اتریش, ویزای تحصیلی

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل رایگان در اتریش

در ابتدا و قبل از پرداختن به موضوع تحصیل رایگان در اتریش با دانشگاه ها و شرایط تحصیل در آنها آشنا می شویم. در کشور اتریش ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی قرار دارد. در بیشتر این مراکز دانشگاهی و آموزشی تدریس به زبان آلمانی انجام می شود. البته در برخی از این دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی هم امکان پذیر است.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل رایگان در اتریش

یکی از مهم ترین دانشگاه هایی که امکان تحصیل رایگان در اتریش را فراهم آورده است دانشگاه وین می باشد. دانشگاه وین از لحاظ رتبه علمی ۸۴ در جهان و ۱۵ در اروپا می باشد. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه نیازی به داشتن مدرک زبان نمی باشد. در مقطع دکتری دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند. در این مقطع نیز دانشجو نیاز به دارا بودن مدرک زبان ندارد.

برای شروع به تحصیل در دانشگاه های اتریش ابتدا باید دروس مربوط به گرامر و لغات زبان آلمانی را پاس کنید. در صورتی که آشنایی با زبان آلمانی ندارید قبل از شروع به تحصیل در رشته تخصصی خود باید به مدت سه ترم آموزش زبان آلمانی بگذرانید. هزینه تحصیل در کلاس های آموزش زبان آلمانی برای هر ترم ۳۸۰ یورو می باشد. (این مورد از تحصیل رایگان در اتریش مستثنی است). در واقع این هزینه به نسبت دانشگاه آزاد ایران بالا نخواهد بود.

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش در رشته های موسیقی و معماری دارای سطح بالایی در جهان هستند. در صورتی که دانشجویان در این رشته ها و در اتریش تحصیل کنند آینده شغلی بهتری خواهند داشت. اتریش در رشته های موسیقی و معماری در جهان جزء برترین هاست. مدرک دانشگاه آزاد ایران در اتریش دارای اعتبار بالایی نزد دانشگاه های این کشور نیست. از این رو اگر دانشجو دارای مدرک از دانشگاه آزاد باشد نمی تواند اقدام به تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد کند.

در نهایت راه تحصیل برای این افراد اینگونه است که باید پس از ورود به دانشگاه اتریش تقاضای سنجش مدرک تحصیلی خود را بدهند. بعد از سنجش مدرک تحصیلی دانشگاه مشخص خواهد کرد دانشجو باید از چه ترمی مجددا مقطع لیسانس را در دانشگاه اتریش تکرار کند. تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد به صورت ناپیوسته برای دانشجویان دانشگاه های سراسری ایران وجود دارد. پذیرش تعداد واحدهای گذرانده شده در دانشگاه های ایران به دانشگاه مقصد شما بستگی دارد.

مهم ترین علت این تطبیق واحد در دانشگاه های اتریش تفاوت مدت تحصیل یکساله در مقاطع دانشگاهی می باشد. و از جمله علت های آن نیز تفاوت ۱ سال تحصیلی است که در دانشگاه های اتریش و ایران وجود دارد می باشد. بنابراین برای اطمینان از درست بودن روند کار دانشجو باید مدارک خود را برای دانشگاه مقصد در اتریش ارسال کند. در صورتی که تعدادی از واحد های تحصیلی دانشجو در ایران پذیرفته نشود دانشجو باید حداکثر یک سال قبل از شروع تحصیل باید این واحدها را مجددا بگذراند

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که گفته شد ترم شروع تحصیل در اتریش توسط دانشگاه مقصد تعیین می شود. یکی از فاکتورهای مهم در تعیین ترم شروع ریز نمرات دانشجو می باشد. به هر حال باید برای تحصیل در اتریش از افراد آگاه در این زمینه کمک بگیرید. جهت ارزیابی خود برای بررسی شرایط تحصیل رایگان در اتریش با ما تماس بگیرید.
در صورت تمایل به تحصیل در اتریش بدون مدارک زبان آلمانی و انگلیسی بصورت رایگان مشاوره بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر فرم ارزیابی رایگان مشاوره مهاجرت را تکمیل و ارسال نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =