ویزای تحصیلی

تحصیل در فرانسه ۲۰۱۹

چرا تحصیل در فرانسه ؟ ، آیا می خواهید در مورد تحصیل در فرانسه و کسب پذیرش دانشگاه های فرانسه  بدانید ؟  کدام دانشگاه های فرانسه جهت کسب پذیرش فرانسه و تحصیل در فرانسه مورد تایید می باشند؟

آیا در مورد شرایط و هزینه های تحصیل در فرانسه  آگاهید ؟  آیا امکان کار در حین تحصیل در فرانسه وجود دارد ؟  آیا برای کسب پذیرش از دانشگاه های فرانسه احتباج به مدرک زبان هست ؟

در ادامه ضمن تشریح مسائل مربوط به کسب پذیرش تحصیلی فرانسه و تحصیل در فرانسه، پاسخ تمامی سوالات شما را خواهیم دارد.

در صورت تمایل به ارزیابی شرایط خود جهت تحصیل در معتبرترین  دانشگاه های فرانسه بصورت رایگان از طریق ارسال تکمیل فرم ارزیابی مندرج در  وب سایت  می توانید بصورت رایگان با مشاوره شوید.
کارشناسان باتجربه ما در راه کسب پذیرشاز دانشگاه های فرانسه  شما راهمراهی خواهند کرد و کلیه خدمات این موسسه را در ادامه خدمت شما معرفی خواهند کرد.

سیستم تحصیلی فرانسه یکی از باکیفیت ترین سیستم های تحصیلی در جهان است. کیفیت بالای تحصیل و هزینه ی پایین آن ، سالیانه دهها هزار دانشجو را ، به این کشور می کشاند. جالب است بدانید که برای ورود به دانشگاه های فرانسه هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و بدون هیچ گونه کنکور و یا آزمونی می توانید وارد دانشگاه شوید.

شما در هر مقطعی که باشید، به راحتی می توانید در فرانسه دوره ی مورد نظر خود را پیدا کنید و به تحصیلات خود ادامه دهید. فرقی نم یکند شما به کدام ناحیه ی فرانسه می روید، در هر ناحیه ای که بروید در آنجا تعداد زیادی موسسات تحصیلی خواهید یافت که با کیفیتی بالا در سطح جهانی، فعالیت می کننند.

به همین دلیل است که اکثر دانشجویان دنیا، فرانسه را برای تحصیل اننتخاب می کنند، زیرا  آنها می توانند نظر به محیطی که دوست دارند، موسسه ی تحصیلاتی خود را انتخاب کنند. اگر کسی هوای گرم و ساحلی را دوست داشته باشد، به راحتی می تواند در جنوب فرانسه تحصیل کند، اگر کسی هوای بارانی را دوست داشته باشد، به شمال فرانسه برای تحصیل مهاجرت می کند و …

درباره تحصیل در فرانسه

در فرانسه، این دانشجو است که زمانبندی کلاس های خود را انتخاب می کند و به همین دلیل شاغل بودن دانشجو نمی تواند مانع  تحصیل او شود. هر دانشجو حق دارد نظر به دوره ی تحصیلی خود ۱۵ الی ۲۰ ساعت در هفته کار کند. دانشجو از بدو ورود به فرانسه اجازه ی کار دارد و مانند برخی  کشورها  نیازی ندارد تا از اداره ی کار، مجوز دریافت کند. حداقل دستمزد کاری در فرانسه ۹ یورو در ساعت است.

شما به عنوان یک دانشجو، در کنار لذت بردن از زندگی و زیبایی های  فرانسه، خیالتان می تواند آسوده باشد که در سیستمی تحصیل می کنید که مدارک تحصیلی آن، بلا استثنا مورد قبول تمام کشورهای جهان است و بعد از اتمام تحصیل نگران این نیستید که آیا فلان کشور یا فلان موسسه مدارک تحصیلی من را قبول خواهند کرد یا خیر.

یکی از سنت های فرانسوی، استقبال از دانشجویان خارجی است. برخی از خانواده ها در فرانسه، آمادگی خود را برای پذیرایی از دانشجویان خارجی اعلام می کنند و دانشجو تا پایان تحصیل بدون آنکه هزینه ای بپردازد در کنار این خانواده مانند عضوی از خانواده، زندگی می کند. بیش از هشتصد سال است که مردم زیادی از سرتاسر دنیا، فرانسه را برای تحصیل انتخاب می کنند. اکثر دانشجویانی که فرانسه برای تحصیل انتخاب می کنند در رشته های حقوق، پزشکی، الهیات  و معماری تحصیل می کنند.

دانشجویان فرانسه را انتخاب می کنند، زیرا میدانند، چه سیستم آموزشی ای در انتظار آنهاست. فرقی نم یکند در کدام دانشگاه و یا موسسه ی تحصیلاتی در فرانسه تحصیل کنید، زیرا تمام دانشگاه ها و موسسات تحصیلات عالی فرانسه،  در رده ی  ممتاز جهانی قرار دارند.

مهم نیست که شما از چه کشوری به فرانسه می آیید. شما از هر کشوری و یا هر ملیتی به فرانسه بیایید، مردم فرانسه با آغوش باز از شما پذیرایی خواهند کرد. این درست است که وقتی شما وارد محیط و جامعه ی جدیدی می شوید، احساس بیگانگی می کنید، اما در مورد فرانسه اینطور نیست. مطمئن باشید که از بدو ورود ، فضای فرانسه آنقدر شما را جذب خود کند که شما احساس کنید ، در خانه ی خود هستید.

در فرانسه بیش از ۳۵۰۰ موسسه ی آ موزش عالی، فعالیت می کنند از جمله:

 • ۷۷ دانشگاه دولتی که مدارک مختلف در مقاطع مختلف ارائه می دهد. این دانشگاه ها به عنوان مراکز علمی و تحقیقاتی اصلی فرانسه بشمار میروند.
 • در فرانسه نوعی سیستم موازی با دانشگاه، با عنوان “گراند اِکول” وجود دارد. گراند اِکول ها با برگزاری دوره های پنج ساله ی اقتصاد، تجارت، مدیریت، هنر و دیگر رشته های تخصصی ، مدرکی معادل با فوق لیسانس به دانشجو ارائه می کند.
 • مدارس معماری
 • بیش از ۳ هزار مدرسه ی تخصصی با ارائه ی مدارک در موضوعات مختلف از جمله مدیریت هتل داری، هنر آشپزی، گردشگری و کارهای اجتماعی.

دانشجویان می توانند از کمکهای مالی دولت هم برخوردار شوند.  برای مثال دانشجو میتواند از یارانه ی اجاره ی مسکن برخوردار شود. مقدار این یارانه نسبت به درآمد و اجاره ی مسکن دانشجو متغیر می باشد. معمولا مقدار این یارانه بین ۹۰ الی ۱۷۰ یورو در ماه، متغیر می باشد.

دانشجویان زیر ۲۵ سالی که دوسال از اقامت آنها در فرانسه می گذرد، میتوانند درخواست بورسی تحصیلی کنند. معمولا اکثر کسانی که تقاضای بورس تحصیلی کرده اند، با درخواست آنها موافقت شده و بورس ۴۵۰ یورو در ماه به آنها تعلق گرفته است.

میانگین شهریه ی تحصیلی در دانشگاه های فرانسه در مقطع لیسانس ۳۵۰ یورو، فوق لیسانس ۴۵۰ الی ۵۰۰ یورو و دکترا ۵۰۰ الی ۷۰۰ یورو در سال می بیاشد.

مزایای دیگری که این امکان را فراهم می کند تا شما در فرانسه به راحتی تحصیل کنید، هزینه های ارزان زندگی در فرانسه  نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و حتی روسیه  است.

میانگین قیمت اقلام محبوب در کشور فرانسه:

غذای رستوران ۱۰ یورو

فست فودهایی مانند مک دونالد ۵ یورو

کوکاکولا یک و نیم لیتری ۱ و نیم یورو

نان باگت ۷۰ سنت

روغن یک لیتری ۱ یورو ۲۰ سنت

شیر یک لیتر ۸۰ سنت

بنزین ۱ یورو ۲۰ سنت

هزینه ی موبایل با تماس نامحدود  و اینترنت نامحدود ۲۰ یورو در یک ماه

اینها نمونه هایی  از قیمت اقلام در فرانسه هستنند که اگر شما انها را با دیگر کشورهای اروپایی و یا روسی مقایسه کنید، متوجه ارزانتر بودن هزینه ی زندگی در فرانسه خواهید شد.

فرصت اقامت دائم فرانسه، شاید یکی دیگر از دلایلی باشد که دانشجویان را برای تحصیل به فرانسه می کشاند. اگر دانشجویی پنج سال پی در پی در فرانسه تحصیل کند و جرمی مرتکب نشده باشد، میتواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد و وقتی کسی اقامت دائم فرانسه را داشته باشد، می تواند تابعیت فرانسه را کسب کند.

دانشجوی عزیز، اگر شما به فکر ادامه ی تحصیل در خارج از ایران هستید، یکی از بهترین گزینه ها برای شما کشور فرانسه است.

همانطور که در بالا ذکر شد، هزینه های تحصیلی در این کشور تقریبا رایگان است. ۳۵۰ یورو در یک سال آن هم در دانشگاه هایی که رنکینگ بین المللی آنها زیر ۲۰۰ است ، رایگانتر از رایگان است.

این مبلغ حتی از شهریه های دانشگاه آزاد و خصوصی در ایران کمتر است. در ابتدای این نوشتار به این اشاره کردم که برای  وارد شدن به دانشگاه های فرانسه  هیچ گونه کنکور و آزمونی از شما گرفته نمی شود. معدل دیپلم دبیرستان شما هم شرط نیست. حتی با معدل پایین دیپلم در ایران هم میتوانید وارد دانشگاه شوید و در رشته ی مورد علاقه ی خود، ادامه  تحصیل دهید. مهم نیست که شما چندین سال در ایران پشت کنکوری بودید و حتی یکبار هم در کنکور قبول نشدید.  تنها چیزی که شما برای ورود به دانشگاه نیاز دارید، مدرک زبان فرانسه است. نگران این نباشید که شما زبان فرانسه نمیدانید.

نورم استاندارد قیمت مسکن در فرانسه برای هر نفر از ۴۰۰ یورو الی ۷۰۰ یورو در ماه متغیر می باشد.

شما همین حالا با ما تماس بگیرید و یک ماه دیگر فرانسه باشید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه

۱-پاسپورت

۲-آخرین مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)

۳- اعتماد به نفس

توجه:

– متقاضیان پزشکی توجه داشته باشند که دوره های پزشکی در فرانسه ۹ ساله می باشد. ورود به رشته ی پزشکی برای عموم آزاد است. سال اول پزشکی همراه با دیگر رشته های مرتبط به پزشکی ، مشترک است. در پایان سال اول پزشکی، امتحانی گرفته می شود که اگر دانشجو، نمره ی مورد نظر را کسب کند، میتواند سال دوم را ادامه دهد.

اگر دانشجو نتوانست نمره ی مورد نظر را کسب کند، این امکان به دانشجو داده می شود که سال اول را دوباره تکرار کند. هر دانشجو حق دارد دو بار سال اول را تکرار کند. کسی که بار دوم نتوانست در امتحان قبول شود، باید تغییر رشته دهد و رشته ای دیگر را انتخاب کند.  امتحانی که در پایان سال اول گرفته می شود، فقط از دورسی است که در همان سال تدریس می شود و نه خارج از آن.

– در سیستم آموزشی فرانسه هیچ گونه تبعیضی وجود ندارد. فرق نمی کند شما فرانسوی باشید و یا خارجی، در امتحان پایان سال اول پزشکی اگر نمره ی مورد نظر را به دست آوردید، میتوانید وارد سال دوم شوید.

– دانشجوی عزیز، شاید وقتی در رابطه با تحصیل در فرانسه با افراد مشورت می کنید، عده ای به شما بگویند که تحصیل در فرانسه بسیار سخت است . باید متوجه بود که سختی و آسانی هر کاری به خود شخص بر می گردد. هستند کسانی که با این تفکر که : “وارد شدن در دانشگاه به معنای فارغ التحصیل شدن از دانشگاه است” ، به فرانسه برای تحصیل آمدند. طبعا چنین افرادی ، با چنین طرز تفکری ، تلاشی برای تحصیل ندارند و فقط می خواهند برچسب “دانشجوی دانشگاه های فرانسه” بودن را روی پیشانی خود داشته باشند. برای چنین افرادی ادامه ی تحصیل در محیطی جدی مانند فرانسه سخت و طاقت فرسا  است.

هدف ما در وب سایت اطلاعات جامع مهاجرت اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به کسب  پذیرش از دانشگاه های فرانسه ، مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه و تحصیل در فرانسه می باشد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از رروش های مهاجرت به فرانسه و کسب پذیرش تحصیلی فرانسه   از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان بگیرید. بعد از تکمیل و ارسال فرم مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “تحصیل در فرانسه ۲۰۱۹

 1. یاسمن گفت:

  حداقل معدل دیپلم مورد نیاز برای پزشکی چقدر؟

  1. امین مقدم گفت:

   با سلام
   حداقل باید 15 باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 8 =