مهاجرت

مهاجرت به آلمان 2019

همه چیز درباره مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۱۹ در این مقاله توضیح داده شده است. شما می توانید برای انواع راه های مهاجرت به آلمان، اطلاعاتی در این مقاله دریافت کنید. مقصود از مهاجرت در این مقاله، اخذ انواع ویزاهای بلند مدت در این کشور است. بنابراین در این مقاله انواع مجوزهای اقامت بلند مدت بررسی خواهد شد.

همه چیز درباره مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان دارای ابعاد گسترده و مختلفی می باشد. انواع مختلف مهاجرت طولانی مدت در این کشور باید با اخذ ویزای مورد نظر برای هر نوع اقامت انجام شود. برای این منظور شما می توانید در این مقاله درباره هرکدام از انواع مذکور ویزا، اطلاعات جامع و کاملی کسب کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

یکی از انواع ویزاها برای مهاجرت طولانی مدت به آلمان، ویزای تحصیلی است. دولت آلمان همواره با اهمیت دادن به کیفیت آموزش، امکانات آموزشی و تحقیقاتی و همچنین دانشگاهی، همواره دارای واحدهای برتر دانشگاهی در بین برترین دانشگاه های جهان بوده است. از منظر برخی از دانشجویان خارجی، آلمان بهترین شرایط را برای ادامه تحصیل در دانشگاه دارد.

اما این ویزا به هر متقاضی اعطا نمی شود و شما برای اخذ این مورد از ویزای آلمان باید از طرف یک دانشگاه یا موسسه از داخل آلمان تایید شوید. همچنین شما باید انتظار داشته باشید که بعد از اخذ این نوع ویزا و مهاجرت به آلمان، دوره پایه ای را به منظور تایید برای ادامه تحصیل در این کشور بگذرانید. همچنین شما باید به یاد داشته باشید که برای اخذ این نوع ویزا لازم است تا حداقل ۳ ماه قبل از تاریخ مورد نظر، برای اخذ ویزا اقدام کنید.

در اخذ ویزای تحصیلی از آلمان نوع دیگری از دوره ها نیز وجود دارد که شما بر اساس آن ها می توانید در آلمان اقامت بگیرید. این دوره ها مربوط به کورس های آموزش زبان آلمانی و یا ترکیبی می باشند. این نوع دوره ها خود شرایط و مدارک مجزایی از ویزای تحصیلی معمولی نیاز دارد.

ویزای کار و سرمایه گذاری

آلمان کشوری است که در آن امکان سرمایه گذاری برای شهروندان آلمانی و خارجی ها به نسبت ها مختلف وجود دارد. در زمینه اختراع و نوآوری، آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ در جهان است و به وسیله شرکت های بزرگ و شرکت های شناخته شده جهانی در این زمینه برند شده است. همچنین آلمان، این فرصت را برای بسیاری از غیر آلمانی ها فراهم می کند تا در این کشور شغلی پیدا کنند و در کشور آلمان مستقر شوند. ویزای کار آلمان فرصتی برای خارجیان واجد شرایط است تا با مهاجرت در آلمان مستقر شوند و در زمینه های مربوط به حرفه خود کار کنند.

با اخذ این نوع ویزا، شما اجازه خواهید داشت که خانواده خود را نیز به این کشور وارد کرده و بعد از آن حتی نسبت به اخذ اقامت دائم و همچنین کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید. البته به یاد داشته باشید که در ویزای کار، مهم ترین ملاک ماهر بودن شماست.

اخذ اقامت دائم و شهروندی آلمان

برای این منظور شما باید بدانید که بهتر است مستقیما برای آن اقدام نکنید. زیرا در چنین شرایطی ممکن است درخواست شما رد شود. ابتدا باید سعی کنید در یکی از انواع ویزاهای بلند مدت اقامت را بگیرید و سپس بعد از مهاجرت به آلمان، با توجه به نوع ویزای اخذ شده شما؛ تمام تلاش خود را برای انجام کار، سرمایه گذاری یا تحصیل به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در این صورت و پس از گذشت زمانی مشخص مخصوصا در زمینه کارگران و مهندسان ماهر، می توانید برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به آلمان به صورت همیشگی درخواست دهید. در این صورت به احتمال زیاد با درخواست شما در این خصوص موافقت خواهد شد.

موارد مهم در مهاجرت به آلمان برای شما در مقاله بیان شد. هر کدام از این موارد برای مهاجرت به این کشور دارای قوانین و مستندات مشخصی برای اقدام هستند که در این مطلب جای پرداختن به آن ها نیست و شما با مراجعه به سایت امور مهاجران آلمان می توانید این موارد را متوجه شوید. اما به طور کلی شما باید بدانید مواردی از قبیل مدارک و اسناد هویتی، پاسپورت و تصویر معتبر، مدارک و اسناد پزشکی مورد تایید و عدم سو پیشینه های کیفری از نظر پلیس، از شرایط مشترک و عمومی تمامی انواع ویزا برای مهاجرت به آلمان هستند و شما باید برای درخواست هر نوع ویزا، این شرایط و مستندات را داشته باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =