بدون دسته بندی

مراحل تحصیل در اتریش

مراحل تحصیل در اتریش به صورت کلی می توان به دو دسته تقسیم نمود برنامه دولتی و برنامه مستقل و همانطور که از آنها پیداست برنامه های دولتی صرفا” به دانشگاه های دولتی منتهی می گردد.

در دانشگاه های علمی کاربردی امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و یا کارشناسی ارشد ناپیوسته وجود دارد. افرادی که خواهان ادامه تحصیل در این دانشگاه ها می باشند می بایست علاوه بر دارا بود مدارک تحصیلی پایان متوسطه در آزمون ورودی این مراکز نیز شرکت نمایند و با کسب موفقیت می توانند برای ادامه تحصیلات خود به این دانشگاه ها وارد شوند .

در برنامه آموزشی آکادمیک دو نوع برنامه آموزشی وجود دارد که یک نوع آن اخذ نخستین مدرک آکادمیک می باشد و نوع دیگر آن مقطعی می باشد و سبب اخذ گواهینامه پس از اتمام دوره مورد نظر می باشد.

دوره کارشناسی در اتریش

یکی از مراحل تحصیل در اتریش مقطع لیسانس می باشد. دوره کارشناسی در طی سه سال با کسب موفقیت در آزمون های کتبی و ارائه دو پروژه به صورت کتبی پایان می پذیرد و نیز لازم به ذکر است که تمام فارغ التحصیلان دانشگاه های علمی کاربردی موفق به کسب مدرک  لیسانس علمی و کاربردی خواهند شد.

((( مقاله پیشنهادی: اعزام دانشجو به اتریش )))

دوره کارشناسی ارشد در اتریش

A) مدرک کارشناسی ارشد

که در این مرحله نیازی به سپری نمودن دوره کارشناسی نمی باشد و دانشجو در صورتیکه که تمایل به ادامه تحصیل در این مقطع را دارا باشد تنها می بایست با دارا بودن مدرک دیپلم دوره متوسطه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نماید و تمام دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مقطع دیپلم کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی و کاربردی می باشند می بایست علاوه بر داشتن مدارک فارغ التحصیلی دوره متوسطه در آزمون ورودی که شامل دروس عمومی می باشد شرکت نمایند.

پس از موفقیت در این آزمون نسبت به ارائه درخواست ادامه تحصیلی خود اقدام نمایند؛ و نیز تمام دانشجویانی که تمایل به اخذ مدرک آکادمیک دارند می بایست در دوره جامع شرکت نمایند که مدت زمان آن در طی 2 تا 3 مرحله می باشد و در طی 8 الی 10 نیمسال تحصیلی ادامه دارد و جزء شرایط تحصیل در اتریش در مدرک آکادمیک جامع ارائه پایان نامه در پایان دوره و پیش از فارغ التحصیلی می باشد و نیز برای کسب گواهینامه ها می بایست در دوره های مقطعی شرکت نمایند و پس از اتمام در هر مرحله آزمون اخذ می گردد.

مدت زمانی که می بایست دانشجو برای رشته های دندانپزشکی و یا پزشکی عمومی و یا دام پزشکی  ، رشته های پزشکی سپری نماید 6 سال می باشد که در پایان این مدت دانشجو موفق به دریافت مدرک دیپلم کارشناسی ارشد مهندسی و یا دیپلم کارشناسی ارشد پزشکی ویا دیپلم کارشناسی ارشد علمی کاربردی می شود

B) فوق لیسانس

تمام دانشجویانی که متقاضی شرکت در این دوره می باشند می بایست ابتدا موفق به کسب مدرک لیسانس شوند و پس از آن جهت فوق لیسانس در اتریش اقدام نمایند ، برنامه تحصیلی که می بایست دانشجو در آن شرکت نماید 2 دوره می باشد که دوره اول دوره جامع و دوره دوم نیز دوره مقطعی می باشد . تمام دانشجویانی که تمایل به شرکت در دوره جامع را دارند موفق به کسب مدرک آکادمیک و دانشجویانی که تمایل به شرکت در دوره مقطعی را داشته باشند موفق به کسب مدرک فوق لیسانس تخصصی می شوند .

دوره دکتری در اتریش

می توان گفت مهم ترین مراحل تحصیل در اتریش مقطع دکتری می باشد. جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در دوره دکتری تحصیل در دانشگاه می باشد و نیز لازم به ذکر است که حداقل مدت زمان تحصیل در این دوره 4 نیمسال تحصیلی می باشد از جمله شرایط اصلی ادامه تحصیل در این دوره دارا بودن مدرک دیپلم کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس از دانشگاه های اتریش و یا دانشگاه های علمی کاربردی اتریش می باش ، در مبحث تحصیل در دوره دکتری برخی پروژه های تحقیقاتی وجود دارد که به غیر از دروس لازم جهت اخذ فارغ التحصیلی در دوره دکتری می باشد.

قابل توجه دانشجویان دوره دکترا

بنابراین دانشجو می بایست پروژه های تحقیقاتی را در طی تحصیل خود به اتمام برساند از جمله موارد دیگری که در این دوره وجود دارد تهیه و تنظیم رساله می باشد و دانشجو می بایست پس از کسب موفقیت در دروس تحصیلی در آزمون شفاهی شرکت نماید و با کسب موفقیت در این آزمون نسبت به امور فارغ التحصیلی خود اقدام نماید  ، رساله می بایست به تایید اساتید و کیمیسیون ممتحنین برسد ، دانشگاه ها می توانند در برخی از رشته ها دوره PHD را برگزار نمایند به عنوان مثال در دانشگاه هنر دارای تعداد محدودی ظرفیت جهت تحصیل در دوره دکتری می باشد ، لازم به ذکر است که دوره دکتری دارای دو مرحله مطالعاتی و علمی می باشد .

دوره فوق دکتری در اتریش

مدرک فوق دکتری یک مدرک اکادمیک نمی باشد و دانشجو تنها از طریق دانشگاه موفق به کسب این مدرک می شود بنابراین مدرک فوق یک مدرک دانشگاهی به شمار می رود و تنها کسانی موفق به کسب این مدرک می شوند که دارای آثار علمی باشند و جزء افراد اصلی و برجسته محققین در رشته مورد نظر خود باشند . بنابراین جزء اصلی شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری دارا بودن شرایط یک محقق برجسته و صاحب اعتبار در مقالات و آثار علمی در رشته مورد نظر خود می باشد .  تمام مراحل تحصیل در اتریش را برای شما بیان کردیم. امیدواریم مفید واقع شده باشد. برای مشاوره مهاجرت فرم داخل وب سایت را تکمیل نموده و برای ما ارسال فرمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 10 =