بدون دسته بندی

دانشگاه صنعتی گراتس اتریش

شهر گراتس واقع شده در استان اشتایرمارک کشور اتریش، دومین شهر بزرگ اتریش بعد از وین می باشد. این شهر تا ۱۵ سال پیش به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا به شمار ‌می‌رفت. گراتس تا کنون عنوان‌های متفاوتی مانند: شهر صلح و آرامش، میراث فرهنگی جهانی و شهر حقوق بشر را دارا بوده است. دانشگاه صنعتی گراتس اتریش در همین شهر قرار دارد. در ادامه به معرفی دانشگاه صنعتی گراتس می پردازیم.

درباره دانشگاه صنعتی گراتس اتریش

دانشگاه صنعتی گراتس دومین دانشگاه در اشتایر مارک اتریش است. دانشگاه گراتس (Graz University of Technology) در سال ۱۸۱۱ توسط آرشیدوک جان اتریش تاسیس شد. دانشگاه مذکور یک دانشگاه دولتی است.در سال ۲۰۱۳/۲۰۱۴ حدوداً  ۱۵٫۹% دانش آموزان از خارج از کشور پذیرش داشته که از حدود ۲۲٫۶% از دانش آموزان دختر بودند. تعداد کل دانش آموزان پذیرش شده ۱۲۵۶۵ بوده.

دانشگاه صنعتی گراتس اتریش دومین دانشگاه اشتایر مارک است که تقریبا هم مرز با اسلوونیا است و حدود ۳۰ درصد دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند.

در گذشته دانشگاه صنعتی گراتس اتریش توسط کلیسا ها مدیریت می شد که در آن دروس الهیات کاتولیک با نفوذ عوامل کلیسا ها وجود داشت. در حال حاظر این دانشگاه توسط دولت اتریش مدیریت می شود. دانشگاه گراتس اتریش دارای ۷ دانشکده و ۷۶ موسسه است.

موقعیت جغرافیایی  دانشگاه صنعتی گراتس

از آنجا که از لحاظ موقعیت جغرافیایی دانشگاه نزدیک به مرز اسلوونیا و دو شهرستان عمده اسلوونیایی، ماربور و لیوبلیانا، است به طور سنتی دانشجویان بسیاری از اسلوونی جذب شده اند. و به عنوان دروازه ورود به اروپا جنوب شرق برای دانشمندان اتریشی خدمت کرده است.

ایجاد گروه برای اسلوونی زبان ها و گروه ادبیات در دانشگاه گراتس یکی از خدمات دیگر این دانشگاه است، به عنوان مثال، بنیاد مطالعات علمی از فرهنگ اسلوونیایی، ادبیات، زبان و …ایجاد شده، همچنین دانشگاه موسیقی و هنر گراتس اتریش، معروف‌ترین دانشگاه استان اشتایرکارک محسوب می‌شود.

((( مقاله پیشنهادی: تحصیل رایگان در اتریش )))

درباره شهر گراتس

گراتس در سال‌های ۱۹۹۹ به عنوان میراث فرهنگی جهانی و بشریت در سازمان یونسکو به ثبت رسید. با این که اثرات انسانی در این شهر به عصر مس بر می گردد، باز هم یافته‌های باستان‌شناسان نشان از این نداشته است و تا سده‌های میانی این محدوده مسکونی عنوان زندگی سازمان یافته یک اجتماع قبیله‌ای یا قومی را نداشته است.

اولین نشانه‌ها از وجود یک شهر به دورانی باز می‌گردد که اسلاو‌های جنوبی و اسلوونی‌ها در این منطقه مبادرت به ساخت برج و باروی سنگی می کردند.

در واقع نام شهر گراتس، از کلمه‌ی گرادتزدر زبان اسلوونیایی ریشه گرفته است که به معنای دژ کوچک می باشد. هزینه زندگی و خوابگاه برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه صنعتی گراتس اتریش را دارند، ماهانه بین ۶۵۰ تا ۸۵۰ یورو است. نسبت به هزینه های بالای زندگی در شهر وین اتریش، تحصیل در این شهر انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

۷ دانشکده ی دانشگاه صنعتی گراتس اتریش

۱-دانشکده معماری
۲-دانشکده مهندسی عمران
۳-دانشکده علوم کامپیوتر و مهندسی پزشکی
۴-دانشکده برق و اطلاعات مهندسی
۵-دانشکده علوم مهندسی مکانیک و اقتصادی
۶-دانشکده ریاضی فنی و فیزیک فنی
۷-دانشکده شیمی فنی و مهندسی، شیمی و مهندسی فرآیند، بیوتکنولوژی

رشته های دانشگاه گراتس

آموزش مذهبی
تاریخ معاصر کلیسای
علم الهیات نظری
اخلاق و جامعه شناسی
الهیات اساسی
کلیسای موسیقی و مسیحی هنر
الهیات اخلاقی
مطالعات عهد جدید
عهد عتیق
الهیات معنوی و روانشناسی پاستورال
الهیات و فلسفه
مذاهب جهان
قانون مدنی، حقوق بین الملل
اتریش و بین المللی قانون تجارت شرکت و
حقوق جزا، و جرم شناسی
قانون اروپا
مالیات و قانون مالی
قانون کار و امور اجتماعی
تاریخچه حقوقی اتریشی و توسعه حقوقی اروپا
فلسفه حقوقی، جامعه شناسی حقوق و حقوقی انفورماتیک
حقوق بین الملل و روابط بین الملل
حسابداری و حسابرسی
حسابداری و کنترل
حسابداری و گزارش دهی
حسابداری و مالیات
بانکداری و امور مالی

آموزش و پرورش و توسعه کسب و کار
تاریخچه اقتصادی و اجتماعی
علم اقتصاد
سرمایه گذاری
مدیریت منابع انسانی
علم اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی
رهبری و کارآفرینی
بازار یابی
تولید و عملیات مدیریت
اقتصاد عمومی
جامعه شناسی
آمار و تحقیق در عملیات
تاریخچه و آثار باستانی کلاسیک باستان
باستان شناسی
تاریخ هنر
کلاسیک علم زبان
مطالعات انگلیسی
مردم شناسی اروپا و انسان شناسی فرهنگی
مطالعات آلمان
تاریخ
زبان شناسی
موسیقی
فلسفه
مطالعات اسلاوی
مطالعات ترجمه

((( مقاله پیشنهادی: اعزام دانشجو به اتریش )))

رشته ی علم شیمی

ریاضیات و محاسبات علمی
علوم زیستی مولکولی
علوم گیاهی
علوم دارویی
فیزیک
روان شناسی
جانور شناسی

علوم زمین

رشته ی زیست شناسی

علم شیمی
علوم زمین
تغذیه بشر و متابولیسم مرکز آموزش و پژوهش
ریاضیات و محاسبات علمی
علوم زیستی مولکولی
علوم دارویی
فیزیک
روان شناسی

رشته های علوم تربیتی

جغرافیا و علوم منطقه ای
مدرسه آموزش و پرورش / معلم آموزش و پرورش
علوم ورزشی
علوم سیستم، نوآوری و توسعه پایدار تحقیقات (ISIS)
مرکز وگنر برای آب و هوا و تغییر جهانی

طبق قانون اتریش شهریه تمامی دانشگاه های دولتی این کشور از جمله دانشگاه صنعتی گراتس اتریش نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین می باشد.

اگر قصد تحصیل دردانشگاه صنعتی گراتس اتریش را دارید می توانید در سه مقطع کارشناسی, کارشناسی ارشد و دکترا از طریق موسسه اعزام دانشجو سپنتا ستاره اندیشه اقدام به کسب پذیرش نمایید.

هدف ما در موسسه اعزام دانشجو سپنتا ستاره اندیشه از مطالب ارائه شده، دانشگاه صنعتی گراتس اتریش اطلاع رسانی و کمک به شما کاربر عزیز جهت آشنایی با دانشگاه های اتریش می باشد. امیدواریم تلاش سپنتا ستاره اندیشه باعث تحقق کسب پذیرش اتریش برای شما مخاطب عزیز گردد.  افتخار سپنتا ستاره اندیشه مشاوره، کسب پذیرش تحصیل در اتریش  و کسب بورس از دانشگاه های اتریش ،  تحصیل در اتریش و معرفی موقعیت های تحصیلی در اتریشبرای شما علاقمندان می باشد جهت اطلاع از کلیه خدمات سپنتا ستاره اندیشه  با ما در تماس باشید.

در صورت تمایل می توانید با موسسه اعزام دانشجویی سپنتا ستاره اندیشه با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ارزیابی رایگان از طریق فرم ارزیابی مشاوره مهاجرت تحصیلی رایگان مندرج در سایت اینترنتی اقدام نمایید، کارشناسان ما در اصرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =