ویزای کار

ویزای کار آلمان 2020

کار در آلمان

اخذ ویزای کار آلمان در این مقاله توسط کاریابی بین المللی کاربین با مجوز وزارت کار به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط و سایر قوانین برای برای مهاجرت کاری شما به آلمان بررسی می شود. همچنین شما می توانید با تکمیل فرم سامانه کاریابی خارجی موسسه، به صورت تلفنی از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

کشور آلمان به دلیل کمبود جمعیت به نیروی کار نیاز دارد. از این رو با داشتن تخصص کافی و برخی مدارک می توان ویزای کار آلمان یا ویزای جاب سیکر آلمان را اخذ کرد. همچنین از طریق ثبت شرکت در آلمان می توان به اشتغال در این کشور پرداخت.

ویزای کار آلمان و مزایای آن

ویزای کار آلمان که به آن ویزای بلو کارت آلمان نیز گفته می شود، برای افرادی است که دارای تخصص باشند تا از طریق تخصص خود بتوانند در کشور آلمان فعالیت داشته باشند. کشور آلمان چون شاهد رشد منفی جمعیت است، به این منظور دولت این کشور برای افراد دارای تخصص که مهارت بالا و سطح دانش کافی داشته باشند و در کشور خود از سابقه کار حرفه ای برخوردار باشند، شرایط اشتغال فراهم کرده است. از این طریق مشکل مربوط به کمبود نیروی کار متخصص در کشور آلمان رفع خواهد شد.

مزایای ویزای کار آلمان عبارتند از:

انجام این پروسه در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد.

با گرفتن این ویزا شرایط داشتن یک شغل مناسب در یکی از بهترین کشورهای دنیا فراهم می شود.

این ویزا هزینه چندان زیادی نیاز ندارد.

امکان همراه بردن خانواده فراهم می شود

اعضای خانواده نیز امکان اشتغال در آلمان را دارند

این ویزا را می توان به اقامت دائم در اروپا تبدیل کرد

شرایط لازم برای ویزای کار در آلمان

افرادی که دارای تحصیلات، سابقه شغلی و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشند. همچنین افرادی که مدرک زبان آلمانی را داشته باشند، شرایط لازم برای دریافت ویزای کار در آلمان را خواهند داشت. پس مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کار در آلمان عبارتند از:

  • دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان
  • دارا بودن سابقه کار( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال
  • دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس( دارای تاییدیه ZAB)
  • تسلط کافی به زبان های آلمانی و انگلیسی برای زبان آلمانی (حداقل در سطح A2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)

در صورتی که شما مدرک زبان ندارید، اگر به زبان آلمانی یا انگلیسی تسلط نسبی دارید، باز هم شرایط دریافت ویزای کار در آلمان را خواهید داشت.

لازم به ذکر است که اگر شما با کشور آلمان اشنایی داشته باشید یا با کاریابی های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.

مدت اعتبار ویزای کار آلمان

ویزای کار آلمان به طور معمول برای ۴ سال صادر می گردد. همچنین اگر در قراردادی که منعقد می شود، مدت زمان کار از ۴ سال کمتر باشد، به همان اندازه نیز مدت زمان ویزا می باشد. درباره اقامت دائم با ویزای کار آلمان باید گفت که پس از اینکه شما به اندازه ۳۳ ماه در کشور آلمان اشتغال و زندگی کنید، اگر برای اقامت در آلمان درخواست دهید، همچنین اگر مدرک زبان شما B1 باشد، این مدت زمان ذکر شده تبدیل به ۲۱ ماه خواهد شد.

اخذ ویزای کار در آلمان و همراه داشتن خانواده

از طریق اخذ ویزای کار در آلمان می توان دیگر اعضای خانواده خود را با خود به کشور آلمان به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند،  مانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن ها تعلق خواهد گرفت و می توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند.

نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار در آلمان برای همسر شما هم امکان پذیر خواهد بود.

مدت زمان اخذ ویزای کار در آلمان

اما سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان ویزای کار آلمان پیش بیاید این است که فرآیند اخذ ویزای کار در آلمان چه مدت طول خواهد کشید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان جهت ویزای کار این کشور تقریبا یک سال زمان لازم است. این زمان برای تقویت زبان زمان بسیار خوبی خواهد بود.

برای کم کردن این مدت زمان راه حلی وجود ندارد. در سال های گذشته برخی از افراد با کمک سفارت آلمان در ترکیه این پروسه را طی می کردند. ولی این امکان در سال ۲۰۱۹ میلادی دیگر وجود ندارد.

لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان

سالانه لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را اعلام می کنند و شانس برای مشاغل زیر بیشتر خواهد بود، اما به حرفه های دیگر نیز ویزای کار آلمان تعلق خواهد گرفت. لیست این مشاغل عبارتند از تمام رشته های مهندسی شامل:

مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار، مهندسی برنامه نویسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)، مهندسی برق (و یا برق صنعتی)، مهندسی الکتروتکنیک، مهندسی ساختمان، مهندسی عمران، مهندسی معماری، مهندسی تجهیزات بهداشتی، مهندسی پروژه، مهندسی خودرو، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری حفاری، مهندسی ژنتیک، مهندسی شیمی، مهندسی قدرت، مهندسی مخابرات، مهندسی جوش، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک خودرو، مهندسی محیط زیست، مهندسی معدن، مهندسی احتراق، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی مکاترونیک،

مهندسی لجستیک، مهندسی مواد، مهندسی اتوماسیون صنعتی، مهندسی نفت و مهندسی هوافضا

همچنین لیست رشته های پزشکی و پیراپزشکی عبارتند از:

پزشک عمومی، دامپزشکی، پرستاری، ارتوپدی، مامائی، شنوایی شناسی، بینایی سنجی، توانبخشی، زیست شناسی، مشاغل بیمارستانی، بهداشت، درمان و مراقبت و نگهداری سالمند

دیگر مشاغل مورد نیاز برای نیروی کار کشور آلمان عبارتند از :

ردیابی خودرو، مدیریت خرید، مشاور بیمه، مدیر منابع انسانی، متخصص مالیات، مشاغلی که با ساخت و ساز ساختمان ارتباط دارند،تحقیقات فنی و توسعه علم، مشاغل مرتبط با سازه های الکتریکی، مشاغلی که با لوله کشی ارتباط دارند، فرایند مدیریت در برق، دستیار فروش، مدیریت توزیع، مشاغلی که با کوره و سیستم های گرمایش هوا ارتباط دارند، سنگ تراشی، بانک و مشاور شرکت، مدرس اتوماسیون صنعتی.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =