ویزای کار

ویزای کار کانادا 2019

با توجه به نرخ پایین بیکاری و رشد بالای اقتصادی در کشور کانادا این کشور به شدت در زمینه های خدمات، صنعت و… نیروی کار را جذب می نماید. از این رو ویزای کار کانادا از جمله رایج ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا به حساب می آید. اما همانطور که مستحضر هستید برای کار در کشور کانادا لازم بوده که مجوز کار در این کشور مهیا شود که در شرایط های مختلف به صورت چند ساله یا چند ماهه صادر می گردد.

ویزای کار کانادا

کشور کانادا بسیار مشتاق به پذیرای متخصصان خارجی و کارگرانی حرفه ای برای تقویت و رشد نیروی کار کشور خود می باشد. لذا کارگران خارجی به منظور کار در کشور کانادا نیازمند مجوز کار هستند. اما این مجوز ممکن است موقتی بوده و برای یک دوره چند ساله یا چند روزه صادر گردد؛ که برای این نمونه ویزاها لازم بوده تا کارفرمای کانادایی از دولت وقت کشور کانادا مجوز استخدام را برای نیروی خارجی دریافت کند. به همین منظور دولت کانادا ارزیابی خود را انجام می دهد و  این قانون در مهاجرت LMIA  یا ارزیابی تاثیرات بازار کار گفته می شود.  معمولا مامورهای مهاجرت کانادا مجوزهای کار در کانادا را بررسی و اجرایی میکنند. امروزه در جدیدترین سیستم های کاری کانادا به دلیل نامحدود بودن افراد علاقمند به مهاجرت و اقامت در کانادا گرفتن ویزای کار در کانادا به چند دسته طبقه بندی می شود که انجام این روش های جدید هر یک شرایط خاصی را می طلبند. یک نمونه از روش های اخذ ویزای کار در کانادا به طریق اکسپرس اینترنتی Eentry Express بوده و روش دیگر به طریق برنامه تجاری یا Investment خواهد بود. البته لازم است بدانید که در روش اکسپرس اینترنتی کارفرما و نوع کار از قبل اصلا مشخص نبوده اما در روش برنامه تجاری کارفرما به صورت کاملا شناخته شده فرد را دعوت به کار در کانادا می کند.

 

ویزای کار کانادا

شرایط ویزای کار کانادا برای ایرانیان

پیش نیاز لازم به منظور دریافت مجوز کار و همچنین اخذ ویزای کار کانادا برای ایرانیان یک دعوتنامه شغلی از طرف کارفرمای کانادایی می باشد. پس از آنکه کار پیدا شد و کارفرما برای فرد دعوت شده ارزیابی تاثیرات بازار  کار یا همان LMIA را دریافت نمود، فرد این امکان را داشته تا با تاییدیه LMIA  و پیشنهاد شغلی از طرف اداره مهاجرت کانادا درخواست ویزای کار نماید. نکته قابل توجه اینجاست که ویزای کار کانادا تنها به منظور کار تایید شده کاربرد دارد و برای انجام هر کاری دیگری باطل می باشد .در اداره مهاجرت کانادا به این گونه ویزاهای کار خاص Work permit close   نام نهاده اند. در نتیجه یک کارگر و یا کارمند ایرانی  فقط این اجازه را داشته تا تنها در اختیار کارفرمای مشخص شده باشد. اگر شخص مهاجر ایرانی در کشور کانادا به غیر از کار تایید شده از سوی دولت کانادا کار دیگری را در کانادا پیدا کند در صورتی که به اقامت دائم دست نیافته باشد می بایست از مراجع ذی ربط مجوز کار جدید را دریافت کند. لازم به ذکر است که ویزای کار کانادا برای ایرانیان  تنها برای مدت محدود کار در کشور کانادا صادر می گردد.

ویزای کار در کانادا به روش های مختلف

همانطور که قبلا اشاره شد به دو روش  اکسپرس اینتری و برنامه تجاری افراد می توانند ویزای کار در کانادا را دریافت نمایند. در واقع روش اکسپرس اینتری برای افرادی بوده که تمایل دارند در کشور کانادا اقامت دائم داشته باشند به این طریق که ابتدا افراد به یک سیستم امتیاز بندی راه پیدا نموده سپس تایید صلاحیت می شود و به عنوان نیروی کار در کشور کانادا از فرد دعوت به عمل می آید. غالبا افراد متقاضی بر اساس تحصیلات، سطح زبان، ملیت و سن امتیاز بندی می شوند. یکی از این روش ها گرفتن ویزا به صورت تجاری است و تمامی افراد تجاری وملاقات کننده های تجاری تفاوت های بسیاری با یکدیگر دارند. افراد تجاری در این سیستم تحت معاهداتی که در کشور کانادا مورد تایید قرار گرفته کار خود را آغاز می کنند. متقاضیان این نوع ویزا می بایست اجازه کار در کانادا را داشته باشد، از طرف اداره مهاجرتی کشور کانادا پیشنهاد کاری داشته باشد و همچنین فرد متقاضی  تمامی شغل های وجود داشته در NAFTA را واجد شرایط باشد.

ویزای مولتی کانادا

مزایای ویزای کار کانادا

با توجه به قوانین ثبت شده در اداره مهاجرت کانادا فردی که متقاضی دریافت ویزای کار کانادا می باشد این اجازه را دارد تا از طریق Open Work Permit  برای همسر خود ویزای کار کانادا را به دست  آورد. از این رو هر شخصی که مجوز باز کار در کانادا را داشته باشد این امکان برایش فراهم بوده تا در اختیار کارفرمای کانادایی شغلی  را انجام دهد. در کانادا این قانون وجود داشته تا هر کارگر و کارمندی که ویزای کار کانادا را دارد تا سن ۱۸ سالگی هزینه تحصیل فرزندانش به صورت رایگان باشد. خدمات درمان و پزشکی فردی که ویزای کار کانادا را داشته باشد به میزان ۷۰ الی ۸۰ درصد هزینه های خود و خانواده ایشان بر عهده دولت کانادا است.

هزینه گرفتن ویزای کار کانادا

یکی از سوالات متداول برای ویزای کار کانادا هزینه های صرف شده برای اخذ ویزا می باشد که باید گفت این هزینه ها  برای افراد مختلف متغییر هستند. البته در تمامی شرایط تعیین کننده و فاکتور موثر هزینه ها عبارتند از: ردیف شغلی، کارفرما، تخصصی بودن کار، هزینه های دولتی و انجام پروسه آن، هزینه های صرف شده برای گذراندن دوره های خاص، هزینه هایی که وکیل برای دریافت LMIA  صرف می کند، استان و یا شهری که کار در آن پیدا شده است. البته اداره منابع انسانی کانادا در صادر نمودن ویزای کار کانادا و تعیین نمودن هزینه ها بسیار موثر می باشد.

کار در کانادا

مهمترین شرایط برای دریافت ویزای کار در کانادا

شاید یکی از راه های اقامت در کشور کانادا دریافت ویزای کار کانادا باشد. امروزه که کشور کانادا اقتصاد پر رونقی داشته و جزء توسعه یافته ترین و بزرگترین کشورهای اقتصای برشمرده شده است. افراد بسیاری تمایل داشته تا شغل پر درآمدی را در کشور کانادا به دست آورند لذا کسب درآمد در چنین کشور های پیشرفته ای انگیزه خوبی را در نیروهای کار کشورهای توسعه نیافته و یا در حال توسعه برای اقامت به کانادا ایجاد می کند. البته عوامل دیگری مانند هزینه های بسیار کم کسب و کار و مالیات های پایین،  برتری نوآوری کشور کانادا نسبت به رقبای دیگر خود در جهان،  کیفیت زندگی ایده آل و بالا، داشتن امنیت بالای کشور کانادا و….می تواند شرایط را برای اقامت و مهاجرت در کانادا فراهم آورد. اما لازم بوده تا شخص جویای کار حداقل لیسانس را داشته باشد برای مدرک زبان خود حداقل آیلتس را هم دریافت نموده باشد برای اخذ ویزای کار کانادا لازم بوده تا فرد حداکثر ۳۵ سال سن داشته و در رابطه با رشته تحصیلی خود حداقل ۳ سال سابقه کاری را به دست آورده باشد.

 ویزای کار کانادا جوشکاری

ویزای کار برای مهاجرانی که در کانادا هستند

کسانی که به هر دلیلی در کانادا هستند برای دریافت ویزای کار کانادا می بایست شخص ویزای تحصیلی داشته یا اینکه همسر ایشان ویزای کار یا تحصیل داشته باشد. فرد متقاضی کار در کانادا لازم است تا مجوز اقامت موقت را از طرف دولت کانادا داشته باشد. اگر شخص در خاک کانادا طی انجام اقامت موقت در کانادا است این امکان را داشته تا ویزای کار کانادا را درخواست نماید. افرادی که با یکی از کافرمایان کانادایی قرار دادی را بسته و متعهد به انجام کار در کانادا باشد این اجازه را داشته تا ویزای کار در کانادا را درخواست نماید. افرادی که در خارج از کشور کانادا هستند شرایط دیگری داشته و می بایست ابتدا دعوتنامه کاری برای فرد ارسال شده سپس شخص در سفارت کانادا مورد تایید قرار داده شده سپس ویزای کار در کانادا صادر گردد و اجازه اقامت موقت به شخص داده شود.

مدارک لازم برای ویزای کار در کانادا

_  دریافت دعوتنامه کاری به صورت ایمیل یا ارسال شده به سفارت کانادا

_ پاسپورت معتبر

_کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی

_کپی دعوتنامه ارسال شده به شخص

_ ترجمه شناسنامه و کارت ملی

_ارائه دادن کپی بلیط های رزرو شده رفت و برگشت هواپیما توسط کارفرما

_ رزرو هتل و یا هر اقامتگاه دیگری توسط کارفرما

_ مراجعه به سفارت کانادا و تعیین وقت سفارت

_ تکمیل نمودن فرم سفارت و ذکر اطلاعات کامل شخصی خود و خانواده

_ لازم بودن حضور فیزیکی در تعیین وقت سفارت

_ ارائه دادن مدارک کامل تحصیلی و شغلی متقاضی

_ مدارک ازدواج و مدارک فرزندان

۲ قطعه عکس رنگی با پیش زمینه سفید از خود و یا در صورت لزوم از دیگر اعضای خانواده

البته ارائه دادن این مدارک کاملا کلی بوده و برای هر شخصی که متقاضی ویزای کار در کانادا است صادق می باشد لذا باقی مدارک طبق شغل و تخصص فرد و البته اینکه فرد کارگر باشد یا کارمند، فرد حقیقی باشد یا حقوقی می تواند تغییرات و ملزوماتی داشته باشد.

کارآفرینی کانادا

کار آفرینی کانادا

از جمله برنامه های استانی که در کشور کانادا در دست اجرا می باشد برنامه مهاجرت برای کار آفرینی در کانادا است. بنابراین لازم بوده تا هر شخص کار آفرینی جهت تکمیل مدارک مهاجرت خود به اداره مهاجرت استانی که مد نظرش است مراجعه نماید. از این رو هر شخصی در نظر داشته باشد تا با سرمایه خود کسب و کاری را در یکی از استان های کانادا راه اندازی نموده و کار آفرینی کند، می تواند برای خود و البته خانواده خود ویزای کار در کانادا را دریافت نماید. اگر چه شرایط گرفتن ویزای کار در هر استانی می تواند شبیه به هم باشد اما کار در هر استانی شرایط و جزییات خاصی داشته که سبب شده تا گرفتن ویزای کار در هر استانی روش های  حقوقی متفاوتی داشته باشد.

چگونگی دریافت کار در کانادا

برای جلب توجه کارفرمایان کانادایی و پیدا کردن شغلی در کانادا داشتن مدارکی از موسسات و دانشگاه های کانادا مزیت بسیار مهمی به حساب می آید. البته اگر شخصی سابقه کار در یکی از شرکت های کانادایی را داشته باشد امتیاز پیشنهادات کاری برای او بیشتر خواهد بود. از این رو اگر افرادی تمایل زیادی به کار کردن در کشور کانادا را دارند به آن ها توصیه شده تا از یک موسسه یا مدارس کانادایی مدرکی را اخذ نمایند. موسسات و سایت هایی که رزومه کاری فرد را به کارفرمایان کانادایی معرفی می کنند در پیشبرد ویزای کار کانادا بسیار موثر هستند. یک راه دیگر اینکه افراد می توانند از طریق سایت های کاریابی کافرمایان کانادایی را شناخته و به طور شخصی رزومه کاری خود را برای آن ها ارسال کنند. البته ارسال دعوتنامه کاری برای افرادی که سابقه کار در شرکت های کانادایی و یا مدرک تحصیلی کانادا را ندارند ممکن است پیدا کردن کار زیاد طولانی شود. متقاضیانی که برای انجام کار تخصصی به دنبال ویزای کار کانادا هستند لازم بوده تا به زبان های فرانسوی و انگلیسی تسلط کامل داشته باشد زیرا ایالت های مختلف در کشور کانادا به زبان های فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند.

مشاغل مورد نیاز در کانادا

از جمله شغل هایی که دولت کانادا متقاضی جذب نیروی کار در آن ها می باشند عبارتند از:

_ افسران ارشد و سربازان فعال در آتش نشانی

_ مدیران و کارکنان مراقبت های بهداشتی

_ مدیران معماری

_ مدیران مهندسی

_ بانکداری و کسانی که مدیران سرمایه گذاری هستند

_ مدیران مالی

_مدیران خرید

_ مدیران منابع انسانی

_ مدیران آموزش حرفه ای و آموزش متوسطه

_ مدیران سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتر

_ ماموران پلیس

_ مدیران رستوران

_ مدیران ادارات دولتی مختلف

_ مدیران خدمات اقامتی

_ مدیران ساختمانی

_ مدیران گالری هنری، موزه، بایگانی و کتابخانه

_ مدیران حمل و نقل

_ مدیران نگهداری و تاسیسات ساختمانی

_ مدیران نوسازی و ساختمان سازی

_ مدیران عمده فروشی و خرده فروشی

_ مدیران فروش شرکت

_ مدیران پیک و خدمات پستی

_ مدیران اصلاحات و خدمات اجتماعی

_ مدیران خدمات تناسب اندام، ورزشی و برنامه های تفریحی

_مدیران تصاویر متحرک و انتشارات و پخش و اجرا نمودن هنر

مشاغل مورد نیاز در کانادا

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =