مهاجرت

مهاجرت به سوئد 2020

همه چیز درباره مهاجرت به سوئد را در این مقاله به طور کامل برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد. در این مطلب به صورت عمده بیشتر به مبحث اقامت دائم و اخذ شهروندی در سوئد پرداخته خواهد شد که شایع ترین نوع مهاجرت به سوئد هم همین است. این کشور در سال های اخیر با تغییر سیاست های خود در پذیرش مهاجران خارجی، دیگر انعطاف و راحتی سابق را برای پذیرش مهاجران ندارد.

اما اینطور نیست که فرآیند پذیرش مهاجران را به طور کامل متوقف کرده باشد. فقط شما باید برای زندگی به صورت طولانی مدت در این کشور دارای شرایط و مدارک خاصی باشید که در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم.

همه چیز درباره مهاجرت به سوئد

شما باید توجه داشته باشید که اعطای شهروندی به هر شخصی در سوئد یک شرط اصلی و کلی دارد که همه باید آن را داشته باشند و آن هم فراگیری زبان سوئدی است. در ادامه مطلب فرآیند اخذ اقامت دائم و شهروندی به صورت کامل توضیح داده می شود.

قبل از درخواست شما باید تمامی شرایط و مدارک مورد نیاز را برای اخذ شهروندی در سوئد را فراهم کنید.

اگر شما دارای فرزندانی زیر ۱۸ سال باشید که در حال زندگی در سوئد باشند، آن ها می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند. شما برای قرار دادن فرزندانتان در این پروسه باید خودتان از آن ها به صورت ویژه مراقبت کنید و یا با رضایت آن ها، این کار را به یک والدین مناسب بسپارید.

اگر فرزندان خود را در این پروسه قرار می دهید، باید مواردی را در نظر داشته باشید:

کاملا لازم و ضروری است که برای هر کدام از آن ها به صورت کامل و با جزئیات به صورت مجزا درخواست دهید.

برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئدی، کودکان ۱۲ ساله به بالا باید خود رضایت دهند و درخواست را امضا کنند.

اگر فرزندان شما در سوئد متولد شده اند لازم است برای درخواست خود یک سند مبتنی بر ضمانت شما برای مراقبت از آن ها نیز ارائه کنید.

در این فرآیند شما برای اخذ شهروندی کودکان در سوئد نیازی به پرداخت پول ندارید.

شما باید همراه با درخواست خود، اسناد زیر را نیز برای اخذ اقامت دائم و مهاجرت به سوئد ارائه کنید:

 1. گذرنامه یا پاسپورت معتبر و کارت شناسایی مربوط به ملیت اصلی شما
 2. تمام مدارک مربوط به هویت و ملیت اصلی شما
 3. اسناد سفر شما به سوئد و پاسپورت خارجی سوئدی
 4. اگر شما شهروند و یا عضو خانواده یکی از افراد دارای ملیت کشورهای اتحادیه اروپا هستید، تعدادی مدارک اضافی نیز ارسال کنید.
 5. یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید
 6. از همان ابتدای درخواست باید بتوانید برای انجام مراحل پرداختی مهاجرت به سوئد، از طریق کارت بانکی و یا درگاه های پرداخت آنلاین بانکی اقدام کنید.
 7. قبل از ارسال درخواست، شما باید به یکی از ادارات مربوط به امور مهاجرت سوئد مراجعه کرده و از آن ها بخواهید تا فرآیند شما را رسیدگی کنند.
 8. سوالاتی درباره گذرنامه و شناسنامه ملیت اصلی شما از شما پرسیده خواهد شد؛ پس حتما آن ها را با خود به همراه داشته باشید.
 9. هنگامی که درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال می کنید باید دقت داشته باشید که حتی الامکان نسخه چاپی آن را نیز در دست داشته باشید. در غیر این صورت ظرف مدت زمان چند هفته، این درخواست به صورت چاپی به آدرس ثبت شده شما می رسد.
 • شما باید برای مهاجرت به سوئد درخواست خود را به آدرس Medborgarskapsenheten601 70 Norrköping Migrationsverket ارسال کنید. از آنجا که شما مدارک اصلی خود را ارسال می کنید باید ایمیل تایید شده خود را نیز ارسال کنید.
 • شما همچنین می توانید برای اطمینان از روند و نتیجه بررسی درخواست شهروندی خود، به ادارات مربوط در این زمینه مراجعه کنید.

و در آخر

مهم ترین نکات مربوط به فرآیند درخواست برای اخذ اقامت دائم برای مهاجرت به سوئد بررسی شد. شما باید بدانید که هیچ تضمینی در تایید و یا رد درخواست شما وجود ندارد و این فرآیند با توجه به شرایط شما و شرایط سوئد در زمان درخواست شما، بررسی می شود. البته ناگفته نماند در صورتی که به صورت موقت چند سال در این کشور زندگی کنید و سپس برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید، شانس بالاتری خواهید داشت.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =