بدون دسته بندی

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

اتریش یکی از کشورهایی است که در اروپای مرکزی واقع شده است. پایتخت این کشور وین می باشد و زبان رسمی مردم این کشور آلمانی است. از آنجا که این کشور از لحاظ علمی پیشرفت چشمگیری داشته است تعداد متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور سالانه در حال افزایش است. دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور در سطح جهان از لحاظ علمی موفق به کسب رتبه علمی بالایی شده است. اگر شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید اما مدرک زبان نگرفته اید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با شرایط تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان آشنا شوید.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

آموزش های دانشگاهی ارائه شده در این کشور مطابق استانداردهای جهانی می باشد و مدارک تحصیلی که از دانشگاه های معتبر این کشور دریافت کندی دارای اعتبار بین المللی می باشند.

انواع رشته های تحصیلی در اتریش به زبان آلمانی تدریس می شوند البته لازم به ذکر است برخی از رشته های تحصیلی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شوند. در این مقاله قصد داریم شرایط ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان را مورد بررسی قرار دهیم.

شرایط ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

اتریش یکی دیگر از کشورهایی است که تحصیل بدون مدرک زبان را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. البته تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان تنها برای برخی از رشته های تحصیلی و مقطع کارشناسی امکان پذیر می باشد.

اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی ارائه می شوند و متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی خود دوره های زبان را در این کشور بگذرانند و پس از اخذ نمره قبولی در این دوره های آموزشی می توانند تحصیل خود در رشته تحصیلی مورد نظر خود در این کشور را آغاز نمایند.

هزینه دوره های آموزشی زبان و تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

شهریه هر ترم دوره آموزشی زبان در کشور اتریش حدوداً ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو می باشد. تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان به صورت رایگان امکان پذیر می باشد و دانشجویان بین المللی باید سالانه مبلغ ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو را برای ثبت نام به دانشگاه خود پرداخت نمایند البته لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در دانشگاه و هزینه های پرداختی سالانه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی متقاضی وابسته می باشد.

هزینه زندگی در اتریش به صورت ماهانه معادل ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد و دانشجویان بین المللی برای کاهش هزینه های تحصیل در اتریش و تأمین هزینه های مورد نیاز برای زندگی و تحصیل در اتریش می توانند هفته ای ۲۰ ساعت در اتریش به کاری مشغول شوند.

اگر متقاضی ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان می باشید می توانید همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به اتریش ببرید. همراهان همچنین می توانند به تحصیل رایگان در اتریش مشغول به شوند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

  • ارائه درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر و همچنین تکمیل نمودن فرم درخواست دانشگاه
  • متقاضی تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان باید ملیت خود را با استفاده از شناسنامه رسمی همراه، اسناد مسافرتی یا عکس اثبات کند.
  • ارائه نسخه های تأیید شده برای دانشجویان بین المللی
  • برای تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان در مقاطع تحصیلی دیپلم و کارشناسی باید مدارک تحصیلی متوسطه یا معادل آن را ارائه دهید.
  • برای ادامه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی یا معادل آن را ارائه دهید.
  • برای تحصیل در مقطع دکتری در اتریش بدون مدرک زبان باید مدرک کارشناسی ارشد خود یا معادل آن را ارائه دهید.

از جمله دانشگاه های معتبر کشور اتریش که ادامه تحصیل در آن ها بدون مدرک زبان امکان پذیر می باشد دانشگاه وین، دانشگاه زالتسبور و دانشگاه اینسبروک می باشند. تحصیل در رشته های تحصیلی مختلف این دانشگاه ها بدون ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی امکان پذیر می باشد اما دانشجویان بین المللی اگر مدرک زبان ندارند باید در دوره های زبان این دانشگاه ها شرکت نموده و پس از اخذ نمره قبولی مجاز به ثبت نام در این دانشگاه ها خواهند شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 9 =