ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا 2020

 

ثبت شرکت در کانادا یکی از راه های اخذ اقامت این کشور است. در این مقاله انواع شرکت و شرایط ثبت آنها را توضیح داده ایم. این راه برای سرمایه داران راه حل مناسبی است.

ثبت شرکت در کشور کانادا جهت امور اداری نیازی به طی مراحل پیچیده ای ندارد و داشتن پتانسیل مالی از اهم موارد است. بهتر است قبل از هر اقدامی با یک مشاور درباره سرمایه گذاری و ثبت شرکت مشورت کنید.

اشکال ثبت شرکت در کانادا

1. شرکت سهامی (Corporation)

در این روش، شرکت به عنوان شخص حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود. مزیت این توع شرکت این است که حداقل دو نفر سهام دار لازم است تا کارهای اداری آن صورت بگیرد و در صورت ورشکستگی، سهامداران آن ورشکسته تلقی نمی شوند. ثبت شرکت در کانادا مزایایی همچون  حمایت های مالی از  طرف دولت، حقوق مالیاتی مناسب دارد و کشوری ایده آل برای سرمایه گذاری از این طرق است.

شرکت های سهامی به دو صورت ثبت می شوند:

  • شرکت سهامی به شکل استانی : برای ثبت این نوع شرکت باید طبق قوانین همان استان اقدام کرد و فعالیت ها باید  طبق قوانین  استان متبوع باشد.
  • شرکت سهامی به شکل فدرال : برای ثبت این نوع شرکت باید بر طبق قوانین فدرالی اقدام کرد. بنابراین باید بر طبق کل قوانین کشور کانادا عمل کرد. اگر شرکت سهامی به شکل فدرال ثبت گردد دیگر نمی توانید در استا نها شرکتی با نام و برند شرکت ثبت کنید.

2. شرکت مالکیت انحصاری (Sole proprietorships)

انحصار مالکیت در این نوع شرکت در اختیار یک نفر قرار دارد که مرسوم به مالکیت انحصاری معروف است. شخصی که سهامدار انحصاری شرکت است مدیر عامل است و کلیه قراردادها و امور اداری در اختیار او است. بنابراین درآمد های شرکت با درآمد مدیر عامل جمع می شود و سبب افزایش مالیات پرداختی می گردد.

اگر شرکت ورشکسته شود مدیر عامل کلیه دارایی خود را از دست می دهد. این نوع شرکت دوره زممانی محدودی دارد و با فوت مدیر عامل، شرکت هم منحل می شود و امکان نقل و انتقال شرکت به شخص ثانویه وجود ندارد بنابراین روش مناسبی جهت سرمایه گذاری برای سایر سهامداران نیست.

3. مشارکت (Partnership)

روش دیگر ثبت شرکت در کانادا این است  که دو یا چند نفر باهم یک شرکت به صورت مشاکتی تاسیس نمایند. در این نوع شرکت به دلیل پیچیدگی هایی در مسائل حقوقی وجود دارد باید دقت شود که سهامداران از آشنایی خوبی با یکدیگر برخوردارب باشند. شرکت مشارکتی شبیه شرکت مالکیت اختصاصی است با این  تفاوت که درآمد و خسران حاصا از تجارت شرکت بین شرکا تقسیم می شود.

نوع دیگری هم از کسب و کار در کانادا وجود دارد که به کسب و کارهای شخصی یا خود کفا مرسوم است که شخص خود می تواند به صورت مستقل شغل خود را آغاز کند و و پس از دریافت تاییدیه های لازم از طرف کاناد می تواند مشغول کارشود.

شرکت های سهامی را می توان به دو صورت ثبت کرد:

  • ثبت شرکت سهامی به صورت استانی : این نوع شرکت ها باید طبق قوانین همان استان ثبت شوند و تحت قوانین همان استان فعالیت کنند
  • ثبت شرکت سهامی به صورت فدرال : این نوع شرکت ها طبق قوانین فدرالی کانادا ثبت می شوند و باید طبق قوانین کل خاک کانادا فعالیت کنند که جهت توسعه کار می توانند این نوع شرکت ها را ثبت کرد و لازم به ذکر است که اگر شرکت شما به صورت فدرال ثبت گردد دیگر کسی قادر به ثبت شرکتی با نام شما در دیگر استان ها را نخواهد داشت نکته مهم اینکه اگر شرکت به صورت فدرال ثبت شود باید در یک استان هم برای پایه شرکت و ترند اصلی شرکت هم ثبت گردد که پایگاه اصلی شرکت می باشد.

اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت

  • برای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت لازم است که با مشاوران و وکلای ماهر د راین زمینه مشورت کنید.

ثبت شرکت و گرفتن اقامت کانادا

اقامت در کانادا از طریق سرمایه گذاری راه میانبری است که سرمایه داران می توانند از این طریق عمل کنند. بهرحال باید دقت کنید مهاجرت امری زمان بر است و باید با حوصله پیگیر این امر بود.

موارد لازم برای ثبت شرکت در کانادا

1- متقاضی سرمایه گذاری بعد از دریافت مجوز کسب و کار باید ۸۰۰.۰۰۰ دلار کانادایی را به عنوان وثیقه به دولت فدرال کانادا ارائه دهد و باید در نظر گرفت که مددت این وثیقه ۵ سال است.

۲- سرمایه گذرانی که می خواهند ثبت شرکت در کانادا نمایند باید حداقل ۳ سال مدیریت در یک شرکت را بر عهده داشته باشند.

۳- متقاضی ثبت شرکت باید حداقل پتانسیل ۱.۶۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری قانونی در کانادا را به هر شکل ممکن داشته باشد.

مراحل ثبت شرکت در کانادا

مرحله نخست: انتخاب یک برند تجاری بریا کسب و کار.

مرحله دوم: تعیین نوع فعالیت تجاری که این نوع فعالیت به اشکال منطقه ای یا استانی، مشارکتی، فدرالی و یا بصورت مالکیت فردی است.

مرحله سوم: دریافت مجوز های لازم برای کسب وکار از دولت کانادا. این کار به وکیل متخصص سپرده شود.

مرحله چهارم:تهیه سرمایه لازم برای ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کانادا

۱- فراهم کردن اساسنامه، شرکت نامه، اظهارنامه و تقاضانامه

۲- تهیه فرم های بیمه پرسنل شرکت

۳- افراهم کردن مدارک هویتی شریکان و سهامداران شرکت

۴- تهیه فرم مالیاتی و سرمایه شرکت

۵- فراهم کردن فرم تایید شده درخواست ثبت شرکت و مدارک شناسایی به اتاق بازرگانی

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفده =