بدون دسته بندی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

پزشکی در مجارستان دارای سنت و فرهنگ دیرینه در مطالعات پزشکی و مراقبت های بهداشتی است. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به علت چندین برنامه در دسترس (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، بهداشت عمومی و غیره) در زبانهای مختلف (مجاری، انگلیسی یا آلمانی به انتخاب دانشجویان) در مجارستان جذب می شوند.

کیفیت آموزش، دوره های پیش پزشکی برای بهبود زبان انگلیسی، زیست شناسی، فیزیک و شیمی پایه برای مطالعات بیشتر برای افرادی که نیاز دارند و هزینه های معقول برای تحصیل در مقایسه با هزینه های بالا تحصیل در ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و غیره از ویژگی های این برنامه است.

الزامات و شرایط اصلی برای پذیرش در دانشگاه پزشکی شامل دیپلم دبیرستان، دانش خوب از محیط مطالعه (انگلیسی، آلمانی یا مجارستانی) و امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی است.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

هزینه های تحصیل در حدود 12000 تا 15000 یورو در سال می باشد و می توان آنها را در دو قسط در طول سال پرداخت کرد و این مبلغ بسیار کمتر از هزینه های تحصیل در اکثر کشورها مثل، ایالات متحده آمریکا، انگلستان یا کانادا است.

امروز پزشکان مجارستانی در کشورهای مدیترانه و در سراسر جهان قدردانی می شوند و دانشگاه های پزشکی مجارستان هر ساله هزاران دانشجوی دانشگاه پزشکی را جذب می کنند.

آموزش پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اکثر دانشگاه های پزشکی در مجارستان توسط سازمان بهداشت جهانی، وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده، اداره آموزش و پرورش ایالتی (نیویورک، ایالات متحده آمریکا)، هیئت پزشکی کاليفرنيا، شورای پزشکی عمومی (انگلستان – آزمون PLAB اجباری است)، شورای پزشکی اسرائیل، ایرلند، ایران و نروژ تایید شده است. در اکثر کشورهای اروپایی – که در بالا ذکر نشده است- و همچنین در هند، دیپلم دانشگاه Debrecen، مرکز علوم پزشکی و بهداشتی برای اهداف ثبت نام پذیرفته شده است؛ با این حال، امتحان مقدماتی اجباری است.

به رسمیت شناختن مدارج پزشکی بین المللی

منطقه اقتصادی اروپا (اتحادیه اروپا/EEA): مدارج پزشکی دانشگاه مجارستان در تمام منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس به رسمیت شناخته شده است؛

ایالات متحده: فارغ التحصیلان مجارستانی (به عنوان فارغ التحصیلان خارجی) در دوره پزشکی، پس از واجد شرایط شدن برای اقامت، حق گذراندن امتحانات مجوز پزشکی ایالات متحده (USMLE) را دارند؛

کانادا: فارغ التحصیلان مجارستانی (به عنوان فارغ التحصیلان خارجی) در دوره پزشکی، قبل از درخواست برای اقامت برای شرکت در آزمون شورای پزشکی آزمون های ارزیابی کانادا (MCCEE) و شورای پزشکی آزمون واجد شرایط شدن کانادا (MCCQE) واجد شرایط هستند؛

هند: درجه دکترا دندانپزشکی دانشگاه پزشکی مجارستان معادل درجه لیسانس دندانپزشکی در هند است؛

مجارستان مقصد مهم و محبوبی برای دانشجویان بین المللی، به خصوص در رشته پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، فیزیوتراپی و بهداشت عمومی است. اکثر دوره های پزشکی به زبان انگلیسی و مجارستانی ارائه می شوند، اما برخی از دانشگاه های پزشکی مجارستان نیز دوره های پزشکی را به زبان آلمان ارائه می دهند.

پذیرش در مدارس پزشکی

  • پزشکی عمومی: برنامه 4 ساله (فارغ التحصیلی) و برنامه 6 ساله
  • دامپزشکی: برنامه 6 ساله
  • دندانپزشکی: برنامه 5 تا 6 ساله
  • داروخانه: برنامه 5 تا 6 ساله
  • پرستاری: برنامه 3 تا 4 ساله
  • فیزیوتراپی: برنامه 3 تا 4 ساله
  • تخصص پزشکی: برنامه 3 تا 6 ساله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 3 =