Uncategorized

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط تحصیل در اتریش با سایر کشورهای اروپایی تفاوت هایی دارد. اگر قصد دارید در اتریش تحصیل کنید شرایط آن را در ادامه برای شما توضیح داده ایم. در این مطلب به توضیح مختصری درباره زبان تدریس در دانشگاه های اتریش پرداخته و همچنین دانشگاه های مطرح این کشور را معرفی خواهیم کرد.

اتریش در یک نگاه

اتریش یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت آن وین است. اتریش یکی از کشورهای مرفه و پیشرفته در اروپا محسوب می شود. کشور مذکور عضو اتحادیه اروپا نیز می باشد.

همسایگان این کشور آلمان و جمهوری چک در شمال، اسلوواکی و مجارستان در شرق، ایتالیا و اسلوونی در جنوب و سوئیس و لیختنشتاین از غرب می باشند.

موضوعی که در اینجا گفتن آن خالی از لطف نخواهد بود این است که آب و هوای اتریش سرد می باشد. این کشور دارای زمستان هایی بسیار سرد می باشد. البته این موضوع از خللی در کیفیت این کشور که یکی از بهترین کشورهای جهان است بوجود نمی آورد.

جمعیت کشور اروپایی به نسبت سایر کشورهای اروپایی کم می باشد. جمعیت این کشور هشت میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر می باشد. از این جمعیت حدود ۲۰ درصد آن در پایتخت آن یعنی شهر وین زندگی می کنند.

زبان تحصیل در اتریش

زبان رسمی و ۹۸ درصد جمعیت کشور اتریش زبان آلمانی می باشد. حدود ۲ درصد باقی مانده شامل اقلیت هایی می باشد که به زبان‌های اسلوونیای، کروات و مجارستانی صحبت می‌کنند. کشور اتریش با مساحت ۸۳/۸۵۵ کیلومتر مربعی ۹ ایالت را در خود جای داده است. با تغییراتی که در قوانین اتریش به وجود آمده است شرایط تحصیل در اتریش هم با تغییراتی روبرو بوده است. مهم ترین تغییری که به وجود آمده است این است که فقط دانشگاه های دولتی ایران مورد قبول دانشگاه های اتریش می باشند. بدین ترتیب امکان تحصیل فارغ التحصیلان دانشگاه های غیر دولتی با دشواری روبرو شده است.

یکی از شرایط تحصیل در کشور اتریش داشتن گواهی قبولی از دانشگاه های دولتی ایران می باشد. با داشتن مدرک فوق دیپلم هم می توان برای دریافت پذریش از دانشگاه های اتریش برای مقطع کارشناسی اقدام کرد. بدین ترتیب برای اقدام باید مدرک فوق دیپلم شما از دانشگاه سراسری باشد.

در ادامه دانشگاه های برتر اتریش را که مورد تایید وزارت علوم ایران هم هستند را نام می بریم.

دانشگاه های اتریش

۱) دانشگاه وین

۲) دانشگاه گراتس

۳) دانشگاه اینسبورک

۴) دانشگاه سالزبورگ

۵) دانشگاه تکنیک وین

۶) دانشگاه تکنیک گراتس

۷) دانشگاه لوین

۸) دانشگاه بوکو وین

۹) دانشگاه دامپزشکی وین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 1 =