اسپانیا, ویزای کار

ویزای کار اسپانیا

ویزای کار اسپانیا

اخذ ویزای کار اسپانیا با توجه به شرایط این کشور، یکی از برترین و مهم ترین پیشنهادها برای کار در اروپا است. این کشور با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی خاصی که دارد، یک جایگاه مناسب برای تمامی متقاضیان کار است. شما در اسپانیا فرصت آشنایی با فرهنگ های مختلف و متفاوت و البته سنت های جذاب این مردم را خواهید داشت. اخذ ویزای کار اسپانیا نیازمند فرآیندی است که شما در طی آن باید طبق پروتکل ها و قوانین تعریف شده این کشور واجد شرایط باشید و پروسه درخواست ویزای کار را انجام دهید. در این مقاله توضیحات کلی و کاملی در مورد شرایط شما برای اخذ این ویزا و نحوه صحیح و اصولی انجام این درخواست بررسی شده است. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید:

اخذ ویزای کار اسپانیا

اخذ ویزای کار وابسته به شرایط هویتی و ملیت شما در اسپانیا متفاوت خواهد بود. شما در صورتی که شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید، نیازی به اخذ این نوع ویزا برای کار در اسپانیا ندارید. اما در غیر اینصورت، شما باید برای اخذ ویزای کار اسپانیا به عنوان یک خارجی باید دارای شرایط و مدارک خاصی باشد. البته برای بعضی از رده های شغلی استثنائاتی در فرآیند اخذ ویزا در نظر گرفته می شود.

فرآیند درخواست ویزای کار در اسپانیا به صورت مستقیم به شرایط اقامتی شما در این کشور نیز ربط دارد و شما باید برای دریافت این نوع ویزا در اسپانیا، شما باید قبل از اخذ ویزا برای یک موقعیت شغلی با شرایط تایید شده در اسپانیا پیشنهاد شوید.

شما در صورتی که شهروند و تبعه یا دارای اقامت طولانی مدت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، EEA و یا سوئیس باشید، می توانید بدون محدودیت در اسپانیا زندگی و کار کنید. برای سایر متقاضیان اخذ ویزای اسپانیا نیاز به اخذ ویزای کار اسپانیا است. البته برخی از موقعیت های شغلی مانند مشاغل تحقیقاتی و دانشگاهی در این کشور و همچنین بستگان دارندگان ویزای کار در اسپانیا به مدت یک سال یا بیشتر، از اخذ این نوع ویزا برای کار در اسپانیا معاف هستند.

ویزای اسپانیا

کار در اسپانیا به عنوان یک کارمند یا کارگر

برای این منظور شما باید قبل از اخذ ویزا، در یک موقعیت شغلی توسط یک کارفرمای اسپانیایی تایید شده و دارای شرایط کار مذکور باشید. پس از این کارفرمای شما باید برای اخذ ویزای کار اسپانیا برای شما در کشور خود دست به کار شود تا شما بتوانید در این کشور به صورت قانونی و بدون هیچ مشکلی کار کنید. این موقعیت شغلی شما باید از چند وقت قبل توسط کارفرمای اسپانیایی در اسپانیا و اروپا اعلام شده باشد و متقاضی برای آن وجود نداشته باشد. در این صورت کار شما تایید شده و ویزای کار شما با مجوز اقامت ترکیب شده و برای شما صادر می شود.

کارفرمای شما پس از این فرآیند، پروسه ویزای شما را از طریق ادارات استانی وزارت کار اسپانیا Delegación Provincial del Ministerio de Trabajo e Inmigración پیگیری می کند. همزمان با بررسی فرآیند درخواست شما، یک نسخه کپی از فرآیند ویزای شما با مهر از آن اداره و شماره فایل ارسال می شود. شما می توانید این سند را به عنوان بخشی از مدارک دریافت و اخذ ویزای کار اسپانیا برای سفارت یا کنسولگری اسپانیا ارسال کنید. سفارت این موضوع را به اداره منطقه ای اعلام می کند و اداره منطقه ای با این اطمینان از این اقدام شما، درخواست شما را بررسی می نماید.

فرآیند بررسی و تایید توسط ادارات محلی کار در اسپانیا حتی ممکن است تا هشت ماه نیز طول بکشد. پس از تایید اداره کار، کنسولگری و یا سفارت اسپانیا این ویزا را برای شما صادر می کند. این ویزا تا یکسال از تاریخ صدور دارای اعتبار بوده و تا زمانی که شما شرایط مورد نظر برای کار در این کشور را فراهم کنید و داشته باشید، قابل تمدید است.

شما باید بدانید که ویزای صادر شده برای شما آزاد در تمام زمینه های شغلی نیست و شما باید تنها در همان زمینه شغلی مورد نظر که پذیرش شده اید، کار کنید. این به آن معناست که شما نمی توانید شغل خود را در اسپانیا تغییر دهید. از تاریخ صدور ویزا و در صورتی که به صورت مستمر ۵ سال در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید، می توانید برای اخذ اقامت دائم اسپانیا درخواست دهید.

 

مقاله پیشنهادی: ویزای کار آمریکا

 

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه بپرسید

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =