای سابقه بی طرفانه در مناسبت های جهانی است. کشور سوییس دارای 26 ایالت است و پایتخت آن شهر برن می باشد.

این کشور از ثروتمند ترین کشور های جهان است. این کشور جزو اتحادیه اروپا نیست اما عضو انجمن تجارت آزاد اروپا می باشد. بانکداری در این کشور از بخش های بسیار مهم است. شرکت های بیمه نیز نقش مهمی در اقتصاد آن دارند. حداقل حقوق در این کشور مبلغ 3200 فرانک در ماه می باشد.

 1. کشور کانادا

در نهایت کشور کانادا است که رتبه اول بهترین کشورها برای مهاجرت کاری را از آن خود کرده است. کانادا کمترین میزان جرم و جنایت را دارد و حدود 82 درصد از تعداد جمعیت رضایت کامل از شرایط زندگی خود دارند. تقریبا می توان گفت که کانادا از آرام ترین و مرفه ترین و آزادترین کشورهای دنیاست. طبق آمار 64 درصد از آمریکایی ها تمایل به زندگی در کشور کانادا را دارند.

خدمات درمانی، امنیت، سیستم آموزشی مناسب، حقوق برابر دلایلی ست که نظر همه مردم دنیا را به خود جلب کرده و آنها را راغب به زندگی در کانادا می کند. پایتخت کشور کانادا شهر اتاوا می باشد. اتاوا مرکز سیاسی کانادا نیز هست. کشور کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو می باشد.

بهترین کشورها برای مهاجرت کاری ایرانیان

این کشورها 10 کشور برتر برای مهاجرت کاری بودند، اما بهترین کشورها برای مهاجرت کاری که بهترین شرایط برای ایرانیان را دارند در زیر معرفی می کنیم:

 • کانادا
 • آلمان
 • سوئد

هستند. امروزه مهاجرت به امری بسیار پیچیده و طولانی تبدیل شده پس در گام اول بهتر است کشور هایی که شرایط مهاجرت بهتر و راحت تری دارند بشناسید و بررسی کنید.

کارشناسان ما در …… آماده ارائه خدمات و راهنمایی شما در خصوص امر مهاجرت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =