ویزای کار

ویزای کار آفریقای جنوبی 2020

اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی یکی از برترین درخواست ها در میان مشاغل خارجی جهان برای افراد با ملیت خارجی بوده است. شاید با شنیدن این حرف تعجب کنید، اما بهتر است بدانید آفریقای جنوبی، یکی از برترین کشورهای قاره آفریقا و کشوری پیشرفته است. به دلیل شرایط مناسب کاری و البته نیاز این کشور به برخی مهارت های شغلی، شما می توانید به عنوان متقاضی کار در این کشور و با واجد شرایط بودن در موارد تعریف شده در این کشور، ویزای کار دریافت کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

در این مقاله فرآیند اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد و شما می توانید در صورتی که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید؛ اطلاعات ارزشمندی از شرایط، نحوه اخذ و نکات مهم در این مورد را کسب کنید.

همه چیز درباره اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی

درخواست ویزای کار از هر کشور دنیا که باشد، به دلیل شرایط تعریف شده از سوی کشور میزبان، دارای چالش ها و سختی های مخصوصی است. قوانین جدید مهاجرت توسط این کشور در سال ۲۰۱۴ برای یک دوره ۱۰ ساله مشخص شده است. مطابق این قوانین شما باید به عنوان یک نیروی خارجی متقاضی کار، موارد مهمی را داشته باشید و یا اخذ کنید. قوانین جدید تعریف شده توسط دولت آفریقای جنوبی، شامل موارد و نکات مهمی است که به صورت کلی برای تطابق شرایط اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی با سایر کشورها وضع شده است. این قوانین شرایط را برای شرکت های خارجی و همچنین دسته های زیادی از مشاغل برای اخذ ویزا در این کشور سخت کرده است.

انواع ویزای کار آفریقای جنوبی کدامند؟ شرایط آن ها چیست؟

⦁ ویزای همسری: افرادی که به واسطه ازدواج با یک فرد دارای ملیت آفریقای جنوبی، اقامت این کشور را دریافت می کنند، می توانند به صورت مجزا برای اخذ ویزای کار آفریقای جنوبی درخواست دهند. به صورت طبیعی پروسه اخذ این ویزا برای آن ها سریع تر و آسان تر نیز خواهد بود. البته شما باید بدانید برای استفاده از این نوع ویزا شما باید سابقا حداقل دو سال طول زندگی مشترک را به اثبات رسانده باشید. مصاحبه ها برای این منظور از شما و همسرتان می توان در داخل این کشور و یا در کنسولگری ها و سفارت های آفریقای جنوبی در سراسر جهان انجام شود.

⦁ ویزای کلی کار در آفریقای جنوبی برای خارجی ها: این نوع ویزا همان نوع معمولی ویزا مانند سایر کشور ها است. شما برای اخذ این نوع ویزا باید دارای مهم ترین سند، یعنی پیشنهاد یک موقعیت شغلی در آفریقای جنوبی باشید. البته شما باید بدانید که شرکت یا شخص کارفرمای شما باید اثبات کند که قبل از تایید شما در این پوزیشن به مدت زمان مشخص این موقعیت شغلی را در درون کشور تبلیغ کرده است و کسی برای قرارگیری در آن پیدا نشده است. البته این ویزا در صورت اخذ نیز تنها در زمینه مشخص شده و پیشنهاد شده شما، اجازه و اختیار کار در این کشور را به شما می دهد.

⦁ ویزای نیروی ماهر اضطراری: این نوع ویزای کار به افرادی اعطا می شود که دارای مهارت های بسیار بالا و معمولا در زمینه های صنعتی مشغول به کار هستند. این کشور هر ساله دسته ای از مشاغل و مهارت های مورد نیاز خود را که در آن ها کمبود نیروی متخصص دارد، معرفی می کند. شما می توانید در صورتی که دارای شرایط یکی از این مشاغل باشید، با توجه به اضطرار موقعیت شغلی مذکور، به سرعت ویزای کار آفریقای جنوبی را اخذ کرده و در این کشور مشغول به کار شوید.

همچنین با توجه به اعلام این موقعیت های شغلی از طرف دولت این کشور، شما باید بدانید که برای اخذ این نوع ویزا نیازی به پیشنهاد موقعیت شغلی ندارید.

⦁ ویزای کسب و کار و بیزنس آفریقای جنوبی: این نوع ویزا به تمامی صاحبان کسب و کار دارای سابقه و اعتبار در زمینه تجاری و یا صنعتی تحت شرایطی خاص داده می شود. شما باید ابتدا سابقه و توانایی خود را به دولت این کشور در زمینه بیزنس خود اثبات کرده و سپس برای اخذ این نوع ویزا باید اطمینان دهید که ۶۰ درصد کارکنان شما از میان دارندگان اقامت دائم این کشور یا شهروندان آن انتخاب می شوند. همچنین اسناد حمایت مالی برای این منظور به ارزش حداقل ۵ میلیون راند آفریقای جنوبی مورد نیاز است. اخذ این نوع از ویزای کار آفریقای جنوبی نیز با توجه به شرایط خاص آن، راحت نیست.

2 thoughts on “ویزای کار آفریقای جنوبی 2020

  1. sorenstore.com گفت:

    اقا خیلی وبسایتتون عالیه

    1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

      ممنون . خوشحالیم که مطالبمون برای شما مفید بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =