Uncategorized

تحصیل در اسپانیا

کشور اسپانیا همانند سایر کشورهای اروپایی دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد. اگر علاقه به تحصیل در اسپانیا دارید با ما همراه باشید. در ادامه ضمن تشریح مسائل مربوط به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا و تحصیل در اسپانیا، پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم دارد.

در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در معتبرترین دانشگاه های اسپانیا بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در  موسسه سپنتا ستاره اندیشه می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید.
کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرش از دانشگاه های اسپانیا شما راهمراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

اسپانیا به سرعت به سوی توسعه گام برداشت، بطوریکه در سال ۲۰۰۷ با ۱۴۰۲ میلیارد دلار تولید ناخالص ملی (حدود دو برابر ایران) یازدهمین اقتصاد دنیا شد. در برخی زمینه ها مانند گردشگری اسپانیا یکی از کشور های برجسته جهان است (رتبه دوم جهان). اسپانیا هنرمندان و افراد سرشناسی زیادی را به دنیا معرفی کرده است. بطور مثال می توان به پیکاسو، دالی و سروانتس اشاره کرد. در دوران حکومت مسلمانان، فرهنگ ایران در آن سرزمین تأثیر و نفوذ داشته، بطوری که برخی آثار آن هنوز موجود است.

تحصیل در اسپانیا  مورد تقاضای بسیاری از افراد می باشد . وجود دانشگاه های معتبر، امکان بردن همراه ، امکان تحصیل در مقاطع مختلف ، حق کار حین تحصیل، امکات تردد در کشورهای اروپایی با ویزای دانشجویی اسپانیا و ….. از شرایط و مزیت های پذیرش تحصیلی و تحصیل در اسپانیا می باشد .

دانشگاه های مورد تایید اسپانیا جهت ادامه تحصیل بر اساس آخرین تغییرات اعلام شده بعد از سپتامبر ۲۰۱۸ (دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران)

کدام دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا مورد تایید هستند؟

در این تقسیم بندی دانشگاه های اسپانیا جهت کسب پذیرش و ادامه تحصیل در اسپانیا به دو دسته گروه ممتاز (الف) و گروه خوب (ب) تقسیم بندی می شوند (البته گروه متوسط و ضعیف هم در این رده بندی اعلام شده که از درج آنها صرف نظر شده) که به ترتیب عبارتند:

دانشگاه های گروه ممتاز (الف) اسپانیا:

 1. Universidad Complutense de Madrid
 2. Universitat de Barcelona
 3. Universidad Del Pais Vasco/Euskal Herriko Unibertsitatea
 4. Universidad Autonoma de Barcelona
 5. Universitat de Valencia
 6. Universidad Politecnica de Madrid
 7. Universitat Politecnica de Catalunya Barcelona Tech
 8. Universidad de Granada
 9. Universidad de Sevilla
 10. Universidad Politecnica de Valencia
 11. Universidad de Salamanca
 12. Universidad de Zaragoza
 13. Universidad de Navarra
 14. Universitat Pompeu Fabra
 15. Universitat d’Alacant/Universidad de Alicante
 16. Universitat Jaume I
 17. Universidad Autonoma de Madrid
 18. Universidad de Cantabria
 19. Universidad de Santiago de Compostela
 20. Universidad de Murcia
 21. Universidad Carlos III de Madrid
 22. Universidad de Vigo

دانشگاه های گروه خوب (ب) اسپانیا:

 1. Berklee College of Music   صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد
 2. Universidad  de Castilla la  Mancha
 3. Universidad de Malaga
 4. Universidad de Oviedo
 5. Universidad de Extremadura
 6. Universidad de Valladolid
 7. Universidad de Alcala
 8. Universidad de Cadiz
 9. Universitat Oberta de Catalunya
 10. Universidad de la Laguna
 11. Universidad de Huelva
 12. Universidad Rey Juan Carlos
 13. Universitat Rovira I Virigili
 14. Universidad de Leon
 15. Universidad de la Rioja
 16. Universidad de Almeria
 17. Universidad de Jaen
 18. Universidad Politecnica de Cartagena

از مزایای تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم ، امکان کار در پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد. شرایط تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان و همچنین سوالاتی پیرامون هزینه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی در این مطلب بررسی می شود.
از طرق مهاجرت به اسپانیا می توان به مهاجرت تحصیلی به اسپانیا اشاره کرد، این روش در کنار روش های سرمایه گذاری (مهاجرت به اسپانیا با 25000 یورو) و ویزای کار می باشد. شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت اسپانیا و در ادامه اخذ تابعیت اقدام کند. دانشجویان در مدت تحصیل در این کشور از اقامت تحصیلی اسپانیا برخوردار می شوند.

اعزام دانشجو و تحصیل در اسپانیا

از شرایط اعزام دانشجو و ادامه تحصیل در اسپانیا داشتن مدرک دیپلم دبیرستان و داشتن مدرک پیش دانشگاهی می باشد البته آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می بایست در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه های اسپانیا بشوند.

دروس در دانشگاه های اسپانیا به زبان های اسپانیایی و انگلیسی تدریس می شوند از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان اسپانیایی یا انگلیسی را داشته باشند؛ البته دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست قبل از ورود به دانشگاه ها درکالج های زبان شرکت کرده و مدرک زبان خود را اخذ نمایند.
اما جهت سهولت در اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا پیشنهاد وکلای ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشه این است که متقاضیان عزیز مدرک زبان خود را در ایران بگیرند زیرا برای سفارت درخواست گذراندن دوره های یادگیری زبان در کالج های اسپانیا دلیل متقاعد کننده ای برای دادن ویزا نیست و باید پذیرش در یک مقطع تحصیلی را به سفارت ارائه داد.

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود در دانشگاه از 30 درصد تخفیف درمانی بهره مند می شوند؛ دانشجویانی که تمایل به داشتن بیمه تکمیلی دارند در ماه مبلغی حدود 60 تا 100 یورو باید پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع لیسانس حدود 4 سال به طول می انجامد و دروس در این مقطع به زبان اسپانیایی تدریس می شوند از این رو آشنایی با زبان اسپانیایی و داشتن مدرک زبان اسپانیایی برای دانشجویان الزامی است. دانشجویان در مقطع لیسانس می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 80 تا 100 یورو به ازای هر هفته حقوق دریافت نمایند که این هزینه بخشی از هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس اسپانیا

مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های اسپانیا 2 سال به طول می انجامد و دروس به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی تدریس می شوند. دانشجویان جهت تحصیل به زبان اسپانیایی می بایست قبل از ورود به دانشگاه مدرک زبان اسپانیایی را ارائه بدهند و دانشجویانی باید توجه داشته باشند دانشگاه های اسپانیا نیازی به مدرک زبان ندارند ولی جهت متقاعد کردن افسر سفارت و همچنین برقراری ارتباط در کشور اسپانیا دانستن زبان انگلیسی امری لازم می باشد. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو به ازای هر هفته دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی هزینه زندگی در اسپانیا و تحصیل دانشجو را تامین می کند. هزینه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً 5000 یورو می باشد و دانشجویان می توانند این مبلغ را بصورت اقساط نیز پرداخت کنند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD اسپانیا و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا

تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا 5 سال به طول می انجامد که 2 سال آن مربوط به شرکت در کلاس های تخصصی است و 3 سال آن جهت تکمیل پایان نامه و دفاع از آن می باشد.

دروس در این مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دانشجویان در مقطع دکترای دانشگاه ها می توانند از بورسیه تحصیلی اسپانیا استفاده کنند.

لازم به ذکر است بورسیه حدود 1000 الی 1200 یورو می باشد ولی دریافت آن بسیار سخت است و بطور کلی نباید روی آن حساب باز کرد، در ادامه شرایط  اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا بصورت موردی بحضورتان اعلام می گردد:

 • داشتن مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5
 • مدارک دانشگاهی از دانشگاه های معتبر
 • داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و…
 • جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی از دکترا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورتیکه شامل متقاضی شود
 • رزومه کاری
 • کپی و اصل پاسپورت
 • مدرک زبان
 • کپی و اصل شناسنامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

پس از آماده کردن مدارک فوق، این مدارک به همراه نامه ی پذیرش باید به سفارت اسپانیا تحویل داده شود. نکته ی مهمی که باید در همین جا ذکر شود این است که اخذ پذیرش از برخی دانشگاه ها بدون مدرک زبان امکان پذیر است ولی ممکن است سفارت اسپانیا به دلیل عدم وجود مدرک زبان از صدور ویزا خودداری کند.

هدف ما در موسسه سپنتا ستاره اندیشه اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا،  تحصیل در اسپانیا می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های مهاجرت به اسپانیا و کسب پذیرش تحصیلی اسپانیا   از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 7 =