مهاجرت

مهاجرت به اسپانیا 2020

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا در سال های اخیر با شناخت بیشتر مردم جهان از این کشور به شکلی گسترده با تقاضاهای بیشتری همراه بوده است. این کشور با توجه به دارا بودن شرایط مناسب و اقلیم فرهنگی، جغرافیایی و طبیعی بسیار زیبا و گسترده، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بوده است. در این مقاله می خواهیم مهاجرت به اسپانیا را از تمامی ابعاد بررسی کرده و تمام ابعاد آن را برای شما توضیح دهیم. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.


مهاجرت به اسپانیا در سال های اخیر با شناخت بیشتر مردم جهان از این کشور به شکلی گسترده با تقاضاهای بیشتری همراه بوده است. این کشور با توجه به دارا بودن شرایط مناسب و اقلیم فرهنگی، جغرافیایی و طبیعی بسیار زیبا و گسترده، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت بوده است.


همه چیز درباره مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا نیز مانند هر کشور از جهان، قوانین خاصی برای مهاجران به کشور خود تعیین کرده است. شما اگر متقاضی مهاجرت از روش های سرمایه گذاری، تحصیلی، کار و… به اسپانیا هستید؛ باید برای هر کدام از انواع مهاجرت های درخواستی شرایط و مدارکی را داشته باشید. این مقاله به عنوان یک راهنمای کلی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.


⦁ بررسی کنید که آیا اصلا برای مهاجرت به اسپانیا نیاز به ویزا دارید یا خیر!


شما باید بدانید که افراد دارای ملیت کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا به همراه کشورهای لیختن اشتاین، ایسلند، نروژ و سوئیس؛ برای زندگی و کار و تحصیل در اسپانیا نیازی به ویزا ندارند. این افراد می توانند با مراجعه به ادارات مربوطه در اسپانیا، کد شناسه خاصی دریافت کرده و بی هیچ مشکلی آزادانه در اسپانیا فعالیت کنند.

اما سایر افراد از کشورهایی غیر از موارد مذکور برای هرگونه فعالیت و یا زندگی در این کشور ویزا داشته باشند که در این میان تعداد افراد متقاضی ویزای کار بیش از بقیه است.


انواع ویزای موجود در اسپانیا

اسپانیا یکی از ۲۶ کشور منطقه شینگن است. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، سوئد و سوئیس دارای ویزای مشترک هستند و این ویزاها محدودیتی نیز ندارند. پس بحث مهاجرت به اسپانیا برای کشورهای غیر از این مجموعه مطرح است.


در این قسمت سه نوع ویزای معروف برای ورود به اسپانیا وجود دارد:

⦁ ویزای حمل و نقل فرودگاه: این ویزا اجازه حمل و نقل در مرزهای بین المللی اسپانیا را به شما می دهد.


⦁ ویزای کوتاه مدت شینگن: این نوع ویزا برای مهاجرت به اسپانیا به شما اجازه می دهد تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در اسپانیا بمانید اما حق هیچ فعالیت شغلی ندارید.


ویزای شنگن صادر شده توسط یکی از اعضای شینگن به شما اجازه می دهد تا ۹۰ روز در اسپانیا بمانید.


مهاجران کشورهای ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند برای اقامت کوتاه مدت نیازی به ویزا ندارند اما در صورتی که اقامت آن ها بیش از ۹۰ روز طول بکشد باید برای گرفتن ویزا اقدام کنند.


⦁ ویزای بلند مدت: این ویزا برای افرادی است که به هر منظور از مهاجرت به اسپانیا، قصد دارند بیش از ۳ ماه در این کشور بمانند. این ویزا خود انواع خاصی دارد.


ویزای اقامت بلند مدت و کار در اسپانیا

انواع مختلف ویزای کار و اقامت بلند مدتی در اسپانیا بر اساس هدف شما از اقامت وجود دارد.


⦁ یک ویزای ترکیبی اقامت و کار، اجازه کار را همراه با اقامت به شما می دهد.


⦁ ویزای تحصیلی که به شما اجازه اقامت در اسپانیا تا پایان دوران تحصیل را می دهد.


⦁ ویزای اقامت که این امکان را به شما می دهد که همراه با خانواده خود حتی تا بعد از بازنشستگی در این کشور زندگی کنید.


⦁ ویزای کار اسپانیا: این ویزا یکی از بهترین انواع ویزا است که با توجه به مهاجرت شما به اسپانیا، آزادی زیادی برای فعالیت در این کشور به شما می دهد. قانون اسپانیا به این شکل است که برای اخذ این نوع ویزا، کارفرما باید از طرف شما درخواست ارسال کند.


⦁ ویزای تحصیلی اسپانیا: این ویزا شاید محبوب ترین نوع ویزا برای مهاجرت به اسپانیا باشد. در نظرسنجی های انجام شده از دیدگاه دانشجویان بین المللی، اسپانیا بهترین کشور برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی بوده است. شما اگر متقاضی دریافت ویزای دانشجویی یا تحصیلی اسپانیا هستید، باید ابتدا به یک مرکز یا دانشگاه درخواست دهید تا در صورت مورد قبول واقع شدن درخواست شما، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا صورت بگیرد.


⦁ ویزای گردشگری شینگن اسپانیا: فرآیند اخذ این ویزا با ارائه اطلاعاتی از جمله مکان اقامت در طول سفر به اسپانیا، تعداد افراد همراه درخواست کننده برای اقامت و … همراه است.


⦁ ویزای اقامت اسپانیا: این مورد برای مهاجرت به اسپانیا به صورت دائم و دریافت شهروندی این کشور است. با داشتن این ویزا می توانید همانند یک اسپانیایی تا هر زمان که می خواهید در این کشور زندگی کنید. البته قوانین در این مورد بسیار سخت گیرانه تر و هوشمندانه تر است و شما باید هویت خود و ملیت اصلی خود به همراه چندین فاکتور دیگر را ثابت کنید.

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شش =