ویزای کار

همه چیز درباره‌ی ویزای کار آلمان

همه چیز در مورد ویزای کار آلمان

اخذ ویزای کار آلمان در کاریابی کاربین

اخذ ویزای کاری آلمان در این مقاله توسط موسسه کاریابی بین المللی کاربین که دارای مجوز از وزارت کار است به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. شرایط و سایر قوانین برای مهاجرت کاری  به آلمان بررسی می‌شود. همچنین شما می‌توانید با تکمیل فرم سامانه کاریابی خارجی موسسه، به صورت تلفنی از کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید.

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی جهان است که به دلیل کمبود جمعیت و نبود نیرو کاری جوان، به نیروی کار نیاز دارد. از این رو با داشتن تخصص کافی و برخی مدارک می‌توان ویزای کار آلمان یا ویزای جاب سیکر آلمان را اخذ کرد. همچنین از طریق ثبت شرکت در آلمان می‌توان به اشتغال در این کشور پرداخت.

با توجه به اینکه نیاز کشور آلمان به نیروی کار جوان و ماهر در سال 2020، نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، این کشور قوانین مهاجرتی ساده‌تری برای این کار در سال 2020 تصویب کرده تا مهاجران راحت‌تر بتوانند از طریق مهاجرت کاری به آلمان مهاجرت کنند. این موضوع باعث شده است تا شرایط کار در آلمان برای ایرانیان و همچنین مهاجرت کاری به آلمان راحت‌تر شود و آن ها بتوانند با مهاجرت به این کشور و کار در آلمان، اقامت آلمان را به دست آورند.

ویزای کار آلمان چیست؟

ویزای کاری آلمان ویزایی  است که اجازه کار یا همان  work permit در آلمان را صادر میکند . یعنی افراد با دریافت آن بعد از مهاجرت به آلمان  اجازه کار در آلمان را دارند. این ویزا برای افرادی است که دارای تخصص باشند تا از طریق تخصص خود بتوانند در کشور آلمان فعالیت داشته باشند

کشور آلمان چون شاهد رشد منفی جمعیت است، به این منظور دولت این کشور برای افرادی که دارای تخصص و مهارت بالا و سطح دانش کافی باشند و در کشور خود از سابقه ی کار حرفه‌ای برخوردار باشند، شرایط اشتغال را فراهم کرده است. از این طریق مشکل مربوط به کمبود نیروی کار متخصص در کشور آلمان رفع خواهد شد.

ویزای کار آلمان

دریافت ویزا کاری کشور آلمان از طریق پیشنهاد کار یا ویزای جاب آفر آلمان:

همانطور که گفته شد، کشور آلمان با توجه به اینکه با کمبود نیرو کار ماهر و جوان روبرو است، قوانین مهاجرتی ساده تری در سال 2020 برای ویزای کاری در نظر گرفته تا مهاجران متخصص و حرفه ای و با استعداد بتوانند با دارا بودن مدرک لیسانس، کاردانی و یا حتی مدرک فنی حرفه ای، به آلمان مهاجرت کنند.

دریافت ویزا کاری کشور آلمان از طریق پیشنهاد کار یا ویزای جاب آفر آلمان:

این ویزا مناسب افرادی که تخصص و مهارتی در رابطه با مشاغل مورد نیاز کشور آلمان دارنداست ، چرا که این موقعیت امکان دریافت پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان آلمانی را فراهم می کند. سفارت آلمان برای دریافت ویزا جاب آفر آلمان شرایط و مدارکی را تعیین کرده است که با گردآوری آن ها و مراجعه به سفارت کشور آلمان می توانید برای دریافت آن اقدام کنید.

برای دریافت ویزای جاب آفر آلمان وجود پیشنهاد کاری، شرایط سنی، میزان حقوق دریافتی و … شما اهمیتی بالایی دارد که برای اطلاع از آن ها می توانید از مشاوران ما سوال کنید.

دریافت ویزای کاری آلمان از طریق ویزای جستجوی کار آلمان

ویزا جاب سیکر آلمان ویزای بسیار پر تقاضا در آلمان است که شش ماه اعتبار دارد یعنی این فرصت را به مدت شش ماه در اختیار شما می گذارد که در خاک آلمان به دنبال شغلی مناسب بگردید و از آنجا که ممکن است در مدت زمانی که در اختیار شما گذاشته می شود تا بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید و قرار داد کاری امضا کنید و ویزای خود را به ویزای کاری یک ساله آلمان تبدیل نمایید.

برای استفاده از این ویزای کاری، لازم است که حداقل مدرک لیسانس داشته باشید که البته در برخی موارد با توجه به رشته شما و برخی عوامل دیگر، وجود مدرک فنی حرفه ای با حداقل 2 سال سابقه کار مرتبط نیاز است.

دریافت ویزای کاری آلمان با گذراندن دوره آوسبیلدونگ در این کشور

یکی دیگر از روش‌های متداول برای دریافت ویزای کاری در کشور آلمان گذراندن دوره‌های فنی و حرفه‌ای دوگانه یا همان آوسبیلدونگ است. منظور از دوره آوسبیلدونگ، در واقع دوره‌های فنی حرفه‌ای است که در کشور آلمان برگذار می‎شود. استفاده از این ویزا کار برای مهاجرت به آلمان به افراد دارای دیپلم یا  دارندگان مدارک فنی حرفه‎ای که زیر 25 سال سن دارند پیشنهاد می‎شود چرا که با مهاجرت به کشور آلمان و شرکت در این دوره‎ها، شما سریعا آماده ورود به بازار کار آلمان می‎شوید و می‎توانید درآمد بسیار خوبی به دست آورید. یکی از مهم‎ترین ویژگی‎های استفاده از این روش تنوع در رشته‎ می‎باشد و تبدیل سریع آن به ویزای کار یا بلوکارت می‎باشد.

توجه داشته باشید که برای دریافت هر یک از این روش‌ها، شرایط و مدارک خاصی نیاز دارد که شما با مراجعه به کارشناسان موسسه کاریابی بین المللی کاربین می‌توانید از آن‌ها مطلع شوید.

ویزای کاری در آلمان

شرایط لازم برای ویزای کار در آلمان

www.ssa-visa.com

همانطور که گفته شد، برای انواع ویزای کار در آلمان، شرایط و مدارک به خصوصی وجود دارد اما به طور کلی، افرادی که دارای تحصیلات، سابقه شغلی و تخصص در زمینه مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان باشند و همچنین افرادی که دارای مدرک زبان المانی  باشند، شرایط لازم برای دریافت این نوع ویزا را خواهند داشت. این شرایط عبارتند از:

 • ✔ دارا بودن دعوت نامه کاری (پیشنهاد شغلی) معتبر در آلمان (برای ویزای جاب سیکر آلمان نیاز نیست).
 • ✔ دارا بودن سابقه کار ( بهتر است همراه با بیمه تأمین اجتماعی باشد) حداقل دو سال
 • ✔ دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس ( دارای تاییدیه ZAB)
 • ✔ تسلط کافی به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی برای زبان آلمانی (حداقل در سطح B2) و برای زبان انگلیسی (حداقل در سطح IELTS 5.5)

لازم به ذکر است که اگر شما با کشور آلمان آشنایی داشته باشید یا با کاریابی‌های معتبر این کشور که در زمینه تخصص شما فعالیت می‌کنند، ارتباط داشته باشید، احتمال دریافت ویزای این کشور برای شما بالا خواهد رفت.

مدارک مورد نیاز برای ویزای جاب سیکر کشور آلمان

برای اینکه بتوانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت کنید، لازم است که مدارک کاملی ارائه دهید. ما در این بخش از مقاله مهم‌ترین مدارکی که باید برای اخذ جاب سیکر آلمان ارائه دهید را ذکر می‌کنیم . برای کسب اطلاعات جزئی‌تر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

   —————

گواهینامه مهارت‌هایی که دارید

—————

مدارک تحصیلی

——————

مدرک زبان آلمانی حداقل B1

————— 

روزمه کاری

—————

تمکن مالی

اخذ ویزای کار در آلمان و همراه داشتن خانواده

از طریق اخذ ویزای کار در آلمان می‌توان دیگر اعضای خانواده خود را با خود به کشور آلمان به همراه برد. همه افرادی که تحت تکفل شما باشند،  مانند همسر و فرزندانی که زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، از همان ابتدا ویزای آلمان به آن‌ها تعلق خواهد گرفت و می‌توانند با شما در کشور آلمان زندگی کنند. نکته دیگر در این زمینه این است که اجازه کار در آلمان برای همسر شما هم امکان پذیر خواهد بود.

البته لازم توجه داشته باشید که اجازه کار در کشور آلمان برای همسر و یا سایر اعضای خانواده شما در طی مدتی که از ویزای جستجوی کار در آلمان استفاده می‌کنید، به آسانی وجود ندارد.

جالب است بدانید که با مهاجرت کاری به آلمان، برای همسر و سایر اعضای خانواده که همراه شما هستتند، علاوه بر اجازه کار در آلمان، امکان تحصیل رایگان در آلمان نیز برایشان فراهم می‌شود و همچنین هم شما و هم تمامی همراهانتان از مزایای شهروندی در آلمان بهرمند می‌شوید.

مدت زمان اخذ ویزای کار در آلمان

اما سوال مهمی که ممکن است برای بسیاری از متقاضیان ویزای کار آلمان پیش بیاید این است که فرآیند اخذ ویزای جاب سیکر آلمان چه مدت طول خواهد کشید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که برای دریافت کردن وقت سفارت آلمان جهت ویزای کار این کشور تقریبا یک سال زمان لازم است. این زمان برای تقویت زبان زمان بسیار خوبی خواهد بود.

برای کم کردن این مدت زمان راه حلی وجود ندارد. در سال‌های گذشته برخی از افراد با کمک سفارت آلمان در ترکیه این پروسه را طی می‌کردند. ولی این امکان در سال ۲۰۱۹ میلادی به بعد دیگر وجود ندارد.

ویزای کار آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان

سالانه لیست مشاغل مورد نیاز در آلمان را اعلام می‎کنند و شانس برای مشاغل زیر بیشتر خواهد بود، اما به حرفه ‎های دیگر نیز ویزای کار آلمان تعلق خواهد گرفت. لیست این مشاغل عبارتند از تمام رشته‎های مهندسی شامل:

مهندسی فناوری اطلاعات (IT)، مهندسی نرم افزار و یا سخت افزار، مهندسی برنامه نویسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک (انواع گرایش ها)، مهندسی برق (و یا برق صنعتی)، مهندسی الکتروتکنیک،  مهندسی خودرو، مهندسی صنایع،  مهندسی شیمی، مهندسی قدرت، مهندسی مخابرات، مهندسی جوش، مهندسی پزشکی، مهندسی مکانیک خودرو،  مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی مکاترونیک، مهندسی لجستیک، مهندسی مواد، مهندسی اتوماسیون صنعتی

همچنین لیست برخی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی آلمان عبارتند از:

پزشک عمومی، پرستاری ، ارتوپدی ، مامائی، هوشبری ، دستیار اتاق عمل ، رادیولوژی .

اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان از طریق دریافت ویزای کاری آلمان

مهاجرانی که به واسطه کار به آلمان مهاجرت می‌کنند، می‌توانند بعد از 5 سال زندگی و کار در آلمان، تابعیت و اقامت این کشور را (در صورت داشتن تمامی شرایط مورد نیاز ) به صورت قانونی را به دست بیاورند.

برای اینکه بتوانید تابعیت و اقامت دائم آلمان را به دست آورید، لازم است که در طی مدتی که در خاک آلمان مشغول به کار و زندگی هستید، طبق شرایط و ضوابط معینی رفتار کنید که برای اطلاع از این شرایط و ضوابط می‌توانید از کارشناسان و وکلای مهاجرت مشاوره بگیرید.

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین

نوشته های مرتبط

46 thoughts on “همه چیز درباره‌ی ویزای کار آلمان

 1. احمد گفت:

  سلام.۲۹سالمه مهندسی تاسیسات حرارتی و برودتی دارم از مشاغل مورد نیاز المان چند موردش ارتباط مستقیم با رشتم دارن (لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع،تبرید) که زیر مجموعه مهندسی مکانیک میشه ،دارای مدرک بین المللی برق صنعتی و جوشکاری هستم و سابقه ی کار بیمه ای مرتبط با رشتم رو دارم.اشنای با زبان انگلیسی و المانی رو هم دارم.

  فقط مدرک لیسانسم از دانشگاه غیر انتفاعیه که تو سایت anabin سرچ کردم H +/- زده بود ، این نگرانم کرده ،میشه لطفا راهنمایی کنید ایا میشه ویزای کار در المان بگیرم؟
  اگر مدرک مورد تایید نبود چه راهی های دیگری وجود داره ؟؟؟؟ مدر رک های فنی حرفه ای تاثیری دارد یا نه؟؟
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر بله میشه براتون اقدام کرد و مدارکتون فرستاده میشه آلمان و تطبیق داده میشه

 2. احسان گفت:

  سلام.من مشکل اصلیم همسر و بچم میباشد.میخوام با خودم بیان آلمان.اینجا نمونن.چه تار باید کنم

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   سلام برای مهاجرت کاری حتما خانوادتون رو هم میتونید همراه خودتون ببرید با ویزای پیوست خانواده اصلا مشکلی بابته این موضوع وجود ندارد.

 3. الینا اسماعیلی گفت:

  سلام الینا هستم48ساله با 22سال سابقه کاری در بیمارستان نفت ،بخش اداری ان ومدرک لیسانس زبان انگلیسی و مسلط به زبان انگلیسی هستم وفوق لیسانس محیط زیست راهم دارم و بتازگی زبان المانی را شروع کردم و خواهان کار در المان میباشم ،میخواستم ببینم با این تجربیات و تحصیل ایا میتونم موفق به اخذ ویزای کار در المان بشم ،ایا لازم است مدارک دیگری مثل سراشپزی وغیره ارایه بدم جهت کار لطفا منو راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرت 2 گفت:

   نیازی به ارائه مدارک غیر از تخصصتون نمی باشد . فقط با توجه به سنتون ریسک ویزا شدن در سفارت برای شما وجود دارد باید ریسک سنی خودتون رو قبول کنید و بعد مراحل مهاجرت رو ادامه بدید

   1. عليرضا گفت:

    سلام
    من راننده ليفتراك هستم و ٢٤ سال سن دارم
    سابقه بيمه تامين اجتماعي ندارم چون صاحب كارم اين كار دو براي من انجام نميده
    از بچگي كارم ليفتراك بوده و تخصص كافي رو دارم
    ديپلم فني مكانيك دارم
    يك سالي هست ثبت نام كردم براي ويژه ليفتراك ولي به دليل كرونا به سختي امتحان ميگيرن
    چقدر هزينشه من بتونم تو خاك المان به ادامه كارم بپردازم
    سابقه كار با ليفتراك من حدود ١٠ سال هست ولي گفتم صاحب كار من مدرك مهم نبوده و نيست بيشتر كار مد نظرش بوده و خودم افتادم دنبال مدارك و مهاجرت به روش قانوني
    پايان خدمت هم دارم

    مدرك b2 الماني و زبان انگليسي رو بلدم ولي مدرك ندارم

    1. سلام وقت بخیر باید سابقه کار داشته باشید که اگر دولت آلمان سندیت سابقه کار شمارو درخواست کرد بتونید ارائه بدین ولی با توجه به سنتون برای دوره های اوسبیلدونگ میشه اقدام کرد برای اطلاعات بیشتر لطفا با موسسه تماس بگیرید

 4. M گفت:

  سلام روز بخیر ممنون از اطلاعات مفیدتون. من 30 سال دارم و فوق لیسانس مهندسی صنایع غذایی .متاسفانه دوسال سابقه کار دارم ولی سابقه بیمه چندماه. به دلیل بیمه نکردن کارفرما…. ایا ممکنه که یک ریسک به حساب بیاد برای ویزای حاب افر؟سطح زبان المانی من هم خوبه;

  1. سلام برای رشته صنایع غذایی باید بررسی بشه ولی حداقل سابقه کار مرتبط 2 سال هست

 5. فرزانه توراني گفت:

  سلام روزبخير
  من ٤٥ ساله هستم آيا مي توانم در دوره آوسبيلدونگ در آلمان شركت كنم ؟
  شرايط اين دوره چيست
  ممنونم

  1. سلام ، خیر تا 25 سال هست

 6. افشین گفت:

  سلام. من 52 ساله هستم و لیسانس معماری داخلی و مدرک درودگری فنی و حرفه‌ای دارم. در حال حاضر 3 سال است که در ترکیه زندگی می کنم و منبع درآمد مستمر از ترکیه دارم. با توجه به سنم شانس گرفتن ویزای job seeker چقدر است؟

  1. سلام احتمال پذیرش بسیار پایین میاد با توجه به سنتون

 7. الناز گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا سابقه کار با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باید مرتبط باشد؟؟

 8. محمدجواد منحصر گفت:

  با سلام. محمد هستم .35 سالمه. فوق لیسانس برق قدرت دارم با ده سال سابقه ی کار. به دنبال ویزای کار آلمان هستم.میخواستم بدونم تا چه سنی فرصت مهاجرت برام وجود داره؟

  1. سلام تا حداکثر 43 تا 44 سال هست ولی با توجه به شرایط شما به راحتی برای جاب آفر آلمان میتونیم اقدام کنیم

 9. یونس گفت:

  سلام یونس توکلی هستم ۲۴ ساله
  رشته ی تربیت بدنی
  سابقه کار ندارم
  دارم زبان آلمانی میخونم
  برنامم برای ۲ سال ایندس
  چشکلی میتونم ویزای کاری برم؟

  1. سلام ، رشته های جاب آفر برای دوسال آینده ممکنه تغییر کنه و ثابت نباشه

 10. جمال الدین کربلایی پور گفت:

  سلام لیسانس زبان انکلیسی،مدرس کانون زبان ایران به مدت یازده سال و مترجم ارشد یک انتشاراتی به مدت دو سال .زبان فرانسه را در حد متوسط می دانم .آلمانی نمی دانم.۳۷ سال سن دارم.ایا برای آلمان امکان اقدام دارم و باتوجه به رشته من چقدر احتمال دریافت ویزا وجوددارد؟

  1. سلام ، متاسفاته جاب افر به تخصص شما تعلق نمیگیره

 11. عرفان گفت:

  سلام
  26 ساله
  مهندسی مکانیک
  معدل15/33
  ایلتس 7 اکادمیک
  پایان خدمت دارم
  زبان المانی A1
  2سال سابقه تدریس زبان انگلیسی بدون بیمه

  1. سلام رشته شما برای مهاجرت به آلمان مناسب است اما برای جاب آفر باید حداقل دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیتون داشته باشید

 12. اسماعیل روحانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من خانومم چهار ماهه که دوقلو بارداره میخوام ببینم اگه بچه های من آلمان به دنیا بیان توی روند اقامت تاثیر داره؟
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام ما فقط از طریق کار و تحصیل اقدام میکنیم اطلاعاتی در این باره نداریم

 13. کریم نوروزی اصل گفت:

  درود بر شما مدرک برق ساختمان و برق خودرو را از سازمان فنی و حرفه ای را دارم 17 سال بیمه تامین اجتماعی و همچنین مدارک ریگری جرثقیلهای سبک و سنگین را دارم شماره واتساپ من 09301376204 و 09168177296 و 09378522579

  1. سلام باهاتون تماس گرفته میشه

 14. ساغرمرادی گفت:

  کسی هست که از طریق موسسه کاربین به المان مهاجرت کرده باشه؟

 15. رضا گفت:

  سلام، مهندس برق و ابزار دقیق هستم با 7 سال سابقه نیروگاهی به همراه سابقه بیمه ،آیا امکانش هست ک بتونم برای ویزای کاری اقدام کنم، شانس پیدا کردن شغل تو آلمان به چه صورته؟؟ آیا موسسه شما توانایی پیدا کردن شغل هم داره یا خیر

  1. سلام بله برای جاب آفر آلمان میتونیم براتون اقدام کنیم

 16. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر ۳۷ساله دارای لیسانس برنامه ریزی شهری
  ایا میشه دوره ی پرستاری در المان در کالج گذروند بعد اقدام ب اقامت کنم؟!

  1. سلام بله برای آوسبیلدونگ پرستاری میتونید اقدام کنید

 17. عرفان گفت:

  با سلام
  بنده 32 ساله و لیسانس مهندسی معماری دارم . حدود 3 سال سابقه کاری مرتبط با رشته دارم که 2 سالش همراه با بیمه هست . پروانه نظام مهندسی پایه 3 نظارت نیز دارم . در حال حاضر دوره C1 زبان آلمانی را می گذرانم . آیا امکان دریافت جاب آفر برای اینجانب وجود دارد ؟

  1. سلام وقت بخیر متاسفانه برای رشته تخصصی شما جاب آفر تعلق نمیگیره

 18. احسان گفت:

  سلام
  بنده فوق لیسانس کامپیوتر از آلمان دارم، کارم رو از دست دادم و به خاطر کرونا موفق به پیدا کردن کار نشدم، 10 سال پیش مدرک C1 از گوته تهران گرفتم، 38 سالمه. جاب آفر جدید می تونید بگیرید?

  1. سلام بله میشه اقدام کرد

 19. سپیده گفت:

  سلام، وقت به خیر.
  ویزای کاری برای کشورهای مختلف شرایط سنی داره؟ اگه شرایط داره، لطفا شرایط سنی رو برای کشورهای مختلف بفرمائید.

  1. سلام بله برای آلمان تا زیر 41 تا 43 سال هست

 20. hanie گفت:

  سلام
  24ساله کارشناسی رشته کامپیوتر
  در حال اتمام دوره های طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ هستم(و همینطور چندتا زبان برنامه نویسی میدونم)
  زبان آلمانی رو دارم میخونم سطح a1
  چطوری میتونم برای گرفتن ویزای کاری اقدام کنم ؟

  1. سلام باید قرارداد کاری از طرف شرکت های آلمانی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 21. احسان گفت:

  سلام،من ۳۵سالمه،مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی دارم و حدودکمتر ازدوسال دریک شرکت شش ماه در شرکت دیگه سابقه کار،متاهلم و یک پسرپنج ساله دارم،یک ونیم سال هم در نظام مهندسی مشغولم،میخواستم ببینم امکان گرفتن ویزای کار دارم؟

  1. سلام بله میتونید اقدام کنید

 22. مهدی گفت:

  سلام
  من دارای مدرک زبان ایلتس b2 و سطح المانی a2 هستم.
  اگر از یک شرکت المانی جاب افر بگیرم و اونا با این سطح زبان المانی من اوکی باشن، سفارت ویزا میده ؟
  ممنون

  1. سلام بستگی به میزان تسلط شما به زبان و تشخیص سفارت دارد ولی با داشتن قرارداد از آلمان شانس بیشتری دارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =