ویزای کار

ویزای کار سوئد 2020

همه چیز درباره ویزای کار سوئد در این مقاله به صورت کامل توضیح داده می شود. در سال های قبل، سوئد با توجه به سیاست های جمعیتی خود، به شدت مهاجر پذیر بود. در چنین شرایطی ورود به این کشور برای کار، کار دشواری نبود و حتی اقامت دائم این کشو نیز شرایط بسیار آسانی داشت. اما در سال های اخیر و با افزایش ورود مهاجرین به این کشور، قوانین کمی سخت تر شده و برای کار در این کشور شما معمولا باید دارای مهارت یا حرفه ای به خصوص باشید که در لیست مشاغل این کشور مورد نیاز است.

در این مقاله تمامی جزئیات و ابعاد این مسئله را با شما بررسی می کنیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

آیا شما برای کار در سوئد به ویزا نیاز دارید؟

شما برای اخذ ویزای کار سوئد، ابتدا باید بررسی کنید که اصلا آیا نیازی به ویزا دارید یا خیر. این مورد ممکن است بر اساس ملیت شما متفاوت باشد. در صورتی که شما دارای ملیت یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا کشورهای مشترک المنافع این قاره باشید، برای کار در این کشور نیازی به ویزا نخواهید داشت. ویزای کار در این کشور توسط اداره مهاجرت سوئد صادر می شود. در وب سایت این اداره، کامل ترین اطلاعات با جزئیات در این خصوص وجود دارد.

در صورتی که شما شهروند یکی از کشورهای اروپایی نباشید اما اقامت طولانی مدت و دائم آن ها را داشته باشید، باز هم برای کار در سوئد، نیازی به ویزای کار ندارید. اما در غیر این صورت و درحالتی که تبعه و شهروند یک کشور غیراروپایی بدون اقامت در اروپا باشید، باید برای کار در این کشور نسبت به اخذ ویزای کار سوئد اقدام کنید.

فرآیند دریافت ویزای کار سوئد چگونه است؟

فرآیند ارسال درخواست برای ویزای کار سوئد معمولا به صورت آنلاین است که این عامل باعث تسهیل در عملیات انجام فرآیند می شود. در صورتی که شما از کشوری در خارج اتحادیه اروپا درخواست می دهید باید در سوئد کارفرمایی پیدا کنید که شما را تایید کرده و نسبت به استخدام شما اقدام کند. برای این منظور کافرمای شما باید نشان دهد که موقعیت شغلی تایید شده برای شما، حداقل ده روز قبل در اروپا و سوئد اعلام شده است.

پس از این فرآیند کارفرمای شما برای شما درخواست ویزای کار می کند و با توجه به اینکه ایمیل شما را در اختیار اداره مهاجرت قرار می دهد، ممکن است اداره مهاجرت سوئد به صورت مستقیم برای اطمینان از مواردی و یا اطلاع رسانی به شما، با شما ارتباط برقرار کند. در صورت تایید، شما ایمیلی از طرف این اداره دریافت خواهید کرد، که در آن ضمن موافقت با موقعیت شغلی تایید شده، نحوه تکمیل فرآیند به صورت آنلاین اعلام شده است. حال و پس از دریافت این تاییدیه می توانید اسناد و مدارک خود را به صورت اسکن شده و در فرمت فایل هایی به صورت الکترونیکی ارسال کنید.

هزینه های بررسی و دریافت ویزای کار سوئد

شما در صورتی که یک نفر باشید و بدون افراد خانواده خود بخواهید اقدام کنید، برای فرآیند بررسی ویزای شما ۲,۰۰۰ SEK دریافت می شود. در صورتی که برای افراد خانواده خود اقدام کنید برای هر بزرگسال ۱۰۰۰ SEK و برای هر کودک ۵۰۰ SEK به صورت مجزا بپردازید. شما باید دقت داشته باشید که این ارقام برای زمان نوشته شدن این مقاله است و ممکن است در طول زمان دستخوش تغییر شوند. در این مورد یک استثنا وجود دارد؛ آن هم شهروندان آلمانی هستند که نیازی به پرداخت هزینه های ویزا ندارند.

مدت زمان بررسی درخواست و اعلام نتیجه فرآیند تقاضای ویزای کار سوئد

پس از پرداخت هزینه ها و ارسال درخواست، کارفرمای شما ایمیلی مبنی بر تایید فرآیند درخواست ویزای کار سوئد و پیگیری ادامه آن دریافت می کند. پس از تکمیل فرآیند توسط کارفرمای سوئدی، حال شما باید منتظر بررسی درخواست خود از سوی ادارات مربوطه در سوئد باشید. زمان تقریبی این فرآیند را شما می توانید در پورتال اطلاع رسانی آژانس های مهاجرتی به صورت تقریبی و بر اساس نوع ویزا و موقعیت شغلی مد نظر متوجه شوید.

به دلیل نیاز، ممکن است برخی از شرکت ها ظرف مدت یک یا دو ماه، بتوانند این فرآیند را برای استخدام نیروی کار مورد نیاز خود به اتمام برسانند. این مورد درباره شغل ها و موقعیت هایی حرفه ای است که متخصص آن ها به زحمت پیدا می شود. اما از طرفی دیگر برای برخی از زمینه ها مانند هتل و خدمات، ممکن است فرآیند بررسی درخواست ویزای کار سوئد بسیار بیشتر (۳ ماه) طول بکشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =