Uncategorized

مهاجرت تحصیلی به اتریش

این مقاله به کوشش کارشناسان مهاجرتی تهیه و منتشر شده و بر اساس آخرین تغییرات دانشگاه ها و اداره مهاجرت اتریش در اعطای پذیرش تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به اتریش نگاشته شده است.

چرا مهاجرت تحصیلی به اتریش؟

سیستم آموزشی کشور اتریش ترکیبی از یک سیستم سنتی در آموزش عالی با جدیدترین تکنولوژی های روز پژوهشی  می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی و زبان دوم آن که اکثر مردم به آن آشنایی دارند انگلیسی می باشد البته اقلیتی نیز به زبان های ترکی، اسلوونیایی و مجاری صحبت می کنند.

خط نوشتاری مردم اتریش لاتین بوده و نوشتار در اتریش به این زبان است.

اتریش مدت ها پایتخت فرهنگی اروپا بوده و کشوری غنی از جهت فرهنگی می باشد.

بستر امنی که  این کشور بعد از جنگ جهانی دوم توانست ایجاد کند موجب جذب نظر مثبت سازمان های بین المللی شده که نتیجه آن به مستقر شدن سازمان بین المللی انرژی هسته ای، سازمان بین المللی اوپک و دفتر اروپایی نهاد سازمان ملل متحد در وین اتریش ختم شده است.

تحصیل در اتریش

در حال حاضر اتریش بنا به شرایط عالی که دارد متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارا می باشد که ثمره ای نظام آموزشی ایده آل، هزینه های کم و سطح استاندارد بالای زندگی در کشور اتریش می باشد. (متقاضیان توجه کنند که  از سال ۲۰۱۳ مدرک دانشگاه آزاد برای ادامه تحصیل در اتریش برای مقاطع بالا تر مورد تایید نمی باشد.)

شرایط و هزینه های مهاجرت تحصیلی به اتریش

زبان تدریس

در اکثر رشته های دانشگاهی اتریش در مقطع لیسانس زبان تدریس آلمانی می باشد و فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه داشته باشد.

حال دو راه متقاضیان در پیش رو خواهند داشت، اول اینکه زبان آلمانی مورد نیاز را تا سطح B2  در ایران فرا بگیرند و اقدام به مهاجرت تحصیلی به اتریش کنند و یا راه دوم اینکه بدون مدرک زبان برای ورود به قصد تحصیل در دانشگاه های اتریش اقدام کنند و در اتریش از فرصت های کالج های زبان آلمانی بهرهمند شوند و زبان آلمانی را یاد بگیرند؛ که این راه برای عزیزان توصیه می شود.

بخاطر شرایط محیطی  و متدهای آموزشی مورد استفاده جهت یادگیری زبان آلمانی و از همه مهمتر حضور در محیط کشور اتریش می تواند باعث افزایش راندمان یادگیری شما شود.

حق کار

دولت اتریش برای تمامی دانشجویان زمان های مشخصی برای کار به هنگام تحصیل در هفته در نظر گرفته که در مقاطع مختلف نسبت به یکدیگر در مدت زمان متفاوت هستند , برای لیسانس  حدود ۱۰ ساعت کار در هفته با حقوق ۷ تا ۱۰ یورو برای هر ساعت، برای فوق لیسانس ۲۰ ساعت با حقوق ۹ تا ۱۱ یورو برای هر ساعت کاری و برای دانشجویان مقطع دکترا حدود ۳۰ ساعت بصورت هفتگی با حقوق ۸ تا۱۰ یورو برای هر ساعت.

هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در اتریش برای دانشجویان به صورت میانگین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و … می شود.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اتریش

شرط مهم و اول ورود دانشجویان ایرانی به مقطع لیسانس در کشور اتریش  داشتن مدرک  قبولی کنکور سراسری و ارائه گواهی اشتغال به تحصیل می باشد یعنی کسانی شانس قبولی دارند که در آزمون کنکور ایران از دانشگاه های دولتی پذیرش گرفته باشند و یا دانشجوی ثبت نامی یکی از دانشگاه های دولتی باشند.

همچنین نیاز به مدرک زبان آلمانی b2 و یا سپری کردن دوره آموزش این زبان در اتریش می باشد ناگفته نماند در بعضی از رشته ها نیاز هست که در امتحان ورودی به زبان آلمانی شرکت کنید.

جهت اطلاع دقیق از رشته های دارای آزمون ورودی با ما تماس بگیرید بسته به شرایط شما با بهره گیری از تجربه چندین ساله خود می توانیم مشاور و راهنمای شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به اتریش باشیم.

تحصیل در اتریش مقطع فوق لیسانس

شرایط تحصیلی در مقطع فوق لیسانس شباهت کامل به مقطع  لیسانس دارد با تفاوت مدت زمان و شهریه ترم آن که برای هر ترم  تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۷۵۰ یورو می باشد.

زبان مورد تدریس این مقطع نیز با لیسانس یکی می باشد اما تنها مزیتی که برای فارغ التحصیلان در این مقطع وجود دارد اینست که  بعد از پایان تحصیلات مقطع فوق لیسانس، به فرد به مدت زمان یک ساله اجازه اقامت اتریش داده می شود که با توجه به مدرک خود شغل پیدا کند و در اصل ویزای تحصیلی اتریش خود را به کاری تبدیل کند.

تحصیل در اتریش مقطع دکترا

کشور اتریش همانند سایر کشورها توجه ویژه ای به مقطع دکتری دارد که در این جهت برای پرداخت مخارج تحصیل شان، شرایط ویژه در طول دوره ی دکترا فراهم کرده است که از جمله آن می توان به انواع بورس ها ویژه دانشجویان دکترا نام برد.

مدت زمان این دوره ۲ سال می باشد و از ویژگی های دیگر این دوره این است که دولت اتریش برای کسانی که در این مقطع تحصیل می کنند حقوق ماهیانه تقریبا ۲ هزار یورو در نظر گرفته است که  هزینه های این گروه از  دانشجویان را بخوبی پوشش می دهد.

با بهرمندی از خدمات مشاوره مهاجرت رایگان (تلفنی) راه ورود خود را به آینده ای روشنتر هموار کنید.

تحصیل پزشکی در کشور اتریش

تحصیل در گروه رشته های پزشکی در کشور اتریش از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشگاه های پزشکی اتریش جایگاه مناسبی در بین دانشگاههای معتبر دیگر کشورها دارند. دانشجویان پزشکی پس از فارغ التحصیلی به راحتی در تمامی کشور های جهان می توانند مشغول به کار شوند.

البته علاقمندان به تحصیل در این رشته ها توجه داشته باشند که برای تحصیل پزشکی در اتریش بایستی از مقطع دیپلم اقدام نمایید یعنی در کنکورهای ورودی آن شرکت کنید و ذکر این نکته ضروری است که صرفا دانشجویانی موفق به کسب ورود در این دوره ها می شوند که انگیزه و تلاش لازم را داشته باشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =