ویزای کار

ویزای کار آلمان 2019

اخذ ویزای کار آلمان در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار می گیرد. در این متن، شرایط، الزامات و سایر قوانین مرجع کلی برای مهاجرت کاری شما به آلمان بررسی می شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا فرآیند و نیازهای اخذ ویزای کاری کشور آلمان را متوجه شوید. با ما همراه باشید.

اخذ ویزای کار آلمان

اگر شما دارای ملیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و یا ناحیه اقتصادی اروپا نباشید، به منظور ورود یا انجام هر نوع فعالیتی در آلمان نیاز به ویزا خواهید داشت. ویزای کار نیز یکی از انواع مجوزهای ورودی برای اقامت در این کشور می باشد. این ویزا از مراکز نمایندگی ویزای آلمان Ausländerbehörde در خارج از این کشور قابل دریافت است.

شاید تا به حال شما هم شنیده باشید که آلمان مهاجران زیادی از طریق ویزای کار جذب می کند. اما به نظر شما به هر کسی با هر شرایطی این ویزا داده خواهد شد؟ قطعا خیر. در ادامه مطلب توضیحاتی به شما ارائه می دهیم که متوجه شوید شرایط دریافت این ویزا از کشور آلمان برای درخواست کنندگان غیر اروپایی به چه شکل است.

ضوابط درخواست و دریافت ویزای کار در آلمان

به طور کلی شما باید دارای شروط عمومی برای دریافت ویزای کار آلمان باشید. دریافت این ویزا به دو شرط اصلی بستگی دارد:

⦁ یک پیشنهاد شغلی تایید شده از درون آلمان داشته باشید

⦁ اگر نتوان شغل درخواستی و درخواست مربوط به رشته محل شغل شما در آلمان توسط یک مهاجر اروپایی دیگر یا مهاجری که قبل از شما در آلمان بوده است را پر کرد.
اگر بر اساس این شرایط کلی شما موفق به اخذ ویزای کار آلمان شوید، به مدت یک سال در موقعیت خود باقی خواهید ماند. این ویزا در صورت حسن کار شما و نیاز غیرقابل انکار به شما در صورت شناخته شدن به عنوان نیروی کار ماهر، قابلیت تمدید به صورت چندین ساله را دارا می باشد.

این مورد تماما به شما بستگی دارد که در طول یک سال زمانی که به شما داده شده است، در محل کار خود در این کشور چگونه رفتار کرده اید و آیا به عنوان نیروی ماهر از طرف کارفرمای خود شناخته می شوید یا خیر.

⦁ به طور کلی به غیر از شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین افراد دارای ملیت کشورهای ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس که نیازی به ویزای کار برای داشتن موقعیت های شغلی در آلمان ندارند؛ آلمان به صورت سالیانه و در مقاطع مختلف معمولا از طریق ادارات امور اتباع مهاجران نیازهای شغلی خود را برای دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا و اجازه رسمی کار در آلمان اعلام می کند.

شما به عنوان یک متقاضی باید بر اساس مهارت خود در یکی از موارد اعلام شده در نیازهای کاری دولت آلمان، مستندات مربوط به آن را از مراکز معتبر خصوصی یا دولتی جمع آوری نموده و ارسال کنید.

⦁ دولت آلمان معمولا برای کسانی که اقامت این کشور را دارند، اجازه فعالیت و ویزای کار را نیز به صورت همزمان صادر می کند، اما در بعضی موارد منع قانونی وجود دارد.

⦁ در صورتی که شما در پوزیشن های معتبر شغلی در کشور آلمان پیشنهاد داشته باشید، فرآیند اخذ ویزای کار آلمان برای شما بسیار سهل و آسوده می شود و در زمان سریع تری ممکن خواهد بود. در سال های گذشته و به خصوص در پستاک های دانشگاهی و تحقیقاتی، بسیاری از فارغ التحصیلان یا دانشجویان با درجه علمی بالا از ایران، به راحتی اقامت و ویزای کار آلمان را دریافت نموده اند.

⦁ توجه داشته باشید که در صورتی که این ویزا را نداشته باشید و به کار در آلمان مشغول شوید، شما و کارفرمای شما مشمول جریمه های سنگین و حتی دیپورت خواهید شد. همچنین شرکت های بیمه ای نیز هیچ پوششی به چنین افرادی در محل کار ارائه نمی دهند.

⦁ یکی دیگر از مهم ترین قوانین و عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزای کار آلمان، ملیت و کشوری که هویت شما مربوط به آن است. این مورد به شدت در روند دریافت ویزای شما تاثیرگذار است. در داخل کشور آلمان تنها و در صورتی که دارای ملیت کانادا، ایالات متحده، استرالیا، اسرائیل، نیوزیلند، ژاپن و کره جنوبی باشید، اجازه خواهید داشت تا برای ویزای کار درخواست بدهید.

مدارک درخواست و دریافت ویزای کار در آلمان

حال اگر شما متقاضی اخذ ویزای کار آلمان هستید باید به یکی از نمایندگی های ادارات مهاجرت آلمان مراجعه کرده و اسناد زیر را به همراه خود ببرید:

⦁ یک گذرنامه معتبر به همراه حداقل یک نسخه کپی از آن
⦁ چند قطعه عکس تایید شده در فرمت عکس گذرنامه
⦁ پرداخت هزینه های درخواست و بررسی ویزای کار آلمان
⦁ اسناد ضمیمه: شامل گواهینامه های سلامت اخلاقی و روانی، تاییدیه های هویتی پلیس، قرارداد یا پوزیشن کاری مورد نظر و مدارکی از قبیل اسناد معتبر سطح زبان)

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =