ترکیه, ویزای کار

ویزای کار ترکیه

ویزای کار ترکیه

اخذ ویزای کار ترکیه فرآیندی است که نیازمند رعایت قوانین و ضوابط تعریف شده از سوی دولت ترکیه است تا به بهترین شکل ممکن به پایان برسد. هر ساله متقاضیان فراوانی به منظور اخذ اجازه کار در ترکیه به دولت این کشور درخواست می دهند. نتیجه این درخواست ها پس از بررسی و تطبیق شرایط متقاضی با شرایط تعریف شده برای کار در ترکیه و همچنین شرایط موقعیت شغلی مد نظر در ترکیه، به او اعلام می شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فرآیند اخذ ویزای کار ترکیه

تمامی متقاضیان خارجی کار در ترکیه باید بدانند که برای کار در این کشور بی هیچ قید و شرطی نیاز به اخذ ویزای کار ترکیه دارند. در صورتی که حتی شما در ترکیه یک کارفرمای مطرح داشته باشید اما ویزا نداشته باشید، کارفرما نمی تواند شما را به صورت قانونی در این کشور به کار بگیرد و فعالیت کاری شما غیرقانونی بوده و همراه با جرائم سنگین مالی و قضایی برای شما و کارفرما خواهد بود.

دو روش مختلف برای درخواست ویزای کار این کشور برای کارگران یا کارمندان متقاضی وجود دارد:

⦁ خارجی هایی که اقامت معتبر در ترکیه دارند (ویزاهای گردشگری، درمانی و پزشکی، ورزشی و… با حداقل ۶ ماه اعتبار باقی مانده) به استثنا دانشجویان خارجی در حال تحصیل و دارای ویزای تحصیلی ترکیه، واجد شرایط درخواست ویزای کار از وزارت ها و ادارات مربوط این کشور برای تامین اجازه کار در ترکیه هستند.

⦁ در صورتی که فرد خارجی در داخل ترکیه نباشد، باید به صورت رسمی و از طریق سفارت یا کنسولگری ترکیه در منطقه خود درخواست دهد.

تقاضای ویزای کار از داخل ترکیه

روش اول بهتر است. یعنی شما بهتر است ابتدا اجازه اقامت در این کشور را به صورت ۶ ماهه به دست آورید و سپس برای اخذ ویزای کار ترکیه اقدام کنید. اقامت معتبر ۶ ماهه از طریق ادارات پلیس محلی قابل اخذ است. برای این منظور قرار ملاقاتی در یکی از ادارات نماینده پلیس محلی ترکیه تشکیل شده و پس از اخذ مدارک لازم، نسبت به تایید و یا رد اقامت ۶ ماهه شما تصمیم گرفته می شود.

پس از این فرآیند و ورود شما به ترکیه، شما و کارفرمای شغلی معتبر پذیرنده شما در ترکیه باید نسبت به درخواست ویزای کار به صورت آنلاین اقدام کنید و ظرف ۶ روز از ارسال درخواست، تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار ترکیه را نیز به ادارات کار و امنیت شغلی ترکیه ارسال کنید. حال وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه به عنوان مرجع بررسی تقاضاهای ویزای کار، با توجه به قوانین مربوط به کار اتباع خارجی ۴۸۱۷ و تطبیق شرایط شما با آن، فرآیند درخواست شما به عنوان متقاضی را بررسی کرده و نتیجه آن را به صورت آنلاین به شما اعلام می کند.

پس از اخذ ویزای کار شما باید نهایتا ظرف ۳۰ روز اقدام خود برای اخذ اقامت در ترکیه برای اهداف کاری را آغاز کنید.

تقاضای اخذ ویزای کار ترکیه از خارج از این کشور

شما به عنوان یک خارجی می توانید از خارج از خاک ترکیه نیز برای اخذ ویزای کار ترکیه اقدام کنید. به این صورت که شما باید همراه با پاسپورت معتبر، فرم درخواست ویزای کار تکمیل شده، یک قطعه عکس و یک کپی از قرارداد کاری ارسال شده توسط کارفرمای ترکیه ای خود به کنسولگری یا سفارت ترکیه مراجعه کنید.

کارفرما باید یک فرآیند آنلاین را از طریق وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه، طرف ۶ روز از مراجعه شما به سفارت (در درخواست مستقیم ۱۰ روز) شروع کرده و تکمیل نماید. در صورتی که تمام مدارک شما کامل شده باشد و هیچ نقصی در اسناد ارائه شده شما وجود نداشته باشد، ممکن است فرآیند بررسی ویزای کار ترکیه برای شما، چیزی نزدیک به ۳۰ روز به طول بیانجامد.

ویزای کار و فرد خارجی دریافت کننده این ویزا باید تا ۳۰ روز پس از ورود به ترکیه، به شعب محلی اداره پلیس ترکیه برای تایید فرآیند ورود مراجعه کنند. فرآیند اخذ ویزای کار ترکیه ۳۹۰ دلار آمریکا هزینه خواهد داشت و همچنین شما علاوه بر این مبلغ ۲۵۰ دلار باید برای فرآیند اقامت خود و همچنین هزینه ها و مالیات به اداره پلیس محلی ترکیه بپردازید.

شما باید توجه داشته باشید که درخواست اخذ ویزای ترکیه شما ممکن است به دلایل مربوط در ماده ۱۴ / a قانون ویزای کار خارجی ها ۴۸۱۷ رد کند.

مقاله ی پیشنهادی: ویزای تحصیلی ترکیه

فرم مشاوره رو پرکنید تا شرایطتون آنلاین بررسی بشه و با شما تماس گرفته بشه

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید

فرم مشاوره

برای مشاوره رایگان کلیک کنید
ادامه
مشاوره رایگان
کاربین

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =