فرصت شغلی, ویزای کار

بهترین کشورها برای کار جوشکاری

بهترین کشور ها برای کار جوشکاری

جوشکاری یکی از کارهای فنی است که افرادی که دارای مهارت کامل، دقت و ظرافت در این شغل می باشند، می توانند با استفاده از این مهارت خود ویزای کار بسیاری از کشورها را دریافت کنند. از این رو با توجه به افزایش میزان تقاضای مهاجران با استفاده از مهارت جوشکاری، موسسه کاریابی بین المللی کاربین قصد دارد بهترین کشورها برای کار جوشکاری را به شما معرفی کند تا بتوانید بهترین تصمیم را در مورد کشوری که به آن تحت عنوان یک جوشکار ماهر مهاجرت می کنید، بگیرید.

 

بهترین کشورها برای کار جوشکاری کدامند؟

1. اتریش

اتریش یکی از بهترین کشورها برای کار جوشکاری است که به دنبال جوشکارانی حرفه ای، با دقت و ظرافت می گردد زیرا معتقد است که هیچ تکنولوژی نمی تواند جایگزین مهارتی که یک جوشکار دارد، شود. البته ناگفته نماند که در چند سال اخیر با توجه به بهبود وضع اقتصادی این کشور و همچنین پیشرفت چشم گیر اتریش در صنایع فولاد و فلز، شغل هایی چون جوشکاری با وضعیت بهترین در این کشور رو برو شده اند.

اگر شما به عنوان یک جوشکار به اتریش مهاجرت کنید، می توانید در شاخه های مختلفی از جمله صنایع ساخت و ساز، خودرو سازی، ساخت کشتی، تعمیر یا ساخت خطوط لوله و … ، حدود 40 ساعت در هفته به کار بپردازید و دستمزد خوبی دریافت کنید. این دستمزد با توجه به هزینه های زندگی در این کشور، این امکان را برای شما فراهم می کند تا زندگی مناسبی را در کشور اتریش تجربه کنید.

درآمد یک جوشکار در اتریش:

میانگین درآمد یک جوشکار در هر ساعت30 دلار
میانگین درآمد یک جوشکار در هر سال60000 دلار

لازم بدانید که در کشور اتریش، درآمد یک جوشکار با توجه به درجه سختی کار افزایش پیدا می کند و همچنین اگر به مهارت هایی چون کار با دستگاه های برش نیمه اتوماتیک، برش شعله ای، جوشکاری اتوماتیک، جوشکاری نیمه دستی و دستی و همچنین تجهیزات برش چوب، تسلط داشته باشید می توانید فرصت های شغلی بهتری با درآمدی بیشتر به دست آورید. البته اگر مدارکی داشته باشید که نشان بدهد شما در این حوزه حداقل 5 سال یا بیش از 5 سال سابقه کاری دارید، شانس یافتن شغل بهتر را برای شما تا چندین برابر افزایش می دهد.

برای مهاجرت به اتریش به عنوان یک جوشکار حداقل مدرک دیپلم کافی است، اما با این حال پیشنهاد هرمس اپلای به شما این است که قبل از مهاجرت به هر کشوری از جمله اتریش، در مورد قوانین کار در آن کشور اطلاعات لازم را به دست آورید.

2. هلند

هلند از جمله کشورهایی که وضعیت کار جوشکاری در آن خوب است، اما قبل از مهاجرت به هلند لازم است که شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و سپس نسبت به اخذ ویزای کار هلند اقدام فرمایید. البته یافتن کار قبل از مهاجرت به این کشور بایدی نیست اما بهتر است که این کار انجام شود چون در صورت نداشتن دعوت نامه شعلی به این کشور، روند مهاجرت به هلند کمی پیچیده و سخت می شود.

این کشور به نسبت اتریش، از تنوع شغلی کمتری در حوزه جوشکاری برخوردار است. اکثر جوشکارها در هلند با اتصال مواد آلمینیومی و فولادی به یکدیگر برای خود کاری دست و پا می کنند و یا به تعمیر قطعات در موقعیت های شغلی مختلف می پردازند.

داشتن تجربه کاری برای مهاجرت به این کشور می تواند برای شما مفید واقع شود اما حتی اگر تجربه کاری نیز نداشتید می توانید با گذراندن دوره های کارآموزی تعیین شده در این کشور، به هر حال کار خود را شروع کنید.

توجه داشته باشید که برای کشور هلند داشتن توجه و مهارت کافی برای انجام محاسبات و اندازه گیری، برای یک جوشکار بسیار مهم است، از این رو بهتر است سعی کنید قبل از مهاجرت به این کشور، روی مهارت ریاضی و دقت خود به خوبی کار کنید.

البته علاوه بر این دو مهارت، دارا بودن مهارت های زیر نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است:

 • تسلط به تکنیک های مناسب جوشکاری برای طراحی، برش و اتصال دائمی فلزات به یک دیگر
 •  
 • تسلط به نحوه صحیح انجام دادن عملیات حرارتی بعد از کار جوشکاری
 •  
 • توانایی انجام دادن کار جوشکاری قوس و ترمیم قطعات
 •  
 • توانایی استفاده از گاز، تنگستن، برق MIG و TIG و سایر فناوری های مشعل
 •  
 • توانایی کار در شرایط و محیط های گوناگون
 •  
 • توانایی ترمیم سازه با استفاده از برچیدن، تغییر شکل و یا تجدید ساختار قطعات با استفاده از مشعل ها و دستگیره های برش
 •  
 • آشنایی ابتدایی یا کامل با ترمزها، قیچی ها و سایر ماشین های شکل گیری
 •  
 • و ….
 •  

اگر فکر می کنید، هلند بهترین کشور برای کار جوشکاری در مورد شما است، لازم بدانید که صدور ویزا برای متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور ممکن حدود 2 تا 9 ماه طول بکشد اما شما می توانید پس از 5 سال زندگی و کار طبق شرایطی با پرداخت مالیات اقامت دائم و تابعیت هلند را دریافت کنید.

3. آلمان

آلمان می تواند یکی از بهترین کشورها برای کار جوشکاری باشد چرا که این کشور از کارخانه های فعال و بسیار زیادی برخوردار است که به دنبال نیرو متخصص جوشکاری هستند و علاوه بر این، آلمان اقتصاد قدرتمندی دارد و از این رو این فرصت را به شما می دهد تا زندگی خوبی را برای خود در این کشور بسازید.

اصولا افرادی که خواهان مهاجرت به آلمان از طریق کار هستند، می توانند به سه طریق به این کشور مهاجرت کنند، که شما می توانید برای آشنایی با این سه راه، با شماره ما که در بالای صفحه مشاهده می کنید تماس حاصل فرمایید تا مشاوران ما اطلاعات لازم در این خصوص را به اطلاع شما برسانند یا می توانید مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه فرمایید.

اگر قصد مهاجرت به این کشور را به عنوان یک جوشکار دارید، باید این را بدانید که آلمان کشوری صنعتی است و برای همین موفقیت شما در این کشور با توجه به رقیبانی که برای شما وجود دارد، در داشتن تجربه کاری و مهارت های بالا می باشد.

آلمان فرصت های شغلی بی شماری در رابطه با کار جوشکاری دارد اما بهترین آن ها نصیب جوشکارانی می شود که حداقل 1 سال سابقه کاری دارند، به ساخت قطعات تسلط کافی دارند و حتی تجربی در رابطه با این موضوع دارند، با تجهیزات جوشکاری و لوازم جانبی آن به طور کامل آشنا هستند، دارای مدرک تحصیلی فنی و حرفه ای می باشند و همچنین به زبان آلمانی مسلط هستند.

توجه داشته باشید که در سال های اخیر تقاضای مهاجرت به آلمان برای کار، به ویژه از سوی ایرانیان به این کشور، بسیار بالا بوده است و برای همین تسلط به زبان آلمانی مهم ترین نکته برای جذب فرصت های شغلی بهتر می باشد.

درآمد یک جوشکار در آلمان:

جوشکاری با 0 تا 2 سال سابقه کار1187 یورو در ماه
جوشکاری با 2 تا 5 سال سابقه کار1628 یورو در ماه
جوشکاری با 5 تا 10 سال سابقه کار 2054 یورو در ماه
جوشکاری با 10 تا 15 سال سابقه کار2480 یورو در ماه
جوشکاری با 15 تا 20 سال سابقه کار2906 یورو در ماه
جوشکاری با بیش از 20 سال سابقه کار3603 یورو در ماه

افرادی که متقاضی کار جوشکاری در آلمان هستند، اگر به شهرهای زیر نیز مهاجرت کنند، فرصت های شغلی بهتری را می توانند به دست آورند:

برلین ،مونیخ، کلن، هامبورگ، اسن، آخن، مانهایم، کارلسروهه، نورنبرگ، درسدن، هانوفر، دوسلدورف، فرانکفورت، دورتموند، برمن و ….

4. کانادا

کار جوشکاری در کانادا، از جمله شغل هایی است که درآمد خوبی دارد و حتی کارفرمایان کانادایی از متخصصان این حرفه به خوبی استقبال می کنند.

طیف وسیعی از فرصت های شعلی برای کار جوشکاری در کانادا وجود دارد که اکثر آن ها مربوط به کار در کارخانه های تولید هواپیما، ساخت ماشین آلات سنگین، تولید کشتی و سایر محصولات فلزی می شود.

اگر به مهارت های زیر تسلط داشته باشید می توانید بهترین فرصت های شغلی جوشکاری را به همراه درآمد بسیار خوبی به دست آورید:

 • با تجهیزات جوشکاری دستی یا نیمه اتوماتیک، تجهیزات برش شعله دستی یا نیمه اتوماتیک و … آشنا باشید.
 •  
 • به لحیم کاری تسلط کافی داشته باشید.
 •  
 • توانایی تعمیر یا ترمیم محصولات فلزی را داشته باشید.
 •  
 • به فرآیند هایی چون فرآیندی مانند جوشکاری قوس تنگستن(GTAW) ، جوش قوس فلزی گاز(GMAW)، جوشکاری قوس با شار(FCAW)، جوشکاری قوس پلاسما(PAW) ، فلز محافظ جوش قوس الکتریکی (SMAW) جوش اکسی استیلن (OAW) جوش مقاومت و جوش قوس غوطه ور (SAW)و … تسلط های لازم را داشته باشید.
 •  
 • بتوانید دستگاه های شکل دهی فلزی مانند ترمزها، قیچی ها و سایر دستگاه های صاف کردن و خمش فلز را کنترل کنید.
 •  
 • در انواع خاصی از جوشکاری مانند ساخت سفارشی، ساخت کشتی و تعمیر، جوشکاری دقیق قطعات فضایی، جوشکاری مخازن تحت فشار، جوشکاری خط لوله، جوشکاری ساختاری سازه یا جوشکاری ماشین آلات و تجهیزات مهارت لازم را داشته باشید.
 • و …
 •  

درآمد یک جوشکار در کانادا:

میانگین درآمد یک جوشکار در کلگری و آلبرتا در هر ساعت34/37 دلار
میانگین درآمد یک جوشکار در مونترال و کبک در هر ساعت18 دلار
درآمد یک جوشکار در سالحدود 40000 دلار تا 70000 دلار
درآمد یک جوشکار لوله کشی صنعتی در سال36414 دلار تا 106348 دلار
درآمد یک جوشکار زیر آب در سال54750 دلار تا 300000 دلار
درآمد بازرش جوشکاریبیش از 70000 دلار
درآمد یک جوشکار تجهیزات هوافضا در سال30000 دلار تا 60000 دلار
درآمد یک جوشکار تجهیزات نظامی در سال

کمتر از 160000 دلار

 

بهترین کشورها برای کار جوشکاری

 

 

شما می توانید با توجه به شرایطی که در حال حاضر دارید، فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی موسسه کاریابی بین المللی کاربین را تکمیل نمایید تا از بهترین کشورها برای مهاجرت و کار در زمینه جوشکاری متناسب با شرایط خود، مطلع شوید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

30 thoughts on “بهترین کشورها برای کار جوشکاری

 1. محمدحسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده ۱۳سال تجربه و سابقه جوشکاری تو زمینه دستگاه سازی و در زمینه برشکاری دارم
  اگه بخوام درخواست کار بدم برا کشور اتریش چه کارهای باید انجام بدم .
  لطفا راهنمایم کنید
  باتشکر

  1. سلام المان شرایط مناسبی برای پذیرش رشته شما دارد

  2. Ariana گفت:

   سلام. من 16 سالمه ولی جوشکاری ارگون رو کامل بلدم راهی هست که بتونم از ایران برم؟
   لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم.

   1. سلام وقت بخیر بعد از مدرک دیپلم میتونید برای اوسبیلدونگ اقدام کنید

 2. داود گفت:

  سلام
  بنده جوشکارم ۲۴سالمه دنبال ویزای کاری در اروپا هستم

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   بسیار عالی برای این منظور باید فرم ارزیابی رو در سایت پر کنید تا کامل شرایطتون بررسی شود و روند مهاجرتیتون خدمتتون اعلام شود.

 3. Davood گفت:

  سلام
  بنده جوشکارم با سن ۲۳خواستدار درخواست ویزای کاری در اروپا هستم

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   شرایط سنی بسیار مناسبی دارید لطفا اطلاعاتتون رو در فرم ارزیابی رایگان وارد کنید تا با شما تماس گرفته شود

   1. سعید آقانوری گفت:

    با سلام و احترام بنده دارای سه اختراع ثبت ده در زمینه مکانیک دارنده مدال طلا اختراع ۲۰۱۰ از کره جنوبی و جوشکار تجربی آرگون ده سال ودر حال حاضر مشغول به جوش حرفه ای در یکی از ادارات دولتی ایران برا مهاجرت به کویت راهنمایی میخواهم یا کشوری دیگه

    1. سلام رشته و تخصص شما در حال حاظر برای کشور المان بسیار مناسب است

   2. مهدی شاکرحق گفت:

    سلام عزیزان.
    بنده ۳۵ سالمه و دارای سابقه های کاری حرفه ای در زمینه های مختلف از قبیل:
    جوشکاری برق و co2 درقالب سازه‌های سنگین و نیمه سنگین ساختمانی و ترانزیتی
    مونتاژ کار و نصاب حرفه‌ای نمای کامپوزیت پانل و سقفهای شیبدار
    استادیار موسیقی و نوازنده کلیه سازهای بادی در حد حرفه‌ای
    آرایشگری مردانه درجه ۲
    و….

    1. سلام برای رشته جوشکاری برای المان از طریق جاب آفر میتونیم اقدام کنیم و شرایط جذب این رشته با توجه به درخواست خود آلمان برای نیروی فنی بالا است برای اطلاعات بیشتر لطفا با مسسه تماس بگیرید

     1. علی گفت:

      سلام . مدارک فنی و حرفه ای جزء سابقه کار محسوب میشه یا باید بیمه شده باشیم

 4. Davood گفت:

  سلام
  بنده جوشکار در زمینه ساخت و تولید خواهان ویزای کاری در اروپا هستم لطفا راهنمایی

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   سلام دوست عزیز. برای راهنمایی کامل باید شرایط شما به صورت کامل بررسی شود برای این امر لطفا اطلاعاتتون رو در فرم ارزیابی وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند

 5. علی گفت:

  سلام شغل گاز کشی برای مهاجرت ب عمان یا کویت مناسب هست فقط این دو کشور

  1. سلام برای کشورهای خلیج فارس اقدامی انجام نمیدیم

 6. کیانی گفت:

  سلام بنده ۱۲ سال سابقه جوشکاری برق و آرگون دارم جویای کار در خارج از کشور میباشم درضمن سنم ۳۳ سال هست
  ۰۹۳۵۴۴۴۱۵۷۵

  1. سلام برای المان میتونیم براتون اقدام کنیم

 7. علی گفت:

  سلام . مدارک فنی و حرفه ای جزء سابقه کار محسوب میشه یا باید بیمه شده باشیم

  1. سلام وقت بخیر ، باید تسلط و تجربه برای کار داشته باشید

   1. محمد رضا گفت:

    سلام من ۴۰ سال دارم مدرک جوشکاری درجه یک از فنی حرفه ای ،مدرک جوشکاری Tig یا همان آرگون بین الملی از صنایع پتروشیمی ایران ،و سابقه ۴ سال مربی گری جوش Tig برای صنایع پتروشیمی دارم ،لیسانس مهندسی شیمی ،آیا کاری برای من در اروپا یا کانادا یا استرالیا هست

    1. shahssa گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     سابقه کار خوبی دارید و کشور های آلمان و استرالیا گزینه های مناسبی برای شما هستند . ولی شرایط و امتیاز شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد .

 8. حمید رضا جمشیدی گفت:

  سلام خسته نباشید جناب
  بنده ۸ سال جوشکار آرگون هستم
  مغازه داشتم نه بیمه دارم نه گواهی
  ۲۹ سال سن دارم
  ولی تسلط کامل به جوشکار آرگون دارم میخواستم بدونم شرایط برای من هم فراهم میشه ?

  1. سلام بله برای آلمان میتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 9. Iraj گفت:

  سلام خسته نباشید
  جمع گواهینامه مهارت های فنی حرفه ای به شرح ذیل میباشد
  ۱) لوله کشی گاز خانگی و تجاری درجه ۲
  ۲) جوشکاری و بازرسی جوش حرفه: مخازن فولادی با فرآیند Smaw
  ۳) جوشکاری و بازرسی جوش حرفه: سازه های فولادی با فرآیند Smaw
  ۴) جوشکاری و بازرسی حرفه : بازرس قطعات جوشکاری شده بصوت چشمی TVTO VT LEVEL II
  ۵ ) مدرک جوشکاری اکسی اسیتیلن جوشکاری گاز درجه ۲
  ۵) سه تا مدرک از ITC
  ۷) گواهی نامه (ITC)MOduie G3
  ۸) جوشکاری (ITC) آلومینیم با فرایند تیگ
  ۹) جوشکاری (ITC) تیگ بر روی فولاد کربنی ساده (T6)
  ۱۰) کارافرینی با رویکرد KAB

  در ضمن ۵۰ سالمه میتوانم یا نمیتوانم

  1. shahssa گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه سنتون باعث ریسکی شدن پروندتون میشه . درنتیجه خیر .

 10. Matin گفت:

  سلام من 5 سال جوشکاری آرگون سابقه‌ی کار دارم و 30 سال سن دارم راهب برای رفتن به کانادا هست؟

  1. shahssa گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله شانس دارید ولی باید شرایطتون از جمله مدرک زبان و … ارزیابی بشه تا ببینید که ایا امتیاز کافی برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا رو بدست میاورید یا خیر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =