ویزای کار

ویزای کار ایتالیا 2020

همه چیز درباره اخذ ویزای کار ایتالیا در این متن توضیح داده می شود. کار در ایتالیا مانند سایر نقاط جهان برای خارجی ها دارای قوانین دقیق و مشخصی است. شما می توانید به عنوان یک غیرایتالیایی برای اخذ ویزای کار در این کشور درخواست بدهید. درخواست شما پس از ارسال مدارک و درخواست ها بررسی شده و بر اساس شرایط شما پاسخ داده خواهد شد. در صورت اخذ هر نوع ویزای کار ایتالیا می توانید تا سقف مشخص شده ویزا در این کشور بمانید و کار کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا برای شما بیان کنیم که دریافت ویزای کار در ایتالیا دارای چه نکات و شرایطی است.

 

همه چیز درباره اخذ ویزای کار ایتالیا

ایتالیا نیز در سال های اخیر به منظور جذب نیروهای متخصص مورد نیاز خود مانند سایر کشورهای اروپایی در زمینه های مختلف اقدام به اعطای ویزای کار به افراد ماهر خارجی می کند. در این فرآیند شما باید تمامی قوانین و ضوابط مشخص شده را رعایت کرده و تمامی اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.

ایتالیا به عنوان یکی از اصلی ترین اعضای اتحادیه اروپا، در قوانین ویزای کار خود آورده است که در صورتی که شما عضو کشورهای زیرمجموعه این اتحادیه و یا کشورهای نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین یا سوئیس باشید؛ برای کار در این کشور هیچ نیازی به ویزای کار نخواهید داشت. پس شما باید بدانید که ملیت شما در اخذ این نوع ویزا بسیار موثر است و در صورتی که عضو کشورهای مذکور باشید، برای کار در ایتالیا هیچ نیازی به ویزا ندارید.

اما اگر شما به عنوان یک فرد با ملیتی غیر از این کشورها بخواهید در ایتالیا کار کنید، نیاز به ویزای کار این کشور دارید. شما باید بدانید که ایتالیا برای اعطای انواع ویزای کار، طبقه بندی ها و سهمیه بندی های کلی و دقیقی در این خصوص انجام داده است. در این طبقه بندی ها برای حرفه ها و مشاغل مختلف مورد نیاز ایتالیا، سهمیه ای خاص مشخص شده است و در زمان درخواست نباید سهمیه شغل مورد نظر شما پر شده باشد.

اما در این میان به دلیل کمبود شدید نیروی کار ماهر در برخی ردیف های شغلی برای اخذ ویزای کار ایتالیا، این محدودیت ها و سهمیه بندی ها از بین می روند. همچنین در صورتی که کارفرمای ایتالیایی با توجه به توانایی های شما برای شما اعلام نیاز کند، در بیشتر مواقع محدودیت های سهمیه ای از بین می رود و در نظر گرفته نمی شود.

فرآیند درخواست ویزای کار ایتالیا چگونه است؟

شما برای اخذ ویزای کار در ایتالیا باید ابتدا توسط یک کارفرمای ایتالیایی تایید شده و معرفی شوید. سپس این کارفرما باید در ادارات محلی مربوط به امور مهاجرت و در قسمت Prefettura برای شما ویزای کار درخواست کنند. سایت وزارت کشور ایتالیا اطلاعات بیشتر و دقیق تری در خصوص این درخواست کارفرمای ایتالیایی و شکل آن می دهد.

از آنجا که بررسی درخواست ها برای ویزای کار در ایتالیا به صورت محلی و منطقه ای است، ممکن است اسناد و مدارک مورد نظر برای هر منطقه برای اخذ ویزای کار ایتالیا با توجه به نوع کار تفاوت داشته باشد.

حال و در صورت تایید در Prefettura، اداره مورد نظر به کنسولگری ایتالیا یا سفارت ایتالیا در کشور شما اطلاع می دهد که درخواست اخذ ویزای شما می تواند پیش برود و بررسی نهایی شود. تمام اسناد ارسال شده از طرف شما به وسیله کارفرما قبلا به اداره محلی داده شده است و در صورت تایید این اسناد برای سفارت و کنسولگری ایتالیا در کشور شما به صورت الکترونیکی ارسال می شود. بنابراین نیازی به ارائه تکراری اسناد و مدارک از طرف شما به سفارت وجود ندارد.

حال سفارت یا کنسولگری به شما یک ویزا می دهد که معمولا ۶۰ روز اعتبار دارد و روند تمدید آن به وسیله کارفرما و با توجه به شرایط کاری شما قابل انجام است. شما از روز تایید اخذ ویزای کار ایتالیا تا شش ماه فرصت دارید تا با مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور خود نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید. اطلاعات بیشتر و بهتر در این خصوص را می توانید در وب سایت مهاجرت اتحادیه اروپا و EURES پیدا کنید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =