مهاجرت

مهاجرت به کانادا 2019

کانادا یکی از پر متقاضی ترین کشورها برای مهاجرت است. همه ساله متقاضیان زیادی برای دریافت انواع ویزای کانادا، به دولت کانادا درخواست ارسال می کنند. در این مقاله قصد داریم تا به طور جامع و کامل، مهاجرت به کانادا ، راه ها و شرایط آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

روش های معروف و ویژه مهاجرت به کانادا

یکی از امتیازات و دلایل عمده مهاجرت به کانادا، خدمات و شرایط مناسبی است که این کشور برای طیف خاصی از افراد و گروه ها قائل شده است. بیشترین تعداد مهاجران به این کشور معمولا از دسته های کارگران و مهندسان ماهر، دانشجویان خارجی و بازرگانان و تجار هستند. البته مهاجرت های فامیلی نیز در این کشور وجود دارد اما به اندازه ای نیست که با سه دسته مذکور مقایسه شود. با ما همراه باشید.

کارگران و مهندسان ماهر

در کانادا، کمبود نیروی ماهر از جمله مهندس و کارگر در سراسر کشور برای کار در صنایع و زمینه های مختلف وجود دارد. به همین جهت دولت این کشور برای سراسر واحدهای صنعتی و تولیدی این کشور، سالیانه تعداد قابل توجهی مهاجر می پذیرد. این نیروها بیشتر در بخش های مهندسی، ساخت و ساز و عمران، فناوری اطلاعات و خدمات جذب می شوند. دولت فدرال کانادا بر اساس نیاز به هر دسته در استان ها و ایالات این کشور یک طبقه بندی حرفه ای تحت عنوان NOC انجام داده است و بر اساس همین طبقه بندی از طریق FSW، نیروهای متخصص و ماهر مورد نیاز دولت فدرال را جذب می کند.

تجار و سرمایه گذاران:

هدف اصلی دولت کانادا از ارائه این فرصت برای جذب مهاجر، ایجاد اشتغال و جذب سرمایه است. اقامت اعطایی به افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی، معمولا از نوع اقامت دائم است. در این برنامه که بیشتر توسط ایالت هایی خاص از کانادا مانند کبک اجرا می شود، شما باید تعداد شغل و یا مقدار سرمایه مورد نظر برنامه را در اختیار دولت فدرال همراه با اسناد و مدارک درخواستی قرار دهید.

دانشجویان خارجی

کانادا و دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور به دلیل سطح بالای خود دارای شهرت جهانی بوده و رتبه های علمی بسیار خوبی دارند. محیط امن آموزش، امکانات و سخت افزار فوق العاده هر ساله هزاران دانشجوی خارجی را برای تحصیل در دوره های آموزش عالی به این کشور می کشاند. به تازگی دولت کانادا اعلام کرده است که شرایط را برای مهاجرت و ویزای موقت دانشجویی به این کشور تسهیل خواهد کرد. در این فرآیند شرایط شهروندی و زندگی دانشجویان خارجی در کانادا بسیار ساده تر خواهد شد. همچنین از این نیروها به عنوان مهارت های بالقوه برای پر کردن جایگاه های مهم صنعتی و شغلی در آینده استفاده خواهد شد.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

الزامات و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا برای دسته ها و گروه های مختلف متقاضی این امر تفاوت های زیادی دارد. اما به صورت کلی پروتکل های مشترکی در تمامی گروه ها وجود دارد که تمام متقاضیان باید دارای آن ها باشند. می توان به نوعی گفت که این موارد، حداقل مدارک و شرایط مورد نیاز در برنامه های اکسپرس اینتری، QSWP و PNP برای مهاجرت به کانادا هستند. این موارد عبارتند از:

  1. مهارت های زبان: شما باید مدارک و مستندات معتبری از تسلط و مهارت خود بر یکی از زبان های رسمی کانادا مانند فرانسوی، انگلیسی را به دولت این کشور ارائه کنید. آزمون های مرجع برای این منظور، آزمون های آیلتس هستند. حداقل سطح مورد نیاز برای این منظور CLB 7 است.
  2. تحصیلات: شما باید در مدارک خود برای درخواست ویزا، گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی خارجی خود تحت عنوان ECA را نیز ارائه دهید. ECA از طریق WES که رایج ترین شیوه اعتبار سنجی اسناد علمی است، بررسی می شود.
  3. گواهینامه های مربوط به سلامت بهداشتی، روحی و روانی و هویتی: شما باید برای درخواست ویزا و مهاجرت به کانادا، یکسری مدارک هویتی مورد تایید پلیس و همچنین آزمون هایی برای تایید سلامت روحی و روانی را با امتیازات مد نظر بگذرانید.

به طور کلی می توان گفت که با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، فرآیند اخذ انواع ویزا برای مهاجرت به کانادا سخت نیست به شرطی که شما حداقل شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ هر نوع ویزا را داشته باشید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 9 =