ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی ترکیه 2020

ویزای تحصیلی ترکیه

همه چیز درباره ویزای تحصیلی ترکیه در سال 2020 در این مقاله به صورت کامل بررسی می شود. کلیات و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه شامل نکات و موارد مهمی می باشد. شما باید بدانید که برای اخذ این ویزا ترکیه نیز مانند سایر کشورها پروتکل ها و قوانین خاص خود را دارد که هر خارجی برای تحصیل در ترکیه ملزم به رعایت آن ها است. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید

همه چیز درباره ویزای تحصیلی ترکیه

اعتبار ویزای دانشجویی در ترکیه به صورت کلی تا ۱ سال معتبر است. برای تحصیل در ترکیه شما باید در یکی از دوره های دانشگاهی یا مدرسه این کشور که توسط وزارت آموزش این کشور تایید شده است؛ شرکت کنید. شما برای صرفه جویی در زمان و دریافت بهترین نتیجه برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه باید برنامه ریزی شده و درست حرکت کنید. در این قسمت، گام های فرآیند درخواست به صورت صحیح و دقیق بررسی شده است. با ما همراه باشید.

۱٫ کنسولگری ترکیه را در منطقه خود پیدا کنید:

شما برای شروع فرآیند و ارسال درخواست برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، باید از طریق کنسولگری های این کشور در خارج از ترکیه اقدام کنید.

۲٫ اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی در ترکیه را جمع آوری کنید:

برای ادامه فرآیند شما اسناد و مدارک مختلفی نیاز خواهید داشت که در اینجا آمده اند:

 

 • شما باید پاسپورت و اسناد هویتی معتبر از کشور خود داشته باشید. همچنین نسخه کپی این اسناد نیز مورد نیاز است.
 •  
 • اسناد و مدارک پزشکی: شما باید با این گروه از اسناد اثبات کنید که برای جامعه ترکیه یک تهدید پزشکی نیستید. همچنین شما باید اسنادی را برای اثبات تحت پوشش بودن یک بیمه درمانی در این کشور ارائه کنید.
 •  
 • عدم پیشینه: در این مورد هم شما باید بدانید که نباید هیچ پیشینه امنیتی یا خطرناکی داشته باشید تا انتظار داشته باشید در این فرآیند تایید شوید.
 •  
 • اسناد مالی: با این اسناد شما باید به این کشور اثبات کنید که توانایی پرداخت تمامی هزینه های زندگی در این کشور را دارید. این تضمینی برای جلوگیری از ورود افراد کم درآمد برای کمک گرفتن در ترکیه است.
 •  
 • شما باید یک نامه تایید شده از طرف یکی از دانشگاه های مورد تایید این کشور جهت اخذ ویزای تحصیلی ترکیه داشته باشید. این نشان می دهد که شما از طرف دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در دوره درخواستی پذیرفته شده اید.
 •  
 • نوع ویزای شما با توجه به طول دوره تحصیلی شما در ترکیه متفاوت خواهد بود. یعنی برای دوره های کوتاه مدت ویزای کوتاه مدت و برای دوره های چند ساله ویزای طولانی مدت صادر خواهد شد.

۳٫ تایید و ارسال مدارک و اسناد:

شما می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، مدارک و اسناد خود را از طریق ایمیل ارسال کنید اما اگر در صدد نتیجه بهتر هستید، باید سعی کنید که به صورت حضوری این اسناد را به کنسولگری های ترکیه تحویل دهید.

زمان انتظار:

این فرآیند معمولا چند ماهی به طول می انجامد و شما بهتر است حداقل ۳ ماه قبل از شروع دوره مورد نظر برای تحصیل در این کشور، درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه ارسال کنید. در صورت تایید شما دارای یک ویزا برای تحصیل در ترکیه تا زمان مشخصی خواهید بود.

 

Emniyet Mudurlugu Yabancilar Subesi یا همان پلیس اتباع خارجی در ترکیه، مرجع اقدام شما برای اخذ اقامت برای تحصیل در ترکیه است. شما می توانید پس از تایید ویزای تحصیلی برای ۳۰ روز قبل از ورود، برای اخذ اقامت این کشور نیز درخواست بدهید.

 

تمامی ویزاهای صادر شده برای تحصیل در این کشور به صورت کاملا شفاف تحت نظر ادارات امنیت کشور ترکیه هستند.

واکسیناسیون مورد نیاز:

شما برای ورود به ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، نباید مریض شده باشید به صورتی که درمان آن سخت یا غیرممکن باشد. در این غیر این صورت شما قادر به اخذ ویزای تحصیلی ترکیه نخواهید بود.


مهم ترین موارد در مهاجرت موقت و تحصیلی شما به ترکیه در بالای مطلب بررسی شد. حال شما باید بدانید که بهتر است برای اخذ سریع تر و راحت تر این نوع ویزا از دولت ترکیه، باید رزومه قوی داشته باشید تا دانشگاه مورد نظر درخواست تحصیل شما در دوره مد نظر شما را تایید کند. معمولا در این فرآیند و بعد از تایید دانشگاه، مشکل خاصی برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه نمی ماند.

                                                       ((( پیشنهاد مقاله: ویزای کار ترکیه )))

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نه =