ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

برای تحصیل در دانشگاههای اتریش همانند کشورهای دیگر اتباع ایرانی و سایر اتباع غیراروپایی  که عضو اتحادیه اروپا و جامعه ی اقتصادی اروپا نیستند برای ورود به این کشور نیاز به ویزای تحصیلی اتریش دارند. اما قبل از آن از نظام آموزشی کشور اتریش بدانیم.


نظام آموزشی اتریش

تحصیلات عالی در کشور اتریش سه بعد بسیار مهم را به خود اختصاص می دهد: تعداد بالای موسسات آموزش عالی درهر ۹ استان فدرال، پیشینه تحصیلی طولانی و فضای باز برای خلاقیت و نوآوری. مؤسسات اتریش در بسیاری از زمینه ها دستاوردهای برجسته  و شهرت زیادی در سطح بین المللی به دست آورده اند.


اتریش با الحاق  پیشینه طولانی در آموزش عالی و تحقیقات پیشرفته ای ، شش نوع متفاوت از موسسات آموزشی را ارائه می دهد:


  • ۲۲ دانشگاه (که ۶ دانشگاه هنر، ۳ دانشگاه پزشکی)
  • ۱۳ دانشگاه خصوصی
  • ۲۱ دانشگاه علوم کاربردی
  • ۱۴ دانشگاه کالج آموزش و پرورش معلم

اتریش در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) پیوست در نتیجه کلیه ی ساکنین کشورهای اروپایی با توجه به مدت زمان مورد نظر میتوانند بدون درخواست ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای کاری اتریش در این کشور اقامت کرده کار یا تحصیل کنند.


روند شهروندان غیر اتحادیه اروپا

روند اخذ اجازه ی  کار و اقامت اتریش شامل چند مرحله است بوده و  بسته به آنچه شما می خواهید دراین  کشور انجام دهیدمتفاوت است. به یاد داشته باشید که تمام درخواست های ویزا باید قبل از سفر به اتریش انجام شوند.


انواع مختلفی از ویزا در  اتریش وجود دارند:


ویزای کلاس  -C ویزای توریستی:

این رایج ترین نوع ویزا برای بازدیدکنندگان است. این نوع ویزا برای سه ماه معتبر است و اجازه سفر در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را در حوزه شنگن را می دهد. اسناد لازم برای ویزای کلاس C اتریش عبارتند از:


  • شناسه عکس
  • گذرنامه معتبر (حداقل ۶ ماه اعتبار)
  • بلیط سفر یا تأیید رزرو
  • تایید رزرو هتل یا دعوت نامه
  • اثبات منابع کافی مالی
  • ارائه بیمه درمانی برای مدت اقامت

توصیه می شود که یک نامه “نامه پشتیبانی از ویزا” نوشته شده توسط موسسه یا شرکتی که در اتریش می شناسید را ضمیمه پرونده کنید. به خاطر داشته باشید که شما اجازه ندارید در اتریش با یک ویزای کلاس C یا D کار کنید.


ویزای کلاس D

این یک ویزای خاص برای اتریش است و برای حداکثر ۶ ماه معتبر است. با ویزای کلاس D شما می توانید در سایر کشورهای شنگن سفر کنید اما فقط برای ۵ روز و یا  برای رسیدن به اتریش. برای کسب این ویزا، باید با بخش کنسولی کشور اتریش در کشور خودتان مراجعه کنید.


کنوانسیون شنگن

اتریش یکی از  امضاء کنندگان کنوانسیون شنگن است که کشورهای زیر را شامل می شود: اتریش، بلژیک، دانمارک، فرانسه، فنلاند، یونان، ایسلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، آلمان، نروژ، پرتغال و اسپانیا. اگر شما یک ویزای صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن را داشته باشید، به طور خودکار برای تمام کشورهای دیگر شنگن معتبر خواهد بود. حتی با ویزای (C-Class ویزای توریستی) شما می توانید سایر کشورهای شنگن را تا ۹۰ روز ببینید.


ویزای تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس

با توجه به سطح علمی بالای دانشگاههای اتریش و میزان بالای تقاضا برای ورود به این دانشگاهها باید یکسری از مسائل کلیدی به جهت دریافت پذیرش تحصیلی را در نظر گرفت. اولین و مهمترین نکته آشنایی متقاضی ادامه تحصیل به زبان آلمانی و زبان انگلیسی در سطوحی که هر دانشگاه اعلام میدارد است . تحصیل در اتریش به زبان آلمانی و یا به زبان انگلیسی تقریبا ۱۵۰۰ یورو سالیانه (۷۵۰ یورو هر ترم) است . سطح زبان مورد نیاز برای هر رشته متفاوت می باشد اغلب B2 یا   C1 می باشد.


از دیگر الزامات جهت ورود به دانشگاههای اتریش قبولی در رشته ای که قصد ادامه آن را دارید در دانشگاه سراسری میباشد چرا که بعضی از مدارک صادره از  دانشگههای آزاد مورد تایید وزارت علوم اتریش نمیباشد و متقاضی میبایست از سازمان سنجش سند قبولی در آزمون را به دانشگاه ارائه دهد.


مقاله پیشنهادی: ویزای تحصیلی فرانسه


بنر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 2 =